صفحه 696 از 859 نخستنخست ... 196596646686687688689690691692693694695696697698699700701702703704705706746796 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,951 تا 6,960 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Senior Member kran آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa1392 نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سوال دارم ممنون میشم اگر راهنماییم کنید. من حدودا سه هفته قبل بود که اسکایپ کردم با دستیار یه استاد و همونجا بود که گفت من تو رو پذیرفتم و بعد هم ایمیل زد گفت زودتر اپلای کن. من هم اینکار رو کردم و امروز مدارکی که خواسته بودند به دستشون رسید با پست.

منشی دانشکده هم از قبل گفته بود که جلسه کمیته که کاندیداتوری تو رو بررسی میکنه 19 اکتبر هست. امروز هم به دستیاره ایمیل زدم و گفتم که مدارک رسیده به دستشون و اون هم این جواب رو داد.

! I also completed earlier this week the documents for your registration. The Faculty and the University of Montreal will proceed with the evaluation of your file in the coming weeks and we should have an answer by the end of November. I'm hoping for the best

حالا میخواستم از شما دوستان گرامی بپرسم توی چنین مواردی که دانشجو پذیرفته شده توسط استاد و بالاتر از مینیمم ریکوایرمنتهای دانشگاه هم هست معدلش و ... ایا دانشگاه میتونه مخالفتی بکنه و جواب منفی بده ؟

پیشاپیش ممنونم از پاسختون
    دروود دوست عزیز.
    به خودتون استرس وارد نکنید شما کاری که از دستتون بر اومده کردید دیگه بقیه کار از دستت خاج است.
    تو این حالت بستگی به سیاست دانشکده و استاد دارد. اگر نظر آخر رو کمیته بده، که نظرات اعضا مهم است. البته احتمال این سناریو که اعضا برخلاف نظر یه استاد به شدت وایستند، کم است. معمولا مدارک رو میبینند و از استاد هم میخاند که دلیلش رو بگند. استاد با شما اسکایپ داشته و قاعدتا از شما سوال پرسیده و اطلاعاتی از شما دارد. وقتی گفته که شما اوکی هستی یعنی کامنت مثبت در مورد شما برای کمیته خاهد گفت.
    دانشکده میتونه اما احتمال اینکار بسیار کم است چون کمیته در سمتی حرکت میکند که رضایت اساتید رو داشته باشند.

موفق باشید.
    A person who never made a mistake never tried anything new

Albert Einstein

Junior Member

سلام دوست عزیز

ممنون که پاسخ دادید . من سایت مربوط به پروگرام رو که دیدم متوجه شدم اون استاد یکی از Members of the Graduate Studies Committee

هست. کلا اسم پنج نفر رو نوشته بودند. یکیش این استاد من بود. و همینطور Chair هست توی یه گروه تحقیقاتی.

با توجه به این موارد به نظر شما الان میتونن مخالفتی بکنن ؟ مرسی از پاسختون

ApplyAbroad Guru

سلام دوست عزیز

ممنون که پاسخ دادید . من سایت مربوط به پروگرام رو که دیدم متوجه شدم اون استاد یکی از Members of the Graduate Studies Committee

هست. کلا اسم پنج نفر رو نوشته بودند. یکیش این استاد من بود. و همینطور Chair هست توی یه گروه تحقیقاتی.

با توجه به این موارد به نظر شما الان میتونن مخالفتی بکنن ؟ مرسی از پاسختون
    وقتی خود استادتون گفته I am hoping for the best یعنی هیچ چیز صددرصد نیست و میتونند مخالفت بکنند. با این وجود اگر شرایطش رو دارید احتمالش کمه.

سلام
    همسر من قصد داره برای PHD در رشته کامپیوتر برای کانادا یا آمریکا اقدام کنه. کارشناسی فارغ التحصیل صنعتی اصفهانه با معدل 13.7 . ارشد فارغ التحصیل دانشگاه تهران با 17.5. یک مقاله آی اس آی داره . دو سال سابقه کار مرتبط و زبانش هم خوبه هنوز امتحان نداده ولی احتمالا تافل مثلا صد و پنج بگیره . میخاستم ببینم با این رزومه تقریبی دانشگههای تاپ کانادا مثل تورنتو و مک گیل و یو بی سی رو میاره ؟؟ آمریکا چظوره؟؟ کلن تو چه رنج رنکینگی اقدام کنه بهتره؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amirbahado2015 نمایش پست ها
    سلام
    همسر من قصد داره برای PHD در رشته کامپیوتر برای کانادا یا آمریکا اقدام کنه. کارشناسی فارغ التحصیل صنعتی اصفهانه با معدل 13.7 . ارشد فارغ التحصیل دانشگاه تهران با 17.5. یک مقاله آی اس آی داره . دو سال سابقه کار مرتبط و زبانش هم خوبه هنوز امتحان نداده ولی احتمالا تافل مثلا صد و پنج بگیره . میخاستم ببینم با این رزومه تقریبی دانشگههای تاپ کانادا مثل تورنتو و مک گیل و یو بی سی رو میاره ؟؟ آمریکا چظوره؟؟ کلن تو چه رنج رنکینگی اقدام کنه بهتره؟
    کانادا باید استاد پیدا کنه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT---ghiasodin jamshid kashani

سلام..من اطلاعاتی در مورد کانادا ندارم متاسفانه..معدلم 14.85 لیسانس IT از یه موسسه غیرانتفاعی بدون مقاله و مدارک بین المللی..برای گرفتن ایلتس 7 تلاش میکنم..به نظرتون شانسی هست؟میدونم فاند گرفتن سخته و شانسی ندارم ولی شهریه های دانشگاهاش چطورن؟گرونن؟با ویزای دانشجویی کانادا اجازه کار هست؟ ماهی چند ساعت؟تمکن مالی چند دلار میخواد کانادا؟قصدم المان بود..ولی شاید برای کانادا هم شانسمو امتحان کنم نمیدونم ارزششو داره یا نه
    ببخشید سوالام خیلی زیاد شد

Junior Member

من سوالاتی داشتم که امید وارم از راهنمایی های خوب شما بی بهره نباشم ،
    من لیسانس تربیت بدنی از دانشگاه دولتی دارم ، با معدل 15 ، مدارک داوری و مربی گری زیادی دارم و سابقه ورزشی کشوری دارم ، دارم فشرده زبان میخونم که ایلتس 7 به بالا بگیرم
    من برای مستر میخام در حوزه اسکاندیناوی یا کانادا تحصیل کنم و لی نظر اصلی ایم کاناداست ولی هنوز شک دارم بتونم با شرایطی که دارم فاند یا با بدون هزینه تحصیل ، درس بخونم .
    در کانادا ابن امکان هست بدون هزینه تحصیل ، تحصیل کرد و با کار دانشجویی که سختم میگن گیر میاد هزینه های زندگی رو چرخوند ؟
    ایا کار دانشجویی جواب گویه هزینه های کانادا هست ؟
    من نمیخام هزینه زیادی برای تحصیل بذم و تا جای امکان هست فاند بگیرم به نظر شما این هدف ها در کانادا امکان پذیره یا نه من روی کشور دیگه ای تمرکز کنم
    با سپاس و درود

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Ehsan_sol نمایش پست ها
    من سوالاتی داشتم که امید وارم از راهنمایی های خوب شما بی بهره نباشم ،
    من لیسانس تربیت بدنی از دانشگاه دولتی دارم ، با معدل 15 ، مدارک داوری و مربی گری زیادی دارم و سابقه ورزشی کشوری دارم ، دارم فشرده زبان میخونم که ایلتس 7 به بالا بگیرم
    من برای مستر میخام در حوزه اسکاندیناوی یا کانادا تحصیل کنم و لی نظر اصلی ایم کاناداست ولی هنوز شک دارم بتونم با شرایطی که دارم فاند یا با بدون هزینه تحصیل ، درس بخونم .
    در کانادا ابن امکان هست بدون هزینه تحصیل ، تحصیل کرد و با کار دانشجویی که سختم میگن گیر میاد هزینه های زندگی رو چرخوند ؟
    ایا کار دانشجویی جواب گویه هزینه های کانادا هست ؟
    من نمیخام هزینه زیادی برای تحصیل بذم و تا جای امکان هست فاند بگیرم به نظر شما این هدف ها در کانادا امکان پذیره یا نه من روی کشور دیگه ای تمرکز کنم
    با سپاس و درود
    بستگی به شهر و دانشگاه محل تحصیل و همینطور مهارتهای شما برای پیدا کردن کار مناسب دارد ولی بطور کلی خیلی بعیده با کار دانشجویی و بدون فاند بتونید هزینه ها زا تامین کنید.

Junior Member

سلام دوستان من یه سوال دارم ممنون میشم اگر کسی بتونه منو راهنماییم کنه

من حدودا یک ماه قبل با دستیار یه استاد در دانشگاه مونترال اسکایپ کردم و همونجا پذیرفته شدم. بعد از چند روز هم بهم ایمیل زد گفت با پروفسور جلسه داشتیم و خرسند هستیم تو رو در گروهمون بپذیریم.

حلاصه منم اپلای کردم و سه روز قبل مدارکم با پست به دستشون رسید. دستیاره هم بهم ایمیل زد گفت من اینجا یه سری مدارک که برای ثبت نامت لازم بود رو تکمیل کردم دانشکده و دانشگاه هم ارزیابی میکنن نتیجه رو تا اخر نوامبر بهت اطلاع میدیم و ....

در ضمن نه این دستیار نه خود استاد هیچ وقت از من نخواستند به استادهام بگم براشون ریکام بفرستم.

موقع پر کردن اپلیکیشن فرم هم هیچ جایی برای نوشتن اسم رفری نبود و منشی دانشکده بهم گفت ما اصلا ریکام نیخوایم فقط شاید پتنشیال سوپروایزرت ازت بخواد.

الان سوال من این هست ایا ممکنه خوده دستیار استاد که یک ماه پیش باهام اسکایپ کرد و منو پذیرفت یادش رفته بوده توی این مدت راجع به من از استاد قبلیم بپرسه الان برداره به رفریهایی که انتهای سی ویم نوشته بودم ایمیل بزنه از من بپرسه ؟؟

چون من جدیدا با استاد راهنمای ارشدم دعوام شده همش نگرانم یه موقع خودش برداره بهش ایمیل بزنه اونم در مورد من بد بگه.

کسی شرایط مشابه منو تجربه کرده تا حالا ؟؟؟
    مرسی از پاسختون

ApplyAbroad Guru

سلام دوستان من یه سوال دارم ممنون میشم اگر کسی بتونه منو راهنماییم کنه

من حدودا یک ماه قبل با دستیار یه استاد در دانشگاه مونترال اسکایپ کردم و همونجا پذیرفته شدم. بعد از چند روز هم بهم ایمیل زد گفت با پروفسور جلسه داشتیم و خرسند هستیم تو رو در گروهمون بپذیریم.

حلاصه منم اپلای کردم و سه روز قبل مدارکم با پست به دستشون رسید. دستیاره هم بهم ایمیل زد گفت من اینجا یه سری مدارک که برای ثبت نامت لازم بود رو تکمیل کردم دانشکده و دانشگاه هم ارزیابی میکنن نتیجه رو تا اخر نوامبر بهت اطلاع میدیم و ....

در ضمن نه این دستیار نه خود استاد هیچ وقت از من نخواستند به استادهام بگم براشون ریکام بفرستم.

موقع پر کردن اپلیکیشن فرم هم هیچ جایی برای نوشتن اسم رفری نبود و منشی دانشکده بهم گفت ما اصلا ریکام نیخوایم فقط شاید پتنشیال سوپروایزرت ازت بخواد.

الان سوال من این هست ایا ممکنه خوده دستیار استاد که یک ماه پیش باهام اسکایپ کرد و منو پذیرفت یادش رفته بوده توی این مدت راجع به من از استاد قبلیم بپرسه الان برداره به رفریهایی که انتهای سی ویم نوشته بودم ایمیل بزنه از من بپرسه ؟؟

چون من جدیدا با استاد راهنمای ارشدم دعوام شده همش نگرانم یه موقع خودش برداره بهش ایمیل بزنه اونم در مورد من بد بگه.

کسی شرایط مشابه منو تجربه کرده تا حالا ؟؟؟
    مرسی از پاسختون
    معمولا چنین کاری نمیکنند مگر آنکه استاد معروف و شناخته شده ای به لحاظ ارتباطات با استاد جدید باشند که در مورد استادان ایرانی معمولا چنین ارتباطی نیست. غیرممکن هم البته نیست ولی چندان معمول نیست به ویژه اینکه معیارهای ارزیابی آکادمیک با روال کارهای کارآگاهی پیش نمی روند و اصولا در چنین مواقعی هم به لحاظ حرفه ای فرد در جریان قرار میگیرد حتی اگر در رفرنس های سی وی به صورت جنرال قید شده باشد. در فرمهای رسمی دانشگاههایی که به صورت الزامی ریکامندیشن بخشی از مدارک
    ذیرش است اصول این ارتباط با فرد مربوطه و لزوم در جریان قرار گرفتن استاد معرفی شده از سوی دانشجو (و به نوعی موافقت و رضایت ایشان) در فرمهای اپلیکیشن قید شده و این امر برنامه ریزی شده است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)