صفحه 797 از 859 نخستنخست ... 297697747787788789790791792793794795796797798799800801802803804805806807847 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,961 تا 7,970 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    بورس بسته به سورس آن رقابتی است و ممکن است در هر دانشگاهی نیز پروسه و میزان و نحوه ارزشیابی آن تفاوت کند. اگر فاند استادی به اندازه کافی باشد که نیازی به این فاند دپارتمان نباشد معمولا پذیرش توسط استاد با داشتن مینیممها تا حدود زیادی تحقق می یابد. اگر مساله پذیرش نیاز به تامین فاند باقیمانده از طریق سایر منابع هم باشد این مساله از دست استاد به صورت کامل خارج است. مثلا در نامه استاد توان تامین بخشی از هزینه ها تحت RA تایید شده است ولی هنوز برای تامین بقیه منابع مالی باید بتوانید بخشی از هزینه ها را شخصا پرداخت کنید یا اعلام کرده اید چنین توانی ندارید و باید حتما بورس یا کمک هزینه دیگری بگیرید که در این صورت در رقابت با سایر افرادی که در وضعیت مشابهی از اسایتد مختلف دارند باید پیروز شوید.
    در برخی دانشگاهها در زمان پذیرش این سوال به عنوان بخشی از اپلیکیشن است که آیا در صورت عدم تامین مالی قادر به شرکت با هزینه شخصی یا بخشی از آن هستید یا خیر.
    در کیس شما نام دانشگاه مشخص نیست که بتوان دقیقتر راهنمایی کرداما برخی دانشگاهای اونتاریو و سایر ایالتها کمیته محور هم هستند که در روند پذیرش استاد نقش کمتری نسبت به برخی دانشگاههای پروژه محور دارند.
    مجددا سپاس از وقتی که اختصاص دادید،
    دانشگاهی که من راجع بهش حرف میزنم دانشگاه مونترال هست. وقتی با استاد صحبت کردم ایشون من رو پذیرفتن ( مرحله اول) بعد به من گفتند که باید یه سری مدارک رو برای منشی دپارتمان بفرستم که برای یه مدل بورس اقدام کنند از جمله نامه ای که در اون نوشته شده که ایشون من رو پذیرفتند( مرحله دوم) در این نامه مشخصا مبلغی که به من داده میشه ذکر شده، و در صحبتها هم ایشون گفتند که با این بورس نصف هزینه ی دانشگاه برای من داده میشه و مابقی که به عنوان حقوق دریافت میکنم سایر هزینه ها رو پوشش میده از جمله بقیه هزینه دانشگاه و زندگی. من البته با نوشته های شما دوستان، صحبت با چند تن از اساتید متوجه شدم که سیستم به چه صورتیه و منابع مالی از چندین جا تامین میشه. ولی چیزی که هنوز اذیتم میکنه اینه که این استاد طی صحبت تلفنی و در نامه ها نگفتند که اگر بورست قبول شه این شرایط شامل حالت میشه. خیلی قاطعانه صحبت میکردند انگار این مدارکی که از من خواسته شده صرفا جنبه اداری قضیه است. به من گفتند برای پذیرش دانشگاه اقدام کن( مرحله سوم) و من ادمیشن فی هم پرداخت کردم. ( انتظار داشتم بورسم قبول شه چون استاد پشت من ایستاده، و من خودِ پذیرش دانشگاه رو فقط نگرانش باشم) ولی الان نگران جفتش شدم برای جاهای دیگه.
    و آیا من برای هر رقابت بورسی اول باید پذیرش دانشگاه رو انجام بدم؟ چون با این قیمت دلار برای چند جا ادمیشن فی پرداخت کردن کار آسونی نیست حقیقتا. یعنی اساسا هیچ راهی نیست من مطمئن بشم که یک استاد صد در صد بودجه رو در اختیار داره؟ اگر راهی هست اینجوری بهتره چون من اون وقت میتونم فقط نگران پذیرش دانشگاه باشم.
    با یکی از دوستانی که در آمریکا تدریس میکنند صحبت کردم گفتند برای استادا دیگه که میخوای باهاش مکاتبه کنی راجع به بورس و فاند و غیره صحبت نکن و این رو بذار به عهده ی اونا. اگه اینجوره من چه طور میتونم از بابت فاند خیالم براحت بشه؟
    ممنون

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط lisa90 نمایش پست ها
    مجددا سپاس از وقتی که اختصاص دادید،
    دانشگاهی که من راجع بهش حرف میزنم دانشگاه مونترال هست. وقتی با استاد صحبت کردم ایشون من رو پذیرفتن ( مرحله اول) بعد به من گفتند که باید یه سری مدارک رو برای منشی دپارتمان بفرستم که برای یه مدل بورس اقدام کنند از جمله نامه ای که در اون نوشته شده که ایشون من رو پذیرفتند( مرحله دوم) در این نامه مشخصا مبلغی که به من داده میشه ذکر شده، و در صحبتها هم ایشون گفتند که با این بورس نصف هزینه ی دانشگاه برای من داده میشه و مابقی که به عنوان حقوق دریافت میکنم سایر هزینه ها رو پوشش میده از جمله بقیه هزینه دانشگاه و زندگی. من البته با نوشته های شما دوستان، صحبت با چند تن از اساتید متوجه شدم که سیستم به چه صورتیه و منابع مالی از چندین جا تامین میشه. ولی چیزی که هنوز اذیتم میکنه اینه که این استاد طی صحبت تلفنی و در نامه ها نگفتند که اگر بورست قبول شه این شرایط شامل حالت میشه. خیلی قاطعانه صحبت میکردند انگار این مدارکی که از من خواسته شده صرفا جنبه اداری قضیه است. به من گفتند برای پذیرش دانشگاه اقدام کن( مرحله سوم) و من ادمیشن فی هم پرداخت کردم. ( انتظار داشتم بورسم قبول شه چون استاد پشت من ایستاده، و من خودِ پذیرش دانشگاه رو فقط نگرانش باشم) ولی الان نگران جفتش شدم برای جاهای دیگه.
    و آیا من برای هر رقابت بورسی اول باید پذیرش دانشگاه رو انجام بدم؟ چون با این قیمت دلار برای چند جا ادمیشن فی پرداخت کردن کار آسونی نیست حقیقتا. یعنی اساسا هیچ راهی نیست من مطمئن بشم که یک استاد صد در صد بودجه رو در اختیار داره؟ اگر راهی هست اینجوری بهتره چون من اون وقت میتونم فقط نگران پذیرش دانشگاه باشم.
    با یکی از دوستانی که در آمریکا تدریس میکنند صحبت کردم گفتند برای استادا دیگه که میخوای باهاش مکاتبه کنی راجع به بورس و فاند و غیره صحبت نکن و این رو بذار به عهده ی اونا. اگه اینجوره من چه طور میتونم از بابت فاند خیالم براحت بشه؟
    ممنون
    در خیلی از مواقع البته به این شکل هم نیست. اگر استادی شما را برای اپلای کردن برای فاندهای رقابتی تشویق میکند لزوما این ریسک را شما می پذیرید که ممکن است این بخش از فاند شما کاندیشنال باشد ولی اینکه استاد شما را قبول کند با اون شرایط اولیه هنوز هم امکانپذیر است. به این شکل که شما اگر به فقط تامین هزینه ها از سوی استاد در قالب RA یا هر مورد دیگر نگاه کنید و بتوانید بقیه هزینه ها را شخصا یا از طریق مثلا فاند کشور خودتان یا.... تامین کنید دیگر نباید مشکلی باشد و باید بتوانید با استاد و دانشگاه در این مورد صحبت کنید. احتمالا شما در رقابت برای اسکالرشیپ برنده نشده اید ولی هنوز شانس پذیرش بدون این فاند را دارید یعنی نه استاد منصرف شده و نه مشکلی هست که غیر قابل حل باشد ولی فاند شما کمتر از مبلغی است که می توانست در صورت برنده شدن در رقابت دانشکده باشد.
    در خیلی از موارد البته اینگونه نیست و نیازی به اپلیکیشن جداگانه برای اسکالرشیپ نیست و استاد در همان ابتدا تعهد کاملی مبنی بر تامین فاند دارد و دانشگاه نیز پس از طی مرحله کنترل مینیممها، تایید میکند. بسته به دانشگاه پروسه متفاوت است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Banned

سوالی که دارم این مقدار فول فاند در تمام شهر ها یکی هست؟ با فول فاند دو نفره میشه زندگی کرد؟
    اینطور که من بررسی کردم فاند کانادا کمی مبحثش پیچیده است. هم باید ra باشی هم ta. فاندی که کانادا میده کمتر از سایر کشورهاست؟ از نظر بدون دغدغه بودن نه صرف ارز

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    سوالی که دارم این مقدار فول فاند در تمام شهر ها یکی هست؟ با فول فاند دو نفره میشه زندگی کرد؟
    اینطور که من بررسی کردم فاند کانادا کمی مبحثش پیچیده است. هم باید ra باشی هم ta. فاندی که کانادا میده کمتر از سایر کشورهاست؟ از نظر بدون دغدغه بودن نه صرف ارز
    چیزی به اسم فول فاند به عنوان یک استاندارد یکسان وجود ندارد و اصطلاحا به تامین هزینهای توییشن و اقامت دانشجو به صورت دانشجویی البته گفته میشود. در شهرها و حتی دانشگاهها و حتی اساتید یک دانشکده ممکن است میزان این فاند متفاوت باشد و نمی توان عددی مثلا XیاY را به این عنوان اعلام کرد.
    فاند کامل معمولا شهریه دانشگاه و هزینه زندگی اقامت یک دانشجو در اتاق (و نه آپارتمان مستقل) را پوشش می دهد و برای زندگی مستقل در آپارتمان و هزینه دو نفر برای اقامت عموما کافی نیست و به منبع دیگری هم نیاز است مگرآنکه هر دو نفر دارای همین شرایط دانشجویی و فاند باشند
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

پیش فرض پاسخ : Some question about Canadian Univ. (Electrical Eng

ممنون از جوابتون
    فقط دو سوال دیگر
    یک اسنکه اگر بخواهم برای مستر دوم اقدام کنم چه دلیل باید بیاورم که میخواهم مستر دوم بگیرم یعنی سناریو sop به چه صورت باشد
    دو اینکه من کل پولم 30 هزار دلار کانادا هست که فقط پول دوسال دانشگاه انهم به زور میشود با کار هفته ای بیست ساعت فقط پول اجاراه خانه میشود و خرج زندگی میماند بنظرتون راهی هست؟ و اینکه این پول کل زندگی و پس انداز من هست با توجه به اینکه بچه پولدار نیستم آیا منطقی هیت که کل زندگیم را ببرم در دوسال خرج کنم برای یک مستر در کانادا که آنهم اصلا معلوم نیست بتوانم کار درست حسابی پیدا کنم که منجر به پاسپورت شود
    ممنون از وقتتون

پیش فرض پاسخ : Some question about Canadian Univ. (Electrical Eng

نقل قول نوشته اصلی توسط parnan نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون
    فقط دو سوال دیگر
    یک اسنکه اگر بخواهم برای مستر دوم اقدام کنم چه دلیل باید بیاورم که میخواهم مستر دوم بگیرم یعنی سناریو sop به چه صورت باشد
    دو اینکه من کل پولم 30 هزار دلار کانادا هست که فقط پول دوسال دانشگاه انهم به زور میشود با کار هفته ای بیست ساعت فقط پول اجاراه خانه میشود و خرج زندگی میماند بنظرتون راهی هست؟ و اینکه این پول کل زندگی و پس انداز من هست با توجه به اینکه بچه پولدار نیستم آیا منطقی هیت که کل زندگیم را ببرم در دوسال خرج کنم برای یک مستر در کانادا که آنهم اصلا معلوم نیست بتوانم کار درست حسابی پیدا کنم که منجر به پاسپورت شود
    ممنون از وقتتون

من هم شرایطم و پولم مشابه شماست 300 میلیون دارم و تو انتخابهای دو راهی بسیاری گیر کردم. از انجا که مکان و فامیل توی یک شهری انجا دارم و هزینه کالج ارزانتر است میخوام با رزومه خیلی قوی برای کالج اقدام کنم. چون پول و هزینه زندگی و خانه و خدای نکرده درسی رو بیوفتم و پول مجدد و.....این سوالات منو حسابی در گیر کرده. من تصمیم گرفتم یک کالج با رانکینگ بالا بروم و به خانه فامیل برم تا هم صرفه جویی و هم کاهش اظطراب و استرس را داشته باشم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    در خیلی از مواقع البته به این شکل هم نیست. اگر استادی شما را برای اپلای کردن برای فاندهای رقابتی تشویق میکند لزوما این ریسک را شما می پذیرید که ممکن است این بخش از فاند شما کاندیشنال باشد ولی اینکه استاد شما را قبول کند با اون شرایط اولیه هنوز هم امکانپذیر است. به این شکل که شما اگر به فقط تامین هزینه ها از سوی استاد در قالب RA یا هر مورد دیگر نگاه کنید و بتوانید بقیه هزینه ها را شخصا یا از طریق مثلا فاند کشور خودتان یا.... تامین کنید دیگر نباید مشکلی باشد و باید بتوانید با استاد و دانشگاه در این مورد صحبت کنید. احتمالا شما در رقابت برای اسکالرشیپ برنده نشده اید ولی هنوز شانس پذیرش بدون این فاند را دارید یعنی نه استاد منصرف شده و نه مشکلی هست که غیر قابل حل باشد ولی فاند شما کمتر از مبلغی است که می توانست در صورت برنده شدن در رقابت دانشکده باشد.
    در خیلی از موارد البته اینگونه نیست و نیازی به اپلیکیشن جداگانه برای اسکالرشیپ نیست و استاد در همان ابتدا تعهد کاملی مبنی بر تامین فاند دارد و دانشگاه نیز پس از طی مرحله کنترل مینیممها، تایید میکند. بسته به دانشگاه پروسه متفاوت است.
    تشکر از پاسخ،
    من به طور کلی متوجه قضیه شدم ولی با اینکه لطف کردید و در تمامی موارد توضیح دادید من هنوز به طور کامل متوجه یک چیز نشدم، ببینید من چندی پیش در همین صفحات برای پروسه اپلای کردن تحصیلی اطلاعات جمع آوری کردم خب در کل به این صورت بود که استاد رو باید پیدا کنیم بگه که ما رو میپذیره و معمولا هم خودشون میگن با چه بودجه ای، بعد پذیرش دانشگاه رو اقدام کنیم و بعد از مثبت بودن همه ی اینها ویزا.
    من با توجه به رد شدن بورسم الان باید پروسه رو از اول برم. و نمیخوام این اتفاق مجددا برای جاهای دیگه هم بیوفته یا هم بیخودی امیدوار شم هم هزینه های ادمیشن رو پرداخت کنم.
    آیا راهی هست که مطمئن شد که من احتیاجی نیست برای بورس رقابتی اقدام کنم. یعنی آیا راهی هست که من از بابت بورس، و RA و .... مطمئن باشم؟ اگر به گفته ی شما این قضیه بستگی به دانشگاه داره از کجا باید پروسه ی هر دانشگاه رو بدونم که به چه صورته؟ یا اصلا من به طور کلی چیکار کنم

چون همونطور که گفتم استادی که منو پذیرفت خیلی قاطعانه بابت بودجه ای که در اختیار من می گذاره صحبت کرد و اسمی از رقابت بورس یا منبع مالی از جای دیگه نبود و من الان خیلی شوکه هستم چون فکر میکردم اگر جواب دانشگاه مثبت باشه دیگه توو مرداد میرم ولی الان هیچی معلوم نیست.

سوال دیگه اینه که الان ددلاین ها برای پاییز 2019 گذشته و من باید برای زمستان 2020 اقدام کنم. من مدارکم از ترجمه و زبان و ... حاضره و میخوام الان بفرستم. حالا سوالم اینجاست که دانشگاه ها صبر میکنند که همه ی پرونده ها جمع شه و بعد از ددلاین زمستان 2020( یعنی توو سپتامبر) پرونده ی منو با سایرین مطالعه میکنند یا اگر کسی زودتر پرونده شو بفرسته زودتر جواب میگیره؟

پیشاپیش سپاسگزار

Junior Member

سلام.
    معدل لیسانس شما خوب است و ارشد هم چندان پایین نیست. ضمن اینکه نمره پایان نامه می تونه بیشترش هم بکنه و اگر توی معدل لحاظ نشه هم شما حتمن بهش اشاره کنید توی رزومه و بولدش کنید. نمره پایان نامه خوب در کنار ریکام قوی از استاد راهنما و مقالاتتون نشون میده شما ریسرچر خوبی هستید. پس حتمن این موضوع رو توی رزومه و زمان مصاحبه متذکر بشید.
    ضمن اینکه شما دانشگاه خوبی درس خوندید و حتمن توی مصاحبه استاد رو توجیه کنید که صنعتی اصفهان نمره بالا گرفتن سخت هست.
    به نظر من شانس خوبی دارید اگر مقاله اینترنشنال داشته باشید و توی مصاحبه قوی ظاهر بشید و فیلدی رو پیدا کنید که تووش تخصص دارید.
    موفق باشید.

نقل قول نوشته اصلی توسط darksider73 نمایش پست ها
    سلام خسته نباشید
    من لیسانم رو از دانشگاه دولتی با معدل 16.4 گرفتم و فول لیسانس از دانشگاه دولتی صعنتی اصفهان با معدل 15.8. رشتم هم مهندسی برق-قدرت است.
    در حال حاضر در حال کار روی پایان نامه ارشد و مقاله هستم و در کنارش برای ielts اقدام میکنم.
    میخواستم بدونم با این معدل ارشد، شانسی برای ادامه تحصیل دکترا با فاند در کانادا هست؟ کلا تاثیر معدل جوری هست که با این معدل باید قید همه چیز رو زد؟ اصولا تاثر معدل چقدره؟

Banned

لیسانس مهندسی از دانشگاه صنعتی اصفهان با معدل 17.4
    فوق دانشگاه درجه یک ترکیه با معدل 3.9
    یک مقاله ای اس آی 0.7 ایمپکت و یک مقاله سابمیت شده امیدوارم چاپ بشه ایمپکت 4.1 داره. یه کنفرانس هم قراره برم.
    دو سال سابقه ta دارم.
    تافل 100
    تنها مشکل داشتن گپ سه ساله هست. درسم سال بعد تموم میشه باید اپلای کنم. به نظر شما کدوم دانشگاه بهتره اپلای کنم و از کجا میشه فول فاند گرفت؟
    اگر استاد پیدا نکنم چی؟
    به نظرتون کانادا انتخاب مناسبی هست یا جی ار ای بخونم برا آمریکا یا اصلا اروپا اقدام کنم؟ هدف اول طبق معمول اقامت هست.
    چون احساس میکنم کانادا محدوده یکم و این استاد پیدا کردن هم مساله ساز

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط lisa90 نمایش پست ها
    تشکر از پاسخ،
    من به طور کلی متوجه قضیه شدم ولی با اینکه لطف کردید و در تمامی موارد توضیح دادید من هنوز به طور کامل متوجه یک چیز نشدم، ببینید من چندی پیش در همین صفحات برای پروسه اپلای کردن تحصیلی اطلاعات جمع آوری کردم خب در کل به این صورت بود که استاد رو باید پیدا کنیم بگه که ما رو میپذیره و معمولا هم خودشون میگن با چه بودجه ای، بعد پذیرش دانشگاه رو اقدام کنیم و بعد از مثبت بودن همه ی اینها ویزا.
    من با توجه به رد شدن بورسم الان باید پروسه رو از اول برم. و نمیخوام این اتفاق مجددا برای جاهای دیگه هم بیوفته یا هم بیخودی امیدوار شم هم هزینه های ادمیشن رو پرداخت کنم.
    آیا راهی هست که مطمئن شد که من احتیاجی نیست برای بورس رقابتی اقدام کنم. یعنی آیا راهی هست که من از بابت بورس، و RA و .... مطمئن باشم؟ اگر به گفته ی شما این قضیه بستگی به دانشگاه داره از کجا باید پروسه ی هر دانشگاه رو بدونم که به چه صورته؟ یا اصلا من به طور کلی چیکار کنم

چون همونطور که گفتم استادی که منو پذیرفت خیلی قاطعانه بابت بودجه ای که در اختیار من می گذاره صحبت کرد و اسمی از رقابت بورس یا منبع مالی از جای دیگه نبود و من الان خیلی شوکه هستم چون فکر میکردم اگر جواب دانشگاه مثبت باشه دیگه توو مرداد میرم ولی الان هیچی معلوم نیست.

سوال دیگه اینه که الان ددلاین ها برای پاییز 2019 گذشته و من باید برای زمستان 2020 اقدام کنم. من مدارکم از ترجمه و زبان و ... حاضره و میخوام الان بفرستم. حالا سوالم اینجاست که دانشگاه ها صبر میکنند که همه ی پرونده ها جمع شه و بعد از ددلاین زمستان 2020( یعنی توو سپتامبر) پرونده ی منو با سایرین مطالعه میکنند یا اگر کسی زودتر پرونده شو بفرسته زودتر جواب میگیره؟

پیشاپیش سپاسگزار
    راجع به سوال اولتان توضیحاتی که در پستهای قبل داده شد را مجدد بخوانید توضیح داده شده است که رد بورس رقابتی به معنی لزوما عدم پذیرش نیست و می توانید در صورت توان تامین مالی به صورت شخصی با وجود ان باز در دانشگاه ادامه تحصیل دهید و البته میزان دریافتی کمتر است. به عبارتی استاد فقط بخشی که تعهد کرده را می تواند پرداخت کند ولی بورس را نتوانسته اید در این سال کسب کنید پس به همان اندازه باید شخصا بتوانید بیشتر هزینه کنید یا اینکه استاد موافقت کند بخشی از این مبلغ را در قالب منابع خود تامین کند که ندرتا اتفاق می افتد.
    در مورد سوال دوم بسته به دانشگاه متفاوت است و باز هم توضیح در پستهای قبلی داده شده که اگر برای بورس گفته شود باید اپلای کنید و یا در دانشگاهی به شما گفته شود که در صورت کسب مثلا TA می توانید این مقدار کسب کنید، و نظایر آن این مساله کاندیشنال است و نمی توانید روی آن بدون برنده شدن در رقابت حساب کنید. مبلغی که استاد تضمین میکند از منابع خود یا هر منبع دیگری این مساله را می توانید قطعی یا تقریبا قطعی بدانید. در نامه پذیرش نهایی دانشگاه مبلغ فاند و طول دوره فاندینگ و دتایل احتمالی آن به شما گفته می شود و تایید می شود.
    در مورد ددلاین برای ژانویه و چگونگی بررسی پرونده ها هم عموما بسته به دانشگاه و حتی رشته متفاوت ممکن است باشد برخی در چند مرحله به تدریج و برخی در تاریخ مشخص پس از ددلاین. در کل برای این موارد را باید با دانشگاهی که از آن پذیرش میگیرید چک کنید. کلی نیست.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)