صفحه 481 از 859 نخستنخست ... 381431471472473474475476477478479480481482483484485486487488489490491531581 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 4,801 تا 4,810 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

دوستان نکته مهمی وجود دارد که کسانی که راهنمایی میکنند حتما با اطلاعات درست باشد و در غیر این صورت حتما در راهنمایی خود قید شک دارم یا باز هم بپرسید و... را بیاورند
    برخی به این ترتیب سرنوشت زندگی و آینده تحصیلیشان ممکن است با یک راهنمایی غلط یا برخی صحبتهای دوستان به خطر بیفتد یا حداقل دچار مشکلات عدیده گردند.
    به عنوان نمونه و مثال چندین بار در همین فروم و سایر انجمنها خواندم که دانشجوی دکتری داخل اگر بخواهد برای خارج از کشور اپلای کند نیازی نیست انصراف بدهد و فقط همین طور ول میکند و میرود و...در صورتی که به تجربه یکی از دوستان که همین ترم پذیرشش را هم گرفته بود به همین علت ریجکت شد. چون دانشگاه مقصد در آخرین لحظه از او خواسته بود کارنامه های دکتری را ارائه کند و یا نامه رسمی دانشگاه مبنی بر انصراف را بدهد که هر دو مورد امکانپذیر نبود و پذیرشش را از دست داد.
    این دوستان البته شاید به گمان خود کمک کرده باشند اما همین یک مورد اگر از راهنمایی یکی از این دوستان بهره برده و مشکلات اخیر را تجربه کرده باشد قابل جبران نیست.
    البته دوستان ممکن است بگویند بله باز هم تحقیق باید کرد و... اما در یک فروم تخصصی که اعضای آن بیشتر متخصصان و تجربه داران این کشور هستند انتظار میرود دوستان که در بحثها مشارکت میکنند قطعی زمانی نظر بدهند که اطمینان کامل دارند و نه اینکه گمان و حدس یا حتی شنیده هایشان را به بیان قطعی ارائه نمایند
    با تشکر

سلام لیسانس کامپیوتر امیرکبیر نرم افزار معدل 15 ، ارشد صنایع ازاد معدل 17.80 . 4سال سابقه کار سیستم های اطلاعاتی . ایلتس 7. جی ار ایی 142، 161، 3، مستر کامپیوتر میخوام. از المان یک پذیرش دارم. نمیدونم کانادا برای کجاها اپلای کنم؟ فاندگرفتن برام مهمه

Junior Member

سلام ، من دانشجوی ترم 3 ارشد طراحی شهری هستم ... یکی از دانشگاهای دولتی تهران
    لیسانسم رو هم همین جا بودم و با معدل 18.67 ، شاگرد اول شدم و بدون کنکور رفتم برای ارشد
    تابحال که 17 واحد از ارشد رو گذروندیم هم با معدل 19.70 شاگرد اول هستم و اگر همین روند ادامه پیدا کنه میتونم برای دکترا هم توی همین دانشگاه بدون کنکور اقدام کنم
    6 تا هم مقاله پذیرش شده توی همایش های داخلی دارم (3 تاش سخنرانیه - 3 تا پوستر)
    2 تا هم علمی پژوهشی میتونم چاپ کنم البته هنوز اقدام نکردم
    isi ندارم ، اما شاید بتونم پایان نامه لیسانسم رو تبدیل کنم، چون کیفیتش خوب بوده ....
    زبانم هم تقریبا خوبه ، اما تافل ندارم ، listening & speaking م خیلی خوبه ، چون فیلم خارجی زیاد می بینم ، writing یه مقدار ضعیف تره

حالا سوالم اینه که آیا من با این شرایط اگر درخواست بدم برای دانشگاهای کانادا، میتونم پذیرش بگیرم؟ اصلا خبر ندارم که برای پذیرش چقدر سخت میگیرن و آیا شدنیه یا نه... یکی از دوستانم بهم گفت با معدلی که دارم میتونم راحت اقدام کنم و حتی مقاله isi هم نمیخوان ازم بخاطر بالا بودن معدل، اما نمی دونم چقدر اعتبار داره حرفش ...
    قصدم هم پذیرش ار دانشگاهای معتبر و عالی هستش ... این دوستم ubc رو معرفی کرد .... !

سوال دومم اینه که اصلا کانادا بهتره یا امریکا یا جای دیگه ؟

سوال سومم اینه که بنظرتون با شرایطی که گفتم (اینکه امکانش هست اینجا بدون آزمون بتونم دکترا بخونم)، اقدام کنم برای دانشگاهای خارج بهتره یا همینجا بمونم ؟؟؟؟

واقعا نمیدونم چیکار باید کنم
    ممنون میشم راهنمایی کنید ...چون اطلاعاتم خیلی کمه
    البته می دونم سوالاتم خیلی کلی و متفاوتن و سوال سوم هم بیشتر حالت نظر دهی و مشاوره ای داره ... ولی درهرحال نیازمند یاری سبزتان هستیم .

در ادامه ی پست قبلی .... هدفم گرفتن fullfund هستش ، نه پذیرش تنها
    ویرایش توسط niyazahmadi : September 16th, 2014 در ساعت 11:18 PM دلیل: مرتبط به هم

Junior Member

درود بر شما
    من لیسانس رشته کامپیوتر-نرم افزار هستم، معدلم 13.60 از دانشگاه آزاد.
    میخواستم بدونم شانسی واسه اینکه در یکی از دانشگاه های تورنتو پذیرش بشم دارم؟؟
    از کجا باید اقدام کنم؟ من هیچ اطلاعاتی ندارم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید، در ضمن من 1 سال هم معافیت تحصیلی دارم برای سربازی.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Mobin_nik نمایش پست ها
    درود بر شما
    من لیسانس رشته کامپیوتر-نرم افزار هستم، معدلم 13.60 از دانشگاه آزاد.
    میخواستم بدونم شانسی واسه اینکه در یکی از دانشگاه های تورنتو پذیرش بشم دارم؟؟
    از کجا باید اقدام کنم؟ من هیچ اطلاعاتی ندارم ممنون میشم اگه راهنمایی کنید، در ضمن من 1 سال هم معافیت تحصیلی دارم برای سربازی.
    شانستون زیاد نیست. نمره زبان دارید؟
    رایرسون و UOIT را چک کنید شاید برای دوره های بدون تز شانسی داشته باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ازشد معماری

1-معدل: 14.07 (رشته سخت افزار لیسانس) و 19.33( ارشد معماری..ترم 3 هستم)
    2-دانشگاه: ازاد قزوین و ازاد چالوس
    در هر دو دانشگاه 2 ترم شاگرد اول شدم و نمرات ترم های اخر لیسانسم بالاست
    3-نمره زبان: فعلا ندارم اما آیلتس بالای 6.5 فکر میکنم
    4-مقاله: در حال نوشتن
    مقطع phd در زمینه معماری پذیرش میتونم بگیرم؟؟؟؟
    5-اراده: قوی!
    امید داشته باشم به کانادا با توجه به تغییر رشته؟ یا تمرکز کنم برای جای دیگه؟
    مرسیییییی اگه راهنماییم کنین

Junior Member

سلام، وقت بخیر، ممنون میشم راهنماییم کنید.
    17 سالمه و امسال کنکور دارم.
    رشتم فنی هست (کامپیوتر).
    قصد دارم بعد از دریافت دیپلم به کشور کانادا جهت ادامه تحصیل در دانشگاه مهاجرت کنم.
    امسال معدلم 18.5 شد و البته سعی می کنم در سال سوم معدل بالای 19 داشته باشم.
    از لحاظ تحصیلی در وضعیت مناسبی هستم و در مرحله استانی(تهران) المپیاد کامپیوتر اول شدم. البته این المپیاد بین دانش آموزان ممتاز مدارس فنی اجرا شد.
    هنوز آیلس یا تافل یا مدارک مشابه رو دریافت نکردم. اما یه سال وقت دارم!
    اگه خدا بخواد تا عید مدرک بین المللی ccnp (یکی از مدارک تخصصی شبکه در حوضه cisco) رو دریافت می کنم.
    حالا به فرض این که آیلس با نمره ی مناسب و ccnp رو داشته باشم ، همین طور توی کنکور رتبه ی مناسب و در دانشگاه دولتی تهران قبول بشم، چقدر امکان بورسیه تحصیلی هست؟! اصلا با مدرک دیپلم فنی کنار میان؟! پیشنهاد شما چیه؟! مقاله بنویسم؟!
    متشکرم.

Junior Member saidm آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    علوم

سلام من لیسانس علوم ازمایشگاهی هستم
    نمیدونید ادامه تحصیلم اونجا چطوریه؟؟ارشد چی میتونم اونجا بخونم؟؟
    میتونم اونجا از صفر دندان پزشکی بخونم؟؟؟
    معدلم 15/20 هست. میتونم؟
    هزینه تحصیل سالانه؟؟
    و هزینه زندگی ماهانه؟

سلام دوستان
    کسی میدونه اگه در دوره فوق لیسانس رشته معماری مقاله نداشته باشی امکان گرفتن پذیرش در مقطع دکترا از کانادا (هر دانشگاهی با هر رنکینگی) اصلا وجود داره ؟ با فاند یا بدون فاند؟
    اگر نه چطور میشه شانس پذیرش رو بالا برد؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید. اینجا ظاهرا هم رشته من خیلی کمه!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arminmf نمایش پست ها
    سلام، وقت بخیر، ممنون میشم راهنماییم کنید.
    17 سالمه و امسال کنکور دارم.
    رشتم فنی هست (کامپیوتر).
    قصد دارم بعد از دریافت دیپلم به کشور کانادا جهت ادامه تحصیل در دانشگاه مهاجرت کنم.
    امسال معدلم 18.5 شد و البته سعی می کنم در سال سوم معدل بالای 19 داشته باشم.
    از لحاظ تحصیلی در وضعیت مناسبی هستم و در مرحله استانی(تهران) المپیاد کامپیوتر اول شدم. البته این المپیاد بین دانش آموزان ممتاز مدارس فنی اجرا شد.
    هنوز آیلس یا تافل یا مدارک مشابه رو دریافت نکردم. اما یه سال وقت دارم!
    اگه خدا بخواد تا عید مدرک بین المللی ccnp (یکی از مدارک تخصصی شبکه در حوضه cisco) رو دریافت می کنم.
    حالا به فرض این که آیلس با نمره ی مناسب و ccnp رو داشته باشم ، همین طور توی کنکور رتبه ی مناسب و در دانشگاه دولتی تهران قبول بشم، چقدر امکان بورسیه تحصیلی هست؟! اصلا با مدرک دیپلم فنی کنار میان؟! پیشنهاد شما چیه؟! مقاله بنویسم؟!
    متشکرم.
    برای لیسانس در کانادا بورسیه ها معمولا مبالغ کمی است و برای تامین شهریه بین المللی و زندگی کافی نیست. چقدر خودتون میتونید هزینه کنید؟ اقلا 25-30 هزار دلار در سال هزینه تون میشه آنهم نه جاهای تاپ.
    رتبه کنکور و مدرک شبکه تاثیری در پذیرش و بورس نداره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)