صفحه 854 از 859 نخستنخست ... 354754804844845846847848849850851852853854855856857858859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,531 تا 8,540 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط senso نمایش پست ها
    سلام دوستان، خوشحال میشم نظرتون را بدونم.

رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    لیسانس مهندسی نرم افزار - دانشگاه زنجان - ۱۶.۹۳ (معدل دو سال آخر ۱۸.۴۰)

نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    آیلتس ۷.۵

نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    --

تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    ۱ مقاله ژورنالی Q1

تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    ۱ مقاله کنفرانسی ieee

رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    نرم افزار، ارشد یا دکتری

نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    TA چندین درس
    سابقه RA در دانشگاه

رتبه دوم فارغ التحصیلی
    ۵ سال سابقه کار مرتبط‌ (شخصی بوده و بیمه ندارم ولی از مشتری رکام دارم)
    دریافت توصیه نامه از یک سازمان دولتی به جهت همکاری

میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    فول فاند

در رشته نرم افزار و کامپیوتر رقابت بالایی وجود دارد. برای دکتری بدون ارشد در کانادا شانسی ندارید و اصولا دایرکت پی اچ دی با رزومه حتی قوی هم چندان مرسوم نیست.
    ارشد بدون فاند ممکن است شانس داشته باشید (با توجه به سابقه کار و احتمالا گپ تحصیلی)
    ارشد با فاند یک مقدار با داشتن گپ تحصیلی مشکل می شود اما با اینحال می توانید با توجه به آیلتس بالا و سوابق RA/TA ذکر شده شانس خود را برای گزینه هایی در حد متوسط امتحان کنید به خصوص اگر در زمینه خاصی کار کرده اید که استادی در کانادا روی زمینه های تحقیقاتی آن موضوع کار میکند می تواند موثر باشد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

دوستان به نظرتون با جی ار ای 315 میشه از شولیک اکسپتنس گرفت؟با توجه به اینکه مقیم کانادا هستم و سابقه مدیریتی خوبی دارم.چین دفتر بازرگانی خودم رو داشتم. متاسفانه لیسانسم اصلا مرتبط نیست.لیسانس ژنتیک دارم با معدل 14.و گپ10ساله تحصیلی که خوب کار میکردم.

Junior Member

سلاااااام امیدوارم حال و احوالتون عالی باشه
    من ۲۶سالمه و دیپلم تجربی دارم با معدل کتبی ۱۱/۷۷ و معدل کل ۱۴/۲۱(میدونم افتضاحه😂)
    بخاطر شرایط خاص زندگیم بعداز دیپلم تا الان دیگه نتونستم درس بخونم و چند سالی فاصله گرفتم حالا خیلی علاقه دارم برای لیسانس انیمیشن بخونم در دانشگاه شریدان کانادا یا گابلینز فرانسه
    شنیدم که سفارت کانادا تا ۲۲یا۲۳سال ویزا میدن و سن بالاتر رو سختگیری میکنن و احتمالش زیاده ریجکت بشم
    میخواستم اگه کسی تجربه داره لطف کنین بگین واقعا همینطوره؟
    فعلا مدرک زبان ندارم اگه بتونم نمره خوبه ایلتس بگیرم و دوره زبان فرانسه بگذرونم و تا فرصت هست اینجا نمونه کار انیمیشن اماده کنم ایا امیدی هست سفارت بهم ویزا بده یا باید به فکر کشور دیگه ای باشم؟
    ممنون میشم کمکم کنین هر اطلاعات و راهنمایی بهم بدین هرچند کم لطف بزرگی به من کردین🌸

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

تا جایی که من میدونم سن متقاضی نمیتونه دلیل رد ویزا باشه، اما فکر میکنم گپ تحصیلی شرایط را برای شما سخت می کند، پیشنهاد من این است لیسانس را در ایران بگذرانید و برای فوق لیسانس با خیالی آسوده تر اقدام کنید.
    نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh24 نمایش پست ها
    من ۲۶سالمه و دیپلم تجربی دارم با معدل کتبی ۱۱/۷۷ و معدل کل ۱۴/۲۱(میدونم افتضاحه������)
    بخاطر شرایط خاص زندگیم بعداز دیپلم تا الان دیگه نتونستم درس بخونم و چند سالی فاصله گرفتم حالا خیلی علاقه دارم برای لیسانس انیمیشن بخونم در دانشگاه شریدان کانادا یا گابلینز فرانسه
    شنیدم که سفارت کانادا تا ۲۲یا۲۳سال ویزا میدن و سن بالاتر رو سختگیری میکنن و احتمالش زیاده ریجکت بشم
    فعلا مدرک زبان ندارم اگه بتونم نمره خوبه ایلتس بگیرم و دوره زبان فرانسه بگذرونم و تا فرصت هست اینجا نمونه کار انیمیشن اماده کنم ایا امیدی هست سفارت بهم ویزا بده یا باید به فکر کشور دیگه ای باشم؟
    ممنون میشم کمکم کنین هر اطلاعات و راهنمایی بهم بدین هرچند کم لطف بزرگی به من کردین������
    6 9 nine or six
    It depends on how you look at it

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Fatemeh24 نمایش پست ها
    من ۲۶سالمه و دیپلم تجربی دارم با معدل کتبی ۱۱/۷۷ و معدل کل ۱۴/۲۱(میدونم افتضاحه������)
    ممنون میشم کمکم کنین هر اطلاعات و راهنمایی بهم بدین هرچند کم لطف بزرگی به من کردین������
    مساله گپ تحصیلی به تبع سن و خود سن می تواند قصد از تحصیل را با سوال مواجه کند. به عبارت ساده برای توجیه اینکه هدف از گرفتن ویزا صرفا ادامه تحصیل و بعد برگشتن به کشور مبدا است برای فردی با سن شما و مدرک کارشناسی ارشد در کشور مبدا با یکی دوسال حداکثر گپ تحصیلی بسیار ساده تر از کیس شما خواهد بود. به همان میزان مدارک لازم برای توجیه این علت بیشتر و شانس دریافت ویزا در کل کمتر است اما به مفهوم عدم شانس نیست. بسته به شرایط و مدارک می توان امیدوار بود اما به هرحال مدارک وابستگی و مالی بیشتر باید ارایه شود و این مساله مختص کانادا هم نیست.
    در مورد کارشناسی مساله عدم فاندینگ و توجیه مالی هزینه کرد هم مساله مهمی است که سبب می شود در حالت عادی هم شانس ویزا در شرایط یکسان یا متقاضی دوره های تحصیل تکمیل کمتر باشد اما در عین حال همه اینها احتمال است که باید در بررسی شانس درنظر بگیرید اگر گزینه های متعددی دارید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member mahdigh13 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    لیسانس علوم کامپیوتر باهنر کرمان - ارشد شبکه آزاد قزوین

سلام به دوستان عزیز....37 ساله هستم و با یک فرزند ..... شانسی دارم؟؟؟؟؟

رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    لیسانس علوم کامپبوتر- دانشگاه کرمان - 15.35

رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    ارشد مهندسی فناوری اطلاعات - شبکه- دانشگاه آزاد قزوین - 16.5

نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    آیلتس 6.5

نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    --
    تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    سه مقاله ژورنالی غیر از ISI، یک مقاله ISI Proceeding

تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    چهار مقاله کنفرانسی ieee

رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    دکتری

نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    TA در دوران لیسانس
    مدرس دانشگاه به مدت سه سال
    9 سال سابقه کار مرتبط‌ با بیمه
    ترجمه یک کتاب
    پژوهشگر برتر استانی در سازمان دولتی

میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)فول فاند

Junior Member

دوستان سلام
    کارشناسی دانشگاه ازاد تهران جنوب با معدل 14.7 رشته مکانیک سیالات
    ارشد تهران جنوب با معدل 16.9 رشته تبدیل انرژی
    3 تا مقاله تو ژورنال داخلی دارم تو زمینه سیستم های تجدید پذیر
    4سال سابقه کار با بیمه که2سال هم بدون بیمه کار میکردم تو زمینه فروش سیستم های تهویه.شرکتی هم که در حال حاضر مشغول هستم نمایندگی یه شرکت اروپایی و صاحب نام هست.
    ایلتس دفعه قبل 7 شدم که تا8 هم میتونم بگیرم
    GRE هم تو برناممه که امتحان بدم
    میخوام برای دکترا مدیریت ببینم میشه اقدام کرد؟
    عموما پذیرشای مدیریت با فاند هست؟کسی تجربه داشته تو این زمینه؟

سلام من ۲۵ سالمه مهندسی برق لیسانسم دانشگاه ازاد معدل ۱۷.۳۰ و فوقم رو ترم اخرم دارم رو پایان نامه کار میکنم دانشگاه گیلان معدل ۱۶.۵.یه ازمون ماک دادم ۷ شدم.الان بنظرتون میتونم کانادا فاند بگیرم و ایمیل زدن رو شروع کنم یا وایسم مقاله بدم شبیه پایان نامم با چندین ماه گپ تحصیلی و بعد ایمیل زدنو شروع کنم؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedgreat نمایش پست ها
    سلام من ۲۵ سالمه مهندسی برق لیسانسم دانشگاه ازاد معدل ۱۷.۳۰ و فوقم رو ترم اخرم دارم رو پایان نامه کار میکنم دانشگاه گیلان معدل ۱۶.۵.یه ازمون ماک دادم ۷ شدم.الان بنظرتون میتونم کانادا فاند بگیرم و ایمیل زدن رو شروع کنم یا وایسم مقاله بدم شبیه پایان نامم با چندین ماه گپ تحصیلی و بعد ایمیل زدنو شروع کنم؟
    بله احتمال هست اما برای پذیرش دکتری بیشتر به تز ارشد و موضوع آن و احتمالا مقاله (یا مقالات) که بتوانید از آن پابلیش کنید وابسته است. لازم نیست صبر کنید و میتوانید از همین الان هم مکاتبه کنید اگر موضوع خاصی کار میکنید که زمینه تحقیقاتی وسیعی دارد اما شانس گرفتن پذیرش با فاند و رقابت پذیری برای این حالت به مراتب کمتر است. وقتی که برای پذیرش گرفتن و پیداکردن استاد میگذارید را اگر برای دادن یک مقاله حداقل خوب از کار صرف کنید به مراتب موفق تر خواهید بود.

Junior Member

سلام وقت بخير
    براي پسري با شرايط زير، ايا امكان پذيرش در مقطع ليسانس با حداقل هزينه وجود داره ؟ و آيا بورسيه براي ليسانس در دانشگاه هاي كانادا ( ترجيحا ونكوور) ارائه ميشه؟

تحصيلات : دو ترم دانشگاه دولتي درس خوانده است و همچنان دانشجو
    نمره زبان : 7 آكادميك ( S:8 - L:7.5 - W:5.5 - R:7.5 )
    معدل ديپلم تجربي : 18.7
    معدل پيش دانشگاهي در رشته تجربي :16.92

تشكر

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)