صفحه 308 از 859 نخستنخست ... 208258298299300301302303304305306307308309310311312313314315316317318358408808 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,071 تا 3,080 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

ApplyAbroad Veteran
    vahid.chem آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط Beginner نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان کسی امکانش هست منو راهنمایی کنه:

معدل کارشناسی : 13.74 دانشگاه آزاد (یعنی واقعا خاک بر سرم!)
    معدل کارشناسی ارشد : 16.17 از همون دانشگاه آزاد
    آیلتس : 7
    مقاله: 4 تا داخلی + 1 مجله علمی پژوهشی + 1 ISI
    ثبت اختراع : 1 عدد با تایید علمی و گواهی ثبت (کاملا مرتبط با رشته خودم، بدون نمونه خارجی که هنوز افشا نشده و جای کار بیشتری داره واسه مقاله و ثبت در خارج) و 1 طرح که کارهای feasibility یا همون امکان سنجیش انجام شده و طرح کامپیوتریش در اومده. با مشورت اساتیدم، پتانسیل بالایی برای ثبت داره.
    رشته مهندسی عمران
    اساتید دوره تحصیلم نسبتا آدم های شناخته شده ای بودن که یکی از دانشگاه صنعتی اصفهان (مولف دو کتاب معروف) و بقیه هم از دانشگاه شیراز و کرمان با رزومه متوسط و خوب.
    می خوام دوباره واسه مستر رشته خودم اپلای کنم

طبق نظر دوستان برای اپلای بهتره یک سبد از دانشگاه های خوب، متوسط و پایین رو انتخاب کنیم.
    متاسفانه از بین دانشگاه های کانادا فقط رئیس گروه دانشگاه UBC (در رشته مرتبط خودم) زمینه تحقیقاتیش با ثبت اختراع و طرح اولیه من یکی هست. و با توجه به سابقه تحقیقاتیش که در پروفایلش اومده، به نظرم (یعنی خب مطمئن نیستم که ) از کارهام بدش نیاد. دانشگاه های دیگه رو هم بررسی کردم ولی زیاد زمینه تحقیقاتیشون با من match نیست. گو اینکه میشه به صورت عادی اپلای کرد و شاید یکی خوشش بیاد شایدم نه.
    اما خب مشکل معدل کارشناسیم و همچنین دانشگاه آزاد بودنم یه معضل هست (به هر حال شریف و امیر کبیر و تهران نیست دیگه - آدم باید واقعیت ها رو بپذیره)

می خواستم بدونم نظرتون چیه:
    اینکه می خوام برای مستر اقدام کنم که خب انتظارات و سختگیری در مورد رزومه شاید در حد متقاضیان دکتری نباشه
    و اینکه معدل کارشناسیم پایینتر، ولی ارشد بالاتر از حداقل مورد انتظار دانشگاه هست
    و شاید ایده های ثبت اختراع کمکی بهم بکنه در جلب نظر استاد
    پیشاپیش از همه عزیزانی که لطف می کنن، وقت می گذارن واسه پاسخ به سوالات ممنونم و اینم میدونم که سنگ مفت گنجشک مفت. ولی اگر امکانش هست می خوام تحلیلتون رو با توجه به تجربتون بدونم.

بازم صمیمانه ممنون.
    دوست گرامی همین توضیحاتی که اینجا نوشتین رو (معدل، نمره زبان، مقاله، اختراع و...) رو وارد رزومه کنید و بفرستین واسه جا های مختلف.اون ثبت اختراع ها بهت کمک خواهد کرد.
    زیاد هم در مورد Match بودن با زمینه تحقیقاتی اساتید اونجا سخت گیر نباش. خودت گفتی که "آدم باید واقعیت ها رو بپذیره" پس اینو بدون که یه دانشجو که فارغ التحصیل دانشگاه ایرانی هست هر چقدر رزومه توووووووووووپ داشته باشه و حتی از شریف و ... مدرک داشته باشه نباید فکر کنه که کار تحقیقاتیش تو ایران خیلی توپه و در حد کار خارجی هاست( البته قصد توهین به بچه ها خودمون رو ندارم، با این امکانات ضعیف واقعا دارن زحمت زیادی میکشن). باید واقعیت رو بپذیریم که امکانات ما با کانادایی ها اززمین تا آسمون فرق داره، دسترسی اونا به مقالات توپ و شرکت تو کنفرانس ها هم که خیلی بیشتره پس طبیعتا کار های اونا کاملا update و قویه. علت اینکه اونا از ایران دانشجو میگیرن، Motivation و پشتکار بالای بچه های ماست، نه زمینه تحقیقاتی شون و مقالاتشون تو ایران.
    پس تا جایی که میتونی به اساتید در کشور و دانشگاه های مختلف ایمیل بزن.

.Success is to get what you want,Luck is to keep what you get

Junior Member

سلام به دوستان , یک سوال داشتم, امکانش هست کسی از دانشگاههای Torento , MCGIll بصورت Conditional پذیرش بگیره یعنی بعدآ نمره زبان را ارسال کند؟ موردی اینطوری بوده؟ چون رنکینگ اینها بالاست همچنین چیزهای هم دارند؟ ممنون از راهنمایی شما.

با سلام به دوستان

به نظرتون به کانادا فکر کنم یا نه؟

معدل کل: 14.78
    دو سال آخر: 16.22
    تافل: 653
    بدون مقاله
    دانشگاه صنعتی اصفهان

لیسانسم مهندسی شیمی گرایشم بیوتکنولوژیه و میخوام برای ارشد مرتبط با بیو اقدام کنم. (بیشتر wastewater treatment)

Senior Member pafj آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lou_kember نمایش پست ها
    با سلام به دوستان

به نظرتون به کانادا فکر کنم یا نه؟

معدل کل: 14.78
    دو سال آخر: 16.22
    تافل: 653
    بدون مقاله
    دانشگاه صنعتی اصفهان

لیسانسم مهندسی شیمی گرایشم بیوتکنولوژیه و میخوام برای ارشد مرتبط با بیو اقدام کنم. (بیشتر wastewater treatment)
    فاند براتون مهم هست؟

اگر نه، شما میتونید از دانشگاه Western Ontario و Ottawa پذیرش بگیرید، ولی‌ بدون فاند Master of Engineering. شرایط منم مثل شما بود فقط معدلم یکم بهتر از شماست و بالای 15 هست و گرایشم طراحی فرایند هست. این دانشگاها معدل دو سال آخر براشون مهمتره!
    Just find your dream and teach it how to fly

نقل قول نوشته اصلی توسط pafj نمایش پست ها
    فاند براتون مهم هست؟

اگر نه، شما میتونید از دانشگاه Western Ontario و Ottawa پذیرش بگیرید، ولی‌ بدون فاند Master of Engineering. شرایط منم مثل شما بود فقط معدلم یکم بهتر از شماست و بالای 15 هست و گرایشم طراحی فرایند هست. این دانشگاها معدل دو سال آخر براشون مهمتره!
    خیلی ممنون از جوابتون.
    partial fund در حد شهریه دانشگاه کافیه. واسم رنک دانشگاه مهم نیست. دانشگاههای پایین شانس با فاند دارم؟

Junior Member

Exclamation پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad9 نمایش پست ها
    شما شرایط بسیار خوبی دارید.معدلتون خوبه و رزومه ی خوبی هم دارید.جواب ندادن اساتید هم طبیعی است.خیلی از اساتید سعی می کنن به اپلیکنت ها جواب قطعی ندهند و صرفا دانشجوهایی که به نظرشون مینیمم ها رو دارند تشویق به اپلای می کنن تا بعدا از روی مدارک کامل،دانشجوی خودشون رو انتخاب کنند.
    شما به ایمیل زدن به اساتید ادامه بدید و اگه جواب مثبتی گرفتید اپلای کنید.اگر جوابی نگرفتید،یک سبد اپلای منطقی شامل 2 دانشگاه خوب،3 دانشگاه متوسط و 3 دانشگاه با رنک پایین تر انتخاب کنید و اپلای کنید.به نظر میرسه که شانس بالایی برای گرفتن پذیرش با فاند حتی از دانشگاه های خوب داشته باشید.
    موفق باشید.
    خیلی ممنون....آخه چرا پس جواب نمیدن؟....منو این نگران میکنه که به این همه دانشجو جواب میدن ولی چرا به من جواب نمیدن؟....بعدش هم با این وضع دلار من ماکزیمم می تونم واسه 3 یا 4 تا دانشگاه اقدام کنم، میتونم بپرسم انتخاب منطقی از نظر شما کدوم ها هستش؟

ApplyAbroad Veteran
    mohammad9 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hamea نمایش پست ها
    خیلی ممنون....آخه چرا پس جواب نمیدن؟....منو این نگران میکنه که به این همه دانشجو جواب میدن ولی چرا به من جواب نمیدن؟....بعدش هم با این وضع دلار من ماکزیمم می تونم واسه 3 یا 4 تا دانشگاه اقدام کنم، میتونم بپرسم انتخاب منطقی از نظر شما کدوم ها هستش؟
    به نظر من تاپیک "راهنمایی در مورد ارسال ایمیل به اساتید" مطالعه بفرمایید.جدا از اینکه جواب ندادن اساتید موضوع عجیبی نیست ولی به نظر میرسه که متن ایمیلتون مناسب نباشه و شاید طولانی باشه.سعی کنید ایمیلتون مختصر و مفید باشه و ترجیحا توضیحات مربوط به مقالات،افتخارات و ... رو توی متن ایمیل نیارید.از طرف دیگه من نمی دونم که شما به چند استاد ایمیل زدید.دوستان معمولا بالای 200-300 ایمیل به اساتید مختلف میزنند و گاهی با این تعداد هم ممکنه جواب مناسبی نگیرند،پس به ایمیل زدن ادامه بدید.
    با این وجود اگه جوابی نگرفتید،امیدتون رو از دست ندید.کمااینکه کم نیستند دوستانی که بدون داشتن جواب از اساتید پذیرش گرفتند.اگه کلا 4 گزینه برای اپلای دارید برای کم کردن ریسک پذیرش نگرفتن سعی کنید دانشگاه های عالی رو از سبد اپلایتون حذف کنید و از بین دانشگاه های رنک های پایین تر اپلای کنید.مشخصا اپلای کردن برای دانشگاه های Toronto ،McGill و UBC و حتی Waterloo ریسک بالایی داره و احتمال ریجکت شدن ار این دانشگاه ها بالاست بنابراین اگه جوابی نگرفتید این جاها اپلای نکنید و دانشگاه(دانشکده ی) مورد نطرتون رو با توجه به رنکینگ و تعداد اساتید آن دانشکده که در زمینه ی مرتبط با تحقیقات شما کار می کنن انتخاب کنید.
    البته علاوه بر دانشگاه هایی که در رنکینگ ها حضور دارند دانشگاه های خوب دیگر مثل Ryerson,Windsor,UOIT,Regina و UNB رو هم در نظر بگیرید و بررسی کنید.
    موفق باشید.

Senior Member pafj آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط lou_kember نمایش پست ها
    خیلی ممنون از جوابتون.
    partial fund در حد شهریه دانشگاه کافیه. واسم رنک دانشگاه مهم نیست. دانشگاههای پایین شانس با فاند دارم؟
    برای فاند پس شروع کن به استادای که توی گرایشت کار می‌کنن ایمیل بزن ، امیدوارم که بتونی‌ بگیری، باید خیلی خیلی ایمیل بزنی

این دانشگاها مهندسی‌ شیمی‌ داره: Dalhousie University ,University of New Brunswick, Ryerson University,Memorial University of Newfoundland, University of Saskatchewan که این دانشگاه آخری GRE هم می خواد (دانشگاه Regina هم اضافه کن که رشته Process System Engineering داره )

موفق باشید
    Just find your dream and teach it how to fly

Senior Member snshirazi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    تاریخ هنر

نوشته اصلی توسط hamea
    سلام
    دوست عزیز باید خیلی جاها ایمیل رو بزنی من که به تمام دانشگاههای کانادا که رشته من (هنر) رو داشتند ایمیل زدم خوب به سه تاشون الان امید دارم بعد رفتم سراغ آمریکا که تقریبا به 60 دانشگاه در آمریکا ایمیل زدم خودم فکر می کردم که الان ایمیل من به عنوان ویروسی در آمریکا شناسایی بشه خوب از این بین یه 15 تایی جواب دادند که مثلا بعضی هاشون گفتن ما نمی تونیم شما رو بگیریم ( باید coordinator graduate department رشته مورد نظر ایمیل بزنید که از همه چی خبر داره) من اول به استادها میزدم که خیلی جواب نمی دادند بعد یکی شون گفت که تو باید به coordinator graduate department بزنی که من بهتر جواب گرفتم حتی دو تا از اونها استادهایی رو به من معرفی کردند که در زمینه علاقه من کار می کردند ولی چیزی تو پروفایلشون ننوشته بودند، بالاخره بعد از 70 دانشگاه ایمیل زدن با حساب دانشگاههای کاندا 8 جا به من جواب مشخص دادند که گفتن بهم حتما اپلای کن که حالا با این اوضاع قیمت باید چندتا مطمئن رو انتخاب کنم. جوینده یابنده است من این 70 ایمیل رو در طول 2 ماه روزی 7 8 ساعت وقت گذاشتن زدم.

Do not pray for easy lives. Pray to be stronger men. John F Kennedy

Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineer

مهندسی عمران دانشگاه آزاد معدل 17.62
    واسه مستر میخوام اپلای کنم شانسم چقدره بچه ها؟
    البته هنوز آیلتس ندادم ولی میتونم 6.5 بیارم
    کدوم دانشگاهها شانس بیشتری دارم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)