صفحه 17 از 859 نخستنخست ... 78910111213141516171819202122232425262767117517 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

پیش فرض پاسخ : در خواست راهنمایی(لطفا منو راهنمایی کنین)

من یه نفر رو می شناسم که با معدل 15.7 و یه مقاله کنفرانس خارجی تونست از مک گیل پذیرش بگیره. برای جبران معدلت می تونی GRE Subject بدی. با گرفتن یه نمره خوب از این امتحان می تونی معدلت رو جبران کنی هر چند که معدلت پایین نیست. نمره تافل هم همونطور که ممکنه بدونی برای کانادایی ها خیلی مهمه و داشتن یه نمره خوب می تونه بهت خیلی کمک کنه.
    در مورد کنکور: اگر پسری حواست باشه که اگه خدای نکرده نتونستی پذیرش بگیری و کنکور هم نداده باشی اونوقت ....

saeede83
    Guest

آره، خیلی ها از New Brownswick، Carleton،Saskawchuan از امیرکبیر با معدل 15 و خورده ای گرفتن، و حتی مقاله هم نداشتن. حتی یکی از بچه ها از آمریکا برای PhD فول فاند گرفت. اگه بخوای آمریکا اقدام کنی البته باید GRE هم بدی. روی همین ها وقت بگذاری و extensively هم اپلای کنی، مطمئن باش به کنکور نیازی نیست.

Junior Member

عمران آزاد پرند میخونم .داره با درخواست انتقال به تهران مرکزم موافقت میشه ( بعد از کلی جون کندن). ترم 6 معدل کل 18.9 معدل دو ترم آخر19.4 .toefl شهریور باید امتحان بدم برام دعا کن. دارم شروع می کنم رو یه paper کار کنم . تمام زورم رو میزنم تا fall 2009 ، کانادا ادامه بدم تا وقفه نداشته باشم.
    میبینی وضعیتم خیلی خوب نیست(بخاطر دانشگام) :'( اینو یادت باشه اگه واقعا مصمم باشی هیچ بن بستی وجود نداره تو که شرایطت بد نیست وقت هم داری پس برو جلو شک هم نکن.
    برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا انها بر این باورند که : یا راهی خواهم یافت ،یا راهی خواهم ساخت.

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل 15.5 لیسانس رشته IT برای فوق امکان پذیرش از کانادا با فاند هس

دانشگاه آزاد ممکنه (تاکید می کنم فقط ممکنه) رو ویزا تاثیر بزاره ولی بعید می دونم دانشگاه های خارجی برای پذیرش دادن گیر بدن. در حالت کلی یا دانشگاه رو می شناسن (شریف ... کمی تهران و امیرکبیر) یا نمی شناسن که می شه بقیه. زیاد نگران پذیرش نباش. معدلت خوبه یعنی حله

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط arazli
    یعنی به نظر شما من به جای مقاله رو معدل و نمره ی زبان و GRE وقت بزارم؟
    مشکل من اینه که کلا کنکور ایران رو بی خیال شم یا نه!
    ...
    اما می تونم به نمره ی زبان و GRE امیدوار باشم.
    fara جان ممنون از راهنماییت. منظورت از کنفرانس بین المللی فقط قبول مقاله و چاپشه یا ارائه هم مدنظره؟
    ...

ممنون از توجه تون
    اينكه بخواهي ايران ادامه تحصيل بدي يا نه، انتخاب خودته و زودتر بايد تصميمت رو بگيري كه زمان رو از دست ندي. خب نه كانادا خوندن 100% مثبته و نه ايران خوندن 100% منفي. هر كدام نكته‌هاي مثبت و منفي خاص خودشو داره. نظر شخصي من اينه كه فوق رو در ايران خوندن چندان هم بد نيست. چرا كه هم راحت‌تره، هم كم‌هزينه‌تر و هم در حين تحصيل مي‌توني كار كني، اونقدرها هم با اونور تفاوت نداره (اگر اينطوري بود بچه‌هاي فوق ايران نمي‌تونستند براي مقطع دكترا از آمريكا و كانادا پذيرش بگيرند)، اما تفاوت مقطع دكترا در ايران و آمريكا/كانادا بسيار زياده.

اما براي ارائه مقاله در كنفرانس بين‌المللي زياد نگران نباش، چاپ در مجموعه مقالات هم ارزشمند است. ضمن اينكه در بيشتر كنفرانس‌ها، مقاله‌ها يا ارائه شفاهي دارند يا ارائه پوستري. بنابراين تقريبا همه‌ي مقاله‌ها پذيرفته شده ارائه مي‌شوند خواه شفاهي خواه پوستري.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل 15.5 لیسانس رشته IT برای فوق امکان پذیرش از کانادا با فاند هس

منظورتون از GRE Subject چیه؟
    من از gre زیاد اطلاع ندارم اگه میشه یکم توضیح بدین.
    zohre جان البته کنکورو که در هر صورت باید بدم همون حرف شما حالا مهم اینه که چقدر بتونم واسش وقت بذارم.
    peyman جان از صمیم قلب واست دعا می کنم و امیدوارم موفق بشی. ما هم شما رو ببینیم و به ادامه ی کار امیدوار بشیم.
    saeede جان بازم مرسی از توجه و راهنماییت. خیلی بهم روحیه دادین.

بچه ها یه سوال دیگه موضوع مقاله حتما باید با گرایش فوق لیسانس یکی باشه؟

ممنوم از nnimaaکه تو بحث شرکت کرده.

دم همتون گرم

Junior Member

fara جان حرفت کاملا درسته ولی به نظر تو پذیرش فوق راحتر از دکترا نیست؟
    ممنوم از جوابت
    چاکریم

saeede83
    Guest

در مورد موضوع مقاله: هیچ لزومی نداره که یکی باشه اما اگه خودت به یک زمینه خاص علاقه بیشتری داری بهتره توی همون زمینه وقت بذاری، خیلی ها (از جمله خود من) زمینه ای که پذیرش می گیرن با زمینه ای که قبلا کار می کردن متفاوته. 8)

آره. امكان پذيرش كه وجود داره. يكي از دوستان من با معدل حدود 15.10 و يك مقاله داخلي از آلبرتا تو رشته مكانيك براي پاييز 2008 پذيرش با فاند گرفته .

تلاش كن و توكل به خدا.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا با معدل 15.5 لیسانس رشته IT برای فوق امکان پذیرش از کانادا با فاند هست؟

اگه همه شرایط رو (دانشگاه - معدل و...) در نظر بگیریم پذیرش باfund در مقطع phd به مراتب راحتتر از ms است.ولی نظر شخصی من اینه که راهی که می خواهی ادامه بدی رو زودتر واردش شی بهتره.من ترجیح میدم زودتر با مشکلات روبرو شم.به هر حال هر کی یه نظری داره. ;D
    برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا انها بر این باورند که : یا راهی خواهم یافت ،یا راهی خواهم ساخت.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)