صفحه 595 از 859 نخستنخست ... 95495545585586587588589590591592593594595596597598599600601602603604605645695 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 5,941 تا 5,950 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط farahfkr نمایش پست ها
    درود
    من فارغ التحصیل رشته مهندسی معماری از دانشگاه غیر انتفاعی جابربن حیان رشت هستم.23سال دارم.راستش برای ادامه تحصیل به کشور کانادا مطالب زیادی خوندم و نظرات زیادی شنیدم. یسری با همان مدرکی که از ایران دریافت کردن میخوان همان را در کشور دیگه ادامه بدن و یسری گفتن مجبور شدند همان مقطع که گذرانده اند، در آن کشور (مقصد) دوباره بگذرانند.
    میخواستم راهنماییم کنین که آیا من باید به فکر رفتن به کالج (دیپلم) یا به فکر نشستن دوباره در این مقطع (لیسانس) باشم؟
    سوال دیگه اینکه برای دانشجویان تازه وارد و انگلیسی زبان و علاقه مند ، کدام شهر کانادا را توصیه میکنین؟ (از همه لحاظ: هزینه ، دسترسی حمل و نقل، آب و هوا، امنیت و...)
    و سوال دیگه اینکه به نظرتون رشته مهندسی معماری در کشور کانادا لگوریتد هست؟ اگر نیست باید تغییر رشته دهم؟(که این اجبار میشه از کالج شروع کنم) خیلی مهمه لطفا کسی میدونه کمکم کنه، با سپاس
    کسی بهتر از خودتان نمیتواند پاسخ این سوال را بدهد. هم وضع مالی و هم توانایی فنی. کلا اگر توانایی مالی خوبی ندارید و اگر در رشته تحصیلی دارای قابلیتهای ویژه ای که بتوانید رزومه رقابتی را برای کسب محدود فاند موجود در گرایشهای ارشد معماری کسب کند ندارید قاعدتا خیلی به شهرهای مختلف نمیتوانید متفاوت نگاه کنید. کسب پذیرش ارشد در رشته معماری به ویژه اگر نیاز به فاند دارید بسیار رقابتی و محدود است. انجام مجدد کارشناسی هم به جز مساله شانس کم دریافت ویزا در این شرایط هزینه های فوق العاده بالایی را خواهد داشت که اگر قادر به تامین آن باشید و ریسک ویزا را هم بپذیرید برای تعدادی شهر از شهرهایی که دانشگاههای مورد نظرتان دارای رشته مورد علاقه تان هست را باید انتخاب و اپلای کنید و هرجا که پذیرش گرفتید می توانید روی آن حساب کنید. انتخاب شهر به این شکل که بهترین شهر در کانادا برای همه لحاظ کجاست موضوع چندان منطقی نیست اما اگر یک جواب یک کلمه ای منظور است ونکوور قطعا بهترین آب و هوا و شرایط اولیه را دارد و در ضمن بالاترین هزینه های اقامت.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام دوستان
    در مواردی که با هزینه شخصی قصد پذیرش برای ارشد داشته باشیم شانس پذیرش به چه صورت هست؟ و اصول درست جستجو د درخواست پذیرش دادن چی هست؟ آیا نیاز به مدارک و مقالات اضافی هست یا بامدرک کارشناسی و علاقه هم امکان پذیرش گرفتن به این روش هست؟ به عبارتی به علت اینکه هزینه تحصیل به دوش دانشجو هست دیگه گزینش انجام نمیشه یا در این حالت هم از بین درخواست ها گزینش صورت میگیره؟ ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arvin2nd نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در مواردی که با هزینه شخصی قصد پذیرش برای ارشد داشته باشیم شانس پذیرش به چه صورت هست؟ و اصول درست جستجو د درخواست پذیرش دادن چی هست؟ آیا نیاز به مدارک و مقالات اضافی هست یا بامدرک کارشناسی و علاقه هم امکان پذیرش گرفتن به این روش هست؟ به عبارتی به علت اینکه هزینه تحصیل به دوش دانشجو هست دیگه گزینش انجام نمیشه یا در این حالت هم از بین درخواست ها گزینش صورت میگیره؟ ممنون
    باید در هرحال مینیممهای تحصیلات تکمیلی شامل معدل و نمرات آزمونها ازجمله زبان را داشته باشید. شانس پذیرش بیشتر از حالت با فاند است اما به هیچ وجه به معنی عدم گزینش نیست. دانشگاههای مختلف تعداد اپلیکنتهای با درخواست هزینه شخصی متفاوتی دارند و بسته به رنک دانشگاه و رشته مورد نظر ممکن است رقابت سخت تر یا ساده تر باشد اما عموما باز به رزومه رقابت پذیری با سایر اپلیکنتها نیاز دارید. بسیاری نیز ترجیح میدهند این دوره های نظیر دوره های MEng را خودشان انتخاب کنند چون این دوره ها کوتاه مدت تر و برای ورود به بازار کار مناسب ترند که این مساله در برخی رشته و گرایشهای تعدادی دانشگاهها اساسی تر و باید در انتخاب مدنظر قرار گیرد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سال به همه دوستان و عزیزانی که صمیمانه کمک میکنن و بچه هارو راهنمایی می کنند.

من به دنبال تحصیل در مقطع دکترا هستم، میخواستم بپرسم با توجه به اطلاعات زیر، واسه کانادا شانسی دارم یا نه.(همه دانشگاه ها)

دانشگاه کارشناسی : دانشگاه دولتی زاهدان
    معدل کارشناسی : 14.82
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: مکانیک-جامدات
    دانشگاه کارشناسی ارشد : دانشگاه آزاد مشهد
    معدل کارشناسی ارشد : 17.25
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : مکانیک، طراحی کاربردی
    تعداد مقالات : 2تا مقاله ISI، Elsevier، ایمپکت (دو نفر-اسم دوم)1.5 و
    (دو نفر-اسم اول)
    1.7-یک مقاله علمی پژوهشی داخلی(ژورنال دانشگاه تربیت مدرس)-یک مقاله کنفرانس ISME

سابقه کار: کم
    سابقه دریافت بورس : ندارم، ولی تشویقی مالی بخاطر مقالاتم از دانشگاه آزاد گرفتم
    نمره زبان انگلیسی: ایلس 7 (w=6.5,L=7.5,s=7,r=7)
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: تمام دانشگا ها کانادا
    اسکلارشیپ مد نظرتون : فول فاند
    ی سوال دیگه: GRE هم حتما باید امتحان بدم یا همین نمره ielts کافیه؟
    با تشکر از همه دوستان

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudabroad نمایش پست ها
    سال به همه دوستان و عزیزانی که صمیمانه کمک میکنن و بچه هارو راهنمایی می کنند.

من به دنبال تحصیل در مقطع دکترا هستم، میخواستم بپرسم با توجه به اطلاعات زیر، واسه کانادا شانسی دارم یا نه.(همه دانشگاه ها)

دانشگاه کارشناسی : دانشگاه دولتی زاهدان
    معدل کارشناسی : 14.82
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: مکانیک-جامدات
    دانشگاه کارشناسی ارشد : دانشگاه آزاد مشهد
    معدل کارشناسی ارشد : 17.25
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : مکانیک، طراحی کاربردی
    تعداد مقالات : 2تا مقاله ISI، Elsevier، ایمپکت (دو نفر-اسم دوم)1.5 و
    (دو نفر-اسم اول)
    1.7-یک مقاله علمی پژوهشی داخلی(ژورنال دانشگاه تربیت مدرس)-یک مقاله کنفرانس ISME

سابقه کار: کم
    سابقه دریافت بورس : ندارم، ولی تشویقی مالی بخاطر مقالاتم از دانشگاه آزاد گرفتم
    نمره زبان انگلیسی: ایلس 7 (w=6.5,L=7.5,s=7,r=7)
    دانشگاه ها و رشته هایی که می خواهید ببینید شانستون براشون چقدر هست: تمام دانشگا ها کانادا
    اسکلارشیپ مد نظرتون : فول فاند
    ی سوال دیگه: GRE هم حتما باید امتحان بدم یا همین نمره ielts کافیه؟
    با تشکر از همه دوستان
    بسیار بستگی به موضوع تز و اینکه مقالاتتان مستخرج از پایان نامه باشد(نه اینکه مقالات جدا با نفرات دیگر صرفا رزومه کرده باشید) در هرحال اگر استادی با موضوع نزدیک پژوهشی دیدید و این شرط اولیه را هم داشتید می توانید برای پذیرش با فاند دکتری امیدوار باشید هرچند در مقایسه با سایر اپلیکنتها که علتوه بر این شرایط معدل کارشناسی بالاتر و مقالات با IF بهتر و فارغ التحصیلی از دانشگاههای بهتر را ممکن است داشته باشند در حال حاضر با این شرایط بد اقتصادی و بالتبع آن فاندینگ شانس زیادی برای دانشگاههای مطرح ندارید و بهتر است دانشگاههایی را مد نظر قرار دهید که دقیقا استادی روی موضوع تز ارشد شما یا اکستنشنهای آن کار میکند.
    نیازی به GRE ندارید. آیلتس 7 برای پذیرش مکانیک در تمامی دانشگاهها در کانادا کافی است.

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    بسیار بستگی به موضوع تز و اینکه مقالاتتان مستخرج از پایان نامه باشد(نه اینکه مقالات جدا با نفرات دیگر صرفا رزومه کرده باشید) در هرحال اگر استادی با موضوع نزدیک پژوهشی دیدید و این شرط اولیه را هم داشتید می توانید برای پذیرش با فاند دکتری امیدوار باشید هرچند در مقایسه با سایر اپلیکنتها که علتوه بر این شرایط معدل کارشناسی بالاتر و مقالات با IF بهتر و فارغ التحصیلی از دانشگاههای بهتر را ممکن است داشته باشند در حال حاضر با این شرایط بد اقتصادی و بالتبع آن فاندینگ شانس زیادی برای دانشگاههای مطرح ندارید و بهتر است دانشگاههایی را مد نظر قرار دهید که دقیقا استادی روی موضوع تز ارشد شما یا اکستنشنهای آن کار میکند.
    نیازی به GRE ندارید. آیلتس 7 برای پذیرش مکانیک در تمامی دانشگاهها در کانادا کافی است.
    سلام دوست عزیز
    ممنون که به سوالم جواب دادین
    خوشبختانه مقالاتم مستقیما مرتبط با تز ارشدم هستش و کلا همشون دو نفری بوده، با استادم، که دیگه نشون میده کاملا مربوط به پایان نامست.
    درست می فرمایید، معدل کارشناسی و دانشگاه ارشدم جالب نیست، ولی امیدوارم این مقالات و معدل ارشدم یجورایی کاورشون کنه. میدونم شانسم واسه دانشگاه های اول کانادا کمه، ولی دیگه واسه همه دانشگاهاش اقدام میکنم.
    پس شما میفرمایین که واسه سایر دانشگاهها، شانسشو دارم؟
    واسه برخی دانشگاهها که GRE واسشون امتیاز مثبت حساب میشه، اگه نداشته باشی،یعنی تو رقابت با اونایی که دارن، داشتن یا نداشتنش تاثیر زیادی داره یا نه؟
    ممنون

بنام خدا.
    سلام.
    دانشجوی کارشناسی شیمی کاربردی بوعلی 17.8 معدل کارشناسی
    2تا مقاله ISI که ایمپکت یکی 3.84 و دیگری حدود 2.5 هست و در هردو اسم من به عنوان نفر آخر هست
    اشنایی کامل به شیمی محاسباتی
    تافل 87
    GRE ندارم و قصد هم ندارم شرکت کنم
    سابقه 5 ماه کار در کارخونه مربوط به شیمی
    توصیه نامه از 7_8 استاد تمام که سه تاشون جز یک درصد دانشمند برتر دنیا هستند
    راستی شاگرد اول هستم
    حدود 7-8 ماه کار در ازمایشگاه تحقیقاتی الکتروسنتز دانشکده شیمی
    با این رزومه میخواستم بدونم چقدر شانس برای گرفتم پذیرش از البرتا و یا مک گیل و یا بریتیش کلمبیا برای مقطع ارشددارم و اینکه میخوام پذیرشم با فاند کامل باشه و سوال دیگه این هست که چون من میخوام برای ارشد اقدام کنم بعضی از اساتید میگن احتمال فاند خیلی خیلی کم هست درسته؟و به نظر شما با رزومه ای که دارم میتونم فاند کامل بگیرم یا نه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudabroad نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    ممنون که به سوالم جواب دادین
    خوشبختانه مقالاتم مستقیما مرتبط با تز ارشدم هستش و کلا همشون دو نفری بوده، با استادم، که دیگه نشون میده کاملا مربوط به پایان نامست.
    درست می فرمایید، معدل کارشناسی و دانشگاه ارشدم جالب نیست، ولی امیدوارم این مقالات و معدل ارشدم یجورایی کاورشون کنه. میدونم شانسم واسه دانشگاه های اول کانادا کمه، ولی دیگه واسه همه دانشگاهاش اقدام میکنم.
    پس شما میفرمایین که واسه سایر دانشگاهها، شانسشو دارم؟
    واسه برخی دانشگاهها که GRE واسشون امتیاز مثبت حساب میشه، اگه نداشته باشی،یعنی تو رقابت با اونایی که دارن، داشتن یا نداشتنش تاثیر زیادی داره یا نه؟
    ممنون
    دانشگاههای کانادایی GRE نمیخواهند عموما. فقط برخي توصیه مبکنند که الزام هم نیست.ولی اگر برای آمریکا قبلا این آزمون را داده اید و نمره عالی یا خیلی خوب مثلا 315به بالا کسب کرده اید بفرستید. برای آمریکا این نمره تا حدودی جبران معدل را هم خواهد کرد.
    پذیرش همیشه همراه با شانس است. پذیرش دکتری در کانادا استاد محور و وابسته به موضوع تحقیق مورد نظر استاد است. اگر زمینه کاری مشابه با استادی دارید بدون توجه به رنک اقدام کنید. رنک به ویژه در مقطع دکتری در کانادا مرتبه اهمیت کمتری نسبت به سوابق پژوهشی نزدیک دارد.
    موفق باشید

Junior Member

***دوستان مطلع خواهشا جواب بديد خيلي مهمه برام. ميخوام بدونم كجا ميتونم اقدام كنم الان و شانس دارم.***
    دانشگاه کارشناسی : علم و صنعت : 15

رشته تحصیلی کارشناسی: مهندسی شيمي

دانشگاه کارشناسی ارشد : دانشگاه شريف

معدل کارشناسی ارشد : 17

رشته کارشناسی ارشد : مهندسی انرژي

تعداد مقالات : 1 ISI (با ايمپكت 1.5) يكي هم سابميت شده، يكي ديگه هم در دست تهيه

سابقه کار : سابقه كار فرايند در شركت نفت (كوتاه) و يك شركت خصوصي

نمره زبان : تافل 93 جي آر اي هم دادم (آیلتس هم ميتونم ظرف 2 ماه بدم)

دانشگاه : هر دانشگاه

اسکلارشیپ : فول فاند
    از كدام دانشگاه هاي كانادا شانس دارم (ترجيحا مهندسي شيمي)؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sinahamedi نمایش پست ها
    ***دوستان مطلع خواهشا جواب بديد خيلي مهمه برام. ميخوام بدونم كجا ميتونم اقدام كنم الان و شانس دارم.***
    دانشگاه کارشناسی : علم و صنعت : 15

رشته تحصیلی کارشناسی: مهندسی شيمي

دانشگاه کارشناسی ارشد : دانشگاه شريف

معدل کارشناسی ارشد : 17

رشته کارشناسی ارشد : مهندسی انرژي

تعداد مقالات : 1 ISI (با ايمپكت 1.5) يكي هم سابميت شده، يكي ديگه هم در دست تهيه

سابقه کار : سابقه كار فرايند در شركت نفت (كوتاه) و يك شركت خصوصي

نمره زبان : تافل 93 جي آر اي هم دادم (آیلتس هم ميتونم ظرف 2 ماه بدم)

دانشگاه : هر دانشگاه

اسکلارشیپ : فول فاند
    از كدام دانشگاه هاي كانادا شانس دارم (ترجيحا مهندسي شيمي)؟
    رزومتون خوبه در کل. واسه ترم پاییز (Fall) امسال که فرصت نیست و واسه ترم بهار هم فاند گرفتن سخته. ولی واسه سال آینده مقالاتتون هم پذیرفته میشه و با افزایش نمره تافلتون به بالای 100 می تونین از هر دانشگاهی تو کانادا پذیرش فول فاند بگیرین. هرچند دانشگاههای تورنتو و بریتیش کلمبیا یکم مشکله

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)