صفحه 796 از 859 نخستنخست ... 296696746786787788789790791792793794795796797798799800801802803804805806846 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,951 تا 7,960 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

سلام خسته نباشید
    من لیسانم رو از دانشگاه دولتی با معدل 16.4 گرفتم و فول لیسانس از دانشگاه دولتی صعنتی اصفهان با معدل 15.8. رشتم هم مهندسی برق-قدرت است.
    در حال حاضر در حال کار روی پایان نامه ارشد و مقاله هستم و در کنارش برای ielts اقدام میکنم.
    میخواستم بدونم با این معدل ارشد، شانسی برای ادامه تحصیل دکترا با فاند در کانادا هست؟ کلا تاثیر معدل جوری هست که با این معدل باید قید همه چیز رو زد؟ اصولا تاثر معدل چقدره؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Some question about Canadian Univ. (Electrical Eng

سلام دوستان
    من می خوام فرایند گرفتن فاند رو یه کمی تسریع کنم.
    شنیدم که بعضی از دانشجوهای ایرانی که الان توی دانشگاه های خارج مشغول به تحصیل هستند، با توجه به اطلاعات و روابطی که دارند این برای گرفتن پذیرش کمک کنند
    کسی هست که خبر داشته باشه چطور می شه این افراد رو پیدا کرد و هزینه ای که دریافت می کنند توی چه رنج قیمتیه؟
    مهندسی صنایع خوندم، معدل الف و دارای یک مقاله

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران-آزاد کرج

سلام دوستان من رشته مهندسی عمران - آزاد کرج -خوندم با معدل کل 18.13 البته 10 واحدم مونده ترم آخرم با اونا به 18.25 هم میرسم احتمال زیاد
    Cumulative GPA: 3.81 البته من از سایتایه تبدیل استفاده کردم نمیدونم چقدر دقیقه

نمره زبانمم هنوز امتحان ندادم ولی تو ماک هایی که دادم R:8.5 L:8 W:6.5 S:7 شدم انتظار اورال 7.5 دارم

GRE ندادم ولی میخوام بدم مطمئن نیستم که چقدر تاثیر داره تو روند گرفتن فاند

مقاله ISI ندارم ولی با یکی از اساتید صحبت کردم که Review paper باهاشون بدم

میخواستم برای یکی از گرایش های زیر اپلای کنم کانادا:

مهندسی عمران گرایش سازه،سازه های دریایی،زلزله،تحلیل خطر و محیط زیست در وهله آخر.اگرم امکانش باشه مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی

نفر اول دانشکده عمران در ورودی خودم لوح تقدیر دادن نمیدونم می تونم از اون تو رزومه استفاده کنم یا نه
    با اساتیدم در دروس تخصصی صحبت کردم و Recommend letter قبول کردن که بهم بدن
    یه سری دوره نرم افزار های اصلی عمران مثل etabs,autocad,3dmax مجتمع فنی رفتم مدارکشو گرفتم به نظرتون اصلا" شانس پذیرش با بورسیه تو دانشگاه های خوب یا نسبتا" خوب کانادا تو استانای British colombia,Ontario,Alberta رو دارم

یا اینکه برای دانشگاه های اروپا مثل پلی تکنیک میلان اپلای کنم رزوممو اونجا قوی کنم بعد برای دکترا بیام کانادا

ممنون میشم راهنماییم کنید

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : Some question about Canadian Univ. (Electrical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط sareleee نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من می خوام فرایند گرفتن فاند رو یه کمی تسریع کنم.
    شنیدم که بعضی از دانشجوهای ایرانی که الان توی دانشگاه های خارج مشغول به تحصیل هستند، با توجه به اطلاعات و روابطی که دارند این برای گرفتن پذیرش کمک کنند
    کسی هست که خبر داشته باشه چطور می شه این افراد رو پیدا کرد و هزینه ای که دریافت می کنند توی چه رنج قیمتیه؟
    مهندسی صنایع خوندم، معدل الف و دارای یک مقاله
    در شبکه های مجازی می توانید در کانالهای مربوط به دانشجویان دانشگاههای مورد نظر عضو شوید (با کمی سرچ می یابید) و از دوستان دانشجو تقاضای گاسخ به سوالات و راهنمایی کنید.
    عموما بدون هزینه در این حدود کمک می کنند و بقیه را خودتان با تلاش و استفاده از منابع موجود پیش می توانید ببرید. برای کمک در خصوص پروسه اپلای و ... به مقدار بیشتر می توانید با دوستان مربوطه تماس بگیرید ولی چندان توصیه نمیکنم و بیشتر خودتان بهتر است در متن قرار داشته باشید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Soroush_IM نمایش پست ها

سلام دوستان من رشته مهندسی عمران - آزاد کرج -خوندم با معدل کل 18.13 البته 10 واحدم مونده ترم آخرم با اونا به 18.25 هم میرسم احتمال زیاد
    Cumulative GPA: 3.81 البته من از سایتایه تبدیل استفاده کردم نمیدونم چقدر دقیقه

نمره زبانمم هنوز امتحان ندادم ولی تو ماک هایی که دادم R:8.5 L:8 W:6.5 S:7 شدم انتظار اورال 7.5 دارم

GRE ندادم ولی میخوام بدم مطمئن نیستم که چقدر تاثیر داره تو روند گرفتن فاند

مقاله ISI ندارم ولی با یکی از اساتید صحبت کردم که Review paper باهاشون بدم

میخواستم برای یکی از گرایش های زیر اپلای کنم کانادا:

مهندسی عمران گرایش سازه،سازه های دریایی،زلزله،تحلیل خطر و محیط زیست در وهله آخر.اگرم امکانش باشه مهندسی کامپیوتر گرایش هوش مصنوعی

نفر اول دانشکده عمران در ورودی خودم لوح تقدیر دادن نمیدونم می تونم از اون تو رزومه استفاده کنم یا نه
    با اساتیدم در دروس تخصصی صحبت کردم و Recommend letter قبول کردن که بهم بدن
    یه سری دوره نرم افزار های اصلی عمران مثل etabs,autocad,3dmax مجتمع فنی رفتم مدارکشو گرفتم به نظرتون اصلا" شانس پذیرش با بورسیه تو دانشگاه های خوب یا نسبتا" خوب کانادا تو استانای British colombia,Ontario,Alberta رو دارم

یا اینکه برای دانشگاه های اروپا مثل پلی تکنیک میلان اپلای کنم رزوممو اونجا قوی کنم بعد برای دکترا بیام کانادا

ممنون میشم راهنماییم کنید

شما باید ابتدا در مورد رشته و گرایش بر اساس علاقه و سایر فاکتورهای مورد نظر به جمع بندی برسید و بعد برای هر یک از این دو موقعیت دانشگاهی که موفق با گرفتن پذیرش (یا فاند) شدید اقدام کنید. اگر در هر دو مورد موفق به پذیرش شدید و سوالتان انتخاب بین این دو است می توانید با شرایط فعلی روی کانادا حساب ویژه تری کنید اگر هدف اقامتی دارید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط darksider73 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من لیسانم رو از دانشگاه دولتی با معدل 16.4 گرفتم و فول لیسانس از دانشگاه دولتی صعنتی اصفهان با معدل 15.8. رشتم هم مهندسی برق-قدرت است.
    در حال حاضر در حال کار روی پایان نامه ارشد و مقاله هستم و در کنارش برای ielts اقدام میکنم.
    میخواستم بدونم با این معدل ارشد، شانسی برای ادامه تحصیل دکترا با فاند در کانادا هست؟ کلا تاثیر معدل جوری هست که با این معدل باید قید همه چیز رو زد؟ اصولا تاثر معدل چقدره؟
    شما هنوز پایان نامه ارایه نکرده اید و طبعا برای بهبود معدل شانس دارید. تاثیر معدل در پذیرش دکتری خیلی بالانیست و بیشتر مقالات و سابقه تز ارشدتان (و موضوع) تعیین کننده است هرچند مینیممها را باید داشته باشید

Junior Member muogen آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    شما هنوز پایان نامه ارایه نکرده اید و طبعا برای بهبود معدل شانس دارید. تاثیر معدل در پذیرش دکتری خیلی بالانیست و بیشتر مقالات و سابقه تز ارشدتان (و موضوع) تعیین کننده است هرچند مینیممها را باید داشته باشید
    دیگه نمره پایان نامه به صورت کیفی داده میشه و در معدل تاثیری نداره.
    Don't worry, don't be afraid, ever, because this is Just A Ride

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران-آزاد کرج

سلام،ممنون از جوابتون من کلا" علاقه به رشته های سازه ای دارم و تحلیل خطر هم برای این انتخاب کردم که آینده شغلی مناسبی به نظرم داره،هدفم هم بیشتر مهاجرتی و اقامتی هست،پس در کل به نظرتون امکان پذیرش در دانشگاه های کانادا برای دانشگاه آزادی ها هم هست؟ و با این چشم انداز میخوام رشته ارشدم رو انتخاب کنم که با بازار کار کانادا هم تطابق داشته باشه تا حدودی که بتونم جذب بازار کار کانادا بشم

در کل به نظرتون رزومم چقدر شانس داره حدودی،میتونم تو دانشگاه های متوسط رو به بالای کانادا برای پذیرش با فاند فکر کنم اصلا"؟
    به مدارک نرم افزار هایی که مجتمع فنی رفتم اشاره کنم نکته مثبتی داره؟ یا به خاطر بحث کپی رایتی که تو ایران رعایت نمیشه اونجا بعدا" برام مشکل ساز میشه اگر در موردشون چیزی بگم

و سوال آخر این که رتبه دانشگاه های کانادا بعدا" برای جذب بازار کار شدند خیلی مهمه؟ که مثلا" بگن کسی که از UBC اومده خیلی بهتر از کسیه که نمیدونم مثلا" از دانشگاه نیوفاندلند فارق التحصیل شده؟
    چون مثلا" شانس گرفتن فاند از نیوفاندلند به مراتب راحت تر از UBC که خیلی رقابتیه

ممنون و
    عذر میخوام زیاد سوال کردم
    ویرایش توسط Soroush_IM : May 5th, 2019 در ساعت 10:14 AM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط muogen نمایش پست ها
    دیگه نمره پایان نامه به صورت کیفی داده میشه و در معدل تاثیری نداره.
    پس در این صورت باید برای دانشگاههایی که مینیمم شما را قبول دارند اقدام کنید. در موارد معدود ممکن است با مکاتبه و با داشتن حمایت استاد اگر معدلتان نزدیک به مینیمم هم باشد این شرط را ویو کنند ولی عمومی نیست و در دانشگاههای تاپ به ویژه روی مینیممها به عنوان بخشی از کوالیتی کنترل در پذیرش دانشجو توسط تحصیلات تکمیلی دانشگاه حساسیت ویژه ای است.
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Soroush_IM نمایش پست ها
    سلام،ممنون از جوابتون من کلا" علاقه به رشته های سازه ای دارم و تحلیل خطر هم برای این انتخاب کردم که آینده شغلی مناسبی به نظرم داره،هدفم هم بیشتر مهاجرتی و اقامتی هست،پس در کل به نظرتون امکان پذیرش در دانشگاه های کانادا برای دانشگاه آزادی ها هم هست؟ و با این چشم انداز میخوام رشته ارشدم رو انتخاب کنم که با بازار کار کانادا هم تطابق داشته باشه تا حدودی که بتونم جذب بازار کار کانادا بشم

در کل به نظرتون رزومم چقدر شانس داره حدودی،میتونم تو دانشگاه های متوسط رو به بالای کانادا برای پذیرش با فاند فکر کنم اصلا"؟
    به مدارک نرم افزار هایی که مجتمع فنی رفتم اشاره کنم نکته مثبتی داره؟ یا به خاطر بحث کپی رایتی که تو ایران رعایت نمیشه اونجا بعدا" برام مشکل ساز میشه اگر در موردشون چیزی بگم

و سوال آخر این که رتبه دانشگاه های کانادا بعدا" برای جذب بازار کار شدند خیلی مهمه؟ که مثلا" بگن کسی که از UBC اومده خیلی بهتر از کسیه که نمیدونم مثلا" از دانشگاه نیوفاندلند فارق التحصیل شده؟
    چون مثلا" شانس گرفتن فاند از نیوفاندلند به مراتب راحت تر از UBC که خیلی رقابتیه

ممنون و
    عذر میخوام زیاد سوال کردم
    این سوالات بخشی از آن مربوط به این محدوده زمانی به نظرم نیست و با این اطلاعات هم نمی توان جواب دقیقی داد. شما باید در این مرحله به اصل پذیرش فکر کنید و نه انتخاب بین یو بی سی یا نیوفاندلند.
    به نظرم یو بی سی و دانشگاههایی در سطح آن را باید با توجه به رزومه از جمله معدل و دانشگاه قبلی و رفرنسها و... مد نظر قرار داد و نیوفاندلند را هم به همچنین. اگر بتوانید از هر دو اینها پذیرش بگیرید و در رزومه و سوابق خود میبینید که این توان را دارید قطعا یو بی سی بهترین انتخاب است و در زمان کار هم کمک خواهد کرد ولی اینکه کسی که از یو بی سی فارغ التحصیل شود لزوما بازار کار بهتری در همه رشته ها و همه شرایط دارد خیر.
    مساله دکر سوابق هم بسته به نوع پروژه و زمینه کاری استاد تا حدودی می تواند مفید باشد و در غیر این صورت باید کیس به کیس دید. مثلا استادی که در زمینه روشهای عددی کار میکند به طی دوره های آموزشی MATLAB و... علاقه مند خواهد بود ولی دوره ای مثل MSOffice برای این سطح از پذیرش به حدی جنرال و جز بدیهیات ممکن است باشد که گذاشتن آن حتی تاثیر و فیدبک مثبتی نداشته باشد
    موفق باشید

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)