صفحه 593 از 859 نخستنخست ... 93493543583584585586587588589590591592593594595596597598599600601602603643693 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,921 تا 5,930 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafaghad نمایش پست ها
    سلام
    ممنون میشم راهنماییم کنید
    من لیسانس نرم افزار دارم از یه دانشگاه غیر انتفاعی با معدل 13.80
    کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی(EMBA) پیام نور 16.30
    3تا کتاب دارم
    3تا مقاله آی اس آی با اینپکت صفر
    25تا کقاله کنفرانس منطقه ای،ملی و بین المللی داخلی دارم
    داور کنفرانس ملی بودم
    داور کنفرانس بین المللی بودم
    مدرک ممیزی ایزو9001:2008 رو دارم
    6تا کتاب برای دیگران نوشتم(4تاش تدریس میشه)
    حدود 25تا پروپوزال برای دیگران نوشتم
    حدود 12تا پایان نامه ارشد(از دانشگاه تهران تا آزاد و پیام نور) برای دیگران نوشتم
    3تا پروپوزال دکترا
    2تا پایان نامه دکترا هم نوشتم
    مدرک زبان ندارم ولی حدود آیلتس 6.5 هستم
    نمرهgre ندارم ولی میتونم بگیرم
    سن =26سال
    میخواستم بدونم احتمال پذیرش و گرفتن بورسیه دکترا برای من چقدره؟؟
    میخواستم راهنماییم کنید.با تشکر
    این موضوع که برای دیگران پایان نامه و پروپوزال نوشتید یا کپی کردید را هیچ جا در رزومه تون ذکر نکنید چون کلا بعنوان جاعل و متقلب شناخته میشوید و حذفتان میکنند. رزومه آکادمیک تان نقطه قوت چندانی نداره مگر اینکه با یک نمره خیلی بالای GRE جبرانش کنید و در هر حال شانس پذیرشتون بالا نیست.

Junior Member

سلام دوستان من از کدوم دانشگاه های کانادا شانس پذیرش فوق لیسانس بدون فاند تو زمینه IT یا Computer science دارم با توجه به شرایط زیر:
    ۱. لیسانس مهندسی فناوری اطلاعات از مالزی با معدل 2.97 از 4.
    ۲. تافل 90 + دوره تحصیلم به زبان انگلیسی بوده.
    ممنون

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط Charsten نمایش پست ها
    سلام
    من الان دانشجوی سال آخر داروسازی هستم.معدل کل هم تا پایان دوره فکر کنم 16 و یا بالاتر هم بشه.فعلا مقاله چاپ شده ای ندارم ولی دارم روش کار میکنم.میخواستم بدونم برای ادامه تحصیل کدوم دانشگاه ها رو میتونم انتخاب کنم؟
    شرایط کار اونجا برای رشته داروسازی چطوره؟و آیا میتونم طی دوره ای که درس میخونم مدارکم رو برای کار در داروخانه تطبیق بدم؟هدفم اقامت هست.
    ممنون.
    دوست خوبم امیداورام موفق باشید.
    در مورد رفتن به کانادا برای رشته های پزشکی محدودیت هایی هم از داخل و هم از کانادا وجود داره. مثلا هزینه خرید تعهد خدمت برای رشته های علوم پزشکی بالاست. اگه پسر باشید و سربازی داشته باشید وزارت بهداشت به هیچ وجه برای شما معافیت تحصیلی صادر نمیکنه. و البته تو پذیرش رشته پزشکی برای کار تو کانادا سخت گیری زیادی هست مثلا ممکن دندان پزشک ها مجبور باشن دوره های طولانی رو بگذرونن، گاهی حتی به طولانی بودن هم مدت تحصیل در ایران که بتونن مشغول کار بشن در رشته خودشون.
    با این حال من از جزئیات شرایط شما خبر ندارم ولی امیدوارم موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط blueella نمایش پست ها
    سلام .. من مقاله ندارم . و لیسانس میکروبیولوژی دارم . بامعدل 18.94 با ایلتس 6.5 میدونم ایلتسم کمه و میخوام دوباره امتحان بدم ..
    اما میخوام بدونم بدون مقاله و گرفتن گواهی از مراکزی که کارهای تحقیقاتی میکنن میتونم پذیرش بگیرم ؟ همین کافیه ؟ یا اینکه حتما باید مقاله بدم ؟
    دوست عزیز معدل تو برای گرفتن پذیرش خوب و آیلتس هم نمره متوسطی داری. به این سادگی نمیشه راجب اپلای شما نظر داد. اینکه چه دانشگاهی بخواید اقدام کنید خیلی مهم هستش، بعضی از دانشگاه ها خیلی رقابتی هستن. در ضمن علاوه بر نمره زبان فاکتورهایی مثل توصیه نامه، مکاتبه با اساتید، و اینکه MSc رو تو گزینه ها داشته باشید یا نه موثر هستن.
    امیدوارم موفق باشید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Cell Biology

نقل قول نوشته اصلی توسط shahab1366 نمایش پست ها
    1- کارشناسی: مهندسی کشاورزی/ خاکشناسی/ رازی کرمانشاه/ 14.73
    2- کارشناسی ارشد: مهندسی کشاورزی / فیزیک و حفاظت خاک/ صنعتی اصفهان/ 16.05
    3- در حال خواندن برای امتحان ایلتس هستم (بالای 6.5).
    4- 1 مقاله ISI چاپ شده در ژورنالی با ایمپکت 1.7 در Springer و همچنین 1 مقاله سابمیت شده در ژورنالی با ایمپکت بالای 3 در Elsevier و 1 مقاله در دست ارسال.
    5- 4 مقاله علمی پژوهشی از دانشگاه فردوسی مشهد و صنعتی اصفهان (2 تا چاپ شده و 2 تا تحت داوری).
    6- 2 مقاله در کنفرانس­های بین المللی داخلی از دانشگاه صنعتی اصفهان و تبریز.
    7- 1 مقاله همایشی و در نهایت 2 مقاله کنگره ای (تمامی مقالات بعنوان نویسنده مسئول و نفر اول هستم).
    8- برای رشته کشاورزی و محیط زیست در مقطع دکتری میخوام اپلای کنم.
    9- اولویت من در انتخاب کشورها به ترتیب: استرالیا، آمریکا، کانادا و سوئیس است.
    10- دارای 4 توصیه نامه از اساتید برجسته ایران.
    11- فاند و فول فاند برام خیلی مهمه
    بنظرتون تو کدوم یک از دانشگاه های کشورهای مورد نظر شانس پذیرشم زیاده و با چه رنکی؟ و اینکه شانس پذیرشم با فول فاند یا فاند چقدره؟
    با تشکر
    سلام دوست عزیز.
    من راجب کانادا می تونم مقداری نظر بدم.
    واقعیت این که شما چه دانشگاه هایی رو تو کانادا مد نظر قرار بدید، اگه دانشگاه هایی خوب مثل تورنتو، مک گیل و بریتیش کلمبیا باش که اول اینکه معدل شما تو هم لیسانس و ارشد خیلی مناسب نیست. در ضمن سعی کنید مقاله های چاپ شده یا سابمیت شده رو ذکر کنید. مقالاتی که به زبان فارسی هستن عملا ارزش ندارن و دیده هم نمیشن. البته شما تو سیستم های استاد محور مثل مک گیل و بریتیش کلمبیا اگه بتونید استاد مناسب رو پیدا کنید و اون هم از شما حمایت کنه معمولا دانشگاه می تونه از در نظر گرفتن معدل خود داری کنه و پذیرش رو به شما بده وگرنه در غیر اینصورت معمولا سخت گیری میکنن تو حداقل ها. مثلا معمولا مک گیل حداقل معدل 3 تا 3.2 رو از 4 در نظر میگیره و البته سیستم حسابش خاص خودش هستش، مثلا معدل 14.73 احتمالا چیزی حدود 2.7 در بیاد (البته باید بر اساسی که دانشگاه گفته حساب کنید تا دقیقش به دست بیاد) و این کمتر از حداقل. اما باز هم میگم اگه استادی پیدا کنید که از کار شما خوشش بیاد و حمایت کنه احتمال خیلی بالا میره.
    راجب فاند هم کلمه فول فاند خیلی معنی نداره، معمولا فاند به میزانی هستش که هزینه تحصیل و زندگی شما رو پوشش بده.
    موفق باشید.

Junior Member

1. کارشناسی: زبان و ادبیات انگلیسی/دانشگاه قم/ معدل 15/31
    2. ارشد: اذبیات انگلیسی/دانشگاه شیراز/ معدل 17/09
    3. دو مقاله علمی پژوهشی/ ذو مقاله کنفرانسی به زبان انگلیسی/ یک مقاله چاپ شده در ژورنال خارجی به زبان انگلیسی
    4. در حال خواندن آیلتس
    5. اواویت های من ابتدا کانادا و بعد آمریکا هستن.
    6. هفت سال از فارغ اتحصیلی من در مقطع ارشد میگذرد.
    7. فاند و فول فاند خیلی مهمه برای من.
    بنظرتون چقذر شانس دارم. مخصوصا برای کانادا.

ApplyAbroad Veteran
    Fairymaid آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen455 نمایش پست ها
    1. کارشناسی: زبان و ادبیات انگلیسی/دانشگاه قم/ معدل 15/31
    2. ارشد: اذبیات انگلیسی/دانشگاه شیراز/ معدل 17/09
    3. دو مقاله علمی پژوهشی/ ذو مقاله کنفرانسی به زبان انگلیسی/ یک مقاله چاپ شده در ژورنال خارجی به زبان انگلیسی
    4. در حال خواندن آیلتس
    5. اواویت های من ابتدا کانادا و بعد آمریکا هستن.
    6. هفت سال از فارغ اتحصیلی من در مقطع ارشد میگذرد.
    7. فاند و فول فاند خیلی مهمه برای من.
    بنظرتون چقذر شانس دارم. مخصوصا برای کانادا.
    دوست عزیز کلا پذیرش در رشته هایی نظیر انواع ادبیات ها و علوم انسانی خیلی با رشته های فنی متفاوته. واسه رشته ادبیات انگلیسی:
    درسته که نمرات زبان خیلی مهمه، تافل/آیلتس و جی ار ای
    معدل مهمه، توصیه نامه، و مقاله که نشون بدین توانایی کارهای پژوهشی در سطح بالا دارین
    ولی حتی صرف داشتن همه اینها نمی شه به راحتی نظر داد که پذیرش شما حتمیه یا نه.

مهمترین فاکتورها شناسایی دانشگاه، گروه و استادیه که زمینه کاریش به شما بخوره، شما باید تا جایی که می تونین با یک گروه shared interest داشته باشین. در زمینه موضوعات مورد علاقه تون که نزدیک به استاد هست باهاشون مشورت کنین. نوشتن انگیزه نامه یا همون statement of purpose خیلی مهمه. شیوه های نگارش رو از اینترنت جستجو کنین. یه research paper واسه اپلای می خوان که باید نشون دهنده توانایی بالای شما باشه و انسجام داشته باشه.
    به طور کلی توقعی که از دانشجوهای ادبیات و فلسفه میره، سواد بالا و تسلط شون در موضوعات رشته شونه. وقتی میگم سواد بالا، منظورم تسلط همه جانبه به موضوع تحقیق تون هست که خوب حتما واقف هستین چقدر دامنه موضوعات گسترده و گیج کنندس.
    ناامیدتون نمیکنم. خیلی ها رو دیدم با رزومه های معمولی رفتن، و خیلی ها هم با رزومه های عالی نه.
    توصیه نهایی: شما شانس عمومی رو واسه گرفتن پدیرش و فاند دارین، باقیش به خودتون بستگی داره که سرچ همه جانبه در این زمینه انجام بدین و دانشگاه تون رو هوشمندانه انتخاب کنین.
    ارتباط تون رو با فورم حفظ کنین. از وقت تون نهایت استفاده رو ببرین. اطلاعات تون رو افزایش بدین. و در صورت ریجکت در سال اول ناامید نشین.

موفق باشین

سال به همه دوستان و عزیزانی که صمیمانه کمک میکنن و بچه هارو راهنمایی می کنند.
    من به دنبال تحصیل در مقطع دکترا هستم، میخواستم بپرسم با توجه به اطلاعات زیر، واسه کانادا شانسی دارم یا نه.(همه دانشگاه ها)
    دانشگاه کارشناسی : دانشگاه دولتی زاهدان
    معدل کارشناسی : 14.82
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: مکانیک-جامدات
    دانشگاه کارشناسی ارشد : دانشگاه آزاد مشهد
    معدل کارشناسی ارشد : 17.25
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : مکانیک، طراحی کاربردی
    تعداد مقالات : 2تا مقاله ISI، Elsevier، ایمپکت (دو نفر-اسم دوم)1.5 و
    (دو نفر-اسم اول)1.7-یک مقاله علمی پژوهشی داخلی(ژورنال دانشگاه تربیت مدرس)-یک مقاله کنفرانس ISME
    سابقه کار: کم
    سابقه دریافت بورس : ندارم، ولی تشویقی مالی بخاطر مقالاتم از دانشگاه آزاد گرفتم
    نمره زبان انگلیسی: ایلس 7 (w=6.5,L=7.5,s=7,r=7)
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: تمام دانشگا ها کانادا
    اسکلارشیپ مد نظرتون : فول فاند
    ی سوال دیگه: GRE هم حتما باید امتحان بدم یا همین نمره ielts کافیه؟
    با تشکر از همه دوستان

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil engineering

سلام دوستان
    با معدل 14/2 لیسانس از سراسری شهرستان و تافل 90 و GRE 315 واسه master میشه امید به فاند داشت؟
    رنک اهمیتی نداره ولی میخوام 3 شهر پر جمعیت باشه
    فول فاند هم نباشه اشکال نداره , tuition waiver یا TA , هزینه ی زندگی رو میتونم بدم تا حدی
    m.s in

structural management
    transportation engineering
    enviromental engineering

Junior Member

سلام دوستان
    من لیسانس فیزیک، دانشگاه امام خمینی بین المللی قزوین بامعدل 14.5 و فوق لیسانس MBA استراتژی، دانشگاه تهران با معدل 16.5 دارم و همچنین آیلتس 7 که انقضاش گذشته و تافل دوباره امتحان خواهم داد. و همچنین GRE و GMAT هم خواهم داد که ریاضی اش واسم خیلی آسونه. میخوام یک رشته جزو زیرشاخه های اقتصاد رو برای دکترا انتخاب کنم. و همچنین سابقه کاری مرتبط با رشته ام دارم، مدیریت آزمایشگاه فیزیک و کلاسهای مرتبط با آن و فعالیت در استاندارد مربوطه و غیره و دو سال مدیر انجمن فیزیک دانشگاه و فعالیتهای مربوطه مثل برگزاری کنفرانس و مسابقه و غیره و مقام اول در یک مسابقه مربوط به فیزیک. همچنین میتونم یک motivation letter یا پروپوزال قوی براشون بنویسم. فول فاند هم میخوام بگیرم. بنظرتون برای چه دانشگاههایی اقدام کنم؟ خودم ترجیح میدم تو ونکوور ساکن بشم. و همچنین از الان با استادا تماس بگیرم یا اول صبر کنم وقتی تافل و GRE رو امتحان دادم بعدا باهاشون تماس بگیرم؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)