صفحه 2 از 859 نخستنخست 12345678910111252102502 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Senior Member

پیش فرض پاسخ : Some question about Canadian Univ. (Electrical Eng

بله، درسته. دانشگاههای کانادا اغلب GRE رو اختیاری می دونن، اما به نظرم این نوع سوالها جوابشو به راحتی میشه از تو سایت دانشگاهها پیدا کرد، پرسیدنش زیاد فایده ای نداره.

در مورد اینکه GRE رو بفرستید یا نه، خوب اگر GRE شرکت کردید و مثل اغلب افرادی که من دیدم، توی قسمت Analytical نمره 800 اوردید و Writing هم نتیجه خوبی گرفتید، مهم نیست که Verbal رو خوب دادید یا نه، به نظر من بفرستید. اما اگر همه قسمتها رو خراب کردید و نمرتون یه جورایی آبروریزی به حساب میاد ;D بهتره بگید اصلاً شرکت نکردید!
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

مریم محمدی
    Guest

پیش فرض آیا مدارک من را بدون ریز نمرات و تافل بررسی می کنند؟

سلام. من یک سری سوال حیاتی دارم و مطمئن هستم شماها می تونید به هم کمک کنید. من قصد دارم در دانشگاههای کانادا درخواست پذیرش بدم و تو پکیج درخواستی انها ریز نمرات را می خواد که من باید بخرم، که در حال حاضر برام مقدور نیست، یعنی با این اوضاع اصلا مدارک من اگر بفرستم بررسی می شه؟ از طرف دیگه من هنوز ،امتحان تافل هم ندادم ولی بقیه مدارکم حاضره. لطفا منو راهمنایی کنید . آیا با این اوضاع فرستادن بقیه مدارک راهگشاست یا باید صبر کنم تا هم مدرکم بخرم و هم تافلم رو بگیرم. ممنون می شم. ???

عنوان موضوع از "سوال؟؟؟" به عنوان فعلی تغییر یافت.

پیش فرض پاسخ : سوال؟؟؟؟

بعضی دانشگاه ها که اصلا مدارک ناقص رو بررسی نمی کنند. بعضی ها هم شاید در مورد تاخیر مدرک زبان کوتاه بیان اما ریز نمرات رو بعید می دونم. بهترین راه اینه که از admission office یا graduate office خود دانشکاه بپرسی. در ضمن هر چی rank دانشگاه بالاتر باشه مسلما سخت گیر تر هم می شه.

الان تنها راهی که برات هست اینه که با یه استاد مکاتبه کنی و اگه توانایی هات به قدر کافی باشه استاد به دانشگاه بگه من الا و بلا این دانشجو رو می خوام. که البته مطمئن نیستم تو همه دانشگاه ها استاد این اختیار رو داشته باشه. اما در اغلب موارد حتی خیلی از دانشگاه های خوب استاد توانایی این کارو داره.
    Whether you think you can or you can&#39;t, either way you are right<br />Henry Ford

مریم محمدی
    Guest

مرسی از راهنماییتون. والا من می دونم، اما پول خردید مدرکم رو ندارم. دلیل اصلیش همین. در وواقع من می خوام بورس تحصیلی بگیرم و اگر بشه بابت مدرک پول بدم تازه باید مدرک فوق رو هم بخرم. :-[

ريز نمرات رو بايد بخريد؟ من اينو ديگه نشنيده بودم. اونا معمولا ميگن transcript كه همون ريزنمرات ميشه كه شما به راحتي از دانشگاهتون ميتونيد بگيريد بعد ببريد ترجمه رسمي كنيد. حتي بعضي دانشگاه ها مثل شريف خودشون ميفرستن براي دانشگاه مقصد. اوني كه بايد بخريد Degree Certificate يا همون مدركتونه كه اكثر دانشگاه ها عجله اي براي گرفتنش ندارن.

مریم محمدی
    Guest

والا من تو دانشگاه هنر تهران درس خوندم. من هم فکر نمی کردم این طور باشه من هم ریز نمرات را می خواستم اما بهم ندادن،گفتن یک مدرک که نمی شه داد. باید مدراکم و تعهد به خدمت رو یه کاریش می کردم تا مدرکم آزاد شه و لطف کنن ریز نمرات بدن
    راههای دیگه رو هم امتحان کردم ریز نمرات غیر رسمی بردم دارالترجمه گفتن که باید دو جا مهر بخوره یعنی همون وزارت علوم و.. و ترجمه نکردن.دانشگاه ما اصلا ریز نمرات انگلیسی نداره. همون ریز نمرات بدون مهرو هم به زور می دن. اما می گن سربسته ریز نمرات را برای جایی که بخوام می فرستن اما به من نمی دن و فارسی هست. والا اگر راه حلی دارین بگین چون واقعا دارم گیج می شم. این از معایب دانشگاههای این جوری دیگه !!!

دانشگاه تهران نمره ها رو خودش ترجمه شده میفرسته شما باید بقیه مدارکت رو هم به اونها بدی تا دو بار هزینه پست ندی. اینطوری هزینه هم به صرفه است.
    برید آموزش کل که تو 16 آذره.
    موفق باشید

مریم محمدی
    Guest

ممنون. اما من دانشگاه هنرهای زیبا رو نمی گم، دانشگاه هنر تو چهار را ولیعصر رو می گم. ولی کلا پیشنهاد خوبییه! شاید خودشون انگلیسی کارنامه رو بفرستن. انشا ا... که همین طور بشه. باز هم ممنون.

Junior Member

معمولا بايد مدرك را خريد تا بتوان ريز نمرات رسمي را فرستاد. بدون مدرك ريز نمرات رسمي به شما نمي دن.
    معمولا هيچ كس در اين مرحله مدرك را نمي خرد. و همه با ريز نمرات غير رسمي اقدام مي كنند. دانشگاه امير كبير، تهران ، شريف كارنامه غير رسمي را به صورت انگليسي هم مي دهند. جالبه بدونيد كه كارنامه رسمي به فارسيه كه بايد بدين دارالترجمه كه ترجمه اش كنه.
    الان نمي دونم دانشگاه شما كارنامه انگليسي به شما مي ده يا نه. اينو از آموزش دانشگاهتون بپرسين.
    اگه هم انگليسي نداد فارسيشو بگيرين ببرين دارالترجمه . درسته كه اين كارنامه ارزش ترجمه ندارد و خيلي از دارالترجمه ها هم ترجمه اش نمي كنند. ولي من جايي رو سراغ دارم كه اين كارو مي كنه. ولي سعي كنين كارنامه انگليس بگيرين بذارين داخل پاكت دانشگاه و از طرف دانشگاهمهر و موم شده باشد.
    دانشگاههاي خيلي خوب معمولا گير مي دن كه بايد مدركتو هم بفرستي (مثلاubc) ولي در كل اگه گير دادن بگو كه فعلا با اين مدارك كارتو راه بندازن كه بعدا اصل مدركو مي فرستي.

دوستان مریم خانم هنوز امتخان تافل ندادن.مدارک دانشگاهی رو هم نگرفتن.اون وقت شما با این شرایط نظرتون اینه که apply کنه؟به نظر من مریم جان مدارکتون رو تکمیل کنید بعد apply کنید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)