صفحه 586 از 859 نخستنخست ... 86486536576577578579580581582583584585586587588589590591592593594595596636686 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,851 تا 5,860 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

سلام دوستان بنده لیسانسم دانشگاه تبریز رشته برق قدرت بود و متاسفانه معدلم زیاد خوب نبود(15/91) والان هم دانشجوی ارشد دانشگاه علم و صنعت تهران رشته راه اهن برقی هستم و معدل ارشدم انشاالله چیزی بین هفده تا هیجده میشه(و اگه خدا مثل لطف کنه شاید کمی بالاتر از هیجده) نمره ایلتس هم چیزی بین هفت تا هشت. و دو سه تا مقاله تقریبا معتبر هم دارم ایا با این شرایط امکان گرفتن پذیرش با فاند برا دکترا هست؟از چه دانشگاه ای؟ایا در مکلتباتم باید بگم بال فاندم یا اتومات خودشون فرضشون اینه؟ ممنون میشم اگه جواب بدین. و یه سوال شاید بی ربط و اون اینکه چرا استرالیا نه و کانادا اره؟ البته کلا نه فقط برا تحصیل

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Genetics

ممنونم از راهنماييتون،با توجه به رششتتون كه نزديك به رشته ي من هستش ميشه يكسري از تجربه هاتونو در اختيار من قرار بدين لطفا،البته من الان دارم واسه ارشد بهداشت ميخونم ولي خب به نظرم اكه واسه ارشد بتونم بتونم پذيرش بگيرم خيلي بهتره اينكه ارشدمو اينجا بخونم با اينكه به دانشجوهاي مستر فاند كمتر يا اينكه اصلا كلا فاند نميدن ولي بحث فاند واسه ي من خيلي مهم نيست،بحث ديكه اين كه به نظر شما من با وكيل صحبت كنم،تاثير مثبتي داره توي روند پذيرش؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط Nasim1993 نمایش پست ها
    ممنونم از راهنماييتون،با توجه به رششتتون كه نزديك به رشته ي من هستش ميشه يكسري از تجربه هاتونو در اختيار من قرار بدين لطفا،البته من الان دارم واسه ارشد بهداشت ميخونم ولي خب به نظرم اكه واسه ارشد بتونم بتونم پذيرش بگيرم خيلي بهتره اينكه ارشدمو اينجا بخونم با اينكه به دانشجوهاي مستر فاند كمتر يا اينكه اصلا كلا فاند نميدن ولي بحث فاند واسه ي من خيلي مهم نيست،بحث ديكه اين كه به نظر شما من با وكيل صحبت كنم،تاثير مثبتي داره توي روند پذيرش؟
    خواهش میکنم. امیدوارم موفق باشید. امیدوارم مفید باشم. برای ارشد خوندن مقداری دقت کنید چون بچه هایی که وزارت بهداشت تحصیل میکنن برای رفتن مشکلاتی دارن. البته بیشتر این مشکلات برای پسر هاست. به مستر هم فاند میدن، معمولا دانشگاه های خوب هزینه زندگی رو تامین میکنن. نهایتا به نظر من شما خودتون با اساتید باید مکاتبه کنید و مصاحبه بدید و وکیل خیلی کار زیادی فک نکنم از دستش بیاد برای گرفتن Master or PhD position ولی خب افرادی هستن تو رشته های مشابه تو کانادا که راهنمایی میکنن و پولی دریافت میکنن اما تضمینی برای پیدا کردن یک جای مناسب نمیدن. در هر صورت به نظرم برید تو سایت دانشگاه هایی که میخواید و لیست استاد ها رو در بیارید. اصلا خودتون رو محدود به اسم گروه نکنید و اگه به موضوعی علاقه دارید همه گروه های مزتبط رو بگردید. مثلا تو موضوع سرطان از گروه ژنتیک انسانی تا پاتولوژی و فیزیولوژی استادای خوبی هستن که کار میکنن. برای بقیه موضوع ها همینطور هستش. سعی کنید خیلی خودتون رو محدود نکنید که شانستون پایین بیاد.

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط amin2015bodo نمایش پست ها
    سلام دوستان بنده لیسانسم دانشگاه تبریز رشته برق قدرت بود و متاسفانه معدلم زیاد خوب نبود(15/91) والان هم دانشجوی ارشد دانشگاه علم و صنعت تهران رشته راه اهن برقی هستم و معدل ارشدم انشاالله چیزی بین هفده تا هیجده میشه(و اگه خدا مثل لطف کنه شاید کمی بالاتر از هیجده) نمره ایلتس هم چیزی بین هفت تا هشت. و دو سه تا مقاله تقریبا معتبر هم دارم ایا با این شرایط امکان گرفتن پذیرش با فاند برا دکترا هست؟از چه دانشگاه ای؟ایا در مکلتباتم باید بگم بال فاندم یا اتومات خودشون فرضشون اینه؟ ممنون میشم اگه جواب بدین. و یه سوال شاید بی ربط و اون اینکه چرا استرالیا نه و کانادا اره؟ البته کلا نه فقط برا تحصیل
    دوست عزیز امیدوارم موفق باشید. معدل یکی از شرط هاست و نه همه. خیلی ها بودن که معدل لیسانس کمتری از شما داشتن ولی جا های خوبی رفتن. البته خیلی نمیشه پیش بینی کرد. اینکه نمره زبان 7-8 و اینکه تعداد و کیفیت مقاله ها هم چطور هستش. مثلا اینکه دقیقا چند مقاله دارید و IF اون ها چند؟
    اما خیلی نگران معدل نباشید و ادامه بدید. نیازی نیست حرفی از فاند بزنید معمولا اتوماتیک فاند تو ذهن اساتید هست، و اگه احیانا نباش خودشون میگن به شما. پس شما نیازی نیست حرفی از فاند بزنید حتی بعد از مصاحبه.
    راجب استرالیا من خیلی در جریان نیستم چون بیشتر روی آمریکای شمالی کار کردم ولی کانادا فاکتور های مثبت مهمی نسبت ایالات متحده برای ما داره. به عنوان مثال ویزا ریجکت کمتره و زودتر هم جواب میاد.

نقل قول نوشته اصلی توسط shakour نمایش پست ها
    دوست عزیز امیدوارم موفق باشید. معدل یکی از شرط هاست و نه همه. خیلی ها بودن که معدل لیسانس کمتری از شما داشتن ولی جا های خوبی رفتن. البته خیلی نمیشه پیش بینی کرد. اینکه نمره زبان 7-8 و اینکه تعداد و کیفیت مقاله ها هم چطور هستش. مثلا اینکه دقیقا چند مقاله دارید و IF اون ها چند؟
    اما خیلی نگران معدل نباشید و ادامه بدید. نیازی نیست حرفی از فاند بزنید معمولا اتوماتیک فاند تو ذهن اساتید هست، و اگه احیانا نباش خودشون میگن به شما. پس شما نیازی نیست حرفی از فاند بزنید حتی بعد از مصاحبه.
    راجب استرالیا من خیلی در جریان نیستم چون بیشتر روی آمریکای شمالی کار کردم ولی کانادا فاکتور های مثبت مهمی نسبت ایالات متحده برای ما داره. به عنوان مثال ویزا ریجکت کمتره و زودتر هم جواب میاد.
    h,g ;i lvsd gxt ;vndk ,rj 'bhajdnاول از همه مرسی که وقت گذاشتین و خوندین و جواب دادین

یه سوالی برام پیش اومده اونم اینکه تو کارنامه درس های عمومی هم تو دوره لیانس هستن مثل زبان ، ادبیات و کلی درس دینی مثل انقلا و اندیشه و... !! معدل رو با احتساب اینا براشون مهمه یا بدون احتساب اینا ؟ چون مثلا ممکنه معدل کم من ناشی از درس انقلاب و ... باشه یا برعکس نمره خوبم باشه ی توضیحی لطف می کنین؟

ممنون

سلام دوستان. من شرایطم رو اینجا مینویسم. هدفم ادامه تحصیل برای مقطع دکتری تو یکی از دانشگاه های کانادا بصورت فول فاند هست. لطفا اگر امکانش هست منو راهنمایی کنید.

دیپلم : تیزهوشان، معدل 19

لیسانس: مهندسی برق الکترونیک - گرایش الکترونیک دیجیتال،
    دانشگاه لیسانس: علم و صنعت ایران ، فارغ اتحصیل 87
    معدل لیسانس: 15.10
    زمینه پایان نامه لیسانس: کار طراحی و پیاده سازی با FPGA

فوق لیسانس: مهندسی برق الکترونیک - گرایش الکترونیک
    دانشگاه فوق لیسانس: علم و صنعت ایران ، فارغ اتحصیل 89
    معدل فوق لیسانس: 18.36
    زمینه پایان نامه فوق لیسانس: کار شبیه سازی تولید امواج THz

نمره تافل : 100 (R: 27; L: 26; S: 23; W: 24)

مقاله : یک مقاله ژورنال خارجی غیر ISE، دو تا کنفرانس داخلی بین المللی ( فقط یکی از مقالات کنفرانس مربوط به کار فوقم هست. دو تا مقاله دیگه خروجی کار طراحی و پیاده سازی سیتم مخابراتی روی FPGA هست که تو این سال اخیر نوشتم و مربوط به کارم هست نه تحصیل)

سابق تدریس: یک ترم تدریس دروس الکترونیک، آز میکروپروسسور، آز مدار منطقی، آز الکترونیک در دانشگاه پیام نور تهران واخد فنی و مهندسی + استاد راهنمای دو تا پروژه لیسانس هم بودم

سابقه کار: حدود پنج سال سابق کار کاملا مرتبط تو یه پژوهشکده مخابراتی تهران، کارم طراحی و پیاده سازی با FPGA , ARM و اینا هست.

توضیح اضافی : برای دکتری دیگه نمیخام زمینه ارشدم رو ادامه برم، زمینه کار لیسانسم که همون کار فنی محل کارم هست رو میخام ادامه بدم.

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط amin2015bodo نمایش پست ها
    h,g ;i lvsd gxt ;vndk ,rj 'bhajdnاول از همه مرسی که وقت گذاشتین و خوندین و جواب دادین

یه سوالی برام پیش اومده اونم اینکه تو کارنامه درس های عمومی هم تو دوره لیانس هستن مثل زبان ، ادبیات و کلی درس دینی مثل انقلا و اندیشه و... !! معدل رو با احتساب اینا براشون مهمه یا بدون احتساب اینا ؟ چون مثلا ممکنه معدل کم من ناشی از درس انقلاب و ... باشه یا برعکس نمره خوبم باشه ی توضیحی لطف می کنین؟

ممنون
    معمولا تو بررسی ها به معدل کل یا GPA توجه میکنن و خیلی به جزئیات درس ها دقت نمیکنن. البته ممکنه گاهی تو یه Program بگه که دو سال آخر اهمیت داره. ولی در کل خیلی دیده نمیشه که استاد بیاد تک تک بررسی کنه و معمولا معدل کل دیده میشه. البته تو نمونه نهایی ریز نمرات رسمی به تفکیک معدل درس های تخصصی، پایه و عمومی در کنار معدل کل هم اومده. البته وقتی شما با استاد مکاتبه می کنید چون استاد ها متفاوت هستن ممکنه کسی باش که به بعضی درس ها نگاه کن. در کل من ندیدم استادا و کمیته ها خیلی تو این بحث ریز بشن و همون معدل کل رو بیشتر مد نظر قرار میدن.
    خواهش میکنم
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Some question about Canadian Univ. (Electrical Eng

سلام
    فکر میکنید با این شرایط میتونم از مک گیل پذیرش بگیرم.برای دکتری؟
    لیسانس مکانیک دانشگاه تبریز معدل 18.5 فوق دانشگاه تهران 18.تافل و جی ار ای اوکی هستن.3 مقاله آی اس آی.خواهشا فورا جواب بدید

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط joxi نمایش پست ها
    سلام
    فکر میکنید با این شرایط میتونم از مک گیل پذیرش بگیرم.برای دکتری؟
    لیسانس مکانیک دانشگاه تبریز معدل 18.5 فوق دانشگاه تهران 18.تافل و جی ار ای اوکی هستن.3 مقاله آی اس آی.خواهشا فورا جواب بدید
    دوست عزیزم مک گیل سیستم کاملا استاد محور داره. پس با استاد ها مکاتبه کنید و اگه استاد خوشش بیاد حل ولی اگه استادی نباش که ساپورت فاند رو انجام بده کار خیلی سخت میشه. اگه تو مقاله هات یه مقاله با IF بالا داشته باشی که اسم اول باش یا نویسنده مسئول و تو مک گیل زمینه کاری باش احتمال خیلی زیاد استاد پیدا میکنی. معدل هات خیلی خوب و کمک میکنن یقینا.
    پس من توصیه میکنم یکی به اساتید ایمیل بدی فورا چون Deadline های مک گیل از اول مارچ شروع به بسته شدن می کنن (البته بعضی program ها دیرتر) و البته با دانشجوهای ایرانی هم حرف بزن.
    موفق باشی.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط shakour نمایش پست ها
    دوست عزیزم مک گیل سیستم کاملا استاد محور داره. پس با استاد ها مکاتبه کنید و اگه استاد خوشش بیاد حل ولی اگه استادی نباش که ساپورت فاند رو انجام بده کار خیلی سخت میشه. اگه تو مقاله هات یه مقاله با IF بالا داشته باشی که اسم اول باش یا نویسنده مسئول و تو مک گیل زمینه کاری باش احتمال خیلی زیاد استاد پیدا میکنی. معدل هات خیلی خوب و کمک میکنن یقینا.
    پس من توصیه میکنم یکی به اساتید ایمیل بدی فورا چون Deadline های مک گیل از اول مارچ شروع به بسته شدن می کنن (البته بعضی program ها دیرتر) و البته با دانشجوهای ایرانی هم حرف بزن.
    موفق باشی.
    البته ددلاین مک گیل برای بسیاری رشته ها از جمله رشته ایشان 15ژانویه 2016سپری شده و حداقل برای Fall2016 نمیتوان اپلای کرد.
    همانگونه که شما هم اشاره داشتید، مک گیل دانشگاه خوبی است اما رزومه واقعا قوی به لحاظ تطابق مقالات با موضوع پوزیشن تعریف شده استاد به جز موارد استثنا برای جلب نظر دپارتمان و استاد، نیاز است. برخی دانشگاهها به ویژه شریف به واسطه سوابق دانشجویان قبلی در مک گیل شانس مناسب در مقایسه با برخی گزینه ها یا دانشگاههای دیگر دارند. این مساله نیز به هر علت، البته با مروری بر رزومه دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در گروههای مختلف و نیز فروم نتایج پذیرش به نحو قابل توجهی بارز است. بنابراین توصیه ای که در حالت کلی میتوان نمود اینستکه برای مک گیل تنها در صورتی اپلای کنید که دارای ساپورت مستقیم استاد یا رزومه خوب از دانشگاه مطرح باشید و در غیر این صورت شانس عمومی پذیرش شما در مقایسه با همین شرایط در دانشگاههای مشابه یا تقریبا همسطح چندان بالا نخواهدبود و بهتر است برای آن گزینه ها شانس و اولویت بالاتری در ارسال اپلیکیشن تریل قایل گردید.
    ویرایش توسط gbahrein : February 24th, 2016 در ساعت 05:12 AM
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)