صفحه 727 از 859 نخستنخست ... 227627677717718719720721722723724725726727728729730731732733734735736737777827 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,261 تا 7,270 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط enzogallant نمایش پست ها
    دوست عزیز اولا کل یک رشته یا دانشکده را به خاطر یک فرد مورد قیاس قرار نمی دهند. ثانیا برق حداقل دارای 5 شاخه اصلی است که شرایط هرکدام در هر دانشگاهی متفاوت است. بطور مثال حداقل در زمینه برق قدرت که تخصص منه دانشکده برق و گروه انرژی دانشگاه آلبرتا بسیار قوی و معتبر از واترلو است. می توانید خیلی ساده با مراجعه به سایت دانشکده ها و مقایسه اساتید متوجه شوید.
    بله در گرایش قدرت آلبرتا قوی است ولی همانطر که فرمودید به یک گرایش نباید بسنده کرد. واترلو در الکترونیک، مخابرات و مهندسی کامپیوتر بسیار قوی است. تورنتو در کنترل، مخابرات و علوم کامپیوتر (بخصوص هوش مصنوعی). همانطور که فرمودید و بنده هم عرض کردم اعتبار استادی که باهاش کار میکنید مهمتر از نام دانشگاه است.

نقل قول نوشته اصلی توسط omidrey نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز ... برای رشته شما تقریبا همه ی دانشگاه های خوب کانادا برنامه دارن ... اگر رزومه خیلی عالی دارید و دانشگاه معروفی درس خونديد :
    1- university of Toronto
    2- McGill university در ایالت کبک ، شهر مونترال
    3- university of British Columbia در ایالت بریتیش کلمبیا شهر ونکور
    4- university of Waterloo در ایالت اونتاریو به فاصله یک ساعت و ربع از تورونتو با ماشين
    5- university of Alberta در ایالت آلبرتا شهر ادمونتون
    6- McMaster university در ایالت اونتاریو و شهر همیلتون نسبتا نزدیک به تورونتو فاصله ی 40 دقیقه با ماشين
    اگر دانشگاه متوسط درس خونديد و شرایط متوسط دارید
    1- york university در شهر تورنتو
    2- Concordia university در شهر مونترال ایالت کبک
    3- Simon Fraser university در شهر ونکوور
    4- university of Victoria در ایالت بریتیش کلمبیا ، نسبتا دور تا ونکوور فاصله 3 ساعت با ماشین . روی مرز بین کانادا و آمریکا ایالت واشنگتن
    5- Windsor university در شهر ويندسو ایالت اونتاریو 4 ساعت فاصله تا تورنتو با ماشين ( روی مرز کانادا و آمریکا نزدیک شهر شیکاگو با فاصله 4 ساعت و نيم با ماشين)

همچنین اگر دانشگاه های کانادایی مورد تایید وزارت علوم رو هم چک کنید ، می تونید یه دید کلی نسبت به رنک و کيفيت دانشگاه ها پیدا کنید و احیانا اگر بعدا خواستید برگردید ایران ، دانشگاهی که تحصیل کردین مورد تایید باشه و بتونيد تو ایران با مدرکتون کار کنید یا عضو هیئت علمی بشيد..

امیدوارم این اطلاعات برای شما مفید باشه ... موفق و موید باشید
    خیلی ممنون. فقط شما اطلاع دارید که کدومشون برای دادن فاند حتما نظر استاد رو میخوان و کدوم نه؟ بازم ممنونم

Junior Member

سلام من فارغ التحصیل ارشد ریاضی با معدل 14 و خرده ای از دانشگاه گیلان،گرایش کنترل و بهینه سازی، ولی آموزش محور بودم برای همین پایان نامه ندارم ،مقاله م ندارم، معدل 16 و خرده ای از تربیت معلم همدان برای لیسانس، 10 ساله دبیر ریاضی هستم،میخوام برای ارشد اقدام کنم،میخواستم راهنمایی کنین منو که آیا میتونم بورس بگیرم؟حالا هر کشوری،برای اینکه تحصیل برم خارج راهنمایی میخوام،دلیلم هم برای ارشد خوندم پایان نامه نداشتنه

مرسی
    ویرایش توسط Hoomaan_ : April 6th, 2018 در ساعت 12:47 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Amirkabir University

نقل قول نوشته اصلی توسط Mahdi_80 نمایش پست ها
    درود بر شما
    شما شرایطتون خوبه. منظورتون از ۵ تای اول کانادا کدوماست. به هرحال با اساتید ارتباطتون را قطع نکنید. بهشونreminderبزنید و پیگیر باشید. شما کی با اساتید مکاتبه کردید؟
    من دانشگاه های واترلو تورنتو بریتیش کلمبیا و آلبرتا و سایمون فریزر رو اپلای کردم ولی چند روز پیش از واترلو ایمیل اومد که ریجکت شدم.
    همون زمان اپلای کردن به استادا ایمیل زدم. ایمیلم رو می خوندن ولی هیچکدوم جوابی ندادن.
    به نظرتون اینکه برای مستر مجدد اقدام کردم تاثیر داشته ؟ چون شنیدم خیلی کم پذیرش میدن در همچین شرایطی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    روانشناسی

سلام دوست عزیز ... اول از همه باید بهت تبریک بگم به خاطر این رزومه ی خوبی که جمع کردی ... سعی کن نمره زبانت رو همون طور که گفتی بیاری روی ۷.۵ یا حتی ۸ ... مطمئن باش میتونی این نمره های زبان رو بیاری. اگر میخوای بری آمریکا GRE بالا بیاری... اگر بتونی GRE V:160 Q:170 AW:5 بیاری ، شک نکن با این معدل و سابقه پژوهشی و جوایزی که داری میتونی از دانشگاه‌های ۱ تا ۱۰ امریکا پذیرش با فاند کامل بگیری . نکته ای که جا داره بگم ، اگه میخوای کاملا صنعتی کار کنی بنظرم برای کشور آلمان اقدام کن ، مسترهایی که ارائه میکنن کاملا صنعتی و کاربردی هستن .
    به امید پیروزی شما و پذیرش از بهترین دانشگاه.

سلام ممنون از پاسخگوییتون. فقط یه چیزی رو شما اشتباه برداشت کردید. این ۳۰ تا کتاب ترجمه نیستن، تالیف هستن و کار من این بوده که نوشته های روانشناسی رو با تصویر(نقاشی) نشون بدم که این کار جزء نقاشی درمانی حساب میشه. فقط یه کتاب ترجمه دارم که تئوری فیلم درمانی هست. معدلمو سعی دارم ببرم بالا، درسای تخصصیم خوبه ولی متاسفانه عمومیا رو همش دارم با ۱۰ پاس میکنم که همین عمومیا تا الان معدلمو آوردن پایین. فعلا که بیشتر از هرچیزی روزانه دارم چند ساعت زبان کار میکنم که سال دیگه واسه امتحانای زبانم بالاترین نمرات ممکن رو بگیرم. مرسی که انقدر امیدوارم کردید. من پایین ترین دانشگاه هم باشه توی آمریکا یا کانادا واسم فرقی نداره فقط این واسم مهمه که بتونم فاند کامل بگیرم... اگه معدلم از این بالا تر نیاد در حد همین ۱۵-۱۶ باشه چی؟ بازم شانس دارم؟ چون نمیدونم در جریان سیستم پیام نور هستید یا نه... امتحانا ۳۰ تا سوال میدن و منابعش خیلی زیاده، بعد امتحاناش اکثرا ایراد دارن، خیلی وقتا خارج از منابع میدن یا جوابا دو گزینه ی درست داره و اعتراض ها هم یک از صد نتیجه میده. بخاطر همین خیلی امیدی به معدلم توی این دانشگاه ندارم

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط bigbangskh نمایش پست ها
    من دانشگاه های واترلو تورنتو بریتیش کلمبیا و آلبرتا و سایمون فریزر رو اپلای کردم ولی چند روز پیش از واترلو ایمیل اومد که ریجکت شدم.
    همون زمان اپلای کردن به استادا ایمیل زدم. ایمیلم رو می خوندن ولی هیچکدوم جوابی ندادن.
    به نظرتون اینکه برای مستر مجدد اقدام کردم تاثیر داشته ؟ چون شنیدم خیلی کم پذیرش میدن در همچین شرایطی
    شانس پذیرش مستر مجدد لزوما پایین نیست. در مورد شما احتمالا استادی که کارش match شما باشه و شما را بخواد پیدا نشده.

Junior Member

خیلی ممنونم دوست عزیز بابت جواب کاملتون.
    برای صنایع اصولا دانشگاهی هست که بشه برای مستر یا دکتری راحت تر برای فاند اقدام کرد؟

زمان مناسب ایمیل فرستادن سه الی شش ماه قبل از ددلاين ارسال مدارک میتونه خوب باشه مثلا اگه ددلاين پذیرش برای پاییز 2018 ، ژانویه 2018 باشه ، شما می تونید از جولای 2017 تا اکتبر 2017 این حول و حوش مکاتبات رو شروع کنید ، البته این نسخه ی از پیش تعیین شده ای نداره . یه عده بر این باور هستن که خیلی زودتر ایمیل میزنن جواب میگیرن مثلا یازده دوازده ماه قبل از ددلاين ، بعضی ها هم دقیقه نود ایمیل میزنن. هرچند خیلی از استادها جواب ایمیل نمیدن و بعضا میگن اول اپلاي کنید ... نکته ای که می تونید توجه کنید بهش اينه که استادهای درست حسابی معمولا تو پروفايلشون یه قسمتی دارن به اسم prospective students یا future students که مشخص میکنن آیا دانشجو میگیرن یا خیر ، آیا فاند وجود داره یا خیر ، و اینکه مشخص میکنن شما چه چیزایی باید براشون تهیه کنید و بفرستید تا short list بشید . در کل پروسه ی پیچیده ای نیست ، شما وقتی رزومه ی قوی داشته باشید بنظرم معطل نميشيد ... مورد بوده دانشجوی صنعتی شریف هنوز فارغ التحصیل نشده ولی تونسته پذیرش بگیره ، یعنی به محض اینکه ترم بهار تموم کنه ، ترم پاییز تو دانشگاه مقصد باشه ، مورد هم بوده همه چیز به موقع و ایمیل و مکاتبات به موقع داشته ولی متاسفانه جایی نتونسته قبولی بگیره ... امیدوارم پیام من برای شما مفید بوده باشه ... موفق باشید

Junior Member omidrey آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering (M.Sc.) - QIAU

نقل قول نوشته اصلی توسط ghazal89522 نمایش پست ها
    خیلی ممنون. فقط شما اطلاع دارید که کدومشون برای دادن فاند حتما نظر استاد رو میخوان و کدوم نه؟ بازم ممنونم
    متاسفانه من جزئیات رو برای همه ی دانشگاه ‌ها نمیدونم ، مثلا دانشگاه concordia حتما باید یک استاد پیدا کنید و اون بهتون فاند میده ... یا مثلا مک مستر داخل قسمت admission نوشته که لازم نیست قبل از اپلای کردن با استادی فیکس کنید ، هرچند مکاتبه با استاد و جلب نظرش خیلی میتونه تو فاند گرفتن تاثیر بذاره ... یا مثلا دانشگاه ویکتوریا قبل از اینکه اپلای کنید حتما باید یک استاد شمارو قبول کنه ... در کل شما به سایت دانشگاه‌ها سر بزنید وارد قسمت admissions و از اونجا graduate admissions بشید (معمولا همه ی دانشگاه‌ها این دو تا قسمت رو دارن ، حالا بعضی ها تحت عنوان prospective students هست) ... بعدش داخل این قسمت معمولا نوشته که آیا لازم هست نظر استاد رو قبل از پذیرش جلب کنید یا خیر .. ولی تجربه ثابت کرده قریب به اتفاق دانشگاه‌ها نظر استاد برای فاند ارجح هست ، چون این فاند معمولا دست استادها هست که از جاهای مختلف در اختیارشون قرار گرفته و لازمه که با دانشجوهایی که اپلای میکنن مصاحبه کنن و در نهایت فاند و پذیرش رو به دانشجو بدن ... بعضی دانشگاه ها هم اینطور نیست و خود کمیته پذیرش به شما فاند یا بورس میده و بعضا بعد از حضور در دانشگاه بهتون استاد راهنما هم معرفی میکنن ، در کل این اطلاعات رو یا میتونید از سایت دانشگاه پیدا کنید یا مستقیم به coordinator اون رشته ای که اپلای میکنید ایمیل بزنید و بپرسید ... انشالله موفق و موید باشید

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Nowdel نمایش پست ها
    سلام ممنون از پاسخگوییتون. فقط یه چیزی رو شما اشتباه برداشت کردید. این ۳۰ تا کتاب ترجمه نیستن، تالیف هستن و کار من این بوده که نوشته های روانشناسی رو با تصویر(نقاشی) نشون بدم که این کار جزء نقاشی درمانی حساب میشه. فقط یه کتاب ترجمه دارم که تئوری فیلم درمانی هست. معدلمو سعی دارم ببرم بالا، درسای تخصصیم خوبه ولی متاسفانه عمومیا رو همش دارم با ۱۰ پاس میکنم که همین عمومیا تا الان معدلمو آوردن پایین. فعلا که بیشتر از هرچیزی روزانه دارم چند ساعت زبان کار میکنم که سال دیگه واسه امتحانای زبانم بالاترین نمرات ممکن رو بگیرم. مرسی که انقدر امیدوارم کردید. من پایین ترین دانشگاه هم باشه توی آمریکا یا کانادا واسم فرقی نداره فقط این واسم مهمه که بتونم فاند کامل بگیرم... اگه معدلم از این بالا تر نیاد در حد همین ۱۵-۱۶ باشه چی؟ بازم شانس دارم؟ چون نمیدونم در جریان سیستم پیام نور هستید یا نه... امتحانا ۳۰ تا سوال میدن و منابعش خیلی زیاده، بعد امتحاناش اکثرا ایراد دارن، خیلی وقتا خارج از منابع میدن یا جوابا دو گزینه ی درست داره و اعتراض ها هم یک از صد نتیجه میده. بخاطر همین خیلی امیدی به معدلم توی این دانشگاه ندارم
    سلام ،،، در جواب به سوالتون ، بله چون رنک دانشگاه برای شما اهمیت نداره ، با معدل در حد ۱۵ و ۱۶ هم میتونید پذیرش با فاند بگیرید ، منتها باید سعی کنید نمره gre و زبانتون رو قوی کنید که ضعف معدل رو پوشش بده ، در کل معدل لیسانس ۳ از ۴ یا 75 درصد یا همون ۱۵ از ۲۰ مینیمم معدل مورد نیاز اکثریت دانشگاه‌های امریکا هستش (به جز دانشگاه‌های سطح بالا که معمولا ۱۶ یا بعضا ۱۷ از ۲۰ هستن) . منتها هرچقدر معدلتون بالاتر باشه ، قطعیت پذیرش گرفتن رو بالاتر میبره خصوصا اینکه شما به تعدد کتاب نوشتین و تو رشتتون وارد هستین ... موفق و موید باشید

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط behzad9 نمایش پست ها
    خیلی ممنونم دوست عزیز بابت جواب کاملتون.
    برای صنایع اصولا دانشگاهی هست که بشه برای مستر یا دکتری راحت تر برای فاند اقدام کرد؟
    برای رشته صنایع من آشنایی ندارم متاسفانه ، ولی میشه گفت تمامی دانشگاه‌ها هم برای مستر (m.sc) و هم برای دکتری فاند دارن (حالا به تناسب یکی کمتر یکی بیشتر چون فاند برای دانشجوهای مستر عموما کم هست) ... منتها لازمش اینه که اولا شما اطلاعات لازم برای اقدام کردن رو از سایت دانشگاه استخراج کنید که ببینید شرایطتتون با شرایط دانشگاه جور هست یا خیر مثل معدل ، رشته ، نمره زبان و سایر اطلاعات ... دوما بعد از اینکه دیدید شرایط پذیرش دانشگاه رو دارید باید ببینید که آیا نیاز هست با استادی مکاتبه کنید یا خیر و سپس شروع کنید به پیدا کردن استادهایی که مشغول تدریس داخل اون دانشگاه هستن و فیلدشون با فیلد کاری شما جور هست رو باهاشون مکاتبه کنید تا ازشون پاسخ مثبت بگیرید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)