صفحه 693 از 859 نخستنخست ... 193593643683684685686687688689690691692693694695696697698699700701702703743793 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,921 تا 6,930 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

سلام دوستان
    من دانشجوی سال آخر مهندسی صنایع هستم از دانشگاه بولونیا در ایتالیا.مارچ فارغ میشم و میخوام برای مستر اقدام کنم برای کانادا.معدلم ۲۴ از ۳۰ هست و آیلتس ۷ دارم. میخوام بدونم شرایط فاند گرفتن اصلا موجوده؟ و اگر موجوده شانسم چقدره؟ در ضمن در مورد وام یا کمک هزینه ی اوسپ میخواستم بدونم که آیا به دانشجویان خارجی هم که پی آر ندارن میدن؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط illeonardo نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی سال آخر مهندسی صنایع هستم از دانشگاه بولونیا در ایتالیا.مارچ فارغ میشم و میخوام برای مستر اقدام کنم برای کانادا.معدلم ۲۴ از ۳۰ هست و آیلتس ۷ دارم. میخوام بدونم شرایط فاند گرفتن اصلا موجوده؟ و اگر موجوده شانسم چقدره؟ در ضمن در مورد وام یا کمک هزینه ی اوسپ میخواستم بدونم که آیا به دانشجویان خارجی هم که پی آر ندارن میدن؟
    ممنون
    شانستون رو نمیدونم ولی وام و اوسپ به دانشجوی خارجی تعلق نمیگیره.

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_kh68 نمایش پست ها
    دانشگاه کارشناسی :علم وصنعت
    معدل کارشناسی :13.9

رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: مهندسی برق -قدرت
    دانشگاه کارشناسی ارشد :صنعتی نوشیروانی بابل(دولتی)
    معدل کارشناسی ارشد :17.1
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :مهندسی برق -قدرت
    تعداد مقالات 2 isi الزویر
    سابقه کار:
    سابقه دریافت بورس :
    تالیف و یا ترجمه کتاب :
    نمره زبان انگلیسی: در حال مطالعه هستم ولی رو 85-90 حساب میکنم
    چقدر شانس دارم؟ و اینکه معدلم تو ارشد خوبه و اکثرا معدل دو سال آخر یعنی ارشد مهمه و این چیزا...
    به نظرتون شانسم خوبه برای فاند؟

الان چندمین باره که میام پست میزارم و کسی هیچ اظهار نظری نمیکنه.
    نمیدونم چرا؟؟؟
    چون پستهای دیگه جواب داده میشه ولی سوال من نه!!!
    باز هم از دوستان تقاضا میکنم نظر بدن و یه حدس و گمانی بزنن در این مورد که شانسه فاند دارم یا نه.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط peyman_kh68 نمایش پست ها
    دانشگاه کارشناسی :علم وصنعت
    معدل کارشناسی :13.9

رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: مهندسی برق -قدرت
    دانشگاه کارشناسی ارشد :صنعتی نوشیروانی بابل(دولتی)
    معدل کارشناسی ارشد :17.1
    رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد :مهندسی برق -قدرت
    تعداد مقالات 2 isi الزویر
    سابقه کار:
    سابقه دریافت بورس :
    تالیف و یا ترجمه کتاب :
    نمره زبان انگلیسی: در حال مطالعه هستم ولی رو 85-90 حساب میکنم
    چقدر شانس دارم؟ و اینکه معدلم تو ارشد خوبه و اکثرا معدل دو سال آخر یعنی ارشد مهمه و این چیزا...
    به نظرتون شانسم خوبه برای فاند؟

برای پذیرش دکتری موضوع تز شما و مقالات مهمترین فاکتور هستند و البته سایر فاکتورهای رزومه به شرط داشتن حداقلهای دانشگاه در مرحله رقابت با رزومه های مشابه توسط استاد موثر هستند.
    تعداد دو مقاله ژورنال خوب و معدل ارشدتان هم خوب است. معدل کارشناسی از لحاظ رقابتی پایین است و ممکن است در رقابت نهایی موثر باشد ولی در پذیرش مینیممها عموما برای دکتری باعث رد شدن پرونده نیست (شرایط دانشگاه مورد نظر را هم قبل از اپلای چک کنید تا از بابت عدم نیاز به کنترل معدل هر دو مقطع اطمینان یابید)
    اگر موضوع کار به روزی در مقطع ارشد کار کرده اید شانس دارید و مهمترین فاکتور هم پیدا کردن استادی است که روزی موضوع یا اکستنشهای آن کار کرده و نیاز به دانشجوی جدید دارد. شانس شما در صورت نداشتن گپ زیاد تحصیلی برای دانشگاههای معمول در کانادا خوب است. برای دانشگاههای برتر ممکن است رزومه شما رقابتی به اندازه کافی نباشد و البته این مساله به تعداد و کیفیت مقالات، دانشگاههای مقطع قبلی؛ معدل، ریکامندیشنهای معتبر و نمرات آزمونها بر میگردد که برخی آیتمهای آن قابل تقویت در مدت اپلای کردن خواهند بود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    عمران دانشگاه تهران حنوب

با سلام خدمت همه دوستان
    دانشگاه کارشناسی :ازاد واحد تهران جنوب
    معدل کارشناسی : 13.96

رشته تحصیلی : عمران
    تعداد مقالات : -
    سابقه کار: بیش از 5 سال
    سابقه دریافت بورس : -
    تالیف و یا ترجمه کتاب : -
    نمره زبان انگلیسی: آیلتس 6.5

ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
    باتشکر

Junior Member

دانشگاه صنعتی امیرکبیر - رشته مهندسی متالورژی صنعتی - معدل 16.25 (GPA=3.43)
    برای فوق میخوام اپلای کنم
    نمره آیلتس 7 ( تمام مهارت ها 7)

نمره ی GRE scores (RGT):
    GRE (V): 153
    GRE (Q): 157
    GRE (W): 4.5

3 تا مقاله ISI با IF بین 2 تا 3 دارم + یک مقاله کنفرانسی در کنفرانس بین المللی نانوتکنولوژی دانشگاه شریف

بقیه ی رزومه
    شامل :
    مدرک معتبر نرم افزار آباکوس (جهاد دانشگاهی امیرکبیر)
    Certification in Workshop of Failure Analysis از انجمن ریخته گران ایران
    Certification in Workshop of Laser Beam Welding (LBW) از انجمن ریخته گران ایران
    Certification in Workshop of Key to Steel از انجمن ریخته گران ایران

Certification in Workshop of introduction to ESI Procast Software از انجمن ریخته گران ایران
    Certification in Workshop of introduction to Materials standards از انجمن ریخته گران ایران
    Certification in Workshop of X-ray Diffraction and Data analysis X'Pert Highscore از انجمن ریخته گران ایران

مدیر انفورماتیک سیزدهمین همایش بین المللی مهندسی مواد و متالورژی CMAT-2016
    مدیر انفورماتیک مسابقات بین المللی عکاسی میکروسکوپی IMIC-2018
    مدیر انفورماتیک اولین ایده بازار مهندسی مواد دانشگاه امیرکبیر 2016
    مسلط به دینامیک مولکولی و نرم افزار های مرتبط شامل : VMD - Gaussian - LAMMPS -OVITO - GaussView

تدریس در کارگاه دینامیک مولکولی در دانشکده مهندسی مواد به مدت 3 ماه با نرم افزار های LAMMPS -OVITO
    کارآموزی در ایران خودرو بودم و یک پروژه صنعتی انجام دادم
    تدریس در کارگاه برنامه نویسی C در دانشکده به مدت 3 ماه و تسلط صددرصد به زبان برنامه نویسی C
    تسلط به نرم افزار های Maple - HSC materials
    آشنایی با Matlab - Fortran - Python
    تدریس خصوصی زبان - ریاضی - فیزیک دبیرستان به مدت 2 سال
    **یکی از مقالاتمو با یکی از اساتید دانشکده مکانیک دانشگاه ویرجینیا دادم که میتونه
    برام ریکام بنویسه
    ** سه تا ویزای شینگن هم توی پاسپورتم خورده

بین 10 تا دانشگاه اول مثلا تورنتو و مک گیل با فاند شانس دارم ؟؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamamiri نمایش پست ها
    دانشگاه صنعتی امیرکبیر - رشته مهندسی متالورژی صنعتی - معدل 16.25 (GPA=3.43)
    برای فوق میخوام اپلای کنم
    نمره آیلتس 7 ( تمام مهارت ها 7)

نمره ی GRE scores (RGT):
    GRE (V): 153
    GRE (Q): 157
    GRE (W): 4.5

3 تا مقاله ISI با IF بین 2 تا 3 دارم + یک مقاله کنفرانسی در کنفرانس بین المللی نانوتکنولوژی دانشگاه شریف

بقیه ی رزومه
    شامل :
    مدرک معتبر نرم افزار آباکوس (جهاد دانشگاهی امیرکبیر)
    Certification in Workshop of Failure Analysis از انجمن ریخته گران ایران
    Certification in Workshop of Laser Beam Welding (LBW) از انجمن ریخته گران ایران
    Certification in Workshop of Key to Steel از انجمن ریخته گران ایران

Certification in Workshop of introduction to ESI Procast Software از انجمن ریخته گران ایران
    Certification in Workshop of introduction to Materials standards از انجمن ریخته گران ایران
    Certification in Workshop of X-ray Diffraction and Data analysis X'Pert Highscore از انجمن ریخته گران ایران

مدیر انفورماتیک سیزدهمین همایش بین المللی مهندسی مواد و متالورژی CMAT-2016
    مدیر انفورماتیک مسابقات بین المللی عکاسی میکروسکوپی IMIC-2018
    مدیر انفورماتیک اولین ایده بازار مهندسی مواد دانشگاه امیرکبیر 2016
    مسلط به دینامیک مولکولی و نرم افزار های مرتبط شامل : VMD - Gaussian - LAMMPS -OVITO - GaussView

تدریس در کارگاه دینامیک مولکولی در دانشکده مهندسی مواد به مدت 3 ماه با نرم افزار های LAMMPS -OVITO
    کارآموزی در ایران خودرو بودم و یک پروژه صنعتی انجام دادم
    تدریس در کارگاه برنامه نویسی C در دانشکده به مدت 3 ماه و تسلط صددرصد به زبان برنامه نویسی C
    تسلط به نرم افزار های Maple - HSC materials
    آشنایی با Matlab - Fortran - Python
    تدریس خصوصی زبان - ریاضی - فیزیک دبیرستان به مدت 2 سال
    **یکی از مقالاتمو با یکی از اساتید دانشکده مکانیک دانشگاه ویرجینیا دادم که میتونه
    برام ریکام بنویسه
    ** سه تا ویزای شینگن هم توی پاسپورتم خورده

بین 10 تا دانشگاه اول مثلا تورنتو و مک گیل با فاند شانس دارم ؟؟
    شانس پذیرش خوبی دارید و می توانید با مکاتبه با اساتید و در صورت دریافت فیدبک متاسب برای دریافت فاند در دانشگاههای خوب هم امیدوار باشید. مساله مهم این است که در مکاتبه و جلب نظر استاد فارغ از رزومه فرد نحوه برقراری ارتباط و مهارتهای زبانی و مکاتبه ای نیز مهم است. این نحوه ارایه رزومه شما در این تاپیک نقطه ضعفی در نحوه مدیریت ارتباطی از نظر اینجانب البته می تواند باشد که فرد مخاطب (مثلا استاد) را از ادامه یا جلب توجه به محتویات رزومه نیز ممکن است غافل یا با ارزیابی کمتری از آنچه فرد استحقاق آنرا دارد روبرو کند. در مقابل تنظیم تکنیکال خوب و ارایه مناسب حتی بخشی از رزومه را تقویت و جبران میکند.
    کپی و پیست کردن و ارسال ایمیلهای یکسان به اساتید می تواند تاثیر منفی در برقراری ارتباط داشته باشد و بهتر است این نکات را بیش از پیش مدنظر قرار دهید. به لحاظ فنی شرایط رزومه خوب را دارید ولی نحوه ارایه و پرزنت، مساله دیگری است که باید حداقل در مرحله مکاتبه با استاد و پیگیریها روی آن بیشتر کار کنید. داشتن سه مقاله آی اس آی نکته مهمی است که قرار دادن مواردی نظیر تدریس خصوصی زبان یا ویزای شنگن و نظایر آن و همچنین نحوه ارایه و کپی پیست عیر حرفه ای (نسبت به کیفیت رزومه فرد) تاثیر آنرا در مخاطب دارای تجربه و متخصص در این امر، کمرنگ میکند. این نکات را البته جنرال برای استفاده سایر دوستان مشابه در آینده عرض کردم و لزوما همه موارد مرتبط با شما نیست ضمن آنکه از بابت صراحت در بیان مطلب پوزش می خواهم هرچند در مجموع معتقد هستم رعایت این نکات هرجند نه چندان خوشایند، به نفع شما و دوستان مشابه در آینده خواهد بود.
    موفق باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام خسته نباشید.
    من ۲۵ ساله هستم. ارشد عمران سازه دارم.
    هرچی که فکر کردم دیدم این رشته ای که تا به حال گذروندم شانس چندانی برای کار بعد از تحصیل نداره.
    حالا تصمیم گرفتم اپلای برای پرستاری بفرستم. بدون فاند.
    فقط یک نکته میمونه. اون هم اینه که میشه با این سن دوباره از ابتدا شروع کنم یا برای BA حداکثر سن وجود داره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط arasax نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید.
    من ۲۵ ساله هستم. ارشد عمران سازه دارم.
    هرچی که فکر کردم دیدم این رشته ای که تا به حال گذروندم شانس چندانی برای کار بعد از تحصیل نداره.
    حالا تصمیم گرفتم اپلای برای پرستاری بفرستم. بدون فاند.
    فقط یک نکته میمونه. اون هم اینه که میشه با این سن دوباره از ابتدا شروع کنم یا برای BA حداکثر سن وجود داره؟
    برای پذیرش حداکثر سن وجود ندارد. ولی اینکه با این شرایط بتوانید ویزا بگیرید یا نه موضوع دیگری است. ممکنست افسر سفارت به شرایط شما ایراد بگیرد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ghlobe نمایش پست ها
    برای پذیرش حداکثر سن وجود ندارد. ولی اینکه با این شرایط بتوانید ویزا بگیرید یا نه موضوع دیگری است. ممکنست افسر سفارت به شرایط شما ایراد بگیرد.
    داداش اشتباه نکن! حیف نیس رشته مهندسی تاپ رو ول کنی اونوقت بری تا چند نصف شب بشی کشیک بیمارستان!!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)