صفحه 515 از 859 نخستنخست ... 15415465505506507508509510511512513514515516517518519520521522523524525565615 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,141 تا 5,150 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

با سلام
    متاسفانه معدل کارشناسی شما خوب نیست و همینطور داشتن مقاله یک امتیاز مثبت برای پذیرش ارشد مجدد و تقریبا الزامی برای پذیرش دکتری با فاند در آمریکا و کاناداست که از این دو فاکتور متاسفانه نمی توانید با این رزومه بهره مند شوید. با توجه به عدم اتمام دوره ارشدتان بهتر است برای نگه داشتن معدلتان و نیز برای مقاله حداقل یک ژورنال ISI تلاش کنید. با داشتن GRE خوب می توانید برای آمریکا اپلای کنید و شانس خوبی در این حالت خواهید داشت. برای کانادا پیداکردن استاد در حالت پذیرش با فاند الزامی است که آن هم بیشتر در حالت انجام تحقیق در زمینه کاری استاد عموما امکانپذیر است.
    پیشنهاد من به شما اینستکه نمره زبان و GRE را تقویت و نسبت به ارسال مقاله در طی این مدت اقدام کنید و سپس برای دانشگاههای متوسط تا خوب آمریکا شانس خواهید داشت.
    ضمنا زمینه کاری مشابه به مفهوم کاملا یک زمینه تحقیقاتی نیست (هرچند در این حالت خیلی شانس افزایش می یابد) و می توانید زمینه های نزدیک به پایان نامه و تحقیقتان را هم در نظر بگیرید.
    موفق باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ahmadi9271 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممکنه یه نگاهی هم به رزومه من بندازید؟

1- رشتۀ لیسانس
    : برق مخابرات
    علم و صنعت ایران
    15.3 (پذیرش مستقیم ارشد به عنوان شاگرد دوم الکترونیک)7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای دکترا یا مستر دوباره الکترونیک
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت امریکا و کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...) TA در درس های مختلف ( تکنیک پالس ریاض مهندسی معادلات و ریاضی 2 مبانی برق مکانیک مبانی کامپیوتر مدار منطقی) , شرکت در 2 دوره ربوکاپIRANOPEN و یکبار کسب مقام سوم
    10- سایر نکات مهم (

میزان نیاز
    به فاند و ...) : به پدیرش فول فاند نیاز دارم

یه سوال مهمم هم اینه که زمینه ای که من دارم توش کار میکنم خیلی روش کار نمیشه و گسترده نیست.برای استاد پیدا کردن، زمینه تحقیقاتی باید دقیقا مشابه باشه؟

خیلی ممنون

2- رشتۀ فوق لیسانس برق الکترونیک – نام دانشگاه علم و صنعت ایران – معدل نهایی : 18.1(تا پایان ترم 3)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها s:26 l:30 w:22 r:26 ولی خب دوباره تافل جدید میدم تابستون احتمالا
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها مهر سال بعد میخوام بدم
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : ندارم
    6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده :(یک کنفرانس داخلی که نه خیلی معتبر هست.خیلی بابت مفاله نداشتن نگرانم!)
    بنظرتون کجاها (چه دانشگاه هایی) احتمال پدیرش فول فاند دارم؟

Junior Member

سلام دوستان.
    من دانشجوی مهندسی نفت مخازن دانشگاه صنعت نفت هستم ترم 6
    معدل 18 به بالا
    1 مقاله داخلی
    2 تا مقاله isi
    حل تمرین شیمی آلی و ریاضیات مهندسی
    آشنا به زبان برنامه نویسی c++ , نرم افزار متلب
    neural network هم تا حدودی بلدم
    برای تافل هنوز اقدام نکردم.ولی فکر میکنم بالای صد رو بیارم.
    به نظرتون برای دانشگاه calgary شانس دارم یا نه؟(با فاند)
    به غیر از calgary کدوم دانشگاهای کانادا خوبن؟
    به فول فاند نیاز دارم
    ممنون

ApplyAbroad Guru

سلام
    با توجه به معدل و مقاله های ISI شما که برای کارشناسی خیلی خیلی خوب است، در صورتی که بتوانید زبان نمره حداقل دانشگاه را تامین کنید (کلگری 7.0 آیلتس یا معادل تافل را می خواهد) شانس خوبی دارید. البته هرچند ددلاین برای FALL2015 را نرسید ولی با توجه به اینکه برای JAN, MAY2016 هم می تونید در این دانشگاه پذیرش بگیرید، توصیه میکنم حتما برای این دانشگاه اپلای کنید. (رزومه و LOI و مکاتبه با اساتید از قبل لازمه پذیرش از دانشگاههای کانادا به ویژه کلگری است
    کلا استان آلبرتا برای ادامه تحصیل در رشته های وابسته به مهندسی نفت با توجه به بازار کار پس از تحصیل انتخاب مناسبی است. دانشگاههای مثل آلبرتا و کلگری رنکینگ ممتاز در دانشگاههای کانادا را دارند و پذیرش آنها عمدتا همراه فاند است (در کلگری که اصولا International ها حق انتخاب مستر با هزینه شخصی را نیز ندارند)
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein72 نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من دانشجوی مهندسی نفت مخازن دانشگاه صنعت نفت هستم ترم 6
    معدل 18 به بالا
    1 مقاله داخلی
    2 تا مقاله isi
    حل تمرین شیمی آلی و ریاضیات مهندسی
    آشنا به زبان برنامه نویسی c++ , نرم افزار متلب
    neural network هم تا حدودی بلدم
    برای تافل هنوز اقدام نکردم.ولی فکر میکنم بالای صد رو بیارم.
    به نظرتون برای دانشگاه calgary شانس دارم یا نه؟(با فاند)
    به غیر از calgary کدوم دانشگاهای کانادا خوبن؟
    به فول فاند نیاز دارم
    ممنون

Junior Member

دوستان من دنبال جواب یه سوالی میگشتم تو این تاپیک، چیزی که خیلی زیاد دیدم این بود که ملت میان میگن اگه از استادا جواب ندارید برای کانادا اپلای نکنید.
    ولی من خودم بدون جواب واسه پاییز 2015 پذیرش گرفتم. من از کانادا فقط واسه تورنتو و مک گیل اقدام کردم. قبل از اپلای هم هیچ استادی از این دوتا دانشگاه به ایمیلم جواب نداده بود. ولی الان از هر دوتاش پذیرش فول فاند دارم، جالب اینجاست که استادهایی هم که واسه سوپرویژنم توی هر دو تا دانشگاه تعیین شدند، دقیقا همونایی هستند که میخواستم! کلا خواستم بگم که اگه جواب ایمیل نگرفتین ناامید نشید. به نظر من معدل، نمره زبان و توصیه نامه خیلی مهم هستن و اگر با در نظر گرفتن این 3تا فاکتور فکر میکنید احتمال داره پذیرش بگیرید اپلای کنید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan9 نمایش پست ها
    دوستان من دنبال جواب یه سوالی میگشتم تو این تاپیک، چیزی که خیلی زیاد دیدم این بود که ملت میان میگن اگه از استادا جواب ندارید برای کانادا اپلای نکنید.
    ولی من خودم بدون جواب واسه پاییز 2015 پذیرش گرفتم. من از کانادا فقط واسه تورنتو و مک گیل اقدام کردم. قبل از اپلای هم هیچ استادی از این دوتا دانشگاه به ایمیلم جواب نداده بود. ولی الان از هر دوتاش پذیرش فول فاند دارم، جالب اینجاست که استادهایی هم که واسه سوپرویژنم توی هر دو تا دانشگاه تعیین شدند، دقیقا همونایی هستند که میخواستم! کلا خواستم بگم که اگه جواب ایمیل نگرفتین ناامید نشید. به نظر من معدل، نمره زبان و توصیه نامه خیلی مهم هستن و اگر با در نظر گرفتن این 3تا فاکتور فکر میکنید احتمال داره پذیرش بگیرید اپلای کنید.

با سلام
    اگر اطلاعات مربوط به خودتان را بفرمایید کمک میکنه به اینکه در چه شرایطی هستید و شاید با شرایط نزدیک بشه شانس افراد دیگه هم تقریبی معلوم شه:
    اینکه نمره زبان و معدلهای لیسانس و فوقتان چند بوده و ازکجا و برای چه مقطع و رشته ای اپلای کرده بودید؟ آیا مقاله داشتید یا نه و اینکه امتیاز شاخصی غیر از اینها داشتید در رزومه یا خیر
    ممنون
    به هرحال خوشحالیم که این شرایط را داشتید و امیدوارم همیشه موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    با سلام
    اگر اطلاعات مربوط به خودتان را بفرمایید کمک میکنه به اینکه در چه شرایطی هستید و شاید با شرایط نزدیک بشه شانس افراد دیگه هم تقریبی معلوم شه:
    اینکه نمره زبان و معدلهای لیسانس و فوقتان چند بوده و ازکجا و برای چه مقطع و رشته ای اپلای کرده بودید؟ آیا مقاله داشتید یا نه و اینکه امتیاز شاخصی غیر از اینها داشتید در رزومه یا خیر
    ممنون
    به هرحال خوشحالیم که این شرایط را داشتید و امیدوارم همیشه موفق باشید
    معدل لیسانسم 17.5 و فوق 17.6(هر دو مقطع از شریف)/تافل 112/ جی ار ای: وربال 152،کوانت 167، رایتینگش 3 شدم (که مک گیل تو سایت دانشکده برقش نوشته بود 3.5 میخواد ولی من اپلای کردم و MEDA هم گرفتم)
    مقاله ی چاپ شده تا زمان اپلای نداشتم و همه under review بودن
    فقط 2 تا کنفرانس چاپ شده داشتم تا اون موقع.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan9 نمایش پست ها
    معدل لیسانسم 17.5 و فوق 17.6(هر دو مقطع از شریف)/تافل 112/ جی ار ای: وربال 152،کوانت 167، رایتینگش 3 شدم (که مک گیل تو سایت دانشکده برقش نوشته بود 3.5 میخواد ولی من اپلای کردم و MEDA هم گرفتم)
    مقاله ی چاپ شده تا زمان اپلای نداشتم و همه under review بودن
    فقط 2 تا کنفرانس چاپ شده داشتم تا اون موقع.
    خوب با این معدل و دانشگاه و GRE و TOEFL دیگه استادا باید با شما مکاتبه میکردند نه شما!
    البته از شوخی که بگذریم این نمرات و سوابق شما خوب و در حد عالی بودند و کسانی با این رزومه طبعا شانس پذیرش را بدون مکاتبه با استادها هم خواهند داشت ولی عموما که چنین رزومه ای ندارند در جهت اطمینان بهتر است برای کاهش هزینه و افزایش اطمینان برای پذیرش بافاند کانادا مکاتبه با استاد را درنظر بگیرند هرچند بدون آن نیز احتمال پذیرش مثل مورد شما و حتی کمی ضعیفتر نیز ممکن است و قطعا پیش می آید لیکن با مکاتبه بااستاد و دریافت پاسخ می توان به ادامه این روند امیدوارتر بود و حداقل هزینه اپلیکیشن را صرف بررسی شانس در دانشگاهایی کرد که احتمال بیشتری در پذیرش دارند
    باز هم تبریک

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    خوب با این معدل و دانشگاه و GRE و TOEFL دیگه استادا باید با شما مکاتبه میکردند نه شما!
    البته از شوخی که بگذریم این نمرات و سوابق شما خوب و در حد عالی بودند و کسانی با این رزومه طبعا شانس پذیرش را بدون مکاتبه با استادها هم خواهند داشت ولی عموما که چنین رزومه ای ندارند در جهت اطمینان بهتر است برای کاهش هزینه و افزایش اطمینان برای پذیرش بافاند کانادا مکاتبه با استاد را درنظر بگیرند هرچند بدون آن نیز احتمال پذیرش مثل مورد شما و حتی کمی ضعیفتر نیز ممکن است و قطعا پیش می آید لیکن با مکاتبه بااستاد و دریافت پاسخ می توان به ادامه این روند امیدوارتر بود و حداقل هزینه اپلیکیشن را صرف بررسی شانس در دانشگاهایی کرد که احتمال بیشتری در پذیرش دارند
    باز هم تبریک
    نه خب من افرادی رو دیدم که رزومه ی بهتر از من داشتند ولی صرفا به خاطر اینکه استادی جوابشون رو نداده بود کلا بیخیال اون دانشگاه شدن. من اینو خواستم بگم اگه با توجه به سوابق پذیرش یک دانشگاه و رزومه ی کسانی که قبلا اکسپت شدن، فکر میکنید رزومتون در حد پذیرش گرفتن از یه دانشگاه خاص هستش، اپلای کنید و منتظر جواب استادا نشید.
    تجربه ی خود من توی این پروسه ی اپلای این بود که جواب دادن یا ندادن ایمیل توسط اساتید اهمیت چندانی نداره. یکی از دوستام هم که با من اپلای کرد تورنتو با تعدادی مقاله ی ژورنال چاپ شده ولی نمره زبان کمتر از من، از یکی از اساتید تورنتو جواب داشت و حتی رفت به خاطر این دانشگاه یه بار دیگه تافل داد ولی آخرش اکسپت نشد.

Junior Member

باسلام خدمت دوستانم در خارج و داخل کشور,من به تازگی قصد اپلای و تحصیل در خارج از کشور رو دارم,خواهش میکنم بدون هیییچگونه امیدواری و با واقع بینی کامل منو کمک کنید تا تکلیفمو بدونم

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل:12/5+رشته ی فیزیک+دانشگاه دولتی شهرستان
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل:17+پلاسما+پژوهشکده ی لیزر و پلاسمای دانشگاه شهیدبهشتی تهران
    ۳- نمره زبان (آیلتس و یا تافل):بی شک بالای 95
    ۴-
    نمره (GRE (V : 158/Q : 167/W : 5
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله):2مقاله با ایمپکت خوب
    ۶- سابقه کار مرتبط:ندارم
    ۷- دانشگاه های مورد نظر
    :فرقی نمیکنه برام فقط فاند مهمه
    8-سه عدد توصیه نامه که یکی از آنها توسط استاد خودم که برجسته ترین استاد در کشور و خاورمیانه(در دنیا هم شناخت خوبی روی ایشون هست)در زمینه ی پلاسما است
    خواهشا فقط واقغبینانه
    مرررررررررررسی

Junior Member

سلام
    لیسانس: علامه طباطبائی - اقتصاد- 17.42
    فوق ایسانس: تربیت مدرس- اقتصاد- 17.53
    تافل: 93
    جی ار ای: V : 145/Q : 151/W :3
    3 مقاله isi
    5 سال سابقه کار مرتبط
    دانشگاه مورد نظر: فرقی نمیکنه