صفحه 709 از 859 نخستنخست ... 209609659699700701702703704705706707708709710711712713714715716717718719759809 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,081 تا 7,090 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط max_boy2016 نمایش پست ها
    با سلام
    اینایی رو که میگم نظر شخصیمه امیدوارم دوستا دیگر هم نظر بدن
    در کل رزومه خوبی دارید و برای اینکه یک دانشگاه تاپ بتونید برید تنها راه جبران نمره پایین کارشناسیتون یک نمره عالی جی آر ای هست
    و اینکه شروع به ایمیل زدن به اساتید بکنید..به نظر بنده از 4-3 دانشگاه اول صرف نظر کنید(تورنتو،بریتیش،واترلو و ..) و سراغ بقیه دانشگاه برید
    مثلا بنده جای شما بودم از آلبرتا و مک گیل شروع میکردم با 3-4 تا دانشگاه پایین تر...
    براب جی آر ای حتما وقت بگذارید
    موفق باشید
    سلام، در مورد رزومه دوستمون فکر میکنم جی آر ایی تنها برای پذیرش از همون دانشگاههایی تراز اول که ذکر کردین بتونه کمک کننده باشه چون بقیه دانشگاهها جی آر ایی نیاز ندارن.

Junior Member

با سلام
    در کل رزومه خوبی دارید و برای اینکه یک دانشگاه تاپ بتونید برید تنها راه جبران نمره پایین کارشناسیتون یک نمره عالی جی آر ای هست
    و اینکه شروع به ایمیل زدن به اساتید بکنید..به نظر بنده از 4-3 دانشگاه اول صرف نظر کنید(تورنتو،بریتیش،واترلو و ..) و سراغ بقیه دانشگاه برید
    مثلا بنده جای شما بودم از آلبرتا و مک گیل شروع میکردم با 3-4 تا دانشگاه پایین تر...
    موفق باشید
    خیلی ممنونم از پاسختون و راهنماییتون ... فقط من نمیدونم مکاتبه با اساتیدو چطور شروع کنم؟! یه رزومه تهیه کنم و براشون ارسال کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Masoud2067 نمایش پست ها
    سلام، در مورد رزومه دوستمون فکر میکنم جی آر ایی تنها برای پذیرش از همون دانشگاههایی تراز اول که ذکر کردین بتونه کمک کننده باشه چون بقیه دانشگاهها جی آر ایی نیاز ندارن.
    ببینید بعضی از دانشگاه ذکر میکنند که داشتن جی آر ای اصلا امتیازی به حساب نمیاد و از فرستادن جی آر ای خودداری کنید(که تعداد اندکی دانشگاه اینجوری میگن)ولی بعضی از دانشگاه میگن داشتن جی آر ای الزامی نیست....در این صورت یعنی که اگر هم نداشته باشین رزومتون مورد بررسی قرار میگیره...ولی از اونجایی که جی آر ای در کانادا هم آزمون شناخته شده ای هست..اگر بتونید یک جی آر ای با یک نمره خوب بگیرید امتیاز به حساب میاد و و میتونه بعضی از نکات منفی رزومتون مانند نمره پایین لیسانس را پوشش بده...ولی خب مطمئنا اگر نمره خوبی نیارید خب بهتره که نفرستید...ولی از اونجایی که برای فول فاند گرفتن از 10 دانشگاه اول کانادا رقابت زیاده پیشنهاد میشه در صورت امکان وقت برای جی آر ای هم بزارید

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_68 نمایش پست ها
    خیلی ممنونم از پاسختون و راهنماییتون ... فقط من نمیدونم مکاتبه با اساتیدو چطور شروع کنم؟! یه رزومه تهیه کنم و براشون ارسال کنم؟
    خواهش میکنم
    ببینید من یک مثال براتون میزنم که کمی متوجه بشید ولی
    مطمئنا اگر میخواهید نظر اساتید رو جلب کنید باید در مورد مکاتبه با اساتید بیشتر مطالعه کنید که بهتون پیشنهاد میکنم به این لینک مراجعه کنید http://www.applyabroad.org/forum/for...AF%D8%A7%D9%86

بریم سراغ مثال
    فرض کنید یکی از اساتید معروف دنیا را داخل یک آسانسور در حد 1 دقیقه ملاقات میکنید و سعی بر این دارید که بتونید با 1 دقیقه حرف زدن ایشون رو متقاعد کنید که شما ارزش این را دارید که از 2-3 دانشجو که میخواد امسال بهشون فول فاند بده شما میتونید گزینه مناسبی باشید...سعی کنید از فرم ایمیل هایی که داخل سایت ها معرفی میکنند کپی نکنید...چون نزدیک به ایام اپلای که میشه برای اساتید خیلی ایمیل میاد و همین که تصور کنه شما قسمتی از ایمیلتون کپی هست اصلا نگاهش نمیکنه...سعی کنید متن رزومتون جوری باشه که حتی اگر موضوع ایمیلتون رو ببینه وسوسه بشه که ایمیلتون رو بخونه...داخل اساتید بگردید و اونایی که به کارهاشون علاقه مند هستید رو انتخاب کنید و همه چیز را درموردشون بخونید مخصوصا مقاله هاشون..باید بتونید داخل ایمیلتون اینو ثابت کنید مقالاتشون رو خوندید..و در آخر اینکه از هر دپارتمان فقط به یک استاد ایمیل برنید...
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_68 نمایش پست ها
    این تاپیک ها را بخوانید:
    http://www.applyabroad.org/forum/for...AF%D8%A7%D9%86

Junior Member

با سلام
    لطفا رزومه من را برای اخذ فول فاند بررسی نمایید:
    ۱- دانشگاه لیسانس / رشته تحصیلی / معدل: غیرانتفاعی / کامپیوتر / 17 (رتبه اول کارشناسی)

۲- دانشگاه فوق لیسانس / رشته تحصیلی / معدل: دولتی(صنعتی سهند)/ فناوری اطلاعات/۱۸.۳۵ (رتبه دوم ارشد)

۳-نمره زبان (آیلتس/تافل) = آیلتس 6.5
    ۴-نمره (GRE (Verbal/Quantitative/Writing= ندارم

۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس) = دو ژورنال ISI یکی در سطح Q1 مطابق با معیار SJR / چهار کنفرانس بین المللی و دو کنفرانس ملی

۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (مانند اختراع/پروژه های تحقیقاتی و ...): سابقه شش سال تدریس در دانشگاههای مختلف

۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) مدنظر برای پذیرش.= رشته کامپیوتر / دانشگاه رنک زیر 500 / فول فاند

کجا ها شانس بهتری برای اخذ فاند کامل دارم؟

Junior Member

من تو کارنامه این ترم بهم به خاطر تقلب نمره 25 صدم دادن. این مشکل ایجاد نمی کنه برای اپلاي? خواهشا یه راهنمایی کنید خیلی ذهنمو مشغول کرده. ترم سوم دانشگام و معدلمم حدود نوزده. چیکار کنم.

خیلی ممنون

1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی

مهندسی نفت- حفاری واستخراج- دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران - معدل15.83
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی
    مهندسی نفت- مخازن هیدرو کربوری- دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات تهران - معدل17.25(بدون پایان نامه - هنوز دفاع نکردم)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    ندادم ولی آزمایشیها 6.5 یا 7
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها
    امتحان ندادم

5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر
    دو مقاله isi
    6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی
    دو مقاله
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای
    PHD - petroleum engineering
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت
    کانادا
    9- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    full fund

سلام دوستان
    من واسه يكي از دانشگاه هاي متوسط كانادا به نام windsor اپلاي كردم
    ولي معدلم نيم نمره پايين تر از مينيمم دانشگاه هست ١٣،٥
    ايا براي master بدون fund شانسي دارم؟
    رزومه نسبتا خوبي دارم با حدود سه سال سابقه كار مرتبط

Junior Member

با سلام
    موفق باشید
    ببخشید یه سوال دارم. الان یعنی مک گیل از بریتیش کلمبیا و واترلو پایینتر و در سطح البرتاست؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)