صفحه 802 از 859 نخستنخست ... 302702752792793794795796797798799800801802803804805806807808809810811812852 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,011 تا 8,020 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Some question about Canadian Univ. (Electrical Eng

اگه رشته اقتصادباشه چی؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

با سلام من دارای مدرک کارشناسی اقتصادشهید بهشتی با معدل15 و ارشد الزهرا با معدل16.5 هستم و دارای مدرک آیلتس6.5 و همچنین دو مقاله علمی پژوهشی معتبر
    سوالی که دارم اینه که با این شرایط برای درخواست پذیرش دانشگاه های کانادا چطوری می تونم فاندکامل بگیرم؟ اگه از طریق مکاتبه با استاده چطوری می تونم استادی با رشته مرتبط به خودم که اقتصاد توسعه و برنامه ریزی شاخه محیط زیست هست یا همون environmental economics پیدا کنم در سایت دانشگاه های کانادا؟ و اینکه چه دانشگاهی رشته من را بورس می کنه آنهم فاندکامل؟ من خودم چند موردی رو پیدا کردم که دانشگاه های خوبی هست تو کانادا و فاند یا اسکالرشیپ یا گرنت دارن مثل ubc یا mcgil یا toronto و یا بریتیش کلمبیا ولی نمیدونم که رشته من را ساپورت مالی می کنند یا نه؟ میشه یه راهنمایی بفرمایین دوستان
    و اینکه من به تازگی در سایت دانشگاه windsor کانادا خونده بودم که کشورهایی که تحت تحریم و فشار مالی آمریکا و نرخ ارز هستنداز جمله ایران، کره شمالی و .... که تو سایتش مراجعه بفرمایین اسامی این 10کشور پیداست، از پرداخت اپلیکشن فی معاف هستن و درصورت پرداخت این مبلغ و فهمیدن این موضوع توسط این دانشگاه این مبلغ به آنها عودت داده می شود! آیا دانشگاه های دیگه هم میشناسید این شرایط را داشته باشه؟ منظورم دانشگاه های با فاندکامله؟ اینو از این بابت پرسیدم که الان که دلار14700 تومانه و اگه بخوایم بیش از دو الی سه تا دانشگاه درخواست پذیرش بدیم هزینه هاش به شدت بالا میره چرا که باییستی به چند تا دانشگاه مدارکت ارسال کنی تا بتونی از یکیشون پذیرش بگیری و الان مثل 2 الی 3 سال پیش شرایط آسان نیست و حتی نسبت به پارسال تورم به شدت افزایش یافته و به 65 درصد رسیده !! با این شرایط ایا من امیدی دارم که درخواست اپلای بدم یعنی حتی اگه هزینه های اپلای رو بتونم تقبل کنم و همچنین هزینه های مربوط به ویزا و.. ، دانشگاهی هست تو کانادا که فاندکامل هزینه تحصیلات و زندگی را با هم پوشش بده؟ ممنون میشم از راهنماییتون

سلام دوستان

خواهش میکنم راهنمایی کنید

(۲۹ سالمه) لیسانس مهندسی صنایع رو از دانشگاه غیرانتفاعی علوم و فنون مازندران گرفتم معدلم ۱۶.۳۶

فوق لیسانس مهندسی صنایع - صنایع رواز همین دانشگاه گرفتم با معدل ۱۷.۷۸

سابقه کار تو رشته مرتبط به مدت ۲سال در یکی از شرکت های معتبردارم

۱ مقاله علمی پژوهشی دانشگاه تهرانم دارم و دنبال فاند هم نیستم

واینکه می خوام برا مستر مجدد اقدام کنم ، در یکی از فروم ها خوندم که میگن اگه در رشته های میان رشته ای اقدام کنی شانس بیشتری هست ، سوال واضح من اینه که منظور از رشته های میان رشته ای چیه ؟ میشه چند نمونه مثال بزنید که به حوزه صنایع بخوره ؟ و اینکه ما دقیقا باید دنبال چه program هایی در دانشگاه های کانادا باشیم .... ممنون میشم راهنمااایم کنید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhgan98 نمایش پست ها
    با سلام من دارای مدرک کارشناسی اقتصادشهید بهشتی با معدل15 و ارشد الزهرا با معدل16.5 هستم و دارای مدرک آیلتس6.5 و همچنین دو مقاله علمی پژوهشی معتبر
    سوالی که دارم اینه که با این شرایط برای درخواست پذیرش دانشگاه های کانادا چطوری می تونم فاندکامل بگیرم؟ اگه از طریق مکاتبه با استاده چطوری می تونم استادی با رشته مرتبط به خودم که اقتصاد توسعه و برنامه ریزی شاخه محیط زیست هست یا همون environmental economics پیدا کنم در سایت دانشگاه های کانادا؟ و اینکه چه دانشگاهی رشته من را بورس می کنه آنهم فاندکامل؟ من خودم چند موردی رو پیدا کردم که دانشگاه های خوبی هست تو کانادا و فاند یا اسکالرشیپ یا گرنت دارن مثل ubc یا mcgil یا toronto و یا بریتیش کلمبیا ولی نمیدونم که رشته من را ساپورت مالی می کنند یا نه؟ میشه یه راهنمایی بفرمایین دوستان
    و اینکه من به تازگی در سایت دانشگاه windsor کانادا خونده بودم که کشورهایی که تحت تحریم و فشار مالی آمریکا و نرخ ارز هستنداز جمله ایران، کره شمالی و .... که تو سایتش مراجعه بفرمایین اسامی این 10کشور پیداست، از پرداخت اپلیکشن فی معاف هستن و درصورت پرداخت این مبلغ و فهمیدن این موضوع توسط این دانشگاه این مبلغ به آنها عودت داده می شود! آیا دانشگاه های دیگه هم میشناسید این شرایط را داشته باشه؟ منظورم دانشگاه های با فاندکامله؟ اینو از این بابت پرسیدم که الان که دلار14700 تومانه و اگه بخوایم بیش از دو الی سه تا دانشگاه درخواست پذیرش بدیم هزینه هاش به شدت بالا میره چرا که باییستی به چند تا دانشگاه مدارکت ارسال کنی تا بتونی از یکیشون پذیرش بگیری و الان مثل 2 الی 3 سال پیش شرایط آسان نیست و حتی نسبت به پارسال تورم به شدت افزایش یافته و به 65 درصد رسیده !! با این شرایط ایا من امیدی دارم که درخواست اپلای بدم یعنی حتی اگه هزینه های اپلای رو بتونم تقبل کنم و همچنین هزینه های مربوط به ویزا و.. ، دانشگاهی هست تو کانادا که فاندکامل هزینه تحصیلات و زندگی را با هم پوشش بده؟ ممنون میشم از راهنماییتون
    سلام،
    توصیه می‌کنم برایGMAT(در صورتی که برای رشته‌های مرتبط با بیزنش و مدیریت اقدم می‌کنید) یا GRE اقدام کنید. داشتن نمره‌ی خوب توی این امتحانا می‌تونه بهتون کمک کنه. معمولا استادا برای فاند کامل معدل‌های بالاترو در نظر می‌گیرن. می‌تونید از سایت خود دانشگاه یا دانشکده research groupها ببینید و استادایی که مشارکت دارنو پیدا کنید. دانشگاه‌هایی که ذکر کردین معمولا خیلی رقابتین، سعی کنید چند دانشگاه رنک متوسط رو هم در نظر داشته باشین. برای فاند نمیشه یه قانون کلی گفت و معمولا استادا وقتی دانشجویی رو قبول کنن خودشون اعلام می‌کنن که فاند دارن یا نه. بعد تحریم 2017 آمریکا یه سری از دانشگاه‌های کانادا مثل Windsor ،SFU و Memorial این موضوع رو اعلام کردن، مطمئن نیستم هنوزم پا بر جا باشه.
    برای اپلای نیاز به فرستادن مدارک از طریق پست نیست و بعد پذیرش ازتون درخواست می‌کنن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Cyberpaladin نمایش پست ها
    سلام دوستان

(۲۹ سالمه) لیسانس مهندسی صنایع رو از دانشگاه غیرانتفاعی علوم و فنون مازندران گرفتم معدلم ۱۶.۳۶

واینکه می خوام برا مستر مجدد اقدام کنم ، در یکی از فروم ها خوندم که میگن اگه در رشته های میان رشته ای اقدام کنی شانس بیشتری هست ، سوال واضح من اینه که منظور از رشته های میان رشته ای چیه ؟ میشه چند نمونه مثال بزنید که به حوزه صنایع بخوره ؟ و اینکه ما دقیقا باید دنبال چه program هایی در دانشگاه های کانادا باشیم .... ممنون میشم راهنمااایم کنید
    رشته‌های interdisciplinary یا میان رشته‌ای به رشته‌هایی گفته میشن که چند شاخه محض علمی درش دخالت دارن یا به زبان ساده‌تر بین چند دانشکده به صورت مشترک برگزار میشه. این رشته‌ها معمولا فرصت‌های فاند خوبی دارن و رقابت کمتر از رشته‌های محض و مادره. برای رشته شما میشه به Systems Science و Systems Optimazation اشاره کرد.

Junior Member

Smile پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط manman نمایش پست ها
    سلام،
    توصیه می‌کنم برایGMAT(در صورتی که برای رشته‌های مرتبط با بیزنش و مدیریت اقدم می‌کنید) یا GRE اقدام کنید. داشتن نمره‌ی خوب توی این امتحانا می‌تونه بهتون کمک کنه. معمولا استادا برای فاند کامل معدل‌های بالاترو در نظر می‌گیرن. می‌تونید از سایت خود دانشگاه یا دانشکده research groupها ببینید و استادایی که مشارکت دارنو پیدا کنید. دانشگاه‌هایی که ذکر کردین معمولا خیلی رقابتین، سعی کنید چند دانشگاه رنک متوسط رو هم در نظر داشته باشین. برای فاند نمیشه یه قانون کلی گفت و معمولا استادا وقتی دانشجویی رو قبول کنن خودشون اعلام می‌کنن که فاند دارن یا نه. بعد تحریم 2017 آمریکا یه سری از دانشگاه‌های کانادا مثل Windsor ،SFU و Memorial این موضوع رو اعلام کردن، مطمئن نیستم هنوزم پا بر جا باشه.
    برای اپلای نیاز به فرستادن مدارک از طریق پست نیست و بعد پذیرش ازتون درخواست می‌کنن.
    سلام ممنون از راهنماییتون راستش من اونجا میخوام اقتصاد محیط زیست را دنبال کنم که حالا بسته به دانشگاه یا تافل میخواد یا آیلتس. GRE هم یه جاهایی شنیدم میخوان . ببخشید میشه لطف کنید لیست یا نام دانشگاه های رنک متوسط (که به قول شما خیلی تاپ نباشه که احتمال پذیرشم بالابره) را به من معرفی کنید و اینکه با توجه به اینکه معدلم بالا نیست مقاله های علمی پژوهشی ISI که دارم نمیتونه در این زمینه موثر باشد؟ و اینکه من شنیدم فاند کامل قبول کردن یه رزومه عملی خوب و دانشجوی دانشگاه معتبر و داشتن سابقه کارهای پژوهشی در زمینه رشته موردنظرخود و همچنین مقالاتی که تا به حال در سایت مجله های معتبر چاپ میشه ، میخواد که بتونه حتی اون معدل متوسطی که داری (این نقطه ضعف) رو بپوشاند. خیلی سپاسگزارم از راهنمایی بی دریغتان

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Cyberpaladin نمایش پست ها
    سلام دوستان

برای رشته های مهندسی مکانیک یا MBA درصورت داشتن سلف فاند مناسب می توانید اقدام کنید.
    رشته های نزدیک ولی با قابلیت لینک به رشته اصلی و توجیه مناسب برای انگیزه و هدف مستر مجدد مساله ای است که از طریق موارد اینچنینی شانس بهتری دارد ولی همچنان شانس ویزا و پذیرش صددرصد قابل تضمین نیست. در هر حال با توان مالی می توان برای چند دانشگاه همزمان اقدام کرد تا حداقل به لحاظ شانس پذیرش این مساله تقویت شود.
    برای ویزا به فروم مربوطه مراجعه کنید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mozhgan98 نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنماییتون راستش من اونجا میخوام اقتصاد محیط زیست را دنبال کنم که حالا بسته به دانشگاه یا تافل میخواد یا آیلتس. GRE هم یه جاهایی شنیدم میخوان . ببخشید میشه لطف کنید لیست یا نام دانشگاه های رنک متوسط (که به قول شما خیلی تاپ نباشه که احتمال پذیرشم بالابره) را به من معرفی کنید و اینکه با توجه به اینکه معدلم بالا نیست مقاله های علمی پژوهشی ISI که دارم نمیتونه در این زمینه موثر باشد؟ و اینکه من شنیدم فاند کامل قبول کردن یه رزومه عملی خوب و دانشجوی دانشگاه معتبر و داشتن سابقه کارهای پژوهشی در زمینه رشته موردنظرخود و همچنین مقالاتی که تا به حال در سایت مجله های معتبر چاپ میشه ، میخواد که بتونه حتی اون معدل متوسطی که داری (این نقطه ضعف) رو بپوشاند. خیلی سپاسگزارم از راهنمایی بی دریغتان
    سلام، خواهش می‌کنم... می‌تونید برای رنک داشنگاه‌ها از timeshighereducation.com و topuniversities.com است، دانشگاه‌ها به صورت کلی و تخصصی لیست شدن. قطعا هر پژوهشی در زمینه مورد نظرتون انجام داده باشین پوینت مثبت به نظر میاد، اما هر کدوم از این معیارها وزن خودشونو دارن. معمولا ادمیشن دانشگاه‌ها در درجه اول به معدل و جی آر ای شما نگاه می‌کنن (متاسفانه) و بر اساس اون دانشجوها رو شرت‌لیست می‌کنن و بعد از اون می‌رسه به پذیرش استاد. البته خیلی از استادا از این موضوع شاکین. اگه معدل بالای ۱۶ دارین شانس دارین و استثنا زیاد پیش میاد.

Junior Member

سلام به اعضای انجمن.
    دوستان میخواستم ببینم من با رزومه زیر از چه دانشگاه هایی توی کانادا میتونم پذیرش بگیرم؟ کدوم دانشگاه ها همراه با فاند مید؟
    لازمه که بگم فعلا دانشجوی کارشناسی مهندسی برق هستم از دانشگاه بیرجند(البته احتمال اینکه انتقالی به صنعتی شیراز بگیرم و مدرک رو صنعتی شیراز بده هست|دو ترم هم در دانشگاه شیراز بودم)
    1- نمره کارشناسی 16 و خورده ای(شاید برسه به 17)
    2- دو تا ثبت اختراع
    3-یه لوح تقدیر برای انجام یه پروژه برای یکی از دانشگاه های آزاد مرکز استان، از طرف رئیس دانشگاه
    4-یه چند ترم هم استعداد درخشان شدم
    5-مقاله فعلا ندارم، ولی یه چند تا آماده کردم که احتمالا توی مجلات داخلی چاپ میشه ولی شاید آنقدر پر و پیمون نباشه که توی مجلات نمایه شده ISI چاپ کنن، البته شاید چاپ بشه و من سطح پایین در نظر گرفته باشم)
    6-مدرک زبان ندارم فعلا
    7-GRE ندارم فعلا
    (به طور کلی عرض کنم که سطح زبانم خوب نیست و بیشتر مهارت خواندنم زیاده که امید دارم تا 2 سال دیگه که فارغ التحصیل میشم، سطح مکالمم بهتر شده باشه؛ کلاس زبان نمیرم و خود آموز با برنامه کار میکنم)
    8- در رابطه با توصیه نامه هم یکی از اساتید هست که از نظرش دو تا دانشجوی عالی داشته از وقتی استاد شده که یکیش منم و میتونه توصیه نامه خیلی خوبی بنویسه، ولی از اساتید مکانیک هست. اساتید برق هم دو نفر دانشیار در حدی که بنویسن من توی کارهای پژوهشی خیلی فعال بودم وجود داره، همچنین یکی از استاد تمام های با سابقه هم میتونه یه توصیه نامه معمولی برام بنویسه.
    یه مشکلی که دارم اینه که توی یکی از ترم ها به دلیل مشکل پزشکی مشروط شدم، که باعث شد معدلم بیاد پایایین، بقیه ترم ها از 15.5 به بالان
    همچنین در زمینه های دیگه، مثل برنامه نویسی c++ ویژوال بیسیک، برنامه نویسی برای avr، مجموعه آفیس به طور کامل، طراحی سایت و زبان برنامه نویسی php، شبکه کامپیوتری، نرم افزار متلب، نرم افزار های مهندسی برق مثل پروتئوس، پی اسپایس، مولتی سیم ، فوتوشاپ، افترافکت، پریمیر هم کار کردم به صورت ویژه(برنامه نویسی خیلی ویژه تر، تقریبا از سال های دو و سم دبیرستان یه سری لوح تقدیر با عنوان مقام اول توی سطح ناحیه و استان دارم)
    لطفا راهنمایی کنید، باتشکر
    ویرایش توسط ali246 : June 5th, 2019 در ساعت 07:51 PM دلیل: اضافه کردن اطلاعات تکمیلی

با درود دوستان

سن=29
    دانشگاه لیسانس = آزاد =15.3
    دانشگاه فوق لیسانس = صنعتی اصفهان=15.8
    رشته =مهندسی مواد و متالورژی
    مقالات داخلی = 1
    سابقه کار =9 سال (با بیمه)
    مدرک زبان = IELTS 6.5
    سایر افتخارات و مدارک =
    مربی و داور رسمی فدراسیون والیبال (5 سال) (مربیگری در دانشگاه)
    10 ثبت اختراع داخلی
    پروژه های صنعتی و تحقیقاتی متعدد انجام شده

شانسم رو برای پذیرش میخواستم بدونم (و اینکه کدوم دانشگاه توصیه میشه) ؟ سپاس فراوان
    OID-Sask. >> ITA Oct2018 >> Submit Nov2018 >> Ineligible Jun2019 >> 2nd Review Nov2019 >> Nomination Sep2020 >> AR Oct2020 >> AOR Jan2023 >> Pre-Arrival Feb2023 >> Biometric Mar2023 >> Medical Mar2023 >> DM Sep17th2023 >> COPR Oct12th2024

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)