صفحه 60 از 859 نخستنخست ... 10505152535455565758596061626364656667686970110160560 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 591 تا 600 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا

سلام دوستان
    من از همتون یه راهنمایی میخوام
    من تازه ترم 3 هستم و در رشته مهندسی شیمی شریف درس میخونم
    من سال اول رو به دلیل اینکه بعد کنکور بود و اصلا حس درس خوندن نداشتم خراب کردم ترم 1 مشروط شدم یا معدل11.75 ترم 2 هم12.75 شدم
    اما الان تصمیم خیلی جدی گرفتم که ازین ترم عالی بخونم و مطمئنم که میتونم خودمو خیلی بالا بکشم
    من واقعا به طور جدی دنبال اپلای هستم اما با این وضعی که به وجود آوردم خیلی نگرانم
    به نظرتون اگه خودمو خیلی بالا بکشم شانسی دارم؟(
    ضمن اینکه زبان نسبتا خوبی دارم و زبانم رو20 شدم(در کل دانشگاه تعداد20 ها انگشت شمار بود)
    اگه شانسی دارم باید ازین ترم روی چه معدلی هدفمو بذارم(برای اپلای به آمریکا و کانادا-مهندسی شیمی)؟؟
    اصلا اصلا نمیدونم باید الان توی این برهه چه کاری برای هدفم که اپلایه بکنم!اصلا هنوز در مورد مقاله و اینا چیزی حالیم نمیشه!!!تورو خدا مرا راهنمایی کنید
    مرسی از زحماتتون

Senior Member rf.ariyapour آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - Saarland University

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط shayan3270 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از همتون یه راهنمایی میخوام
    من تازه ترم 3 هستم و در رشته مهندسی شیمی شریف درس میخونم
    من سال اول رو به دلیل اینکه بعد کنکور بود و اصلا حس درس خوندن نداشتم خراب کردم ترم 1 مشروط شدم یا معدل11.75 ترم 2 هم12.75 شدم
    اما الان تصمیم خیلی جدی گرفتم که ازین ترم عالی بخونم و مطمئنم که میتونم خودمو خیلی بالا بکشم
    من واقعا به طور جدی دنبال اپلای هستم اما با این وضعی که به وجود آوردم خیلی نگرانم
    به نظرتون اگه خودمو خیلی بالا بکشم شانسی دارم؟(
    ضمن اینکه زبان نسبتا خوبی دارم و زبانم رو20 شدم(در کل دانشگاه تعداد20 ها انگشت شمار بود)
    اگه شانسی دارم باید ازین ترم روی چه معدلی هدفمو بذارم(برای اپلای به آمریکا و کانادا-مهندسی شیمی)؟؟
    اصلا اصلا نمیدونم باید الان توی این برهه چه کاری برای هدفم که اپلایه بکنم!اصلا هنوز در مورد مقاله و اینا چیزی حالیم نمیشه!!!تورو خدا مرا راهنمایی کنید
    مرسی از زحماتتون
    شما خوبه که زود متوجه شدید. به نظر من شما اگه واقعا تصمیم گرفتید که درس بخونید(با توجه به اینکه شریف درس میخونید صد در صد تواناییش رو دارید)به راحتی میتونید معدلتون رو به 16 تا فارغ شدن برسونید و شاید بهتر. خوب از طرفی شریف خیلی شناخته شده تره نسبت یه دانشگاه های دیگه ما و با معدل بالای 16 تو شریف خیلی کارا میشه کرد. من شرایطم از شما خیلی بدتر بود و خیلی دیرتر تصمیم گرفتم، اما تصمیم گرفتم و در نهایت تونستم معدلم رو به 15.1 برسونم اما از زمانی که شروع کردم به درس خوندن معدلم از 17 به پایین نیومد. همونطور که گفتم شما 100% میتونید معدل بالای 16 و شاید هم بهتر رو بیارید.(از این ترم به بعد کاری کنید که معدلتون پایین 17 نیاد) در ضمن یه چیزی اینکه سعی کنید تو دانشگاه فعال باشید. کارای علمی زیاد بکنید اگه تونستید یواش یواش واسه مقاله با استادا حرف بزنید، کلا این که از محیط دانشگاه هم نهایت استفاده رو ببرید بخصوص شما که تو شریف هستید نهایت استفاده رو ببرید. در آخر هم بگم که شما اگه تصمیم گرفته باشید، مطمئن باشید که میتونید جزو بهترین های شریف باشید.
    به نظر من اینا بهترین کارایی هستن که شما واسه Apply تو 3 یا 3.5 بعد شما باید انجام بدید. در ضمن نیم نگاهی هم به زبان داشته باشید.
    در ضمن سوالتون خیلی به تاپیک مربوط نبود ها.
    موفق باشید

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

معدل 17.67 کارشناسی بیولوژی ازاد تهران .شانسی واسه فاند داره و چه نمره زبانی لازمه..مقاله ندارم..سابقه کارم چون تدریس بوده ندارم..با تشکر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک، آزاد نجف آباد

نقل قول نوشته اصلی توسط mahta.farjam نمایش پست ها
    باسلام
    می خواستم بدونم من با معدل 13 تو کارشناسی رشته حسابداری آیا می توانم در کانادا برای کارشناسی ارشد به دانشگاه بروم .البته من از طریق skill worker اقدام کردم و ویزا برام اومده ولی هنوز در ایران هستم.
    فکر کنم اول بروید اقامت بگیرید بعدش برای دانشگاه اقدام کنید دست کم هزینه تان یک سوم میشود اما معدلتان کم است.با این وجود من میگم به اینچیزا نیست تا خدا چی بخواهد.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک، آزاد نجف آباد

نقل قول نوشته اصلی توسط amirs2k نمایش پست ها
    با سلام برای مدیریت
    با معدل 15 و ایلتس 6.5 و بدون مدرک gmat و سابقه کار برای کانادا شانس دارم ؟
    من خودم وقتی دنبال MBA بودم میدونم که اکثرا جدای از GMAT، GRE هم میخواهند و 7 8 سالی هم سابقه کار علاوه بر اینها زبان باید خیلی قوی باشد چون همه ی مدیریت به زبان ریختن و فن بیان است.کلا من نظر به خرج بالای تحصیل این رشته دورش خط کشیدم تا در آینده بعد از مستر یا دکتری یک دوره نیم ساله یا پاره وقت بروم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مکانیک، آزاد نجف آباد

نقل قول نوشته اصلی توسط ksorena نمایش پست ها
    سلام دوستان من معدل 14.98 در رشته برق هستم،می شه دانشگاهایی در کانادا را به من معرفی کنید که همچین معدلی را بپذیره؟با رنکینگ پایین تر باشه مهم نیست!
    فکر کنم برای همه شون تقریبا شانس دارید.
    معدل بدی نیست، رزومه تان و نمره زبان هم مهمه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Helsinki University/Networking and services

با سلام
    ترم 6 رشته ITدر یکی از دانشگاه های غیر انتفاعی مشهد هستم و تا الان معدلم 17.09 است.رزومه خاصی ندارم(فعلا)و مشکلی هم برای زبان ندارم.می خواستم ببینم کسی پیشنهادی برای اینکه کدوم دانشگاه های کانادا applyکنم که احتمال گرفتن fundهم داشته باشه نداره؟مینونم به رنک بالاها هم فکر کنم؟

با سلام.لیسانس روان شناسی با معدل 16.50 و تافل 102 ibt. به نظرشما برای کدوم دانشگاه کانادا apply کنم

Junior Member

با عرض سلام.
    از اساتید یه سوالی داشتم که جوابش برام خیلی مهم است لطفا راهنماییم کنید.
    دانشجوی رشته مکانیک هستم و بهمن امسال می تونم فارغ التحصیل می شم.(7ترمه) معدلم انشا الله بالای 18 میشه و هنوز نمره آیلس و مقاله هم ندارم.حالا سوالم اینه بشینم از همین تابستون برای ارشد امسال(بهمن در ایران)بخونم که به نظره خودم می تونم یه دانشگاه دولتی خوب قبول بشم و بعد برای دکترا اپلای کنم یا از همین الان بخونم برای آیلس و برای ساله دیگه اقدام کنم(چون برای امسال که نمی رسم) و قید ارشد تو ایران رو بزنم و با توجه به وقت زیادی که دارم می تونم یه نمره بالایی بیارم چون دیگه دارم فول تایم وقت میزارم و البته می تونم تا اون موقع یه 2 مقاله هم آماده کنم.
    راستی هدفم دانشگاه های کانادا با فاند هست.
    پیشاپیش از راهنمایی همه دوستان ممنون

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط achievment نمایش پست ها
    با عرض سلام.

از اساتید یه سوالی داشتم که جوابش برام خیلی مهم است لطفا راهنماییم کنید.
    دانشجوی رشته مکانیک هستم و بهمن امسال می تونم فارغ التحصیل می شم.(7ترمه) معدلم انشا الله بالای 18 میشه و هنوز نمره آیلس و مقاله هم ندارم.حالا سوالم اینه بشینم از همین تابستون برای ارشد امسال(بهمن در ایران)بخونم که به نظره خودم می تونم یه دانشگاه دولتی خوب قبول بشم و بعد برای دکترا اپلای کنم یا از همین الان بخونم برای آیلس و برای ساله دیگه اقدام کنم(چون برای امسال که نمی رسم) و قید ارشد تو ایران رو بزنم و با توجه به وقت زیادی که دارم می تونم یه نمره بالایی بیارم چون دیگه دارم فول تایم وقت میزارم و البته می تونم تا اون موقع یه 2 مقاله هم آماده کنم.
    راستی هدفم دانشگاه های کانادا با فاند هست.
    پیشاپیش از راهنمایی همه دوستان ممنون

سلام دوست عزیز
    اینکه اینجا ارشد بخونی یا اینکه بری کاملا به خودت بستگی داره! باید ببینی‌ هدفت چیه و به کجا می‌خوای برسی‌!
    اینرو در نظر بگیر که کلا اگه امکانشو داشته باشی‌ که برای ارشد بری اونوقت برای دکترا از دانشگاه خیلی‌ تاپ تری میتونی پذیرش بگیری. اما اگه ارشدت رو اینجا باشی‌ برای دکترا احتمال زیاد فوندو پذیرش میگیری اما تضمینی نیست که دانشگاش خیلی‌ تاپ باشه!
    در مورد زبان هم من خودم پارسال مهر تصمیم به رفتن گرفتم و همون موقع تازه زبان خوندنو شروع کردم ، همون سالم اپلای‌ کردم. البته بستگی به سطح زبانتم داره! اما اگه ۳ ماه خوب بخونی به نظر من ۷ میتونی بگیری! یعنی‌ اگه میبینی‌ میتونی واسه همین امسال اپلای‌ کن و وقتو تلف نکن چون واقعا ۱ سال عمر آدم خیلی‌ ارزش داره! البته بستگی به خودت داره میتونی ۱ سال وقت بذاری و نمرهٔ خوب زبان و gre‌ام آماده کنی‌. البته کانادا gre نمیخواد اما دانشگاه ubc زده highly recommended !
    اما اگه وقت داری به نظرم gre رو بده و برای america هم اپلای‌ کن چون واسه کانادا هیچموقع تضمینی نیست و معمولاً چون فاند بیشتر بصورت RA از استادا هستش شاید نتونی position خوب و مناسب background خودت پیدا کنی‌.بعدا" از america برای دکترا کانادا هم می‌شه رفت!
    معدلت هم به نظرم خیلی‌ خوب و شانست بالاست البته نمیدونم چه دانشگاهی هستی‌ اما اگه شریف یا تهران باشی‌ خیلی‌ شانس بهتری هم داری.

هر سوالی‌ بود در خدمتم

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)