صفحه 747 از 859 نخستنخست ... 247647697737738739740741742743744745746747748749750751752753754755756757797847 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,461 تا 7,470 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط Kazi69 نمایش پست ها
    ۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل :برق مخابرات دانشگاه امام رضا مشهد با معدل 15

2- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل : برق قدرت دانشگاه ازاد تهران با معدل 17
    ۳- نمره زبان (آیلتس/تافل) (به تفکیک مهارت‌ها) : آیلتس ندارم هنوز اما 7 رو ایشالا میگیرم

4- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس): 3 مقاله isi و چنتا مقاله کنفرانسی

5-سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (مانند اختراع/پروژه های تحقیقاتی و ...) : تا اخر سال سرباز هستم که در کارخانه نساجی خدمت میکنم(امریه) و فکر کنم سابقه کار واسم حساب میشه و قبل سزبازی هم 2 سال بیمه داشتم

6- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) : شانس بنده در گرفتن پذیرش مقطع دکتری چقدر است؟دانشگاه مد نظرم رو نمیدونم ولی میدونم دانشگاه های خیلی سطح بالا نمیتونم. متاهل هستم و میخوام تحصیلم همراه با فاند باشه. خدود 200 میلیون هم سرمایه دارم.
    ممنون میشم راهنماییم کنین
    شانس خوبی برای دریافت فاند از دانشگاه های متوسط کانادا دارین. سعی کنید که نمره زبان را بالا بگیرین و ترجیحا به نظر من اگر میتونید تافل بدید و نه آیلتس. از همین الان هم مکاتبه با استاتید را شروع کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط fatemeh10adp نمایش پست ها
    - دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل : مهندسی برق الکترونیک دانشگاه دولتی روزانه معدل 16.35

2- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل : مهندسی برق -کنترل دانشگاه دولتی روزانه معدل 19.05 (نفراول گروه)

۳- نمره زبان (آیلتس/تافل) (به تفکیک مهارت‌ها):S:7, R;7.5, W:6.5, L:7.5

۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس): ندارم

۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (مانند اختراع/پروژه های تحقیقاتی و ...) :10سال سابقه بیمه، مرتبط با صنعت برق

۷- دانشگاه/رشته/نیم سال/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) :حتما باید فول فاند بگیرم. اگر نمره GRE خوب بگیرم که احتمالش زیاده آیا نبود مقاله رو جبران میکنه ؟
    همونطور که بقیه دوستان هم گفتن داشتن مقاله خیلی مهمه. رقیب های شما معمولا معدل هاشون خوبه و چیزی که یک Applicant را از بقیه در چنین شرایطی متمایز میکنه کارهای پژوهشی (چه در قالب مقالات isi و چه در قالب دوره های Internship ) هست. نداشتن مقاله اگر همراه با گپ تحصیلی باشه شانس را بیشتر کاهش میده. اگر زمان کافی ندارین به قول آقا مهدی در کنفرانس های بین المللی داخلی چند تا مقاله حداقل بدید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط federico نمایش پست ها
    همونطور که بقیه دوستان هم گفتن داشتن مقاله خیلی مهمه. رقیب های شما معمولا معدل هاشون خوبه و چیزی که یک Applicant را از بقیه در چنین شرایطی متمایز میکنه کارهای پژوهشی (چه در قالب مقالات isi و چه در قالب دوره های Internship ) هست. نداشتن مقاله اگر همراه با گپ تحصیلی باشه شانس را بیشتر کاهش میده. اگر زمان کافی ندارین به قول آقا مهدی در کنفرانس های بین المللی داخلی چند تا مقاله حداقل بدید.
    عرض تبریک بابت رزومه عالی شما.
    من به هیچ وجه توجیه شما رو قبول ندارم ایشون معدل بسیار بالا اون هم از دانشگاه دولتی. اینکه گیر کار دو تا مقاله کنفرانس داخلی بی اعتبار هست به هیچ وجه راهنمایی مناسبی نخواهد بود. یک از دوستان من با معدل پایین تر از شما فکر کنم 18.5 از دانشگاه صنعتی اصفهان فارغ التحصیل شد و الان دانشگاه ubc دکترا با فاند کامل مشغول تحصیل هست. مطمئنا با سطح زبان خوبی که دارین میتونین با یک مکاتبه خوب با اساتید به هدفتون برسین. تسلط شما به موضوع کاری و انتخاب اساتیدی که توی این فیلد کار میکنن بسیار مهم هست. پس هر چه زودتر مکاتبه با اساتید رو شروع کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط akbar2014 نمایش پست ها
    عرض تبریک بابت رزومه عالی شما.
    من به هیچ وجه توجیه شما رو قبول ندارم ایشون معدل بسیار بالا اون هم از دانشگاه دولتی. اینکه گیر کار دو تا مقاله کنفرانس داخلی بی اعتبار هست به هیچ وجه راهنمایی مناسبی نخواهد بود. یک از دوستان من با معدل پایین تر از شما فکر کنم 18.5 از دانشگاه صنعتی اصفهان فارغ التحصیل شد و الان دانشگاه ubc دکترا با فاند کامل مشغول تحصیل هست. مطمئنا با سطح زبان خوبی که دارین میتونین با یک مکاتبه خوب با اساتید به هدفتون برسین. تسلط شما به موضوع کاری و انتخاب اساتیدی که توی این فیلد کار میکنن بسیار مهم هست. پس هر چه زودتر مکاتبه با اساتید رو شروع کنین.
    دوست عزیز کمی باید در این شرایط واقع نگر بود. اولا اینکه اونا اکثرشون فقط دانشگاه شریف و تهران را میشناسن! پس دانشگاه های دیگه فرقی براشون نداره! من خودم لیسانس صنعتی اصفهان بودم پس میدونم شرایطو. اون دوست شما هم استثنا بوده و یا یه مورد دیگه توی رزومش بوده که شما ممکنه ازش بی اطلاع باشید وگرنه UBC همینطوری کسی رو فاند نمیده. برای دانشگاه های کانادا مقاله خیلی مهم هست و یه سری از فاندها بر اساس کارهای پژوهشی اصلا داده میشه. به طور کلی همونطور که گفتم کار پژوهشی مهم هست که به استاد ثابت کنه شخص پژوهش بلده و میدونه چطور یک متن پژوهشی آکادمیک را بنویسه.

البته همه این موارد بستگی به سطح دانشگاه هم داره. من کسایی رو میشناسم که در Memorial University of Newfoundland با فاند پذیرفته شدن در حالی که یا مقاله نداشتن و یا فقط یه کنفرانسی داشتن (استادشون ایرانی بوده و از دانشگاه تهران و خواجه نصیر بودن).

ApplyAbroad Hero chemistrymaste آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Biophysical and Bioanalytical Chemistry

نقل قول نوشته اصلی توسط federico نمایش پست ها
    دوست عزیز کمی باید در این شرایط واقع نگر بود. اولا اینکه اونا اکثرشون فقط دانشگاه شریف و تهران را میشناسن! پس دانشگاه های دیگه فرقی براشون نداره! من خودم لیسانس صنعتی اصفهان بودم پس میدونم شرایطو. اون دوست شما هم استثنا بوده و یا یه مورد دیگه توی رزومش بوده که شما ممکنه ازش بی اطلاع باشید وگرنه UBC همینطوری کسی رو فاند نمیده. برای دانشگاه های کانادا مقاله خیلی مهم هست و یه سری از فاندها بر اساس کارهای پژوهشی اصلا داده میشه. به طور کلی همونطور که گفتم کار پژوهشی مهم هست که به استاد ثابت کنه شخص پژوهش بلده و میدونه چطور یک متن پژوهشی آکادمیک را بنویسه.
    دوست خوبم
    درباره یو بی سی و مک گیل اطلاعی ندارم (درباره مهندسیش) چون اونجا نیستم

ولی یه چیزی که میتونم گارانتی کنم

و دوستمم قبل ازینکه اینجا بیام بهم گفت و حق هم با ایشون هست

اینه که دلیل اینکه یه استاد از مک گیل میاد از شریف و تهران دانشجو میگیره به خاطر شناخته بودن اسم دانشگاه نیست
    به خاطر دو چیز هست:
    1. دانشجوهای قبلی شریف مرام میذارن و دوستاشونو معرفی میکنن و یا ریکامند میکنن به سوپروایزر وقتی رزومه رو براشون میفرسته
    2. استاد از بچه های شریف خاطره خوبی داره چون خوب کار کردن و ترجیح میده از یه دانشگاه نام اشنا دانشجو بگیره

من تجربه شخصی دارم. این یه مورد تجربه شخصی من هست و میتونم براتون بازگو کنم و دلیل دارم برای این حرفم که بالا نوشتم.

وگرنه استادا مهم نیست واسشون که شما از دانشگاه صفدرقلی میاین یا از دانشگاه شریف.
    حتی اگه اون دانشگاه دانشگاه ازاد باشه.

این تجربه شخصی منه چون من شریفی و تهرانی نیستم.

سیستم کانادا بر اساس اعتماد میچرخه معمولا و استادها ترجیح میدن از یه دانشگاه نام اشنا که قبلا ازش دانشجو داشتن دانشجو بگیرن و یا از کشوری دانشجو بگیرن که یه دانشجو تونسته درست ارتباط برقرار کنه با محیط. شما وقتی کانادا بیاین میبینین بیشتر از اینکه درس شما چطوریه (مهمه البته) این اهمیت داره که چقدر میتونن با شما تعامل کنن و به شما اطمینان کنن.

رفیق من لیسانسشو تهران خوند
    فوقو آخن
    و بچه همیشه نمره هاش عالی بود

دکتراشو اومد کانادا
    و هم اعتبار اخن رو زیر سوال برد هم تهرانو و استادش دیگه دانشجو از تهران نگرفت (مهندسی).

"We believe in "Possibility

به هر چیزی که فکر کنید از ته دلتون، بهش میرسید!

نقل قول نوشته اصلی توسط chemistrymaste نمایش پست ها
    دوست خوبم
    درباره یو بی سی و مک گیل اطلاعی ندارم (درباره مهندسیش) چون اونجا نیستم

ولی یه چیزی که میتونم گارانتی کنم

و دوستمم قبل ازینکه اینجا بیام بهم گفت و حق هم با ایشون هست

اینه که دلیل اینکه یه استاد از مک گیل میاد از شریف و تهران دانشجو میگیره به خاطر شناخته بودن اسم دانشگاه نیست
    به خاطر دو چیز هست:
    1. دانشجوهای قبلی شریف مرام میذارن و دوستاشونو معرفی میکنن و یا ریکامند میکنن به سوپروایزر وقتی رزومه رو براشون میفرسته
    2. استاد از بچه های شریف خاطره خوبی داره چون خوب کار کردن و ترجیح میده از یه دانشگاه نام اشنا دانشجو بگیره

من تجربه شخصی دارم. این یه مورد تجربه شخصی من هست و میتونم براتون بازگو کنم و دلیل دارم برای این حرفم که بالا نوشتم.

وگرنه استادا مهم نیست واسشون که شما از دانشگاه صفدرقلی میاین یا از دانشگاه شریف.
    حتی اگه اون دانشگاه دانشگاه ازاد باشه.

این تجربه شخصی منه چون من شریفی و تهرانی نیستم.

سیستم کانادا بر اساس اعتماد میچرخه معمولا و استادها ترجیح میدن از یه دانشگاه نام اشنا که قبلا ازش دانشجو داشتن دانشجو بگیرن و یا از کشوری دانشجو بگیرن که یه دانشجو تونسته درست ارتباط برقرار کنه با محیط. شما وقتی کانادا بیاین میبینین بیشتر از اینکه درس شما چطوریه (مهمه البته) این اهمیت داره که چقدر میتونن با شما تعامل کنن و به شما اطمینان کنن.

رفیق من لیسانسشو تهران خوند
    فوقو آخن
    و بچه همیشه نمره هاش عالی بود

دکتراشو اومد کانادا
    و هم اعتبار اخن رو زیر سوال برد هم تهرانو و استادش دیگه دانشجو از تهران نگرفت (مهندسی).
    این حرف شما را قبول دارم که میگید دانشجوهای قبلی در نظر استاد برای قبولی دانشجوهای جدید مهمن. من حرفم اینه که اگرچه معدل مهمه، ولی تمام ماجرا نیست! من خودم پارسال با اینکه معدلم خوب بود و یه مقاله isi (البته اسم سوم) داشتمو دو تا در حال داوری و پژوهشگر برتر دانشگاه هم شده بودم و ...، استادا اکثرشون منو میپیچوندن! بعد که دو تا مقاله isi دیگه چاپ کردم (هر دو اسم اول) و سال بعدش اقدام کردم، کاملا شاهد تغییر دیدگاه اساتید شدم و منو مشتاقانه تشویق به اپلای کردن.

Junior Member

۱- لیسانس دانشگاه تهران + مهندسی کامپیوتر + 13
    ۲- فوق لیسانس دانشگاه علم و صنعت + هوش مصنوعی + 17.5
    ۳- تافل 115
    ۴- (GRE (V:160/Q:165/W:4
    ۵- 1 مقاله ISI

برای چه دانشگاه هایی شانس فول فاند دارم؟ با تشکر

Junior Member

دوستان سلام. لطفا این متن رو بخونید و نظرتون رو بگید که ایا برای این کالج، دیپلم متوسطه کافیه یا پیش دانشگاهی هم باید باشه

Admission to a Post-Secondary Diploma or Certificate program
    To be eligible you must possess the equivalent of an Ontario Secondary School Diploma (OSSD) and required courses as noted
    on specific program web pages at:
    humber.ca/program

Equivalencies
    The following:
    Diplom-Metevaseth/National High School Diploma with a minimum grade of 12 in required program subjects.

این مدارک مورد نیاز ایرانی هاست. اما من مدرک پیش دانشگاهیم رو گم کردم. پیدا نمیکنم
    میخواستم ببینم دیپلم یعنی کافیه یا باید پیش دانشگاهی هم باشه. ممنون

Question پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

سلام، ممنون میشم نظرتونو بگین.
    فقط اینکه من 6 سال دیرتر رفتم دانشگاه اما از شروع تحصیلم گپی نداشتم.

0-مقطع مورد نظر برای اپلای: ارشد مکانیک

1- دانشگاه کاردانی+ رشته تحصیلی + معدل : دانشگاه آزاد (سما) - مکانیک خودرو - معدل 19.12 (نفر اول ورودی)

2
    - دانشگاه کارشناسی (ناپیوسته) + رشته تحصیلی + معدل : دولتی - مهندسی مکانیک خودرو - معدل 18.94 (نفر اول ورودی)

3
    - نمره زبان (آیلتس/تافل) (به تفکیک مهارت‌ها) : آیلتس 7

4
    - نمره جی ار ای: V: 150 / Q: 161 / AW:3.5

5- تعداد مقالات داخلی و خارجی (ژورنال/کنفرانس): یک مقاله ISI با IF +3 (2 ترم دیگه هنوز دارم، شاید بتونم به 2تا برسونمش)

6- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (مانند اختراع/پروژه های تحقیقاتی و ...) : 2 ترم TA

7
    - دانشگاه/ نوع فاند (فول فاند یا سلف فاند) :دانشگاه خاصی مد نظرم نیست - فول فاند

Junior Member

با سلام
    دوستان معدل کارشناسی زیر 15 توسط چه مواردی میتونه کاور بشه؟
    شفا تر بگم شخصی که معدل کارشناسیش زیر 15 هست (که حداقل اکثر دانشگاههاس واسه پذیرش) با مواردی مثل مقاله-greنمره -نمره تافل میتونه کاورش کنه یا نه کلا با دیدن معدل کارشناسی میذارنش کنار؟؟
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)