صفحه 662 از 859 نخستنخست ... 162562612652653654655656657658659660661662663664665666667668669670671672712762 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,611 تا 6,620 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط haghighyomid نمایش پست ها
    سلام. یک سوال:
    اگر شرایط پذیرش گرفتن از دانشگاهی در مقطع مستر رولینگ باشه و مثلاً اوایل فوریه ددلاین اپلای باشه. بعد الان یهو بیان تو سایتشون بنویسن که برای اپلیکنت های دامستیک (که شما هم جزو این دسته محسوب میشید) و نه اینترنشنال، تاریخ اپلای تا آوریل افزایش پیدا کرده تکلیف چی میشه؟ یعنی پرونده ما هم میمنونه برای بعد از آوریل که بررسی بشه؟
    لزوما نه. رولینگ به این معنی است که بررسی پرونده ها بر حسب ورود همینطور ادامه پیدا میکنه و اگر شما اپلای کرده اید امکان دارد قبل از آورل پرونده شما را بررسی کنند.

سلام. از دوستانی که پذیرش postdoc گرفتند درخواست داهنمایی دارم

در حال حاضر دانشجوی دکتری هستم و استاد مشاور رساله ام هضو هیئت علمی یکی از دانشگاههای کاناداست. میخوام بدونم چقدر احتمالش هست این استاد بتونه کار پذیرشم رو اوکی کنه؟

قبلا اعلام کرده بود که برای فرصت مطالعاتی میتونم پذیرشت کنم. ولی نمیخوام فرصت برم و میخوام دفاع کنم بعد اقدام کنم. چقدر شانس پذیرش دارم؟
    ضمنا همسر و فرزندم رو هم میخوام ببرم..

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط morteza1984 نمایش پست ها
    سلام. از دوستانی که پذیرش postdoc گرفتند درخواست داهنمایی دارم

در حال حاضر دانشجوی دکتری هستم و استاد مشاور رساله ام هضو هیئت علمی یکی از دانشگاههای کاناداست. میخوام بدونم چقدر احتمالش هست این استاد بتونه کار پذیرشم رو اوکی کنه؟

قبلا اعلام کرده بود که برای فرصت مطالعاتی میتونم پذیرشت کنم. ولی نمیخوام فرصت برم و میخوام دفاع کنم بعد اقدام کنم. چقدر شانس پذیرش دارم؟
    ضمنا همسر و فرزندم رو هم میخوام ببرم..
    پست داک در کانادا عمدتا نیاز به پروژه تعریف شده و پوزیشنی دارد که اغلب در ارتباط با صنعت تعریف شده است و پذیرش آن منوط به وجود پروژه و فاند و نیز تعریف پژوهش قبلی دکتری شما اغلب در همان زمینه مرتبط با تحقیق پست داک است و چنین موقعیتهایی بسیار کم به ویژه برای فارغ التحصیلان اینترنشنال در دسترس است. بهتر است ابتدا ببینید چنین پوزیشنی توسط استاد مربوطه وجود دارد یا خیر و سپس پیگیری کنید. پست داک پذیرش باز مثل تحصیلات تکمیلی در برخی مقاطع ندارد که بتواند پذیرش شما کار خاصی انجام دهد مگر آنکه شخصا در حال کار بر روی پروژه ای باشد که پوزیشن پست داک در آن تعیین و فاند آنهم مشخص شده باشد که در این صورت با یک جستجوی ساده اینترنتی مشخص میشود و البته در نهایت هم خود استاد و هم سرمایه گذار (معمولا شرکت)بایستی از بین گزینه های اپلای کننده شما را تایید کنند.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی عمران_ دانشگاه ازاد شهرستان_ 13/72

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی عمران گرایش راه و ترابری_ دانشگاه ازاد شهرستان_ 16/06

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    سال اینده ازمون دارم، نمره 85_ 90 میتونم بیارم

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    ندارم.

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    دو مقاله ISI نه چندان معتبر

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده-
    یک مقاله کنفرانس ملی گرگان- دو مقاله در ششمین کنفرانس ملی قیر و آسفالت- یک مقاله کنفرانس بین المللی تبریز

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    مهندسی عمران گرایش راه و ترابری- دکتری

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    از کدوم دانشگاه کانادا میتونم فاند بگیرم؟؟ اگر پیشنهادی دارید لطفا بهم کمک کنید، کجا شانش گرفتن فول فاند رو دارم؟؟ (اصلا میتونم به کانادا فکر کنم؟ با توجه به معدل لیسانسم!)

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)ر
    در حال حاضر دانشجوی مقطع دکتری در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران هستم (ترم دوم).
    2 ترم سابقه تدریس در دانشگاه علمی و کاربردی رو دارم.
    2 سال سابقه کار در مهندسین مشاور به عنوان ناظر راه.
    پروانه اشتغال به کار نطام مهندسی رو دارم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید که دانشگاهم رو انتخاب کنم، آیا پیشنهادی دارید واسه رشته تحصیلی من؟ گرفتن فاند کامل برای من خیلی مهمه، میتونم امیدوار باشم ؟؟
    خواهش میکنم جواب بدید...

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل

نقل قول نوشته اصلی توسط babak_b نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی عمران_ دانشگاه ازاد شهرستان_ 13/72

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی عمران گرایش راه و ترابری_ دانشگاه ازاد شهرستان_ 16/06

3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس/...) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    سال اینده ازمون دارم، نمره 85_ 90 میتونم بیارم

4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    ندارم.

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    دو مقاله ISI نه چندان معتبر

6- تعداد مقالات کنفرانسی (به تفکیک فارسی یا انگلیسی) با ذکر نام برگزار کننده-
    یک مقاله کنفرانس ملی گرگان- دو مقاله در ششمین کنفرانس ملی قیر و آسفالت- یک مقاله کنفرانس بین المللی تبریز

7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    مهندسی عمران گرایش راه و ترابری- دکتری

8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    از کدوم دانشگاه کانادا میتونم فاند بگیرم؟؟ اگر پیشنهادی دارید لطفا بهم کمک کنید، کجا شانش گرفتن فول فاند رو دارم؟؟ (اصلا میتونم به کانادا فکر کنم؟ با توجه به معدل لیسانسم!)

9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام در رخدادهای مرتبط بین‌المللی، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه و ...)ر
    در حال حاضر دانشجوی مقطع دکتری در دانشگاه علوم و تحقیقات تهران هستم (ترم دوم).
    2 ترم سابقه تدریس در دانشگاه علمی و کاربردی رو دارم.
    2 سال سابقه کار در مهندسین مشاور به عنوان ناظر راه.
    پروانه اشتغال به کار نطام مهندسی رو دارم.
    ممنون میشم راهنماییم کنید که دانشگاهم رو انتخاب کنم، آیا پیشنهادی دارید واسه رشته تحصیلی من؟ گرفتن فاند کامل برای من خیلی مهمه، میتونم امیدوار باشم ؟؟
    خواهش میکنم جواب بدید...
    سوابق کاری غیر آکادمیک (تحقیق) کمکی به پذیرش دکتری نمیکند به جای آن رنک دانشگاه و استاد قبلی، پروژه ارشد و داشتن مقالات معتبر و زمینه کاری مشترک برای فاند دارای اهمیت است. با شرایط فعلی اگر توان ارایه مقاله معتبرنداشته باشید و به ویژه اگر دانشگاه و استاد و تحقیق معتبری را در دوره قبل نداشته باشید شانس زیادی برای گرایش مورد نظر در کانادا ندارید چرا که تعداد گروههای دارای گرایش محدود است. در امریکا شرایط البته بهتر است ولی مساله فعلی ویزا ممکن است موثر در تصمیم گیری باشد (فروم مربوط را دنبال کنید)
    در هر حال با گذراندن یکی دوسال از دکتری در ایران شاید امکان تقویت رزومه و پذیرش در دانشگاههای کانادا در همین گرایش نیز ممکن باشد به ویژه اگر موضوع تحقیق شما مرتبط با موضوعات روز باشد که در مورد ارشد قبلی به دلایل توضیح داده شده در پست؛به نظر فاقد چنین امتیاز موثری بوده اید تا بتوان توصیه ای بر این اساس را در زمان فعلی محتمل و دارای پتانسیل صرف زمان و هزینه دانست.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام.
    من لیسانس عمران هستم و برای ارشد می خوام اقدام کنم.
    معدل 16.08 و معدل 60 واحد آخرم بالای 18 هست از دانشگاه الزهرا( سراسری تهران)
    یک مقاله فارسی در کنفرانش اینترنشنال هم دارم.
    3 سال هم سابقه کار در شرکت ساختمانی.
    2 سال هم زبان تدریس کردم و یکبار تافل 105 گرفتم.
    می خواستم ببینم شانسی برای دانشگاه های کانادا مثلا در حد کنکوردیا دارم یا نه؟
    البته میتونم هزینه رو خودم بدم ولی ممنون میشم شانس فاند هم برام بگید.
    خیلی ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghazal75n نمایش پست ها
    سلام.
    خیلی ممنون

سلام.شانس فاند در مقطع ارشد کم هست.فاند هست ولی بسیار کم و رقابتی.شانس برای دکترا بیشتر هست.ولی خب هستن کسانی که در مستر هم فاند گرفتن ولی تعدادشون کم و درخواست زیاد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghazal75n نمایش پست ها
    سلام.
    خیلی ممنون

اگر سابقه کار به معنی گپ تحصیلی و بعد از فارغ التحصیلی است شانس زیادی ندارید. در غیر این صورت میتوانید شانس خود را امتحان کنید به ویژه اگر تامین بخشی از هزینه ها توسط خودتان یا همه آن را مد نظر دارید. شانس فاند به ویژه با افزایش گپ تحصیلی به شدت کاهش می یابد چرا که استادی که این اعتماد را به دانشجو بعد ار این مدت داشته باشد کمتر پیدا خواهد شد. سابقه کار غیر آکادمیک برای پذیرش کمکی نمیکند. رزومه شامل معدل، رنک دانشگاه مقطع لیسانس، و توصیه نامه های قوی از اساتید مطرح یا شناخته شده در فیلدکاری استاد مدنظر، جز مواردی است که شانس پذیرش ارشد را برای دانشجوی متقاضی فاند به شدت افزایش میدهد.

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من دانشجوی کارشناسی عمران هستم در یکی از دانشگاه های آزاد تهران
    معدلم در حدود 16 هست و احتمالا تا آخر تابستون یک مقاله ی ISI خوب به همراه یکی از استاد هام داشته باشم
    درضمن دو مدرک طراحی و دکوراسیون داخلی هم از استرالیا دارم ( هم زمان با عمران در مجتمع فنی دوره هاش رو گذروندم ) و مسلط به نرم افزار های 3D max , AutoCad , Etabs , Safe هستم
    زبانم هم بد نیست ولی هنوز وقت نکردم تافل شرکت کنم
    خواستم بپرسم با توجه به اینکه الان وسطای ترم 6 هستم و فکر میکنم تا آخر تابستون برای بهتر کردن رزومم وقت دارم در این 6 ماه پیشنهاد میکنید روی بهتر کردن معدلم بیشتر کار کنم یا روی زبانم یا مقاله و کار های تحقیقاتی یا جمع آوری پول؟ و فکر میکنید با توجه به این رزومه شانس قبولی یا فاند دارم یا خیر؟
    و اینکه من کمی گیج شدم و با اینکه بخش ویکی سایت رو خوندم ولی متوجه نشدم برای پذیرش و غیره ترتیب کار ها چی هست
    اگه کسی راهنمایی کنه ممنون میشم

سلام.
    من دانشجوی رشته مهندسی شیمی دامشگاه آزاد شیراز هستم با معدل 14.60و معدل دو سال آخر بالای 15.50 .ایلتس 7.0 دارم و 1 مقاله در همایش بین المللی میط زیست دارم و با یکی از استادام دارم رو یک مقاله دیگه کار میکنم. با نرم افزار های رشته خودمم هم نسبتا آشنایی دارم و از کلاس هایی که رفتم مدرک دارم
    میخواستم ببینم که من شانسی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا دارم یا نه؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)