صفحه 518 از 859 نخستنخست ... 18418468508509510511512513514515516517518519520521522523524525526527528568618 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,171 تا 5,180 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    رادیولوژی علوم پزشکی شهرکرد

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

سلام من لیسانس رادیولوژی خوندم دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و معدلم هم متاسفانه 14 هست و مقاله هم نداشتم

بنده قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد رو دارم در خارج از کشور اول فکرم فرانسه بود چون تحصیل رایگان هست ولی بعد از ماه ها مطالعه زبان فرانسه به این نتیجه رسیدم که نمیتونم با این زبان کنار بیام و نظرم تغییر کرد به کشور استرالیا و کانادا چون کلا اروپا بعد از اتمام تحصیل اقامت نمیدن
    من با هزینه زندگی در این دو کشور میتونم کنار بیام و تقبل کنم ولی هزینه تحصیل رو نه.
    فکر میکنم راه چاره این باشه که بتونم استاد دانشگاه رو متقاعد کنم که بنده ارزش این رو دارم که بدون شهریه بپذیرنم؛ ولی میدونم کار سختی هست و مستلزم بالا بودن رزومه هست
    به نظر شما داشتن مقاله چقدر میتونه در این زمینه به من کمک کنه ؟
    تعدادی از دوستان گفتن که اگه بتونی مقاله های اون استاد رو پیدا کنی و نقد کنی و نظر بدی و سوال کنی در موردشون تاثیر داره یا اینکه تحقیق کنی موضوع مورد علاقش چیه و یه مقاله یا پروژه رو شروع کنی و وسطای کار بهش گزارش بدی که مایل هستم این پروژه رو با شما ادامه بدم چون شما در این زمینه فعالیت داشتین و این کارها ممکنه استاد مورد نظر رو مجاب کنه از شما حمایت کنه.
    زمینه مورد علاقه من رادیوبیولوژی هست ولی اگه رشته بیولوژی هم بهم پذیرش بدن هم دوست دارم به خصوص سلولی حتی با ژنتیک هم فکر کنم بتونم کنار بیام ولی کلا رشته ای که بتونم از پسش بر بیام رو حاضرم دنبال کنم.
    حالا میخواستم بدونم چقدر شانس برای اینکار دارم آیا شدنی هست یا نه ؟ امیدم به کدوم کشور باشه استرالیا یا کانادا ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط iamalex2 نمایش پست ها
    سلام بزرگواری کنید شانمسو رو برای دانشگاه های کانادا چگونه تخمین می زنید؟ مثلا کدام یک از دانشگاه ها ؟ دانشگاه های بالای چه رنکی میشه پذیرش دکتری با فاند گرفت؟
    دانشگاه لیسانس : دولتی شهرستان (متوسط)/ معدل ۱۷.۹۷/شاگرد اول/ IT
    دانشگاه فوق لیسانس : دولتی (غیر تهران) / معدل ۱۸.۵/ شاگرد اول / ۵ کنفرانس داخلی/ رشته شبکه
    هنوز ندادم / تافل (۹۵ تا ۹۹)
    --------------------------------------

بدون مقاله برای پذیرش دکتری با فاند شانس زیادی ندارید. البته معدل و شرایط دیگر به ویژه عنوان پایان نامه ارشد هم مهم است اما تقریبا نمیشه استادی را پیدا کرد که بتونه از روی این فاکتورها دانشجویی را برای پذیرش فاند بدون ارزیابی کار تحقیقی ارشدش کاندید کنه. این ارزیابی هم از روی کیفیت مقالات و محل و شرایط و تعداد پذیرشش و نوع ژورنال تعیین میشه. اگر بتونید مقاله از پایان نامتون چاپ کنید میتونید به پذیرش با فاند با در نظر گرفتن بقیه فاکتورها بیشتر فکر کنید
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط abjam نمایش پست ها
    سلام من لیسانس رادیولوژی خوندم دانشگاه علوم پزشکی شهرکرد و معدلم هم متاسفانه 14 هست و مقاله هم نداشتم ������

بنده قصد ادامه تحصیل در مقطع ارشد رو دارم در خارج از کشور اول فکرم فرانسه بود چون تحصیل رایگان هست ولی بعد از ماه ها مطالعه زبان فرانسه به این نتیجه رسیدم که نمیتونم با این زبان کنار بیام و نظرم تغییر کرد به کشور استرالیا و کانادا چون کلا اروپا بعد از اتمام تحصیل اقامت نمیدن
    من با هزینه زندگی در این دو کشور میتونم کنار بیام و تقبل کنم ولی هزینه تحصیل رو نه.
    فکر میکنم راه چاره این باشه که بتونم استاد دانشگاه رو متقاعد کنم که بنده ارزش این رو دارم که بدون شهریه بپذیرنم؛ ولی میدونم کار سختی هست و مستلزم بالا بودن رزومه هست
    به نظر شما داشتن مقاله چقدر میتونه در این زمینه به من کمک کنه ؟
    تعدادی از دوستان گفتن که اگه بتونی مقاله های اون استاد رو پیدا کنی و نقد کنی و نظر بدی و سوال کنی در موردشون تاثیر داره یا اینکه تحقیق کنی موضوع مورد علاقش چیه و یه مقاله یا پروژه رو شروع کنی و وسطای کار بهش گزارش بدی که مایل هستم این پروژه رو با شما ادامه بدم چون شما در این زمینه فعالیت داشتین و این کارها ممکنه استاد مورد نظر رو مجاب کنه از شما حمایت کنه.
    زمینه مورد علاقه من رادیوبیولوژی هست ولی اگه رشته بیولوژی هم بهم پذیرش بدن هم دوست دارم به خصوص سلولی حتی با ژنتیک هم فکر کنم بتونم کنار بیام ولی کلا رشته ای که بتونم از پسش بر بیام رو حاضرم دنبال کنم.
    حالا میخواستم بدونم چقدر شانس برای اینکار دارم آیا شدنی هست یا نه ؟ امیدم به کدوم کشور باشه استرالیا یا کانادا ؟

متاسفانه معدل لیسانس شما مینیمم اکثر دانشگاههای کانادا رو پاس نمیکنه و در مرحله minimum requirements ها مشکل ساز میشه
    دانشگاههای کانادا تو این زمینه سخت گیرانه عمل میکنند و بعیده بدون شرط معدل بتونید از این مرحله عبور کنید. بقیه رزومه و استاد و ... معمولا تو این مرحله در کانادا بی تاثیره و فقط زبان، ریزنمرات و معدل میتونه تضمین کنه.
    شانس استرالیا رو تو فروم مربوطه مطرح کنید بهتر است.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

با سلام رشته من ژنتیک (زیست شناسی سلولی و ملکولی)
    معدل لیسانس ۱۵.۴۷ از شهید باهنر کرمان
    معدل فوق لیسانس ۱۷.۰۴ از دانشگاه تهران
    نمره زبان ۶.۵ ایلتس
    تازه دفاع کردم و مقاله ندارم
    شانس پذیرش از چه دانشگاه هایی رو میتونم داشته باشم؟

البته برای من فاند هم خیلی مهمه
    ویرایش توسط amirho3ein : April 22nd, 2015 در ساعت 03:10 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط allalleh نمایش پست ها
    با سلام رشته من ژنتیک (زیست شناسی سلولی و ملکولی)
    معدل لیسانس ۱۵.۴۷ از شهید باهنر کرمان
    معدل فوق لیسانس ۱۷.۰۴ از دانشگاه تهران
    نمره زبان ۶.۵ ایلتس
    تازه دفاع کردم و مقاله ندارم
    شانس پذیرش از چه دانشگاه هایی رو میتونم داشته باشم؟

بدون مقاله استادی که به شما فاند بدهد به سختی پیدا خواهید کرد و شانس زیادی ندارید
    بهتر است چون تازه دفاع کرده اید زمان بگذارید و مقاله ارائه دهید. همچنین معدل لیسانس شما از برخی دانشگاههای کانادا کمتر است و زبان نیز برخی دانشگاهها 7.0 و برخی 6.5 نیاز دارند که طبعا 7.0 در این گروه نیز برای رقابتی تر شدن رزومه توصیه می شود
    موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Eng Bachelor

سلام دوستان ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنین
    1. کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه آزاد تهران مرکز با معدل 13:30
    2. کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش منابع آب از دانشگاه خواجه نصیر با معدل 18
    3. آیلتس 7
    4. جی آر ای :و :160 ک:160 ر:3.5
    5. مقاله بین المللی و آی اس آی خیر !!
    می خوام برای بورسیه کامل فقط برای کانادا اقدام کنم. اینکه چه رنکی داره اصلا مهم نیس فقط فول فاند رو بگیرم کافیه !! چون هیچ ساپورتی از این طرف ندارم !! آیا شانسی دارم؟؟؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط peimoon نمایش پست ها
    سلام دوستان ممنون می شم اگه منو راهنمایی کنین
    1. کارشناسی مهندسی عمران از دانشگاه آزاد تهران مرکز با معدل 13:30
    2. کارشناسی ارشد مهندسی عمران گرایش منابع آب از دانشگاه خواجه نصیر با معدل 18
    3. آیلتس 7
    4. جی آر ای :و :160 ک:160 ر:3.5
    5. مقاله بین المللی و آی اس آی خیر !!
    می خوام برای بورسیه کامل فقط برای کانادا اقدام کنم. اینکه چه رنکی داره اصلا مهم نیس فقط فول فاند رو بگیرم کافیه !! چون هیچ ساپورتی از این طرف ندارم !! آیا شانسی دارم؟؟؟؟

با سلام
    معدل لیسانس شما برای Minimum requirements های خیلی از دانشگاههای کانادا کم است و بدون رد شدن از این مرحله نمیتونید پذیرش بگیرید حتی بدون فاند. البته برخی دانشگاهها ممکن است معدل دوسال آخر یا شصت واحد را ملاک قراردهند که این مساله را در پذیرش مورد بررسی قراردهید و صرفا برای دانشگاههایی اقدام کنید که این شرط معدل را ندارند یا با مکاتبه با آنها از مناسب بودن معدل خودمطمین شوید که البته تعدادشون زیاد هم نخواهد بود.
    برای کانادا غیر از این مساله برای پذیرش با فاند نیاز به جلب نظر استاد خواهید بود که این مساله نیز با عدم وجود مقاله تقریبا نشدنی است مگر آنکه رزومه شما نکات ویژه ای را داشته باشد که استاد ازبین تعداد زیادی اپلیکنت با معدلهای بالا و تعداد مقاله ISI مناسب و ... صرف نظر و به این نکات توجه نماید. با توجه به این شرایط خیلی اقدام برای کانادا را به شما توصیه نمیکنم مگر آنکه بتوانید مقاله و شرایط کیفی رزومه را در این مدت تغییر دهید. به جای آن می توانید با توجه به GRE خوب و زبان مناسب برخی دانشگاههای امریکا را مورد بررسی قراردهید و شانس خود را بیازمایید. در اکثر موارد یک معدل تاحدودی کم می تواند در برخی دانشگاههای امریکایی با یک GRE خوب جبران شود ولی مشکل رقابت و رزومه و مقالات در هر دو کشور شبیه می باشد. برای پیداکردن پاسخ سوال در مورد شانس خود در امریکا بهتر است به فروم مربوطه مراجعه و سوال خود را مطرح فرمایید.
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...بخوانید)
    موفق باشید

Junior Member

ضمن عرض سلام خدمت دوستان عزیز می خواستم ببینم امکان پذیرش برای کدوم دانشگاه کانادا با روزمه زیر امکان پذیر هست ؟

فارق التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه دولتی (غیر تهران)
    معدل : 14.94
    تافل: 110
    مقاله ISI: ندارم

برای ارشد تبدیل انرژی یا سایر رشته های مرتبط؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sattan نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام خدمت دوستان عزیز می خواستم ببینم امکان پذیرش برای کدوم دانشگاه کانادا با روزمه زیر امکان پذیر هست ؟

فارق التحصیل رشته مهندسی مکانیک از دانشگاه دولتی (غیر تهران)
    معدل : 14.94
    تافل: 110
    مقاله ISI: ندارم

برای ارشد تبدیل انرژی یا سایر رشته های مرتبط؟
    با سلام
    نمره زبان خوب ولی معدل متوسطی دارید. برای پذیرش بافاند شانس زیادی ندارید ولی اگر قادر به تامین هزینه باشید میتونید شانستون را برای دانشگاههایی مثل UConcorida و UWinnipeg, UWindsor و دانشگاههای مشابه که امکان پذیرش Meng را به دانشجوی اینترنشنال می دهند امتحان کنید. مینیمم معدل را نیز قبل از اپلای حتما باید در سایت دانشگاه چک کنید هرچند به لحاظ نمره زبان مشکلی ندارید.
    موفق باشید.

Junior Member

ضمن تشکر از شما ...آیا این تصور درستی هست که هر چه رنک دانشگاه پایین تر انتخاب بشه احتمال دریافت فاند بیشتر میشه؟ یا نه لزوما این طوری نیست و اگه از حدی معدل پایین تر باشه اصلا به رنک دانشگاه وابسته نیست؟
    در مورد فاصله بین فارق التحصیلی و شروع ارشد و تاثیر اون در روند پذیرش هم اگه میشه توضیح بدید؟ معمولا این فاصله چقدر باید باشه تا مشکلی ایجاد نشه

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)