صفحه 699 از 859 نخستنخست ... 199599649689690691692693694695696697698699700701702703704705706707708709749799 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 6,981 تا 6,990 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

سلام دوستان عزیز،
    من دانشجوی سال آخر کارشناسی در رشته فیزیک هستم.
    می خواستم بدونم برای کارشناسی ارشد شانسم در گرفتن پذیرش (
    فاند نمی خوام!!) در گرایش Theoretical High Energy Physics یا دیگر شاخه های نظری چقدر هستش؟
    اینم یه خلاصه از کارم:
    معدل لیسانس: 17.1
    رشته لیسانس: فیزیک حالت جامد
    دانشگاه لیسانس: دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
    مدرک زبان انگلیسی: TOEFL iBT 113 ------------->> لازم به ذکر: GRE General/Subjective رو هم تابستون میدم و خوش بین هستم بهش.
    مقالات خارجی: 3 مقاله ISI در ژورنال های معتبر
    کنفرنس خارجی: 1 بار در CERN +مقاله چاپ شده کنفرانسی
    تعداد توصیه نامه ها: 4

دانشگاه ها: UBC, University of Waterloo, McGill University, McMaster University

Junior Member

سلام دوستان. من کارشناسی ارشد رشته مکانیک دارم با معدل 16 معدل لیسانس هم 15.3 از دانشگاه آزاد. ایلتس هم 6.5 گرفتم میخوام ئاسه دانشگاههای رنک متوسط کانادا اقدام کنم ولی چون مقاله ندارم میخوام واسه مستر او ساینس مکانیک اقدام کنم. آیا با این شرایط بهم فاند واسه مستر میدن؟ اگه با استادا مکاتبه داشتم باید بهشون بگم اینجا کارشناسی ارشد گرفتم یا اگه بگم میپرسن واسه چی میخوام دوباره ارشد بخونم، یعنی نگم شانس پذیرشم بیشتره یا به نظر شما بگم؟ در ضمن اگه بخوام فقط مدرک لیسانسم را ارایه بدم 6 سال گپ تحصیلی دارم ولی خوب فوق لیسانسمو پارسال گرفتم.

Junior Member

سلام دوستان
    من یه سوال خیلی حیاتی دارم
    ممنون میشم اگر راهنماییم کنید. یک ماه قبل بعد از اسکایپ با دستیاراستاد دانشگاه مونترال همونجا تو اسکایپ گفت تو رو توی گروهمون پذیرفتیمت. دو روز بعد هم ایمیل زد گفت با پروفسور جلسه داشتیم و خرسندیم تو گروهمون تو رو بپذیریم. ازش در مورد مقدار فاند پرسیدم گفت سالی 20000 تا هست به مدت سه سال که هزینه زندگی و شهریه ات رو کاور میکنه. علاوه بر اون دانشگاه اسکولارشیپ هایی داره که با توجه به رزومه تو حتما میگیری. زمانش رو بهت میگم. منشی دانشکده هم بهم ایمیل زد گفت شهریه دانشگاه سالی 26000 تا هست و هزینه زندگی سالی 11000 تا که مجموعا میشه 37000 تا. خانواده من گفتند بقیه اش رو ما میدیم مشکلی نیست. خلاصه من دو هفته قبل ایلای کردم. امروز دو تا نامه به زبان فرانس ایمیل کردند بهم. نامه اول عنوانش خوشامدگویی هست. و کلا یه صفحه هست گفته تو رو تو دانشگاه پذیرفتیم.
    نامه دوم دو صفحه هست . یه جدول برای شهریه زده و اول نامه گفته پذیرش تو مشروط به این شروط هست :

You must prove that you have obtained a scholarship for exemption of additional tuition fees for international students before April 30, 2018.

خب الان سوال من این هست که

1- من هیچ نامه ای مبنی بر اون فاندی که استادم گفته بود سالی 20000 تا بهت میدم به دستم نرسیده ایا باید برای اون به استادم ایمیل بزنم بهش بگم نامه فاند منو بدید برای ویزا احتیاج دارم ؟

2- ایا ممکنه تحصیلات تکمیلی در جریان فاند من از استاد نباشه و برای همین گفته اسکولارشیپی باید بگیری که تو رو معاف از پرداخت شهریه اضافی برای دانشجویان خارجی بکنه ؟؟ چون توی جدول شهریه ای که الان توی نامه هست شهریه کمتر از 26000 تا هست و 22000 تا هست که با این حساب فاند استادم فقط دو هزار تا رو پوشش نمیده. که اونم پولی نیستش اصلا. هزینه زندگی هم که خودم میدم. الان مشکل اینا اون دو هزار تا هست که گفتن اسکولارشیپ رو باید بگیری ؟

الان دوستان عزیز من باید چیکار کنم؟
    ممکنه اگر اسکولارشیپ رو برنده نشم دانشگاه دیگه منو ثبت نام نکنه ؟ چون میدونم اسکولارشیپ خیلی رقابتی هستش.

پیشاپیش ممنون از کمکتون

نقل قول نوشته اصلی توسط DrunkenMadGod نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز،
    من دانشجوی سال آخر کارشناسی در رشته فیزیک هستم.
    می خواستم بدونم برای کارشناسی ارشد شانسم در گرفتن پذیرش (
    فاند نمی خوام!!) در گرایش Theoretical High Energy Physics یا دیگر شاخه های نظری چقدر هستش؟
    اینم یه خلاصه از کارم:
    معدل لیسانس: 17.1
    رشته لیسانس: فیزیک حالت جامد
    دانشگاه لیسانس: دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی
    مدرک زبان انگلیسی: TOEFL iBT 113 ------------->> لازم به ذکر: GRE General/Subjective رو هم تابستون میدم و خوش بین هستم بهش.
    مقالات خارجی: 3 مقاله ISI در ژورنال های معتبر
    کنفرنس خارجی: 1 بار در CERN +مقاله چاپ شده کنفرانسی
    تعداد توصیه نامه ها: 4

دانشگاه ها: UBC, University of Waterloo, McGill University, McMaster University
    دوست عزیز حتما اپلای کنید شانس خوبی دارید. اگر GRE رو دادین و نمره خوبی گرفتین دانشگاه های امریکا رو هم مد نظر داشته باشین با توجه به رزومتون امکان پذیرش گرفتن هست. موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط francesc2 نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید. من تافلم شده 102 ولی اسپیکینگ 20 شدم. دانشگاه هایی که استادهاش بهم جواب نسبتاً خوب دادن Queen و UWO هستن که حداقل اسپیکینگ 22 میخوان.
    به نظرتون با این شرایط چشم پوشی میکنن؟ یا باید دوباره تافل بدم؟ یا اینکه دوره میذارن؟ کسی اگر از این دوتا دانشگاه تجربه داره لطف میکنه بگه؟
    بهشون ایمیل هم زدم جواب ندادن هیچکدوم.
    سلام
    اگر ایمیل پاسخ نمی‌دهند، تلفنی تماس بگیرید، مطمئن شوید که این دو نمره قابل چشم پوشی است، در غیر این صورت، به سرعت آزمون تافل خود را تکرار کنید.

در نامه پذیرش شما باید مقدار فاند و شهریه اعلام شده باشد، مگرنه برای دریافت ویزا نیاز به اثبات تمکن مالی پیدا خواهید کرد، حتما با اداره پذیرش یا منشی دانشکده تماس بگیرید و موضوع را پیگیر باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrsa1392 نمایش پست ها
    سلام دوستان

Junior Member

دوستان ببخشید یه سوال داشتم. نامه پذیرشم اومده. بعد تو نامه پذیرشم گفتن باید You must submit to the Faculty of Graduate and Postdoctoral Studies the official demaster - biotechnology transcript of the National Institute of Genetic Engineering and Biotechnology by April 30, 2018. من همون دو هفته قبل دانشنامه لیسانس و ارشد و ترنسکریپتهای هر دو رو با مهر دادگستری و خارجه تو پاکت دانشگاه پلمپ شده براشون فرستادم. الان به نظر شما مشکل ریزنمرات ارشد من چی بوده که گفتند دوباره باید بفرستم؟ بعد منظورشون از demaster چیه ببخشید کسی میدونه؟

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

مهندسی عمران - دانشگاه تبریز - ۱۵.۶۵ معدل ۲ سال اخر ۱۶.۵

2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    تافل 101
    R:27, L:29, S:24, W:21
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    کوانت 165، وربال 145 در کل ۳۱۰
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    ارشد عمران محیط زیست با اب و حتی حمل و نقل
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    کانادا - آمریکا-المان-ایتالیا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه)
    دروس اختیاری رو همه مرتبط با ای و محیط زیست پاس کردم همشون هم با نمره بالا-چند تا مدرک فنی حرفه ای
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    اگه شهریه نداشته باشه برا من اکی هست ولی کسی از فاند بدش نمیاد

Junior Member

سلام
    ببحشید یک سوال کلی دارم، آیا با یک رزومه ی متوسط میشه برای دکترای کانادا پذیرش گرفت؟ با سن 33 سال

Junior Member

سلام ممکنه راهنماییم کنید؟
    من فارغ التحصیل کارشناسی رشته ی زبان و ادبیات انگلیسی از دانشگاه اصفهان هستم با معدل 18.72 و رتبه ی یک ورودیمون بودم. زبان انگلیسی و فرانسه رو بلدم و کمی هم آلمانی. در دوره ی کارشناسی تجربه بازی در تئاتر به زبان انگلیسی دارم و دو مقاله در نشریه داخلی چاپ شده ازم. قبل از ورود به دانشگاه به مدت سه سال مترجم خبری دو سایت علمی بودم و شش ماه سابقه ی تدریس دارم. میخوام برای مستر ادبیات تطبیقی سال دیگه اقدام کنم و توی این گپ یک ساله کارتحقیقاتی انجام بدم و رزومه م رو آماده کنم. با این شرایط و باتوجه به اینکه رشته م در حوزه ی علوم انسانی هست می تونم به گرفتن فاند یا پذیرش امیدوار باشم؟ و اینکه باید آزمون زبان GRE شرکت کنم یا تافل و آیلتس کافیه؟ ممنون میشم راهنماییم کنید.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)