صفحه 635 از 859 نخستنخست ... 135535585625626627628629630631632633634635636637638639640641642643644645685735 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,341 تا 6,350 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط manaaftab نمایش پست ها
    اتفاقا اساتید رو انتخاب میکنم در وهله اول. کاراشونو میخونم و داخل ایمیل هم اینترست رو مشابه با کارهای استاد انتخاب میکنم. ایمیل رو هم میخونن. حتی دو بار دو بار. اما جواب نمیدن. مقالاتم هم پلیمرهای رسانا هستش. یعنی رزومه مرتبط دارم.
    در اکثر این موارد یا استاد به دانشجوی جدید نیاز ندارد یا دانشجوی بهتری در زمان قبل یا همزمان با شما برای پوزیشن/پوزیشنهای احتمالی برگزیده شده است و باید دنبال استادان دیگر بگردید. برخی استادها هم اصولا ایمیل دانشحویانی را صرفا پاسخ میدهند که از دانشگاههای مورد نظرشان یا دارای مقالاتی در مجلات مورد نظر یا موضوعی دقیقا مطابق با موضوع مورد نظرشان باشند.
    متن ایمیل و فرمت رزومه نیز باید از اصول خاصی پیروی کند که درصد گرفتن جواب مثبت در اولین ایمیلها را افزایش دهد.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط M_r_danesh نمایش پست ها
    سلام ميبخشيد من يه سوال داشتم شايد به اينجا مربوط نشه
    من رشته ي مكانيكم و ميخوام درباره ي نانوسيال و mhd مقاله بدم
    ميخواستم بدونم كانادا هم مثل امريكا رو اين چيزا حساسه و ممكنه ويزا نده؟
    در فروم مربوط به ویزای کانادا اطلاعات بهتری را خواهید یافت. در حالت کلی کاربرد دوگانه از موضوعات حساسیت برانگیز در حال حاضر برای ویزای کاناداست هرچند بسیاری با موضعات نزدیک به این موارد موفق به اخذ ویزا شده اند و البته اینکه امریکا یا کانادا یا هرکشور دیگری با داشتن چنین شرایطی به فرد اجازه ادامه تحصیل بدهد یا خیر نه در حال حاضر و نه در آینده ای که شما اقدام خواهید نمود، قابل پیش بینی نیست.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

سلام برای اپلای دکتری کانادا حتما باید اول استاد پیدا کرد یا هستن دانشگاه هایی که کمیته اول تصمیم بگیره؟

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Sepideh1368 نمایش پست ها
    سلام برای اپلای دکتری کانادا حتما باید اول استاد پیدا کرد یا هستن دانشگاه هایی که کمیته اول تصمیم بگیره؟
    همیشه پای کمیته در میان است.
    منظورم اینه که اگر یک اپلیکنت استاد نداشت مدارکشو میفرسته، بعد کمیته روش نظر میده که این خانم یا اقا شرایط پذیرش رو دارد یا نه. بهش فاند بدیم یا نه.
    برخی مواقع استاد میگه من فاندت رو میدم. اگرچه باز از کانال کمیته میکذره اما اینجا دیگه کمیته کاری ندارد و استاد لابی مین و پذیرش با فاند میدند.
    حالت سومی هم وجود دارد که حتی اگر استاد م اوکی بده باید در راستای اوکی کمیته باشد. این حالت معمولا کمتر است.
    هدف از مکالمه با توجه به سه حالت بالا اینه که 1- اگر استادی از روزمه شما خوشش اومد دیگه سردردهای کمیته رو ندارید و به صورت مستقیم پذیرش میشید.
    2- اگر استاد به تنهایی نمیتونه نظر بده و کمیته هم باید نظر بدهد، مشخص مسشود. در این حالت اپلیکنت متوجه میشود که پوزیشن حتمی است.
    3- استاد دانشجو میکیرد یانه. که در ایمیل مستقیم اشاره خاهد شد.

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Junior Member

سلام دوستان.
    حقیقتش بنده قصد دارم که برای سال بعد در رشته ی کامپیوتر و در مقطع دکتری از دانشگاه UBC کانادا پذیرش بگیرم و بورسیه هم بگیرم.
    در دانشگاه UBC یک استاد پیدا کردم که زمینه ی کاریش شبیه منه، اما تا الان حتی یک ایمیل هم براش نفرستادم و در دانشگاه هم apply نکردم. دلیلش هم اینه که می خوام تمامی جزئیات این کار رو متوجه بشم تا جلوی خطا و خدایی نکرده عدم پذیرش رو بگیرم.
    من رزومم رو عرض می کنم و یک دنیا ممنون می شم اگر لطف کنید و در زمینه های زیر من رو راهنمایی کنید.
    1- شانس برای گرفتن پذیرش با فاند دارم؟
    2- چه زمانی اولین ایمیل رو برای استاد بفرستم؟
    3- اول نظر مثبت استاد رو بگیرم و بعد apply کنم و یا برعکس؟
    4- توی این فروم و جاهای دیگه، معمولا درباره ی کلیات این کار بحث شده، ممنون می شم اگر تمامی مراحل این کار را با جزئیات بفرمایید.

باور کنید که من پول اینکه بخوام موسسه های اعزام دانشجو، این کار رو برام بکنن ندارم و مجبورم این کار رو خودم انجام بدم. و از اونجایی که بسیار به ونکوور و دانشگاه UBC علاقه دارم، نمی خوام با اشتباهات فردی، شانس پذیرشم رو از دست بدم.

روزمه :
    - کارشناسی ارشد با معدل 17.47 از دانشگاه آزاد اراک
    - کارشناسی با معدل 18.22 از دانشگاه آزاد همدان
    - کاردانی با معدل 17.35 از دانشگاه دولتی همدان
    - برترین پایان نامه دانشکده فنی و مهندسی در مقطع ارشد
    - عضو بنیاد نخبگان نیروهای مسلح
    - عضو باشگاه پژوهشگران جوان
    - مقام اول دانشگاه آزاد همدان در مقطع کارشناسی
    - مقام سوم دانشگاه آزاد اراک در مقطع کارشناسی ارشد
    - عضو پارک علم و فناوری استان همدان
    - عضو سازمان ملی جوانان کشور
    - دارای یک کتاب چاپ شده
    - دارای 2 مقاله ی ISI
    - دارای 3 مقاله در کنفرانس های داخلی
    - سابقه تدریس به مدت 2 سال در دانشگاه دولتی و غیر انتفاعی
    - مدیر عامل یک شرکت در زمینه ی برنامه نویسی و طراحی سایت به مدت 2 سال
    - برنامه نویس و طراح سایت در یک شرکت سوئیسی که در ایران نمایندگی داشت به مدت 2 ماه
    - شبیه سازی سیستم های صف فروشگاه های اتکا و پیاده سازی نتایج آن در سطح تهران
    - زبانم خوبه و می تونم تا 3 ماهه آینده آیلتس با نمره 7 بگیرم.
    - از 2 تا از استادهای خودم که هر کدومشون 30 تا مقاله ی ISI دارن هم می تونم توصیه نامه بگیرم.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان، من رزومه آپديت شده ام را ميذارم به همراه اسامي دانشگاه هايي كه قصد اپلاي دارم ممنون ميشوم اگر دوستان نظري بدهند.

1- علم و صنعت، مهندسي شيمي، 14.93 (15.14 دوسال آخر)

2- شريف، مهندسي انرژي، 17.02

3- تافل 98 (R:25 L:29 S:23 W:21) (نميدونم لازمه يكي ديگه بدم يا نه)

4- (GRE 320 (V:150 Q:170 W:3.5

5- 1 مقاله ISI (با IF:1.3) يكي هم سابميت كردم (IF پايينتر)

6- سابقه كار فرايند در شركت نفت (1 سال) و يك شركت خصوصي

7- دانشگاه : Alberta ، Calgary، Waterloo، Western Ontario، Queen، Victoria، Concordia، Manitoba

8- مهندسي شيمي، الكتروشيمي (باتري، پيل سوختي) يا كاتاليست

در ضمن نميدونم چقدر بايد روي جواب گرفتن يا نگرفتن جواب از اساتيد حساب كرد كانادا.
    با تشكر

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, UNB

نقل قول نوشته اصلی توسط shrshrshr نمایش پست ها
    دوستان تو هیچ کدوم از دانشگاه های کانادا حرفی از معدل هر دو مقطع لیسانس و ارشد برای اپلای دکتری نزده. فقط زده معدل دو سال آخر و یا مستقیم زده معدل مستر. خوب برای اپلای دکترا دو سال آخر میشه همون معدل ارشد دیگه. این 60 واحد آخر برای دوستانی هس که میخوان باسه ارشد اپلای کنن. البته ی بار منشی دپارتمان جواب داد'' که معدل لیسانس هم برای اپلای دکترا نگاه میکنن ولی اعتبار با معدل ارشده.'' فکر نکنم خبری از 60 واحد و دوسال آخر لیسانس برای اپلای دکترا باشه یعنی اون شرطی که برای معدل لیسانس برای اپلای ارشد گذاشتن برای شرط معدل لیسانس مربوط به اپلای دکترا معتبر نیست.
    دوست خودم اپلای کرد همین دو ماه پیش رفت ویکتوریا باسه دکتری مکانیک. استاده تو اسکایپ به معدل لیسانسش گیر داده بود(حدود14) اونم گفته بود دانشگاه ما سخت گیر بودن. استاده دیگه گیر نداده بود.
    حالا اگه اشتباه میکنم بگید.
    من خودم خیلی از دانشگاهایی که دیدم معدل ارشد فقط براشون ملاک بود، مثل تورنتو. ولی دانشگاهایی هم مثل ویکتوریا گفته بود معدل لیسانس هم مهمه و مینیمم 15 رو گذاشته،که اینجور که تجربه شما نشون میده راه داره که نادیدش بگیرن. امیدوارم برای من با این معدل پایین راهی باشه

Junior Member

سلام دوستان
    كارشناسى: صنايع،،صنعتى اصفهان،،١٥/٧
    ارشد: زنجيره تامين،،دانشگاه تهران،،١٨
    تافل(فرضى): Reading 22,,Listening 24,,Speaking 20,,Writing 23,,89
    نمره GRE: ٣١٠،،quant 170,,verbal 140,,writnig 3.5
    دو مقاله در حالت under review,,يك مقاله چاپ شده در EJOR,,همه مقالات هم با يكى از اساتيد دانشگاه LSU به نام professor Sarker كار كردم
    با فاند كامل به نظرتون چه دانشگاه هايى تو كانادا اقدام كنم؟
    ممنون

Junior Member

دوستان رشته industrial engineering چرا نيست تو دانشگاه هاى كانادا؟! چه رشته هاى ديگه اى رو ميشه خوند به جاش؟؟

Senior Member kran آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid911 نمایش پست ها
    دوستان رشته industrial engineering چرا نيست تو دانشگاه هاى كانادا؟! چه رشته هاى ديگه اى رو ميشه خوند به جاش؟؟
    مگه میشه؟؟؟؟؟؟.....
    داریم با دقت سرچ کن.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)