صفحه 626 از 859 نخستنخست ... 126526576616617618619620621622623624625626627628629630631632633634635636676726 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,251 تا 6,260 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

سلام دوستان

لیسانس مکانیک سیالات معدل 12.80
    فوق لیسانس مکانیک تبدیل انرژی علوم و تحقیقات معدل 15.20
    2 تا مقاله الزیویر دارم با ایتلس 7
    با این شرایط برای دکتری چه دانشگاهی کدوم شهر اقدام کنم به نظر شما؟
    کدم فاند میدن کدوم نمیدن؟
    اگر فایل گایدی هست که کلا توضیح داده باشه شرایط تحصیل دکتری رو ممنون میشم معرفی بفرمائید

برای مقطع دکتری رشته مهندسی کامپیوتر (دانشگاه پلی تکنیک مونترال کانادا) کسی هست بخواد اقدام کنه ؟ لطفا پیام خصوصی بدید.

با توجه به شرایطم چقدر شانس پذیرش دکترا دارم و کدوم دانشگاهها را انتخاب کنم. و به غیر از کانادا در کدام کشور شانس بیشتری دارم.

- فوق لیسانس تغذیه دام.
    - معدل لیسانس 13.20 و معدل فوق لیسانس 16.31 هر دو دانشگاه آزاد.
    - آیلتس 6.5.
    - 15 تا مقاله دارم که 2 تا مقاله ی آی اس آی بدون ایمپکت فاکتور ، 12 تا مقاله چاپ شده در مجلات و یک مقاله ی چاپ شده در کنفرانس داخلی.
    - سابقه ی کار دو سال دارم (البته بدون بیمه)
    - احتیاجی به فاند ندارم.
    - سه سال از مدت زمان فارغ التحصیلیم میگذرد که در این مدت در رشته ام کار کرده ام.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    ژئوفیزیک

پیش فرض پاسخ : آیا مدارک من را بدون ریز نمرات و تافل بررسی می کنند؟

سلام. من هم با نظر خانم یلدا موافق هستم. شما با اساتید دانشگاهها مکاتبه داشته باشید. اگر موفق به جلب رضایت استاد شدید، اونموقع ازش مهلت بگیرید-مثلا تا تاریخ deadline- که مدارک رو کامل میکنید و براش میفرستید. اگر رزومه خوبی داشته باشید معمولا استاد بهتون مهلت میده (البته نه خیلی طولانی!!!!)

Junior Member

سلام میشه لطفا شرایط منو هم ارزیابی کنین
    لیسانس شیمی با معدل 18/11از دانشگاه آزاد اردبیل(نفر اول دانشکده )
    ارشد شیمی تجزیه با معدل 14 از دانشگاه سراسری اردبیل
    یک مقاله isi با اسم دوم و دو مقاله داخلی با اسم اول دارم
    نمره زبان هنوز ندارم 6 ونیم حساب کنین
    واسه دکترای شیمی تجزیه میخوام اقدام کنم
    1- با این شرایطم شانس پذیرش و بورس رو از دانشگاههای کانادا دارم ؟ میشه لطفا بگید تو چه رنک دانشگاههایی احتمال پذیرشم بیشتره؟
    2- با توجه به معدل کم ارشدم، واسه مستر مجدد اقدام کنم احتمال پذیرشم با فاند چقدره؟
    3- بدون فاند هزینه تحصیل تو مقطع دکترا در دانشگاههای کانادا تو رنک متوسطش در سال چقدر میشه؟
    مچکرم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آیا مدارک من را بدون ریز نمرات و تافل بررسی می کنند؟

سلام میشه لطفا شرایط منو هم ارزیابی کنین
    لیسانس شیمی با معدل 18/11از دانشگاه آزاد اردبیل(نفر اول دانشکده )
    ارشد شیمی تجزیه با معدل 14 از دانشگاه سراسری اردبیل
    یک مقاله isi با اسم دوم و دو مقاله داخلی با اسم اول دارم
    نمره زبان هنوز ندارم 6 ونیم حساب کنین
    واسه دکترای شیمی تجزیه میخوام اقدام کنم
    1- با این شرایطم شانس پذیرش و بورس رو از دانشگاههای کانادا دارم ؟ میشه لطفا بگید تو چه رنک دانشگاههایی احتمال پذیرشم بیشتره؟
    2- با توجه به معدل کم ارشدم، واسه مستر مجدد اقدام کنم احتمال پذیرشم با فاند چقدره؟
    3- بدون فاند هزینه تحصیل تو مقطع دکترا در دانشگاههای کانادا تو رنک متوسطش در سال چقدر میشه؟
    مچکرم

Junior Member proshatp آواتار ها

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    صنایع غذایی - علوم و تحقیقات - 17 - فارغ‌التحصیل سال 1382
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    EMBA - سازمان مدیریت صنعتی (دوره رسمی و مدرک وزارت علوم پیش از درج عبارت غیرانتفاعی) - 19 - فارغ‌التحصیل 1388
    کاندیدای دکتری رفتار سازمانی (مدیریت دولتی) - موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی (موسسه نیاوران - دانشکده سابق سازمان مدیریت برنامه‌ریزی و دوره روزانه سراسری) - معدل دروس 18.80
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    تافل پیپربیس: 657 (از 670) و آیلتس 8 (هردو اکسپایر شده)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    امتحان نداده‌م
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    علمی پژوهشی فارسی 2 مقاله
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    0
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    پی اچ دی رفتار سازمانی یا فلسفه سازمان / مدیریت
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    SFU - UBC - Victoria
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    رتبه سوم لیسانس - رتبه دوم فوق و رتبه دوم دکتری
    سابقه کاری پژوهشی در زمینه رفتارسازمانی
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    فول فاند
    11- شرایط خاص:
    و اینجاست که درد دل شروع میشود:
    در حال حاضر دانشجو (کاندید دکتری) هستم. و این اجازه رو دارم که بصورت غیرحضوری تزم رو دفاع کنم و به احتمال زیاد میتونم تا پایان سال دیگه از تزم دفاع کرده باشم.
    پی آر هستم و به دلایل خانوادگی در ایران ساکن هستم اما لازم هست که برگردم به کانادا برای حفظ موقعیت پی آرم و اقدام برای شهروندی. عاشق رشته‌م هستم. و از کار آکادمیک و فلسفی لذت میبرم. علاقه شخصیم به مباحث فلسفه ضد- سازمان و بیشتر با تمرکز به بخش خاصی از مطالعات هست که تعداد کمی از آکادمیسینها روش کار میکنند.
    شاغل در شرکت دولتی هستم و عضو تیم پژوهشی / لید پژوهشی اما اجازه پابلیش نتایج پژوهشها رو خارج از سازمان به دلایل طبقه بندی اطلاعاتی (که به نظر خودم و بقیه بسیار بیخود هستند) ندارم. به علاوه امکان ارایه مدرک سابقه کار پژوهشی رو هم ندارم.
    در دانشگاه تیلبورگ هلند دوره گذروندم اما ریکام نمیتونم بگیرم ازشون و صرفن مدرکم موجود هست.
    امکان گرفتن ریکام از استادان دوره دکترام هست اما بسیار به سختی و از یکی از استادان دوره فوقم.
    با توجه به ددلاینها فرصت درس خوندن برای امتحان جی-مت رو ندارم. اما به احتمال زیاد بتونم در اولین مهلت ثبتنام آیلتس رو امتحان بدم و به 7 همینطوری امیدوارم.

خب دوستان نظرشون چیه؟ شانسی دارم و ممنون میشم اگر راهنمایی خاصی دارند بشنوم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    با این معدل رد شدن از مینیمم اغلب دانشگاهها در کانادا امکانپذیر نیست. توصیه من به شما دانشگاههای غیرمطرح امریکایی با یک GRE البته بالاتر است. در کانادا و رشته شما البته معدل تعیین کننده است و با GRE هم تغییری در آن نمی توان داد. مینیمم معدل هم توسط اغلب تحصیلات تکمیلی دانشگاه کنترل میگردد و نمی توان با فاند یا بی فاند از سد مینیمم در حالت کلی عبور کرد.
    موفق باشید
    چرا امکان پذیر نیست؟!!! 14.72 اگه تک تک درساشو به 4 ببره ممکن هست نزدیک 2.9 یا حتی از 3 بالاتر هم بزنه... بعد اینکه مهم اون معدل 2 سال اخرش هست که اونم بالای 15 باشه اوکیه...تازه بدون فاند هم راضی هستن.
    من نمیدونم چرا توی همه ی کامنت ها اصرار دارین سر این قضیه معدل؟!سریع میگین نه نمیشه.... خیلی جالبه 90درصد دانشگاه های کانادا میگن 2 سال اخر بالای 15 و یا اینکه 3 از 4..که 14.8 به بالا احتمالش هست به 3 برسه. مثل این میمونه که شاه میبخشه خلیفه میگه نه!
    تازه نزدیک 4 دانشگاه هم فکنم توی شهر های بزرگ هم هستن که اون ها هم مینیموممشون پایین تر هست
    یکم منطقی تر کامت بدیم بنظرم بهتر هست و تعداد ارسال هارا بالا تر ببریم بدون اینکه گره کسی باز بشه و صرف اینکه فقط کامنت بدیم شاید درست نباشه مخصوصا اینکه به اینده یک طرف بستگی داره..
    مرسی

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط proshatp نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    صنایع غذایی - علوم و تحقیقات - 17 - فارغ‌التحصیل سال 1382
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    EMBA - سازمان مدیریت صنعتی (دوره رسمی و مدرک وزارت علوم پیش از درج عبارت غیرانتفاعی) - 19 - فارغ‌التحصیل 1388
    کاندیدای دکتری رفتار سازمانی (مدیریت دولتی) - موسسه عالی آموزش و پژوهش مدیریت و برنامه‌ریزی (موسسه نیاوران - دانشکده سابق سازمان مدیریت برنامه‌ریزی و دوره روزانه سراسری) - معدل دروس 18.80
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    تافل پیپربیس: 657 (از 670) و آیلتس 8 (هردو اکسپایر شده)
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    امتحان نداده‌م
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    علمی پژوهشی فارسی 2 مقاله
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    0
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    پی اچ دی رفتار سازمانی یا فلسفه سازمان / مدیریت
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    SFU - UBC - Victoria
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    رتبه سوم لیسانس - رتبه دوم فوق و رتبه دوم دکتری
    سابقه کاری پژوهشی در زمینه رفتارسازمانی
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    فول فاند
    11- شرایط خاص:
    و اینجاست که درد دل شروع میشود:
    در حال حاضر دانشجو (کاندید دکتری) هستم. و این اجازه رو دارم که بصورت غیرحضوری تزم رو دفاع کنم و به احتمال زیاد میتونم تا پایان سال دیگه از تزم دفاع کرده باشم.
    پی آر هستم و به دلایل خانوادگی در ایران ساکن هستم اما لازم هست که برگردم به کانادا برای حفظ موقعیت پی آرم و اقدام برای شهروندی. عاشق رشته‌م هستم. و از کار آکادمیک و فلسفی لذت میبرم. علاقه شخصیم به مباحث فلسفه ضد- سازمان و بیشتر با تمرکز به بخش خاصی از مطالعات هست که تعداد کمی از آکادمیسینها روش کار میکنند.
    شاغل در شرکت دولتی هستم و عضو تیم پژوهشی / لید پژوهشی اما اجازه پابلیش نتایج پژوهشها رو خارج از سازمان به دلایل طبقه بندی اطلاعاتی (که به نظر خودم و بقیه بسیار بیخود هستند) ندارم. به علاوه امکان ارایه مدرک سابقه کار پژوهشی رو هم ندارم.
    در دانشگاه تیلبورگ هلند دوره گذروندم اما ریکام نمیتونم بگیرم ازشون و صرفن مدرکم موجود هست.
    امکان گرفتن ریکام از استادان دوره دکترام هست اما بسیار به سختی و از یکی از استادان دوره فوقم.
    با توجه به ددلاینها فرصت درس خوندن برای امتحان جی-مت رو ندارم. اما به احتمال زیاد بتونم در اولین مهلت ثبتنام آیلتس رو امتحان بدم و به 7 همینطوری امیدوارم.

خب دوستان نظرشون چیه؟ شانسی دارم و ممنون میشم اگر راهنمایی خاصی دارند بشنوم.
    سلام
    ببینید، من شک ندارم که شما صلاحیت تحصیل توی بهترین دانشگاه ها رو دارین، معدل خوب دارین، آیلتس هم دوباره نمره خوب می تونید بگیرین، ولی خوب به نمره جیمت (ترجیحن) و یا جی آر ای نیاز دارین، بدون این آزمون ها شانس شما صفر مطلق هست، این چیزی هست که باید داشته باشید، خصوصا توی این رشته که ارتباط با استاد برای پذیرش خبری نیست، شما بعد از پذیرش و ورود به دوره دکتری استاد انتخاب می کنید. کمیته پذیرش تصمیم گیرندهاست و مثل رشته های مهندسی نیست. به ناچار باید صبر کنید و بعد از امتحان جیمت اپلای کنید، مگر اینکه کانادا رو کلا فراموش کنید و برای جاهای دیگه دنیا مثلا نیوزیلند و برخی از دانشگاه های استرالیا اقدام کنید. دو تا از دانشگاه های فرانسوی ایالت کبک رو میشه بدون جیمت وارد دکتری شد ولی خوب باید فرانسوی بلد باشین.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electronics Engineering in IAUST

سلام وقتتون بخیر
    من می خوام برای
    کارشناسی ارشد مهندسی الکترونیک
    گرایش
    IC Design Engineering
    برای کانادا همراه با
    درخواست فاند اقدام کنم.

کارشناسی ناپیوسته : مهندسی الکترونیک دانشگاه آزاد تهران جنوب با معدل 18.73 و شاگرد اول
    کاردانی پیوسته : مهندسی الکترونیک موسسه غیر انتفاعی صدرالمتالهین (تهران) با معدل 16.07

یک مقاله ISI دارم در زمینه گرایش انتخابیم در کارشناسی ارشد.

نمره تافل 101 (w=22 S=23 L=29 R=27)

دارم سعی می کنم GRE هم امتحان بدم و فک می کنم حدود 310 بتونم.

آیا احتمال پذیرش با فاند دارم؟ اگر آره چه رنکی و اگر نه برای جبران رزومم چکار کنم؟
    می دونم که این فروم برای کانادا هستش ولی در صورت امکان شانسمو برای آمریکا هم بفرمایید.
    ممنونم.

جسارتا دوستانی که بعد از من شرایطشون مطرح شده از حضورتون پاسخ گرفتن اما من نه!!!!!!!!!!!!!!!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)