صفحه 853 از 859 نخستنخست ... 353753803843844845846847848849850851852853854855856857858859 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,521 تا 8,530 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

سلام دوستان
    من برای دانشگاه مک گیل و ساسکچوان استاد پیدا کرده و اپلای کردم. هر دو استاد خیلی زیاد ازم انتظار دارن. به طور مثال مک گیل از الان که هنوز جواب پذیرش نیومده و فقط افر لتر فرستاده جلسات برنامه ریزی هفتگی با اعضای آزمایشگاه گذاشته داره در مورد روند پروژه ازم نظرخواهی میکنه. ساسکچوان هم بسیار زحمت میکشه داره از الان جدا از فاند خودش برام فاند میگیره و شهریه رو ویو میکنه. اینقدر هر دو زحمت میکشن که نگو. من هم به دلیل شرایط ویزا نمیدونم بهشون بگم که هر دو رو اپلای کردم یا نه. به نظرتون لازمه قبل از اقدام برای ویزا بهشون اطلاع بدم که جای دیگه ای اپلای کردم. به همین دلیل دیگه جای دیگه ای اصلا ایمیل نفرستادم پس از این دو استاد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط samanarshad نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای دانشگاه مک گیل و ساسکچوان استاد پیدا کرده و اپلای کردم. هر دو استاد خیلی زیاد ازم انتظار دارن. به طور مثال مک گیل از الان که هنوز جواب پذیرش نیومده و فقط افر لتر فرستاده جلسات برنامه ریزی هفتگی با اعضای آزمایشگاه گذاشته داره در مورد روند پروژه ازم نظرخواهی میکنه. ساسکچوان هم بسیار زحمت میکشه داره از الان جدا از فاند خودش برام فاند میگیره و شهریه رو ویو میکنه. اینقدر هر دو زحمت میکشن که نگو. من هم به دلیل شرایط ویزا نمیدونم بهشون بگم که هر دو رو اپلای کردم یا نه. به نظرتون لازمه قبل از اقدام برای ویزا بهشون اطلاع بدم که جای دیگه ای اپلای کردم. به همین دلیل دیگه جای دیگه ای اصلا ایمیل نفرستادم پس از این دو استاد.
    اگر آفر لتر را فرستاده و اکسپت کرده اید بهتر است مساله را قطعی کنید و به گزینه دوم اطلاع دهید. این مساله هم از لحاظ حرفه ای و هم به لحاظ برنامه ریزی استاد و دانشگاه دوم دارای اهمیت است چرا که با پیش رفتن در این مساله فقط برنامه ریزی یک گروه دیگر و احتمالا یک کاندیدای احتمالی مشکل تر خواهد شد. داشتن جلسات و نظرخواهی در مورد پروژه آنچنانکه ذکر کرده اید نشان دهنده شروع غیررسمی دوره شما و موافقت ضمنی است. دنبال کردن گزینه همزمان اصولا ارتباطی با مساله ویزا ندارد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    اگر آفر لتر را فرستاده و اکسپت کرده اید بهتر است مساله را قطعی کنید و به گزینه دوم اطلاع دهید. این مساله هم از لحاظ حرفه ای و هم به لحاظ برنامه ریزی استاد و دانشگاه دوم دارای اهمیت است چرا که با پیش رفتن در این مساله فقط برنامه ریزی یک گروه دیگر و احتمالا یک کاندیدای احتمالی مشکل تر خواهد شد. داشتن جلسات و نظرخواهی در مورد پروژه آنچنانکه ذکر کرده اید نشان دهنده شروع غیررسمی دوره شما و موافقت ضمنی است. دنبال کردن گزینه همزمان اصولا ارتباطی با مساله ویزا ندارد.
    ممنون از پاسخ ارزشمند شما
    واقعیتش خودم هم از نظر وجدانی ناراحت هستم که هنوز اطلاع ندادم ولی بزرگترین مشکل بنده این هست که ایشون افر لتر فرستادن ولی بعدش فرمودن اپلای کنم. معدل دانشکده 3.3 نیاز هست ولی من 3.1 هستم از ایشون هم پرسیدم ولی پاسخ این قسمت رو برام نفرستاد ولی گفتن هر هفته جلسه داریم با هم. امکانش هست افر لتر داشته باشیم ولی مک گیل در پروسه اپلای رد کنن؟؟ اگر نه که حتما به دانشگاه دوم اطلاع بدم که اگر کسی رو در نظر دارن اقدامات لازم رو انجام بدن. ممنون از شما

ApplyAbroad Guru

واقعیتش خودم هم از نظر وجدانی ناراحت هستم که هنوز اطلاع ندادم ولی بزرگترین مشکل بنده این هست که ایشون افر لتر فرستادن ولی بعدش فرمودن اپلای کنم. معدل دانشکده 3.3 نیاز هست ولی من 3.1 هستم از ایشون هم پرسیدم ولی پاسخ این قسمت رو برام نفرستاد ولی گفتن هر هفته جلسه داریم با هم. امکانش هست افر لتر داشته باشیم ولی مک گیل در پروسه اپلای رد کنن؟؟ اگر نه که حتما به دانشگاه دوم اطلاع بدم که اگر کسی رو در نظر دارن اقدامات لازم رو انجام بدن. ممنون از شما
    شما تا هنوز پذیرش قطعی از دانشگاه نگرفته اید میتونید هر دو گزینه را دنبال کنید. اشکالی نداره جلسات پژوهشی را هم شرکت کنید. منتهی وقتی پذیرشها اومد و یکی را انتخاب کردید بلافاصله به دیگری خبر بدهید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    شما تا هنوز پذیرش قطعی از دانشگاه نگرفته اید میتونید هر دو گزینه را دنبال کنید. اشکالی نداره جلسات پژوهشی را هم شرکت کنید. منتهی وقتی پذیرشها اومد و یکی را انتخاب کردید بلافاصله به دیگری خبر بدهید.
    خیلی ممنون بابت پاسخ شما
    پس همینکار رو انجام میدم. فقط اطلاع دارین من که یک ماه پیش اپلای کردم برای مک گیل حدودا چقدر زمان بر هست. دندان پزشکی رو زده 15 شهریور تا 15 اردیبهشت . این موضوع یعنی نگه میدارن تا 15 اردیبهشت یا در طول این مسیر هم بررسی میشن؟

ApplyAbroad Guru

آفر لتر منظور نامه رسمی پذیرش است که دانشگاه صادر میکند و شما اکسپت میکنید. اینکه استاد گفته است اپلای کنید به معنی آفر لتر نیست. منظور پست قبلی داده شده هم آفرلتر رسمی است یعنی اگر پذیرش شما در قالب این نامه از طرف دانشگاه تایید شد دیگر پیش بردن گزینه دوم منظقی نیست. تشویق به اپلای و نظایر آن را نباید آفر تلقی کرد
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام. وقت بخیر
    دوستان ممنون میشم نظرتون را راجع به رزومه من بگید ببینم شرایطم چطوریه و شانسم چقدره و چیکار کنم بهتره برای تقویت رزومه.

1-لیسانس- عمران- معدل 14- دانشگاه دولتی
    2-مهندسی سیستم های حمل ونقلی- ایتالیا- معدل بدون پایان نامه 27 از 30 ( با پایان نامه احتمالا 107 یا 108 از 110 خواهد بود)
    3- دو ترم از مسترم روکرواسی به عنوان اسکالرشیپ ارسموس بودم
    3- ایلتس منقضی شده 6.5
    4- مقالات فارسی از قبل چندتادارم- فعلا انگلیسی ندارم
    5-گواهی شرکت در یکی دو تا دوره مخصوص رشته ارشدم تو ایران دارم
    6- تزم مشترک بین شهرسازی و حمل ونقل خواهد بود

پیشاپیش سپاس از راهنمایی ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    آفر لتر منظور نامه رسمی پذیرش است که دانشگاه صادر میکند و شما اکسپت میکنید. اینکه استاد گفته است اپلای کنید به معنی آفر لتر نیست. منظور پست قبلی داده شده هم آفرلتر رسمی است یعنی اگر پذیرش شما در قالب این نامه از طرف دانشگاه تایید شد دیگر پیش بردن گزینه دوم منظقی نیست. تشویق به اپلای و نظایر آن را نباید آفر تلقی کرد
    ممنون از پاسخ شما
    مشکل بنده همینجاست ما با هم و اعضای آزمایشگاه چند تماس داشتیم. بعدش ایشون نامه آفر لتر برام که پس از سال نو بود فرستادن. ولی من هنوز اپلای نکردم و ایشون این نامه رو برام فرستادن ببخشید به دلیل عمومی بودن مجبور شدم قسمتی از نامه رو حذف کنم. ولی این هم عرض کنم استاد بنده یک لینکی فرستادن برام که لینک اپلای بود من هم این هفته اپلای کردم. در زمان اپلای جایی نداشت که نامه رو وارد کنم فقط زده بود اسم استاد اجباری هست. نظرتون چی هست آیا با این نامه میشه شروع بع گرفتن ویزا کرد؟؟
    https://uupload.ir/files/vs78_offer.jpg

Junior Member

سلام دوستان، خوشحال میشم نظرتون را بدونم.

رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    لیسانس مهندسی نرم افزار - دانشگاه زنجان - ۱۶.۹۳ (معدل دو سال آخر ۱۸.۴۰)

نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    آیلتس ۷.۵

نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    --

تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    ۱ مقاله ژورنالی Q1

تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    ۱ مقاله کنفرانسی ieee

رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    نرم افزار، ارشد یا دکتری

نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    TA چندین درس
    سابقه RA در دانشگاه

رتبه دوم فارغ التحصیلی
    ۵ سال سابقه کار مرتبط‌ (شخصی بوده و بیمه ندارم ولی از مشتری رکام دارم)
    دریافت توصیه نامه از یک سازمان دولتی به جهت همکاری

میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    فول فاند

ApplyAbroad Guru

ممنون از پاسخ شما
    مشکل بنده همینجاست ما با هم و اعضای آزمایشگاه چند تماس داشتیم. بعدش ایشون نامه آفر لتر برام که پس از سال نو بود فرستادن. ولی من هنوز اپلای نکردم و ایشون این نامه رو برام فرستادن ببخشید به دلیل عمومی بودن مجبور شدم قسمتی از نامه رو حذف کنم. ولی این هم عرض کنم استاد بنده یک لینکی فرستادن برام که لینک اپلای بود من هم این هفته اپلای کردم. در زمان اپلای جایی نداشت که نامه رو وارد کنم فقط زده بود اسم استاد اجباری هست. نظرتون چی هست آیا با این نامه میشه شروع بع گرفتن ویزا کرد؟؟
    https://uupload.ir/files/vs78_offer.jpg
    دانشگاه شما هنوز اپلیکیشن شما را دریافت نکرده و پذیرشی صادر نکرده است. دانشگاه یا موسسه تایید شده DLI باید نامه رسمی پذیرش را برای اقدام شما برای ویزا صادر کند. چیزی که در حال حاضر در اختیار دارید یک پذیرش اولیه غیررسمی است که بر پایه آن باید برای دانشگاه اقدام کنید. ممکن است این اقدام به هرعلت (مینیممهای دانشگاه، تغییر فاندینگ یا حتی تغییر نظر استاد) به نتیجه نهایی منجر نشود. لیست مدارک لازم برای ویزا را در سایت مربوطه می توانید ببینید.
    https://www.canada.ca/en/immigration...documents.html

Your school must send you a letter of acceptance. Include the original or electronic copy of your letter with your study permit application.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)