صفحه 794 از 859 نخستنخست ... 294694744784785786787788789790791792793794795796797798799800801802803804844 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,931 تا 7,940 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Member mohamadaliv آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mech Eng - BASU

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

با عرض سلام به همه دوستان عزیز
    من قصد دارم واسه دکترا اقدام کنم لطفاً نظرتون رو درباره شانس من بگید:

۱- دانشگاه لیسانس: مهندسی مکانیک - دانشگاه دولتی - 15.7
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس: مهندسی مکانیک - دانشگاه دولتی - 16.7
    ۳- نمره زبان: تافل 105
    ۴- نمره GRE - به تفکیک: V-146 Q-168 W-3.0 (البته قصد دارم دوباره شرکت کنم برای نمره 320+ )
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی: 1 مقاله کنفرانس - 2 مقاله ژورنال (1 ISI و 1 ژورنال معمولی) و البته چند مقاله در حال تکمیل
    ۶- سابقه کار مرتبط و سایر نکات برجسته در رزومه (3 سال سابقه کار مرتبط و چندین پروژه)
    ۷- نوع و رنکینگ دانشگاه اصلن مهم نیست و فقط به دنبال پذیرش فول فاند هستم.
    8- نکته مهم اینه که من ارشدم رو 5 سال پیش گرفتم. می خواستم بدونم این گپ تحصیلی مشکلی ایجاد نمی کنه؟

با تشکر
    ...::: یه بغل آرامش، یه سیر دل خوش، همه خواسته من از زندگی :::...

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Some question about Canadian Univ. (Electrical Eng

با سلام
    من 38 ساله مجرد هستم لیسانس انگلیسی پیام نور با معدل 14.5 . ارشد mba از آزاد با معدل 17
    بین تموم شدن لیسانس و شروع ارشد 11 سال فاصله هست که در این میان کارم فروش و بازاریابی بوده
    کل پولم حدود 30 هزار دلار کانادا
    نتیجه تحقیقاتم این بود که برای ویزا شدن ارشدم رو اصلا مطرح نکنم و برای یک رشته بیزنس اقدام کنم ولی هر چی میگردم یا به پولم نمیخوره یا جی مت میخواد
    ممنون میشم اگر کسی میدونه راهنماییم کنه
    اول اینکه دانشگاه یا رشته مناسبی با پول من میشناسین؟
    دوم اینکه اگر کالج اپلای کنم با توجه به سنم و گپ تحصیلی احتمال ویزا هست؟
    ممنون میشم اگر کسی کمکم کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط motherland نمایش پست ها
    1- رشتۀ لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی پلیمر- آزاد علوم و تحقیقات تهران -13.50
    2- رشتۀ فوق لیسانس – نام دانشگاه – معدل نهایی : مهندسی پلیمر- دانشگاه تبریز- 16.29 (البته بدون نمره پایان نامه .نمره پایان نامه ام 20 شده. از ورودی سال 94 به بعد نمره پایان نامه در معدل حساب نمیشه و کیفی شده)
    3- نمرۀ زبان (تافل/آیلتس) به تفکیک نمرات مهارت‌ها: دارم میخونم که امتحان بدم
    4- نمرۀ GRE یا GMAT به تفکیک نمرات مهارت‌ها: -
    5- تعداد مقالات ژورنالی (به تفکیک ISI یا غیر ISI) با ذکر نام ناشر : یک مقاله تازه پابلیش شده با ایمپکت 2.3 در applied organometallic chemistry (اسم اول هستم)
    مقاله دوم تازه اکسپت شده ( ISI- ایمپکت فاکتور 3 اسم اول هستم)- مقاله سوم به عنوان coworker و اون هم ISI هست.(البته یکی هم مونده که در دست نگارشم اونم با اسم اول دارم)

6- تعداد مقالات کنفرانسی به زبان انگلیسی : .....
    7- رشته و مقطع مورد نظر برای اپلای : برای chemical eng یا chemistry
    8- کشورهای (و یا دانشگاه های) مورد نظر برای اپلای به ترتیب اولویت : کانادا
    9- نکات برجستۀ رزومه (سابقۀ TA/RA، مقام المپیاد/مسابقات بین‌المللی معتبر، رتبۀ برتر دانشکده/دانشگاه) :-
    10- میزان فاند مورد انتظار (Full Fund/Partial Fund/Self-Funded)
    : فول فاند
    سلام مجدد به همگی
    بهار مبارک
    میشه نظرتون رو بفرمایید
    به رزومه من مقاله اضافه شده که به این ترتیب می باشد: مقاله اول تا سوم اسم اول هستم (مقالات از پایان نامه) که if به ترتیب : 3.997، 3.581 و 2.13 و مقاله چهارم هم مشترک هست که اسم چهارم هستم با if 2.207.
    میشه نظرتون رو بفرمائید؟

سلام. بیزحمت اگر کسی می تونه بنده رو راهنمایی کنه.
    من با شرایط لیسانس مهدسی صنایع معدل 14.70 و آیلتس 7 و یک مقاله کنفرانسی (نویسنده دوم) سه تا دانشگاه اوتاوا ویندسور و کنکوردیا ریجکت شدم.
    می خواستم برای کالج اقدام کنم اما می ترسم ویزا نگیرم با توجه به این حجم تقاضا.....
    به همین خاطر میخواستم ببینم اگر من یک پذیرش لیسانس بگیرم وبا پذیرش لیسانس برم سمت ویزا گرفتن و همزمان برای پذیرش گرفتن کالج هم اقدام کنم اما وقتی ویزام اومد ثبت نام کنم و وقتی رفتم اونجا نرم دانشگاهی که پذیرش یسانسش رو گرفتم ،برم کالج ....ایا مشکلی پیش میاد؟
    ممنون میشم اگر کسی پیام بنده رو دید راهنمایی کنه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط susighton نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز

عمده دانشجوهای MBA از اساس کسانی هستند که سابقه درسهای مدیریتی ندارند بخش بزرگی هم بچه های رشته های مهندسی هستند که بعد از چند سال کار میخواهند به رده های مدیریتی وارد شوند. بنابراین تا انجا که به سابقه تحصیل/رشته شما برمیگردد مانعی برا ی پذیرش ندارید.

موارد دیگر البته مثل نمره زبان و سابقه کار و ... برای دانشگاههای مختلف متفاوت است که باید دانشگاه به دانشگاه نگاه کنید.

یک توصیه هم اگر اجازه بدهید بکنم اینکه به غیر از MBA مسترهای دیگر در حوزه های مدیریتی را هم بررسی کنید. پذیرش آسانتری دارند شهریه کمتری دارند و اگر قصد دکتری هم داشته باشید شما را در جایگاه بهتری قرار میدهند.

پایدار باشید

برای مکانیک چطور؟آلبرتا شانسی دارم؟و اینکه آینده شغلی رو میشه بهش امیدواتر بود تو مکانیک؟
    (کارشناسی مکانیک علم و صنعت با معدل 15.24 و 5-6 سال سابقه کار فنی در زمینه بازرسی صنعتی).29 سالم هست.

Junior Member

سلام دوستان. ممنون میشم اگه کسی بتونه منو راهنمایی کنه. ۳۸ سالمه سیتیزن استرالیا. لیسانس مکانیک از دانشگاه دولتی با معدل ۱۵.۳. مشکلی برای ایلتس ندارم و نیازی هم به فاند ندارم. ۱۳سال سابقه کار مهندسی دارم و متاسفانه مقاله ندارم. شانس پذیرش در دانشگاههای تورنتو چقدره؟ ممنون بابت وقتی که میذارید و جواب میدید

Junior Member

سلام دوستان
    من پسری ۲۲ ساله هستم و طبق تحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدم که رشته مورد علاقم رو به صورت دیپلم ۲ ساله در یکی از کالج های کانادا بگذرونم و بعد ادامه تحصیل بدم. به تازگی امتحان آیلتس دادم و نمره ۵.۵ گرفتم و یک نفر به من پیشنهاد کرد که بجای اون کار، برم ۲ ترم زبان انگلیسی بخونم که از اون طریق بتونم راحت تر ویزا بگیرم و بعد از اون ۲ ترم، برای ورود به دانشگاه اقدام کنم. حالا به نظر شما اول برم زبان بخونم، از نظر وقت و هزینه به نفعم میشه یا نه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط MahnooshAslani نمایش پست ها
    سلام. بیزحمت اگر کسی می تونه بنده رو راهنمایی کنه.
    من با شرایط لیسانس مهدسی صنایع معدل 14.70 و آیلتس 7 و یک مقاله کنفرانسی (نویسنده دوم) سه تا دانشگاه اوتاوا ویندسور و کنکوردیا ریجکت شدم.
    می خواستم برای کالج اقدام کنم اما می ترسم ویزا نگیرم با توجه به این حجم تقاضا.....
    به همین خاطر میخواستم ببینم اگر من یک پذیرش لیسانس بگیرم وبا پذیرش لیسانس برم سمت ویزا گرفتن و همزمان برای پذیرش گرفتن کالج هم اقدام کنم اما وقتی ویزام اومد ثبت نام کنم و وقتی رفتم اونجا نرم دانشگاهی که پذیرش یسانسش رو گرفتم ،برم کالج ....ایا مشکلی پیش میاد؟
    ممنون میشم اگر کسی پیام بنده رو دید راهنمایی کنه.

پذیرش از کالج الزاما باعث ریجکت ویزا شما نخواهد شد .
    من خیلی ها رو میشناسم که با پذیرش کالج تونستند ویزا بشند

نقل قول نوشته اصلی توسط maziarZ نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من پسری ۲۲ ساله هستم و طبق تحقیقاتی که کردم به این نتیجه رسیدم که رشته مورد علاقم رو به صورت دیپلم ۲ ساله در یکی از کالج های کانادا بگذرونم و بعد ادامه تحصیل بدم. به تازگی امتحان آیلتس دادم و نمره ۵.۵ گرفتم و یک نفر به من پیشنهاد کرد که بجای اون کار، برم ۲ ترم زبان انگلیسی بخونم که از اون طریق بتونم راحت تر ویزا بگیرم و بعد از اون ۲ ترم، برای ورود به دانشگاه اقدام کنم. حالا به نظر شما اول برم زبان بخونم، از نظر وقت و هزینه به نفعم میشه یا نه؟

بهتره دوره دو ساله برید چون برای دوره 1 ساله به ویژه زبان راحت ویزا نخواهید شد

اگر با هزینه شخصی تشریف میبرید اساسا برای پذیرش مشکلی نخواهید داشت

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)