صفحه 511 از 859 نخستنخست ... 11411461501502503504505506507508509510511512513514515516517518519520521561611 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,101 تا 5,110 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    اگر هدفتون اقامت بعد از درس و موندن هست که طبیعتا در کانادا موفقترید. فاند را ننوشتید ولی اگر شرایط مالی مهم نباشه یا یکسان باشه چیزی که به ذهن خودم میرسه اینه:
    البته رشته و شرایط خانواده و... هم موقره. به قولی اگر فقط برای درس خوندن و برگشتن میرید و نزدیکی به خونواده و رفت و آمد و ویزا هم به همراه آب و هوای بهتر براتون ملاک باشه اونوقت این دوتا را میشه مقایسه کرد در غیر این صورت به کانادا فکر کنید....
    راستش دلفت حقوق خالصش تقریبا 1.7 برابر آلبرتاست. رشته هم مهندسی مکانیک. خب تی یو دلفت تو رنکینگای مهندسی زیز 20 هست و من شنیدم بعد فارغ التحصیلی میشه براحتی همه جای دنیا کار پیدا کرد. شما چنین اعتقادی ندارین؟

ApplyAbroad Guru

من فکر کنم شما بقیه فاکتورها رو هم ببین. اینکه با مدرک دلفت بتونی همه جا دنیا کارکنی و با آلبرتا نه رو که نه قبول ندارم. بیشتر برا من این مهمه که جایی درس بخونم که بعد هم میخوام بمونم. مقلا اگر هدفم آمریکا موندنه ار الان برم امریکا نه اینکه برم استرالیا بعد با مدرک اونجا امریکا کار پیدا کنم. اینجوری میشه آشنایی با محیط و پروسه اقامت و کاریابی رو کوتاه کرد.
    ولی اگر در کل هدف خاصی برای کشور مقصد ندارید فاند هم به نسبت هزینه ها البته مهمه که این 1.7 البته وسوسه کننده هست به اندازه کافی! باز هم به نظرم به جنبه های استاد، پروژه و هدف بعد تحصیل، امکانات و سرایط خانوادگی و... بستگی داره
    موف باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman_1988 نمایش پست ها
    راستش دلفت حقوق خالصش تقریبا 1.7 برابر آلبرتاست. رشته هم مهندسی مکانیک. خب تی یو دلفت تو رنکینگای مهندسی زیز 20 هست و من شنیدم بعد فارغ التحصیلی میشه براحتی همه جای دنیا کار پیدا کرد. شما چنین اعتقادی ندارین؟

Junior Member

سلام دوستان... واسه مک گیل اپلای کرده بودم اما چون شرط معدلو نداشتم ریجکت شدم با اینکه استادم خیلی حمایت کرد. الان احساس می کنم به خاطر معدل لیسانسم باید کلا قید کانادارو بزنم

لیسانس 14.73 دولتی دو سال آخر 15.40
    ارشد 18.44 (رتبه اول) دولتی
    زبانم expire شد...اما حدود 95 از دوباره میخوام امتحان بدم
    GRE: 164, 144, 3.0
    3 مقاله الزیویز IF 3.0و 1 علمی پژوهشی 3 تا هم کنفرانسی معتبر
    نمی دونم کدوم دانشگاه های کانادا به شرایط من میخوره...خیلی ناامید شدم...البته من الان دانشجوی دکتری خارج از کشور هستم و به دلایل شخصی باید برم کانادا...از امسال که گذشت اما می خوام واسه سال دیگه با برنامه ریزی بیشتری جلو برم...ممنون میشم راهنمایی کنید...

Junior Member

سلام بچه ها
    من دارم برای تحصیل توی دانشگاه های کانادا اقدام می کنم. شرایطم :
    کارشناسی : مدیریت بازرگانی
    کاشناسی ارشد : بدون کنکور(معدلم بالای 17 بود) مهندسی صنایع زیرشاخه مدیریت سیستم و بهره وری. معدل ارشد 16.80
    آیلتس آکادمیک اورآل 6.5
    دو تا مقاله ISI دارم. یکی ژورنال داخلی و دو کنفرانس داخلی.
    چندتا سوال دارم!
    1: بنظر شما شانسم چقدره؟
    2: برای مستر مجدد بخوام اقدام کنم چه مشکلاتی خواهم داشت؟ اصلا مستر مجدد بهتره یا دکترا؟
    3: برای مهندسی صنایع اپلای کنم بهتره یا رشته های مدیریتی؟
    ممنونم ازتون

ApplyAbroad Guru

متاسفانه اکثر دانشگاههای کانادا مینیمم معدل را سخت گیرانه رعایت میکنند و رد شدن از اداره تحصیلات تکمیلی و رسیدن فایل به دست کمیته پذیرش منوط به پاس کردن مینیمم زبان و معدل است که مخصوصا در رنکهای بالا چندان معدل شما قابل قبول نیست. به هر حال اگر به دلایل شخصی کانادا را ترجیح نمیدادید شاید کشورهای دیگر از این نظر بهتر بود ولی با این حال پیشنهاد میکنم کلگری را امتحان کنید. مینیمم 15 را برای لیسانس تا جایی که یادمه میخواست وشما احتمالا بتونید رد شید از این مرحله. دانشگاههایدیگر را هم چک کنید سایت رو مطمین شید قبل اپلای.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط chemcell نمایش پست ها
    سلام دوستان... واسه مک گیل اپلای کرده بودم اما چون شرط معدلو نداشتم ریجکت شدم با اینکه استادم خیلی حمایت کرد. الان احساس می کنم به خاطر معدل لیسانسم باید کلا قید کانادارو بزنم

لیسانس 14.73 دولتی دو سال آخر 15.40
    ارشد 18.44 (رتبه اول) دولتی
    زبانم expire شد...اما حدود 95 از دوباره میخوام امتحان بدم
    GRE: 164, 144, 3.0
    3 مقاله الزیویز IF 3.0و 1 علمی پژوهشی 3 تا هم کنفرانسی معتبر
    نمی دونم کدوم دانشگاه های کانادا به شرایط من میخوره...خیلی ناامید شدم...البته من الان دانشجوی دکتری خارج از کشور هستم و به دلایل شخصی باید برم کانادا...از امسال که گذشت اما می خوام واسه سال دیگه با برنامه ریزی بیشتری جلو برم...ممنون میشم راهنمایی کنید...

ApplyAbroad Guru

با سلام
    تغییر گرایش در ارشد برای پذیرش دکترا نکته مثبتی نیست . برای همین بهتون اگر امکان و شرایطش رو دارید مستر مجدد را توصیه میکنم و به ویژه اگر صنایع رو بتونید که بهتر. فقط خیلی از دانشگاههای به این اسم (مهندسی صنایع) ندارند و گرایشی از دانشکده مکانیک میتونید سرچ کنید. در هر حال یه کمی کار برای فاند گرفتن سخت میشه مگه اینکه به جای این کار برید سراغ استادایی که پایه های مدیریتی رو تو صنایع کار میکنند که طبعا رزومه شما براشون جذابتره و شاید بتونید برای دکترا هم مستقیما با فاند بهتر اپلای کنید.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط idamogh نمایش پست ها
    سلام بچه ها
    من دارم برای تحصیل توی دانشگاه های کانادا اقدام می کنم. شرایطم :
    کارشناسی : مدیریت بازرگانی
    کاشناسی ارشد : بدون کنکور(معدلم بالای 17 بود) مهندسی صنایع زیرشاخه مدیریت سیستم و بهره وری. معدل ارشد 16.80
    آیلتس آکادمیک اورآل 6.5
    دو تا مقاله ISI دارم. یکی ژورنال داخلی و دو کنفرانس داخلی.
    چندتا سوال دارم!
    1: بنظر شما شانسم چقدره؟
    2: برای مستر مجدد بخوام اقدام کنم چه مشکلاتی خواهم داشت؟ اصلا مستر مجدد بهتره یا دکترا؟
    3: برای مهندسی صنایع اپلای کنم بهتره یا رشته های مدیریتی؟
    ممنونم ازتون

Junior Member

سلام
    من تصمیم دارم برای پاییز ۲۰۱۶برای مستر دوم اقدام کنم.
    امروز متوجه شدم که دانشگاه لیک هد هنوز برای پاییز۲۰۱۵ پذیرش دارند و ددلاین ۱۵ می هست.
    به نظر شما اصلا شانسی هست که الان برای پاییز ۲۰۱۵ اقدام کنم؟
    با توجه به این که با استادی هم مکاتبه نکردم.
    ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید

سلام خدمت دوستان عزیز رزومه خودمو در زیر قرار دادم و در حال حاضر سرباز هستم و خدمتم پاییز تموم میشه. باتوجه ب اینکه میتونم تو شرکت های نفت و گاز داخل استخدام شم آیا بنظرتون اپلای کنم؟؟ راستش مردد هستم که اپلای کنم ب این دلیل ک می ترسم بعد از تحصیل در خارج از کشور هم اوضاع کار چندان مساعد نباشه و یجورایی از اینور رونده و ازونور مونده شم. ممنون میشم راهنماییم کنین.
    لیسانس مهندسی شیمی از دانشگاه فردوسی مشهد با معدل 17.50
    نمره تافل 94
    4 تا مقاله ISI که دوتاش آزمایشگاهی در زمینه کاتالیست بوده و دوتاش مدلینگ با MATLAB اما همیشه نویسنده همکار بودم اسم دوم و سوم چهارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق ازاد

سلام دوستان عزیز پیشاپیش سال نو را تبریک میگم دوستان خواهش راهنمایی کنید من را لیسانس مهندسی برق لز دانشگاه ازاد معدل 16/87 و نمره ایلتس 6/5 دارم به نظر دوستان میتونم از دانشگاه کانادا با فاند پذبرش بگیرم مرسی بنده حقیر را راهنمایی کنید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط tiger200gold نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز پیشاپیش سال نو را تبریک میگم دوستان خواهش راهنمایی کنید من را لیسانس مهندسی برق لز دانشگاه ازاد معدل 16/87 و نمره ایلتس 6/5 دارم به نظر دوستان میتونم از دانشگاه کانادا با فاند پذبرش بگیرم مرسی بنده حقیر را راهنمایی کنید
    اگر بتونید نظر استادی رو جلب کنید و ازش موافقت بگیرید شاید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)