صفحه 21 از 859 نخستنخست ... 11121314151617181920212223242526272829303171121521 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 201 تا 210 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

پیش فرض پاسخ : احتمال کسب درآمد در دوره مستر در کانادا؟

نقل قول نوشته اصلی توسط djmamal
    اجازه کار بهتون میدن؟
    آخه کار گارسونی یا امثال اون فکر نکنم کفاف کنه ... ولی بعد شش ماه فکر کنم بتونید خارج دانشگاه کار کنید...
    دانشگاهتون که خیلی توپه
    تبریک...
    با سلام،
    كار قانونى و غير قانونى كه هميشه هست اما شما براى اينكه به درستون لطمه نخوره بايد ساعات كارتون رو به آخر هفته ها محدود كنيد.
    اگر آخر هفته ها كار كنيد ماهى 800-700تا در مياد كه فكر كنم به سختى هزينه هاى زندگى تون رو پوشش بده.(شهرييه هم كه جدا هست)
    پس بايد از ايران ساپورت بشيد.
    در ضمن دانشجويان خارجى در شش ماه اول پس ازورود به كانادا اجازه كار ندارند و اگر كار كنيد ودولت بفهمه از كانادا اخراج خواهيد شد.
    موفق باشيد

نقل قول نوشته اصلی توسط modir
    فامیل ما که این هفته از کانادا برگشت گفت یه قانونی 1 ماه پیش تصویب کردند که به دانشجوهای خارجی اجازه کار بیرون دانشگاه میده. کسی چیزی نشنیده؟ عابد جون درسته برادر؟
    خوبى modirجان؟
    قانون كه براى خيلى وقت پيش هست. ضمن تاييد صحبت فاميلتون بايد بگم كه 4 نوع كار براى دانشجويان خارجى در كانادا وجود داره:
    1-كار هم زمان با تحصيل درخارج دانشگاه(off-Campus)
    2-كار آموزى
    3-كار بعد از فارغ التحصيلى
    4-Co-op

گزينه مورد نظر شما همون گزينه يك هست و داراى شرايط زير هست:
    1-ساعات كار حدكثر 80 ساعت در ماه هست اما تعطيلات تابستانى و كريسمس رو ميتونيد تمام وقت كار كنيد.
    2-براى انجام اين كار بايد اجازه كار بگيريد كه يك ماه طول ميكشد و هزينه آن 150 دلار است.
    3-در شش ماه اول ورود به كانادا براى شما اجازه كار صادر نخواهد شد.
    4-در حين كار و تحصيل هم زمان معدل شما از حد معيينى نبايد كمتر شود. افت تحصيلى باعث باطل شدن اجازه تحصيل خواهد شد.
    و مهم تر اينكه بايد كار پيدا كنيد.
    موفق باشيد

و اما جمع بندى كيس شما :
    روى كار داخل دانشگاه نميشه حساب باز كرد چون كلى متقاضى داره.

روى كار با اساتيد ميشه تا حد زيادى حساب كرد و اينكه بعد يك يا دو ترمRA يا TAبگيريد.

يك گزينه هم اين هست كه ترم اول(يا اول و دوم) رو خوب بخونيد و نمره بالا بياريد و دوباره براى همون دانشگاه يا دانشگاه هاى ديگه تقاضاى پذيرش با فاند بديد!

تمام بچه هايى كه بدون فاند مييان بعد 2-1 ترم فاند ميگيرند پس به عنوان يك قانون كلى شما هم خواهيد توانست.

موفق باشيد

Junior Member

در تایید صحبت های عابد بگم که وضعیت تحصیلیه شما در 6 ماه اول عامل تعیین کننده ای برای اینکه work permit بگیرید هستش.

نقل قول نوشته اصلی توسط Aabed
    كار قانونى و غير قانونى كه هميشه هست اما شما براى اينكه به درستون لطمه نخوره بايد ساعات كارتون رو به آخر هفته ها محدود كنيد.
    سلام
    یک کاری هم من دیدم بعضی ها انجام می دهند که درآمد خوبی هم دارند. در کانادا وقتی بیزنس های مختلف را بشناسید و تخصص آنها را بدانید و افرادی که به آن تخصص نیاز دارند را به صاحب آن بیزنس معرفی کنید، مبلغی تحت عتوان معرفی پرداخت می کنند که در صدی از درآمد یا حق الزحمه آنان است. بعضی ها با چک و بطور رسمی می دهند تا بتوانند آخر سال در هزینه های بیزنس منظور کنند و بعضی ها هم نقد به افرادی مانند دانشجویان بعنوان هدید می دهند.

Junior Member

پیش فرض نامه به استاد براي پذيرش بدون فاند(كمك كنيد)

سلام
    بچه ها من مي خواهم براي ترم winter از دانشگاه waterloo حتما پذيرش بگيرم
    برام مهم نيست كه فاند بدن يا نه از لحاظ مالي مشكلي ندارم
    به نظر شما نامه اي كه به استادا مي نويسم چه جوري باشه كه حتما قبولم كنن؟ اين مساله برام حياتيه
    مي شه يه دفعه براي graduate department مداركو بفرستم بدون اينكه با استادي هماهنگ باشم؟ اينجوري شانسي دارم براي پذيرش؟

پیش فرض من کی برم؟ + بورس ...لطفا راهنمایی

دوستان سلام.
    ممنون میشم در این موارد راهنماییم کنید.

من پذیرش از اوتاوا واسه Master گرفتم با بورس از استاد که منبعش صنعت هست.
    من به ویزای پاییز نرسیدم. البته ادمیشن من طوری هست که به من دو تا انتخاب داده واسه پاییز و زمستون. حالا استاده میگه تو واسه ویزا اقدام کن اگر یه کم دیر رسیدی واسه درسها مشکلی نیست اگر هم خیلی دیر شد میای کار رو پروژه رو شروع میکنی و سر فرصت درسها رو میگیری.

1- حالا من که مجبورم کلا ترم زمستون رو انتخاب کنم اگر زودتر برم همونطور که استاده خواسته آیا در Registration دانشگاه یا بورسی که بهم میدن مشکلی ایجاد نمیشه؟

2- به نظرتون اصلا زود تر برم و پروژه رو قبل درسها شروع کنم؟ یا اینکه یه جور تنظیم کنم که همون سر ترم زمستون اونجا باشم؟

3- در ضمن واسه Master سال اول دانشجوها بطور جدی میرن سراغ پروژه یا بستگی به استاد داره؟

4- آیا بورسی که استاد میده از زمان Registration پرداخت میشه یا من هر موقع برسم اونجا مشکلی نیست و پرداخت میشه؟

5- در ضمن می خوام بدونم بورس به چه صورتی پرداخت میشه، یعنی ماه به ماه هست و آخر هر ماه؟ مسلما برای شروع مقداری پول همراهمون هست اما برای اطلاع خودم این رو می پرسم.

ممنون از راهنمای هاتون

Senior Member

پیش فرض پاسخ : من کی برم؟ + بورس ...لطفا راهنمایی

1) این رو باید از استادتون بپرسید که در صورتی که خیلی دیرتر از شروع ترم پاییز برسید و نتونید ثبت نام کنید بحث هزینه های شما تا شروع ترم زمستون چی میشه؟
    2)به نظر من بستگی به جواب سوال یک داره، اگر زودتر برید بورس رو هم زودتر بهتون می دن، خوب زودتر برید و پروژه رو شروع کنید.
    3)نمی دونم!!!
    4)در مواردی که من شنیدم (و همچنین مورد خودم) بورس بعد از ثبت نام در دانشگاه پرداخت میشه (به همین خاطر میگن به اندازه یه ماه پول داشته باشید که تا این کارا انجام بشه و بورس بگیرید از گرسنگی نمیرید)
    5)این رو هم نمی دونم.

نکته دیگه اینکه شما الان نمی تونید برای ویزای دانشجویی اقدام کنید، چون از 26 تیر به بعد سفارت درخواست ویزای دانسجویی رو به علت کمبود وقت برای بررسی، قبول نمی کنه و باید صبر کنید تا ببینید از کی دوباره شروع می کنن به بررسی ویزاهای دانشجویی

در مورد سوالی هم که به صورت پیغام خصوصی پرسیده بودید، به غیر از سربازی مورد دیگه ای حداقل در مورد من نبوده که برای اون لازم باشه به وزارت علوم برم، سازمان مرکزی هم تا حالا کارم نیافتاده، که احتمالاً برای گرفتن گواهی موقت مدرک لیسانس به اونجا رفتن نیاز خواهم داشت

موفق باشی
    Never, never, never, never give up.<br />Albert Einstein

Junior Member

پیش فرض اگه استاد راهنمائی پیدا نشه، ایا درسته مدارک رو به دانشگاه فرستاد و ...

سلام به همه دوستان
    یه سوال چند وقتیه ذهنمو مشغول کرده و اینه که:
    دوستانی که از کانادا پذیرش دارن با فاند همگی در ابتدا با یه استاد هماهنگ کردن؟ منظورم اینه اگه استاد پیدا نکنی که در رابطه با فاند و پذیرش بهت کمک کنه نمیتونی مستقیما مدارکت رو به اون دانشگاه بفرستی و امید داشته باشی که بهت پذیرش با فاند بدن؟
    واضحتر اینکه بین رزومه ها اونجا استادی ایمیل بزنه و بگه بیا با من کار کن؟اصلا کسی اینجوری پذیرش گرفته؟
    امیدوارم تونسته باشم منظورم رو برسونم.
    برای انسانهای بزرگ بن بستی وجود ندارد زیرا انها بر این باورند که : یا راهی خواهم یافت ،یا راهی خواهم ساخت.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : اگه استاد راهنمائی پیدا نشه، ایا درسته مدارک رو به دانشگاه فرستاد و ...

سلام
    این مورد برای من البته در مورد امریکا و یکی از دوستم در مورد کانادا پیش اومد یعنی ما مدارکو بدون هماهنگی با استادا فرستاده بودیم ولی اونجا داخل ادمیشن کامیت یک استاد رزومه ها رو خوند و خودش به ما ایمیل زد. پس امکانش هست. ولی خوب اگه استاده رو از قبل هماهنگ کرده باشی که خیلی بهتره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)