صفحه 729 از 859 نخستنخست ... 229629679719720721722723724725726727728729730731732733734735736737738739779829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,281 تا 7,290 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Senior Member aida8404 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

سلام دوستان ببخشید سوالی دارم که امیدوارم دوستان بتونن کمک کنند.
    من لیسانس و ارشد زبان دارم ولی بخاطر اینکه دکترای زبان نخوانم دوباره ارشد گرفتم اینبار در رشته بیوشیمی. خواستم بپرسم ایا با توجه به اینکه من لیسانسم بیوشیمی نیست ایا شانسی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا دارم؟ یا بخاطر لیسانس غیر مرتبط شانسی ندارم؟ مرسی
    وقتی زندگی برايت خيلی سخت شد يادت باشه که دريای آروم ناخدای قهرمان نميسازه...

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط sia2016 نمایش پست ها
    دوست عزیز من نسخه پیچی برای کسی انجام نمیدم. با توجه به شرایط ایشون برای ارشد محال بورسیه بشن. تعریف بورسیه هم یعنی پولی که دولت میده و نیازی به برگشت دادن پول نیست. کمک در راه خدا....
    برای ارشد من همچین چیزی رو ندیدم و سراغ هم نداشتم کسی کل هزینه تحصیلش رو کمک در راه خدا بگیره از طرف دولت. مگر اینکه طرف نابغه باشه و بخوان جذبش کنند.
    شما هم عزیزم انقدر الکی مردم و امیدوار نکن. بهتره بر اساس واقعیت دوستان رو راهنمایی کنیم.
    اگر منظورتون فاند کامل گرفتنه من زیاد دیدم و نابغه هم نبودند. در بسیاری از دانشکده های کانادا اصولا پذیرش ارشد یا دکترا بدون فاند نمیدهند و دانشجوی سلف فاند در رشته های تز دار نمیپذیرند.

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

ظاهرا اسامی متفاوت مسبب جنگ و جدل شده!
    bursary, award, scholarship, fellowship و ... غالبا مفهوم کاملا مرزبندی شده ای ندارن. بعضی دانشگاه ها از اسم اسکالرشیپ استفاده می کن بعضی از بورس و به همین ترتیب.
    بعضی جاها کلمه بورس را برای فاندی که بر مبنای نیاز باشه استفاده می کنن و لغت اسکالرشیپ و فلوشیپ را برای فاندی که بر مبنای امتیاز هست به کار می برن. دانشجو در قبال اینا اصولا وظیفه ای نداره مگر درس خوندن و حفظ وضعیت تحصیلی مناسب.
    در کنار اینا teaching assistantship , research assistantship هم هست که فاند در مقابل وظایف کاری مشخص داده میشه به دانشجو.
    در کانادا معمولا پکیج فاند دانشگاه مجموعه ای از ایناس مثلا ra , scholarship. یا ممکنه ta هم اضافه بشه.
    تو امریکا ولی خیلی دیدم و تجربه هم داشتم که فاند فقط از یک منبع تامین بشه. مثلا افر فاند فقط شامل ta باشه و کل هزینه ها رو پوشش بده.
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط sarah9093 نمایش پست ها
    دوست گرامی فکر کنم منظور پرسشگر از بورس همان فاندی که از طرف دانشگاه و استاد به دانشجو تعلق می گیرد بوده و نه بورس دولتی . معمولا دوستان ایرانی از واژه بورس بجای فاند زیاد استفاده می کنند. اما بورس دولتی حتی به یک نابغه هم تعلق نمی گیرد چرا که یکی از دوستانم پذیرش مستر ازبرکلی گرفته بود سلف فاند و بدنبال بورس دولتی بود که متوجه شد "بند پ" مهمترین معیار برای گرفتن بورس دولتی است ! این فرد یکم اوضاع رزومه اش را با بهتر کردن نمره جی ار ای بهبود بخشید و پذیرش پی اچ دی فول فاند همان دانشگاه در همان رشته را گرفت.
    در ضمن در زمینه شانس پذیرش واقعا هیچ واقعیتی که بتوان انرا بصورت یک قانون در آورد وجود ندارد. برای نمونه کسی را می شناختم با نمره تافل 80 و جی اری 280 و لیسانس زبان از آزاد و فوق روانشناسی از پیام نور و بدون هیچ مقاله و کار ارزشمندی توانست پذیرش فول فاند از یک دانشگاه امریکایی بگیرد چرا که استاد را در یک کنفرانس دیده بود...و یا دوستی که با معدل زیر 15 هم در کارشناسی هم در ارشد و با نمره تافل 90 و جی ار ای 320 و البته چندین مقاله ی خوب آی اس آی توانست از دانشگاهی چون caltech پذیرش فول فاند در مقطع دکترا بگیرد. در حالی که در همین فروم به این فرد گفته بودند با این معدلها هیچ شانسی برای گرفتن پذیرش از 100 دانشگاه برتر ندارد چه برسد به دانشگاهی چون caltech..از این دست مثالها زیادند..
    به پرسشگر (navidshafighi) هم دوستان توصیه های خوبی کردند که نمره ی زبانش را بهتر کند و اگر شد جی آر ای و مقاله که بتواند تا حدودی ضعف معدل را بپوشاند وشانسش را بیش از پیش افزایش دهد.
    در غیر خطی بودن بحث پذیرش من هیچ شکی ندارم. اما در مورد آماری که به اسم پذیرش ارایه میشه تو فضای مجازی تردید های زیادی دارم. متاسفانه افرادی که رزومه ها و پذیرش های تخیلی تو فروم ایجاد می کنن کم نیستن مگه اینکه شناخت شخصی وجود داشته باشه.
    نکته دیگه اینه که حتی اگه این مورد کلتک که فرمودین درست هم باشه من به شخصه به عنوان یک دیتای خارج از محدوده بهش نگاه می کنم. ایا قابلیت برنامه ریزی برای اینده داره؟ شاید یک نفر با معدل پایین ولی با ایتم هایی مثل GRE ومقاله های معتبر تونسته باشه نظر استاد و دانشگاهی که سالانه تعداد زیادی رزومه های عالی اعم از معدل و مقاله و دانشگاه شناخته شده و ... براش اپلی می کنن را جلب کنه. شاید...
    «اگر می‌اندیشید که با کشتن من می‌توانید کسی را از نکوهش زندگی زیان‌آورتان بازدارید، سخت در اشتباهید. آسان‌ترین و شریف‌ترین راه، از پای درآوردن دیگران نیست؛ بلکه بهتر ساختن خویشتن است.»
    مرگ سقراط

Junior Member

من فقط میخوام بگم شما نیازی به رزومه خارق العاده ندارید که بتونید پذیرش با فاند بگیرید فقط تلاش و ممارست لازمه .
    من دانشگاه آزاد درس خوندم معدلم هم 17 هست و آیلتس 7 دارم همین نه مقاله و نه کارپژوهشی با مکاتبه با اساتید شاید بعد از بیشتر از 150 تا ایمیل زدن تونستم از دو جا پذیرش بگیرم یکیش دانشگاه manitoba که partial fund هست و یکی دیگه هم دانشگاه Dalhousie که با استاد صحبت کردم قراره فاند کامل بگیرم .
    تو این مسیر خیلیا شما رو ناامید میکنن ولی به هیچ عنوان ناامید نشید روند کار همینی هست که گفتم و از سال ها پیش تا الان خیلیا از همین روش تونستن نتیجه بگیرن .

Global Moderator

Simon آواتار ها

کاربران گرامی
    با سلام و احترام

تعدادی از ارسال های اخیر به علت نقض مقررات فروم بدون ارسال پیام خصوصی به صاحب پست، حذف شدند. لطفا دقت بفرمایید دادن اطلاعات غلط، بحث و جدل، استفاده از الفاظ نامناسب و ... همگی خلاف مقررات فروم می باشد. دوستانی هم که در این عنوان نظر دیگران درخصوص شانس پذیرششان را میپرسند باید در مورد پاسخ دریافت شده دقت کنند و به هر پاسخی اطمینان نکنند. چه بسا این پاسخ ها حاصل تجربیات فردی باشد که با شما در بسیاری از نکات متفاوت بوده و عملا خیلی از وجوه رزومه ی خود را آشکار نمیکند. قرار نیست در این عنوان با یک بله یا خیر دیگران سرنوشت خود را دستخوش تغییر قرار دهید. اینجا صرفا جهت یک بررسی نسبی در حواشی رزومه کاربرد دارد و نباید ملاک قطعی شما برای تصمیمات آینده قرار گیرد. کما اینکه همانطور که دوستان گفتند خیلی ها در این عنوان عملا از ادامه ی مسیر منع شدند و در حال حاضر در جایگاه های خوب آکادمیک مشغول به تحصیل هستند. پس همه چیز بعد از رزومه به تلاش شخصی شما مربوط میشود نه دیدگاه دیگران در خصوص تلاش شما.

موفق باشید
    اطلاعیه مهم در بخش آمریکا
    اطلاعیه مهم در بخش کانادا

شبیه ساز آزمون تافل را از کجا دانلود کنیم؟
    از پاسخ دادن به پیام خصوصی یا پیام بازدید کننده ایی که در سطح انجمن قابل مطرح کردن است معذورم.

نقل قول نوشته اصلی توسط aida8404 نمایش پست ها
    سلام دوستان ببخشید سوالی دارم که امیدوارم دوستان بتونن کمک کنند.
    من لیسانس و ارشد زبان دارم ولی بخاطر اینکه دکترای زبان نخوانم دوباره ارشد گرفتم اینبار در رشته بیوشیمی. خواستم بپرسم ایا با توجه به اینکه من لیسانسم بیوشیمی نیست ایا شانسی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا دارم؟ یا بخاطر لیسانس غیر مرتبط شانسی ندارم؟ مرسی
    درود بر شما
    اگر منظورت پذیرش برای دکتراست که شما قطعاً شانس پذیرش داری. اتفاقاً این که شما دو رشته ای هستی و مدرک فوق لیسانست بیوشیمیه و فوق زبان هم داری میتونه یک نقطه قوت در رزومه ی شما محسوب بشه. بنابراین شرایط پذیرش دانشگاه ها را یه نگاهی بنداز و ببین که باید توی فیلد مورد علاقه ات با استاد مکاتبه کنی تا اوکی بده یا کمیته ی تحصیلات تکمیلی در مورد پذیرش تصمیم می گیره.
    موفق باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط Simon نمایش پست ها
    کاربران گرامی
    با سلام و احترام

تعدادی از ارسال های اخیر به علت نقض مقررات فروم بدون ارسال پیام خصوصی به صاحب پست، حذف شدند. لطفا دقت بفرمایید دادن اطلاعات غلط، بحث و جدل، استفاده از الفاظ نامناسب و ... همگی خلاف مقررات فروم می باشد. دوستانی هم که در این عنوان نظر دیگران درخصوص شانس پذیرششان را میپرسند باید در مورد پاسخ دریافت شده دقت کنند و به هر پاسخی اطمینان نکنند. چه بسا این پاسخ ها حاصل تجربیات فردی باشد که با شما در بسیاری از نکات متفاوت بوده و عملا خیلی از وجوه رزومه ی خود را آشکار نمیکند. قرار نیست در این عنوان با یک بله یا خیر دیگران سرنوشت خود را دستخوش تغییر قرار دهید. اینجا صرفا جهت یک بررسی نسبی در حواشی رزومه کاربرد دارد و نباید ملاک قطعی شما برای تصمیمات آینده قرار گیرد. کما اینکه همانطور که دوستان گفتند خیلی ها در این عنوان عملا از ادامه ی مسیر منع شدند و در حال حاضر در جایگاه های خوب آکادمیک مشغول به تحصیل هستند. پس همه چیز بعد از رزومه به تلاش شخصی شما مربوط میشود نه دیدگاه دیگران در خصوص تلاش شما.

موفق باشید
    درود بر همگی

ضمن سپاس از Simon عزیز بابت نکاتی که گوشزد کردند در تکمیل بحث باید بگم که قرار نیست اینجا به کسی امید واهی بدیم. معمولاً دوستانی که در اینجا صاحب نظرند ، نتیجه ی تجربیات شخصیشون را بازگو می کنند و به ندرت هم بعضی ها سوابق و تجربیات دوستان و آشنایان نزدیکشون را منعکس می کنند و کسی قصد نداره که بقیه را سرکار بذاره.
    فقط همونطور که قبلاً هم خیلی ها اشاره کردند، چون اکثر دانشگاه های کانادا استادمحور اند به دوستانی که دنبال اپلای و پذیرش هستند اکیداً توصیه می کنم که وقت بگذارند و مراحل زیر را انجام بدهند تا ان شالله به نتیجه ی مطلوب برسند:
    1- تهیه رزومه با فرمت مناسب بطور مختصر و مفید که نشان دهنده کلیه سوابق تحصیلی و کاری و توانمندی های تخصصی باشه. 2 تا نهایتاً 3 صفحه.
    2- شناسایی علایق و فیلدهایی که تصمیم دارید در اون ادامه تحصیل بدید.
    3- بررسی دانشگاه ها و اساتیدی که در زمینه ی علایق تحصیلی شما کار می کنند.
    4- بررسی Minimum reqirements جنرال و اختصاصی هر دانشگاه / رشته و تصمیم گیری برای اینکه کجاها شرایطش به شما نزدیکه.
    5- تهیه لیستی از اساتید و ایمیل هاشون در یک فرمت اکسل
    6- تهیه یک نامه ی جنرال با محتوای اینکه علاقه دارید با این استاد در این زمینه یا زمینه ها همکاری بکنید و آیا ایشون مایله شما را به عنوان دانشجوی ارشد/دکترا بپذیره.
    7- وارد کردن اسم و ایمیل استاد مورد نظر در متن نامه و Copy /paste نامه آماده شده در ایمیل تون و ارسال به آدرس استاد مربوطه و بعد پیگیری جواب ها.
    8- در صورت دریافت پاسخ مثبت و تأیید استاد در مراحل نهایی ، اپلای کردن برای دانشگاه های مورد نظر

لازم به توضیح اینکه به موازات همه ی این مراحل باید برای گرفتن مدرک زبان برنامه ریزی داشته باشید. ضمناً برای تسریع کار سعی کنید برای یک دانشگاه اپلای نکنید بلکه چند تا دانشگاه در نظر داشته باشید. چون نمی شه صددرصد مطمئن بود که اون دانشگاه حتماً پذیرش میده. ضمن اینکه اگر بیشتر از یکی پذیرش داد شما قدرت انتخاب دارید.

موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان
    من فعلا ارشدم تموم نشده میخواستم بدونم با این شرایط امیدی به فول فاند هست ؟ و اینکه با توجه به روزمه ام چه کشوری مناسب تر میتونه باشه

رشته کامپیوتر هوش مصنوعی دانشگاه آزاد قزوین
    معدل حدود ۱۷
    با توجه به اینکه استاد خوب و پایه کاری دارم تا پایان دوره ام میتونم ۲ مقاله isi داشته باشم
    چون هنوز تصمیم نگرفتم چه کشوری قراره اپلای کنم، امتحان زبان ندادم ولی تقریبا رو زبان مسلطم، میتونم نمره خوبی کسب کنم

Member sia2016 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    دکترای هوش مصنوعی از دانشگاه کالیفرنیا

نقل قول نوشته اصلی توسط algorithms نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من فعلا ارشدم تموم نشده میخواستم بدونم با این شرایط امیدی به فول فاند هست ؟ و اینکه با توجه به روزمه ام چه کشوری مناسب تر میتونه باشه

رشته کامپیوتر هوش مصنوعی دانشگاه آزاد قزوین
    معدل حدود ۱۷
    با توجه به اینکه استاد خوب و پایه کاری دارم تا پایان دوره ام میتونم ۲ مقاله isi داشته باشم
    چون هنوز تصمیم نگرفتم چه کشوری قراره اپلای کنم، امتحان زبان ندادم ولی تقریبا رو زبان مسلطم، میتونم نمره خوبی کسب کنم
    سلام دوست عزیز.
    شما شرایطتون خوبه و مطمعنا با کمی تلاش میتونید هم پذیرش بگیرید و هم شانستون رو برای فول فاند امتحان کنید.
    پست قبلی رو مطالعه بفرمایید. دوست خوبمون به نکات خیلی خوبی اشاره کردند که میتونه براتون خیلی مفید باشه.
    سوالی هم در مورد هوش مصنوعی داشتین اگر وقتش رو داشته باشم در خدمت شما هستم.
    موفق باشید.
    ممنون از امتیازهایی که میدین. موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)