صفحه 61 از 859 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161561 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معدل لب مرز ! چی کار کنم؟ خواهش می کنم جواب بدید که حسابی مرددم

با سلام من دانشجوی کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه شیراز هستم.رزومه خیلی قوی دارم .3 مقاله isi و چندین کنفرانس و مقاله داخلی . نرم افزار های تخصصی رو هم به خوبی بلدم و توصیه نامه از 2از اساتید دانشگاه دارم.دریروژه

صنعتی شرکت نفت در دانشگاه هم حضور داشته ام و کار با تجهیزات ازمایشگاهی را به خوبی بلدم.اما به خاطر حادثه ای معدلم 14 می باشد.ایا امید به گرفتن یذیرش از دانشگاه ساسکچوان کانادا یا دانشگاههای دیگر کانادا با فاند دارم یا خیر؟
    استاد دانشگاه ساسکچوان ایرانی می باشد .با تشکر

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

پیش فرض پاسخ : معدل لب مرز ! چی کار کنم؟ خواهش می کنم جواب بدید که حسابی مرددم

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad276 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    معدل و نمره ی زبان شما از کف خیلی از دانشگا ه های کانادا کمترهGPA 15 , TOEFL ~90..که باعث می شه نتونید خیلی دانشگاه ها پذیرش بگیرید.در مورد بورس این کاملا به سابقه ی پژو هشیتون بستگی داره و ارتباطتون با اساتید که بتونید متقاعدشون کنید که بهتونRA بدن.

در مورد آمریکا باید آبان امتحان GRE بدید ... معدلتون و نمره ی زبانتون برای پذیرش از اکثر دانشگاه ها ی متوسط آمریکا کافیه ...یعنی کف رو میارید ...اما باز هم برای بورس باید با اساتید ارتباط داشته باشید و بتونید از اساتید RA بگیرید.

در کل اگر نظر من رو بخواید شانستون برای پذیرش با بورس زیاد نیست. ببخش که زیاد حرفام امید وار کننده نیست اما به نظر من گفتن واقعیت همیشه مفید تره.

در مورد تحصیل با هزینه ی شخصی من ایتالیا (poli technico di milano , poli technico di turino) و فنلاند رو پیشنهاد می کنم . در هر دو کشور شانس بالایی برای پذیرش دارید و هزینه ای هم که می تونید پرداخت کنید برای تحصیل در این دو کشور کافیه.

ضمنا برادر شما این سوالت رو توی تاپیک های مختلف پرسیده بودی...این کار رو نکن خلاف مقررراته

با آرزوی موفقیت
    با معدل کمتر از این ، من دوستانی رو مشناسم که از دانشگاه رنک 70 آمریکا پذیرش با فول فاند که گرفتن بماند تازه یکسال هم دیفر کردن .

خواهشا با مثال همراه کنین حرفاتون رو . و اعتقادات شخصی رو به عنوان حرف رک قلمداد نکنین .

متشکرم .

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : شرط معدل

سلام.يه سوال مهم.من تصميم گرفتم كه ارشد در رشته ي الكترونيكو در كشور روسيه دانشگاهural state universityبگذرونم. به نظر شما دانشگاه هاي كانادا دانشگاه هاي كشور روسيه رو قبول دارن تا بنده بتونم براي دكترا پذيرش با فاند بگيرم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا

معدل کاردانی 15
    معدل کارشناسی 15.5
    IELTS 7
    فکر کنین بشه از دانشگاهای معمولی کانادا واسه فوق مواد پذیرش بگیرم با کمک هزینه گرفت؟
    نیاز به full fund دارم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil eng-shiraz uni

سلام.می خواستم بدونم من با معدل13.44تو کارشناسی رشته مهندسی عمران از دانشگاه شیراز آیا می توانم در کانادا برای کارشناسی ارشد پذیرش بگیرم؟هزینه تحصیلو خودم میخوام بدم و دنبال 15 تا دانشگا اول هم نیستم.ممنون

سلام به همه دوستان. من 7 ترم از تحصلیلم در دانشگاه هرمزگان در رشته عمران میگذره و احتمالا دو ترم دیگه دارم. الان معدلم 16 هست. و نمره ی بعضی از درسهای تخصصیم واقعا خوبه و البته بعضی نه (در حد 13-14). در طول تحصیلم با یک سازمان دولتی آلمان (gtz) در زمینه محیط زیست همکاری کردم و حتی موفق به نشر یک کتاب که البته به رشته ی خودم مربوط نیست شدم. در تدوین استاندارد های ملی آزمایش های روزسازی ایران که زیر نظر وزیر انجام می شه با دو نفر دیگه همکاری می کنم. در زمینه پایداری سازه ها هم دارم یه مقاله زیر نظر رئیس گروهمون می نویسم. شانسی دارم؟ ترم های 4و5 و 6 به دلیل کار شدید فوق برنامه برای شرکت در مسابقه ملی پل های فولادی که ASCE(انجمن مهندسین عمران امریکا) تعداد واحد های که گرفتم پایینه (روی هم 39تا). ولی هیچ درسی رو نیفتادم. وضعیت مالی خانواده ام هم اصلا خوب نیست و روی کمکشون حسابی نمیکنم. به همین خاطر کار می کنم که خرج رفتنمو حداقل در بیارم. دبیرستانم هم سمپاد اصفهان با معدل کتبی 18 بوده. ممنون از لطفتون

. من مدرک IELTS 7 هم دارم که تا feb2012 اعتبار داره و در هیچ فیلدی نمرم کمتر از 6 نیست. چون یک بار سال 2009 به خاطر شرکت در مسابقات پلسازی ویزای US بم ندادن، فکر نمی کنم شانس بالایی داشته باشم. البته من first visa نیستم. سال 2005 آلمان و ژاپن رفتم (به خاطر Robocup)

ApplyAbroad Veteran
    sahand_a آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط geembelj نمایش پست ها
    سلام.می خواستم بدونم من با معدل13.44تو کارشناسی رشته مهندسی عمران از دانشگاه شیراز آیا می توانم در کانادا برای کارشناسی ارشد پذیرش بگیرم؟هزینه تحصیلو خودم میخوام بدم و دنبال 15 تا دانشگا اول هم نیستم.ممنون

سلام دوست عزیز
    چیزای که میگم تجربه شخصی‌ خودمه
    به نظر من با معدل زیر ۱۴ شانسی برای کانادا ندارید. چون کانادا خیلی‌ رو معدل حساس هست. اکثر جاها بالای ۱۵ میخوان و بعضی‌ جاها هم مثل UBC و Mcmaster دقیقا برای ایران بالای ۱۶ ذکر شده.
    حالا با ۱۴ شاید برای بعضی‌ جاها بشه یه امیدی داشت اما کمترشو فک نمیکنم. البته منظور من این نیست که اصلا اپلای نکنید، به نظر من شانستون کم هست و اینو گفتم که فقط روی کانادا فکر نکنید و جاهای دیگه هم اپلای کنید تا اگه نشد وقتتون تلف نشده باشه.
    با توجه به تجربه شخصی‌ خودم فک می‌کنم windsor یا ryerson حداقل احتمالش وجود داشته باشه. البته برای اینکه MSc بگیرید حتما باید به استاد میل بزنید وگرنه همینطور application تون رو هوا میمونه و آخرشم شاید بهتون MEng بدن.
    به نظرم برای آمریکا اپلای کنید چون شانس خیلی‌ بالاتری خواهید داشت و اگه کانادا رو بیشتر دوست دارید برای دکترا میتونید برید کانادا.
    سوالی‌ بود در خدمتم

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman.fatemi نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان. من 7 ترم از تحصلیلم در دانشگاه هرمزگان در رشته عمران میگذره و احتمالا دو ترم دیگه دارم. الان معدلم 16 هست. و نمره ی بعضی از درسهای تخصصیم واقعا خوبه و البته بعضی نه (در حد 13-14). در طول تحصیلم با یک سازمان دولتی آلمان (gtz) در زمینه محیط زیست همکاری کردم و حتی موفق به نشر یک کتاب که البته به رشته ی خودم مربوط نیست شدم. در تدوین استاندارد های ملی آزمایش های روزسازی ایران که زیر نظر وزیر انجام می شه با دو نفر دیگه همکاری می کنم. در زمینه پایداری سازه ها هم دارم یه مقاله زیر نظر رئیس گروهمون می نویسم. شانسی دارم؟ ترم های 4و5 و 6 به دلیل کار شدید فوق برنامه برای شرکت در مسابقه ملی پل های فولادی که ASCE(انجمن مهندسین عمران امریکا) تعداد واحد های که گرفتم پایینه (روی هم 39تا). ولی هیچ درسی رو نیفتادم. وضعیت مالی خانواده ام هم اصلا خوب نیست و روی کمکشون حسابی نمیکنم. به همین خاطر کار می کنم که خرج رفتنمو حداقل در بیارم. دبیرستانم هم سمپاد اصفهان با معدل کتبی 18 بوده. ممنون از لطفتون

. من مدرک IELTS 7 هم دارم که تا feb2012 اعتبار داره و در هیچ فیلدی نمرم کمتر از 6 نیست. چون یک بار سال 2009 به خاطر شرکت در مسابقات پلسازی ویزای US بم ندادن، فکر نمی کنم شانس بالایی داشته باشم. البته من first visa نیستم. سال 2005 آلمان و ژاپن رفتم (به خاطر Robocup)
    سلام دوست گرامی.
    از رزومه تون معلومه فرد فعال و کوشایی هستید.
    نمیخوام ناامیدتون کنم اما دانشگاههای کانادایی برای فوق لیسانس واقعاً سخت بورس میدن(به ویژه از نوع کاملش)و برخی دوستان در این فروم بودند که با رزومه های قوی تونستن فقط Partial fund بگیرن که در بهترین حالت نصف هزینه ها رو پوشش میده. ضمن این که معدل لیسانستون خوبه ولی عالی نیست. بدون بورس هم که هزینه ها کمرشکنه. پیشنهاد می کنم گزینه ارشد داخل کشور یا اپلای برای کشورهای دیگه که هزینه هات کمتر بیفته (مثل کشورهای اسکاندیناوی) رو هم در نظر بگیری. البته اگر همین رزومه رو از نظر مقاله، توصیه نامه از اساتید و SOP تقویت کنی برای Partial fund از کانادا کم شانس نیستی.
    موفق باشی.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil eng-shiraz uni

سلام و تشکر بخاطر جوابتون.یکی از دوستام داره آلبرتا میخونه قرار شده بره دانشگاه سوال کنه.چون بعضی از دانشگاه های کانادا هم به -b هم جواب میدن.شما برا کانادا اقدام کرده بودید؟در رابطه با تماس با اساتید ذکر self support بودنم میتونه تاثیر بذاره؟بازم مرسی از کمک شما

Senior Member krig1960 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sh_agh1 نمایش پست ها
    معدل کاردانی 15
    معدل کارشناسی 15.5
    IELTS 7
    فکر کنین بشه از دانشگاهای معمولی کانادا واسه فوق مواد پذیرش بگیرم با کمک هزینه گرفت؟
    نیاز به full fund دارم

سلام. به پاسخی که در پست شماره 260 به دوستمون دادم مراجعه کنید.
    موفق باشید.
    سلام دوستان، متاسفانه من نمیرسم تاپیکهای اینجا رو چک کنم، ضمن این که خیلی وقته اطلاعاتم به روز نیست، لطفاً سوالاتتون رو به صورت پیام خصوصی برای من نفرستین چون نمیتونم پاسختون رو بدم، با سپاس.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)