صفحه 532 از 859 نخستنخست ... 32432482522523524525526527528529530531532533534535536537538539540541542582632 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,311 تا 5,320 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadsj نمایش پست ها
    سلام،ميخواستم بدونم براي پذيرش گرفتن از دانشگاه هاي كانادا مثل ubc يا sfu با فاند آيا نيازي به مكاتبه با استاد هست يا فقط پذيرش به شرايط خودم و قابليت هاي خودم بستگي داره؟؟ ( براي مستر)
    كارشناسي اقتصاد فردوسي مشهد
    معدل ١٨
    تافل ١٠٠
    اگر بتوانید با استاد مکاتبه و پاسخ خوبی دریافت کنید طبعا شانس شما بالاتر خواهد بود اما الزامی برای این امر نیست و بدون پاسخ استاد هم می توان اپلای کرد. درکل بسیاری از اساتید به ویژه در UBC بنا به تجربیات اخیر دوستان در پاسخ به مکاتبات اینچنینی متاسفانه یا پاسخی نداده یا پاسخهای تیپ ارسال میکنند که کار تصمیم گیری براساس آنرا ساده نخواهد نمود هرچند بسیاری نیز شامل این توضیح نبوده و پاسخ خوبی دریافت نموده اند.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

من رشته مهندسی مواد دانشگاه آزاد نجف آباد با معدل 14:30 ( در دانشنامه )
    قصدم ادامه تحصیل در رشته مهندسی پزشکی یا نانو مواد یا رشته های وابسته به مهندسی مواده که ترجیحا مهندسی پزشکی برام ارجهیت بیشتری داره.....

تا چند ماه دیگه آی التس امتحان میدم و سعی میکنم 7 بگیرم
    GRE را اطلاعی ندارم بگیرم یا نه

اما شانس قبولیم و حتی فاند چقدره؟؟؟
    رو چه دانشگاه هایی (رنک) میتونم حساب کنم

سعی کردم این سوال را در تاپیک مربوط بگزارم

ApplyAbroad Hero ehsan1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Génie des Matériaux-Université du Québec(Material Eng. Msc)

نقل قول نوشته اصلی توسط pmazaheri نمایش پست ها
    من رشته مهندسی مواد دانشگاه آزاد نجف آباد با معدل 14:30 ( در دانشنامه )
    قصدم ادامه تحصیل در رشته مهندسی پزشکی یا نانو مواد یا رشته های وابسته به مهندسی مواده که ترجیحا مهندسی پزشکی برام ارجهیت بیشتری داره.....

تا چند ماه دیگه آی التس امتحان میدم و سعی میکنم 7 بگیرم
    GRE را اطلاعی ندارم بگیرم یا نه

اما شانس قبولیم و حتی فاند چقدره؟؟؟
    رو چه دانشگاه هایی (رنک) میتونم حساب کنم

سعی کردم این سوال را در تاپیک مربوط بگزارم
    ا
    اگر کار پژوهشی در زمینه بایو ندارید روی فاند حساب باز نکنید.برای تورنتو ، یو بی سی و پلی تکنیک مونترال و لاوال شانس داریئ. باید دنبال استاد باشید..(توصیه شخصی: اگر در اینده می خواهید کار کنید وارد حوزه بایو نشید که بازار خوبی نداره)

موفق باشید
    کربلایم آرزوست...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Eng. University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط sia_879 نمایش پست ها
    سلام وخسته نباشید
    دانشجوی دانشگاه امیرکبیرم
    در حال حاضر ترم هشت هستم

معدل 13.77 کارشناسی اکتشاف معدن
    چنتا سوال داشتم ازتون . ممنون میشم اگه وقت بذارین جواب بدین

خودم این ترم باید برای ارشد بخونم.
    ولی تجربه خوبی از دوره کارشناسیم نداشتم و احساس میکنم چیز زیادی اینجا یاد نگرفتم
    اولا آیا با رفتن به کانادا شرایط تغییر میکنه؟
    آیا در صورتی که بخوام بعد از ارشد به ایران برگردم وضعیت فرقی میکنه؟
    با این معدل میتونم پدیرش بگیرم؟
    مساله فاند زیاد برام مهم نیست
    و اینکه آیا ارزش داره که ارشد اینجا رو رها کنم و زبان بخونم در تمام تابستان؟
    آیا امکانش هست که با وجود گرفتن مدرک زبان باز هم موفق به رفتن نشم؟
    درحال حاضر روی پروژه(( بررسی نقش ***** کیک کارخانه فولادسازی در جذب آلودگی زیست محیطی)) کار میکنم.

امکان تحصیل در رشته محیط زیست در کانادارا رو دارم؟
    و اینکه کدوم دوره ارشد مناسب تره؟Course base یا research ؟

ممنون...
    1- اینکه اونجا بهتره یا نه کاملا بستگی داره.. شانسیه!!! دوره لیسانس من تو علم و صنعت بدترین دورع زندگی ام بود ولی فوق ام تو تهران خیلی خوب بود و باعث شد به ادامه تحصیل واسه دکترا علاقمند شم!
    2- اینجا بگی مدرکم از کانادا است خوب خیلی بهتر تحویل میگیرن تا بگی مثلا از دانشگاه تهران یا شریف فوق گرفتم.. ولی بازم شانسیه!! میتونی ایران با یه استاد معروف کار کنیو بعدش راحت کار خوب پیدا کنی.. ولی این استادا اصولا تو دانشگاههای خوب سراسری هستندوو خیلی از استادهای دانشگاه های تو تهران سمت های خوبی دارن و خیلیاشون به دانشجوهاشون کمک میکنن
    3- راستشو بخوتی معدلت پایینه!! شانس پدیرش ات رو پایین میاره.. میشه پدیرش گرفت ولی برای بعضی از دانشگاه های کانادا معدلت از مینیمم نمره معدل مور نیار کمتره..
    4- اگر پذیرش گرفتی ارشدت رو ول کن برو کانادا.. اما الان که پذیرش نداری برای ارشد بخون .. چون معدل ارشد بالا و داشتن مقاله تو ارشد حسابی کمکت میکنه برای گرفتن پذیرش دکترا از دانشگاه خوب و با فاند
    5-اون که اره... نمره زبان حسابی بالا بگیر.. اصلا رزومه عالی داشته باشی، باز گرفتن پذیرش شانسیه.. نمره زبان و معدل و مقاله در حقیقت شانس ات رو میبره بالا.. این مثل این میمونه بگی من بهترین مدرک و دارم پس حتما برای من کار هست دیگه!! ولی بعدش می بینی یکی با شرایط پایین تر از تو کار داره ولی تو ممکنه بیکار باشی...
    6- از رشته و پروژه ات چیزی من نمیدونم ولی حتما امکان ادامه تحصیل تو محیط زیست رو خواهی داشت..
    7-اگر قصد ادامه تحصیل داری مسلما و قطعا research... این course base به درد این میخوره تو ایران بری سر یه کاری بگی من ارشد دارم... همین... تازه به همینش هم گیر میدن!!
    کلا من بهت پیشنهاد میکنم برای ارشد بخون و سعی کن تو دوره ارشد رزومه ات رو قوی کنی... الان شانس کمی داری.... یا gre بده و دانشگاه های رنک متوسط امریکا رو اقدام کن.. یا برای مالزی اقدام کن..

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadmohsen نمایش پست ها
    سلام.
    مقطع تحصيلي براي گرفتن پذيرش: دکترا
    رشته مورد نظر: chemical engineering

معدل ليسانس:15.90
    رشته ليسانس:مهندسي شیمی
    دانشگاه ليسانس:دانشگاه آزاد اسلامی- شهرستان
    مدرک زبان انگليسي: ایلتس 6.5 ( GRE ندارم و نمی خوام امتحان بدم به دلیل نداشتن زمان)
    معدل کارشناسی ارشد: 19.18
    دانشگاه ارشد:دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان
    رشته ارشد:مهندسي شیمی
    مقالات خارجي:32 مقاله ای اس ای که 14 مقاله با ایپکت بالای 2 هست. 16 مقاله هم ایمپکت بین 0.5 تا 1.5 و در تمام مقالات اسم خودم اوله و نویسنده مسئول هستم (بجز دوتا که یکی دوم و دیگری سومم)
    پژوهشگر برتر سال 92
    مقالات داخلي: 2 (یکی علمی ترویجی و یکی علمی پژوهشی)
    کنفرانس: 2 تا بین المللی به صورت شفاهی (یکی در کانادا و دیگری در امارات)
    کنفرانس ملی : 10 کنفرانس با گواهی
    ترجمه کتاب:1 در مرحله داوری

دنبال فول فاند هستم . فقط جی آر ایی ندارم و نمی خوام امتحان بدم. ضمنا من پذیرش با بورسیه کامل دانشگاه آدلاید استرالیا رو دارم ولی بخاطر ویزای سخت استرالیا می خوام به موازات اقدام کنم که زمانم هدر نره. ممنون میشم دانشگاه هایی رو به من معرفی کنید که جی آر ایی لازم نداشته باشه.
    واسه مهندسی شیمی هیچ دانشگاهی تو کانادا GRE نمیخواد.. ای میل بزن به استادا حتما میتونی استاد پیدا کنی.. ایلتس 6.5 برای western ontario، waterloo کافیه.. ولی رایرسون، تورنتو و کویینز اصلا اپلیکیشن ات رو درجا ریجکت میکنه و به دپارتمان نمیفرسته.. پس روی این سه تا اصلا وقت نزار.. ولی به همه استادای دانشگاه ها میل بزن... در کل اگر ویزا استرالیا ات اکی بشه ادلاید از همه این دانشگاه های کانادا بهتره.. مخصوصا فاندش..

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط amirda نمایش پست ها
    مقطع تحصيلي براي گرفتن پذيرش: دکترا
    رشته مورد نظر: chemical engineering

معدل ليسانس:14
    رشته ليسانس:مهندسي شیمی
    دانشگاه ليسانس:دانشگاه دولتی کاشان
    مدرک زبان انگليسي: ایلتس 7
    دانشگاه ارشد:دانشگاه دولتی کاشان
    رشته ارشد:مهندسي شیمی
    مقالات خارجي:10 مقاله ای اس ای که 4 تاش اسم خودم اوله و یکیش ریویو با ایمپکت0.75 هست-
    مقالات داخلي: 1 ISC
    ترجمه کتاب:1
    ساير افتخارات و مدارک:1ثبت اختراع
    ایا جایی برای فول فاند شدنم هست؟
    بله که هست... کلا تا میتونی دنبال استاد بگرد و میل بزن...

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan1983 نمایش پست ها
    ا
    اگر کار پژوهشی در زمینه بایو ندارید روی فاند حساب باز نکنید.برای تورنتو ، یو بی سی و پلی تکنیک مونترال و لاوال شانس داریئ. باید دنبال استاد باشید..(توصیه شخصی: اگر در اینده می خواهید کار کنید وارد حوزه بایو نشید که بازار خوبی نداره)

موفق باشید

ممنون از راهنمایی
    من دوره لیسانس کار تحقیقاتی نکردم ولی پروژه دانشگاهیم در مورد کاربید تنگستن (نانو) کار کردم ولی خیلی خاص و خفن نبوده (دستیار کارشناسی ارشد بودم)
    به نظر شما با رشته مواد بهترین انتخاب با فاند پیدا کردن چیه؟ و اگر هست چه شرایطی میخواد؟؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Alikhazaeli نمایش پست ها
    1- اینکه اونجا بهتره یا نه کاملا بستگی داره.. شانسیه!!! دوره لیسانس من تو علم و صنعت بدترین دورع زندگی ام بود ولی فوق ام تو تهران خیلی خوب بود و باعث شد به ادامه تحصیل واسه دکترا علاقمند شم!
    2- اینجا بگی مدرکم از کانادا است خوب خیلی بهتر تحویل میگیرن تا بگی مثلا از دانشگاه تهران یا شریف فوق گرفتم.. ولی بازم شانسیه!! میتونی ایران با یه استاد معروف کار کنیو بعدش راحت کار خوب پیدا کنی.. ولی این استادا اصولا تو دانشگاههای خوب سراسری هستندوو خیلی از استادهای دانشگاه های تو تهران سمت های خوبی دارن و خیلیاشون به دانشجوهاشون کمک میکنن
    3- راستشو بخوتی معدلت پایینه!! شانس پدیرش ات رو پایین میاره.. میشه پدیرش گرفت ولی برای بعضی از دانشگاه های کانادا معدلت از مینیمم نمره معدل مور نیار کمتره..
    4- اگر پذیرش گرفتی ارشدت رو ول کن برو کانادا.. اما الان که پذیرش نداری برای ارشد بخون .. چون معدل ارشد بالا و داشتن مقاله تو ارشد حسابی کمکت میکنه برای گرفتن پذیرش دکترا از دانشگاه خوب و با فاند
    5-اون که اره... نمره زبان حسابی بالا بگیر.. اصلا رزومه عالی داشته باشی، باز گرفتن پذیرش شانسیه.. نمره زبان و معدل و مقاله در حقیقت شانس ات رو میبره بالا.. این مثل این میمونه بگی من بهترین مدرک و دارم پس حتما برای من کار هست دیگه!! ولی بعدش می بینی یکی با شرایط پایین تر از تو کار داره ولی تو ممکنه بیکار باشی...
    6- از رشته و پروژه ات چیزی من نمیدونم ولی حتما امکان ادامه تحصیل تو محیط زیست رو خواهی داشت..
    7-اگر قصد ادامه تحصیل داری مسلما و قطعا research... این course base به درد این میخوره تو ایران بری سر یه کاری بگی من ارشد دارم... همین... تازه به همینش هم گیر میدن!!
    کلا من بهت پیشنهاد میکنم برای ارشد بخون و سعی کن تو دوره ارشد رزومه ات رو قوی کنی... الان شانس کمی داری.... یا gre بده و دانشگاه های رنک متوسط امریکا رو اقدام کن.. یا برای مالزی اقدام کن..
    ینی شما میگی مالزی درس بخونم بهتر از ایرانه؟
    برای کانادا اصلا دانشگاهی که تو ایران درس خوندیم اهمیتی نداره؟
    حقیقتا در حال حاضر زیاد به دکترا فکر نمیکنم و ممکنه بنا به دلایلی بخوام بعد ارشد برگردم
    دلیلی که میگم کانادا اینه که خونوادم اونجا هستن

Member
    رشته و دانشگاه
    Chemical Eng.- Shiraz University

با سلام خدمت دوستان
    لطفا با در نظر گرفتن شرایط زیر شانس گرفتن پذیرش من از دانشگاه های کانادا را با فاند کامل بررسی بفرمایید.
    1- مقطع مورد نظر : دکترا
    2- رشته مهندسی شیمی
    3- معدل لیسانس 15.65 دانشگاه آزاد
    4- معدل ارشد 17.37 دانشگاه شیراز
    5- نمره زبان آیلتس 7
    6- یک عدد مقاله کنفرانسی
    با سپاس

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط p3443 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    لطفا با در نظر گرفتن شرایط زیر شانس گرفتن پذیرش من از دانشگاه های کانادا را با فاند کامل بررسی بفرمایید.
    1- مقطع مورد نظر : دکترا
    2- رشته مهندسی شیمی
    3- معدل لیسانس 15.65 دانشگاه آزاد
    4- معدل ارشد 17.37 دانشگاه شیراز
    5- نمره زبان آیلتس 7
    6- یک عدد مقاله کنفرانسی
    با سپاس
    سلام،
    معدل لیسانستون کمی پایین تر از مینیمم بسیاری از دانشگاههای خوب کانادا هست ولی معدل ارشدتون خوبه.
    در مورد فاند، برای اسکولارشیپ های دانشگاها معمولا معدل های Extra-ordinary نیاز هست، مثلا بالای 95% یا Achievement های خاص.
    برای RA و فاند از طریق استاد، همه چی بستگی به توانایی پژوهشی شما داره، تعداد مقالات خیلی مهم نیست، عمق و اهمیت کار شما مهم هست، گاهی 10 مقاله کافی نیست و گاهی 1-2 مقاله کافی هست، نمیشه نظر قطعی داد.
    کامیاب باشید.
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)