صفحه 799 از 859 نخستنخست ... 299699749789790791792793794795796797798799800801802803804805806807808809849 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,981 تا 7,990 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

سلام وقت همگی بخیر
    لیسانس مهندسی ایمنی از دانشگاه صنعت نفت با معدل 16.16
    ارشد مهندسی شیمی گرایش جداسازی از دانشگاه رازی با معدل 18.25
    نمره زبان تافل 94(s:25, w:24,r:22,l:23)
    یه مقاله کنفرانسی داخلی
    4 مقاله سابمیت شده ای اس ای
    یک ترجمه کتاب مربوط به رشته لیسانس
    یه طرح پژوهشی صندوق حمایت از پایان نامه های ریاست جمهوری زمینه کاری ارشد
    اما یه گپ تقریبا سه ساله برای نوشتن مقاله و اماده شدن تافل دارم
    به نظر شما کدام از دانشکاههای کانادا و استرالیا میتونم پذیرش بگیرم؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zizi1992 نمایش پست ها
    سلام وقت همگی بخیر
    لیسانس مهندسی ایمنی از دانشگاه صنعت نفت با معدل 16.16
    ارشد مهندسی شیمی گرایش جداسازی از دانشگاه رازی با معدل 18.25
    نمره زبان تافل 94(s:25, w:24,r:22,l:23)
    یه مقاله کنفرانسی داخلی
    4 مقاله سابمیت شده ای اس ای
    یک ترجمه کتاب مربوط به رشته لیسانس
    یه طرح پژوهشی صندوق حمایت از پایان نامه های ریاست جمهوری زمینه کاری ارشد
    اما یه گپ تقریبا سه ساله برای نوشتن مقاله و اماده شدن تافل دارم
    به نظر شما کدام از دانشکاههای کانادا و استرالیا میتونم پذیرش بگیرم؟
    شانس خوبی برای گرفتن پذیرش از دانشگاه‌های رنک متوسط به بالا دارین، و برای فاند هم اگه استاد مرتبط با گرایشتون پیدا کنید نباید سخت باشه.

Junior Member

سلام مجدد دوستان،
    من بالاتر هم سوال پرسیده بودم. شرایطم به این صورت بود که اینجا ارشدم رو تموم کردم. برای پی اچ دی اقدام کردم برای مونترال ولی استاد مربوطه به دلیل تفاوت رشته، من رو مستقیم در دوره دکترا قبول نکرد و گفت باید ارشد بگذرونم و اگر عملکردم خوب باشه بعد 6 ماه درخواست میکنم که مستقیم به پی اچ دی برم. فاند ایشون هم کامل نبود فقط حقوق ماهیانه رو شامل می شد بدون هزینه دانشگاه. من برای بورس اقدام کردم و بورسم هم متاسفانه قبول نشد. جدای ازینکه باید فرصت خودم رو برای ترم زمستان دانشگاه های مختلف امتحان کنم، این استاد پیشنهاد دیگه ای هم به من دادند. که برای یک مدت 3-6 ماه یک دعوت نامه میفرسته که با اجازه کار برم اونجا ( همراه با فلوشیپ 3-6 ماهه و حقوق ماهیانه) و در صورت داشتن یک عملکرد خوب برای دوره دکترا به صورت مستقیم اقدام کنم. در این فاصله هم چون اونجا هستم با سیستم آشنا بشم ببینم چه راه حلهایی هست که من بتونم این قضیه tuition دانشگاه رو حل کنم. در ضمن گفته فقط هزینه ی سفرت رو بده.

سوال اولم اینه که چه قدر احتمال داره که سفارت کانادا ویزای کار دانشجویی به من بده با این دعوت نامه و اصولا چه مدارکی باید داشته باشم که این احتمال رو بالاتر ببره که قبولم کنن؟ ( آیا این ویزا با ویزایی که برای فرصت مطالعاتی میدن فرق داره؟ چون فکر میکنم فرصت مطالعاتی برای کسانی بود که هنوز تحصیلشون تموم نشده)
    دوم اینکه دوستانی که آشنایی دارن به سیستم، چه راه حل هایی هست که بشه این مشکل توییشن دانشگاه رو حل کرد. آیا حضور داشتن در کشور کانادا مزیتی برای این کار حساب میشه یا پروسه چه از راه دور باشه چه حضوری فرقی نداره؟؟
    سوم آیا اصلا این پیشنهاد، پیشنهاد خوبی هست؟
    این نکته رو هم اضافه بکنم که اگر همه چی مثبت باشه من قبل از رفتن میخوام برای ترم زمستون با سایر دانشگاه ها هم مکاتبه داشته باشم و اصولا اگر وسط اون دوره ی شیش ماهه جواب مثبت گرفتم از سایر دانشگاه ها و اساتید، باید چیکار کنم میتونم ول کنم برم سراغ اون دانشگاه ها؟ یا چون ویزای کاره باید این مدت رو پر کنم؟

پیشاپیش ممنون از پاسخ.
    ویرایش توسط lisa90 : May 13th, 2019 در ساعت 06:22 PM

Junior Member

سلام
    بنده ليسانس شيمي دارم با معدل 13/30 با 40 سال سن و 18 سال پيش فارغ التحصيل شدم و 12 سال تجربه كار آزمايشگاهي دارم، آيا شانسي براي گرفتن پذيرش در مقطع فوق ليسانس در رشته شيمي دارم؟

با عرض سلام

از همه دوستانی که در مورد دانشگاه های کانادا اطلاعات دارند، خواشمندم که راهنمایی فرمایند. واقعا ممنون میشم

می خواستم لطف کنید لیست دانشگاه های کانادا ترجیحا تورنتو یا شهر های نزدیک به این شهر در این ایالت یا حتی دیگر ایالات رو معرفی کنید که رتبه متوسط دارند و برای دکتری مدیریت ، جی مت نمی خواهند و با آیلتس حداقل 6.5 هم پذیرش انجام میدن. البته معدل کارشناسی ارشد من از دانشگاه سراسری خوب ایران و با معدل 18.5 هست.

از عزیزان خواهش میکنم اسامی یک همچین دانشگاه های کانادا (با مشخصات بالا را ) عنوان کنند که بتونم سریعتر کار رو انجام دهنم و نامه نگاری کنم.

منتظر نظرات و کمک شما دوستان عزیز هستم
    متشکرم

Junior Member

بعید میدونم چنین گزینه ای پیدا کنید. خصوصن در اطراف تورنتو که حتا دانشگاه های سطح پایین هم شرایط سختی دارند. جی آر ای یا جی مت برای مدیریت ضروریه و زبان هم معمولن 7 رو می خوان مگر اینکه بتونید توی مصاحبه استاد رو قانع کنید که سطح زبان خوبی دارید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Nooshin979 نمایش پست ها
    با عرض سلام

از همه دوستانی که در مورد دانشگاه های کانادا اطلاعات دارند، خواشمندم که راهنمایی فرمایند. واقعا ممنون میشم

می خواستم لطف کنید لیست دانشگاه های کانادا ترجیحا تورنتو یا شهر های نزدیک به این شهر در این ایالت یا حتی دیگر ایالات رو معرفی کنید که رتبه متوسط دارند و برای دکتری مدیریت ، جی مت نمی خواهند و با آیلتس حداقل 6.5 هم پذیرش انجام میدن. البته معدل کارشناسی ارشد من از دانشگاه سراسری خوب ایران و با معدل 18.5 هست.

از عزیزان خواهش میکنم اسامی یک همچین دانشگاه های کانادا (با مشخصات بالا را ) عنوان کنند که بتونم سریعتر کار رو انجام دهنم و نامه نگاری کنم.

متشکرم

سلام روز همه بخیر میشه لطف کنید و به سوال من جواب بدید
    من از دانشگاه آزاد همدان با معدل ۱۶فارق التحصیل شدم ۳تا مقاله isi ثبت کردم و دارم واسه ۷ یا ۷.۵ ielts آماده میشم
    آیا با این شرایط امکان گرفتن فاند از دانشگاهای کانادا بزای رشته معماری برای ارشد دارم؟بیشتر منظورم واسه ایالت بیریتیش کلمبیا هست

با سلام و عرض ادب
    فوق لیسانس شیمی معدنی با معدل 18.25دانشگاه خلیج فارس بوشهر (دولتی روزانه)
    لیسانس شیمی محض با معدل 14.85 دانشگاه خلیج فارس بوشهر (دولتی روزانه)
    آیلتس 6.5
    یک مقاله ISI
    یک مقاله داخلی
    36 سال سن
    سال اخذ مدرک فوق 1390 (از آن سال تا الان مشغول به کار غیر مرتبط می باشم)
    آیا به نظرتون امکان پذیرش مستر مجدد از دانشگاههای کانادا را دارم؟
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lisa90 نمایش پست ها
    سلام مجدد دوستان،
    من بالاتر هم سوال پرسیده بودم. شرایطم به این صورت بود که اینجا ارشدم رو تموم کردم. برای پی اچ دی اقدام کردم برای مونترال ولی استاد مربوطه به دلیل تفاوت رشته، من رو مستقیم در دوره دکترا قبول نکرد و گفت باید ارشد بگذرونم و اگر عملکردم خوب باشه بعد 6 ماه درخواست میکنم که مستقیم به پی اچ دی برم. فاند ایشون هم کامل نبود فقط حقوق ماهیانه رو شامل می شد بدون هزینه دانشگاه. من برای بورس اقدام کردم و بورسم هم متاسفانه قبول نشد. جدای ازینکه باید فرصت خودم رو برای ترم زمستان دانشگاه های مختلف امتحان کنم، این استاد پیشنهاد دیگه ای هم به من دادند. که برای یک مدت 3-6 ماه یک دعوت نامه میفرسته که با اجازه کار برم اونجا ( همراه با فلوشیپ 3-6 ماهه و حقوق ماهیانه) و در صورت داشتن یک عملکرد خوب برای دوره دکترا به صورت مستقیم اقدام کنم. در این فاصله هم چون اونجا هستم با سیستم آشنا بشم ببینم چه راه حلهایی هست که من بتونم این قضیه tuition دانشگاه رو حل کنم. در ضمن گفته فقط هزینه ی سفرت رو بده.

سوال اولم اینه که چه قدر احتمال داره که سفارت کانادا ویزای کار دانشجویی به من بده با این دعوت نامه و اصولا چه مدارکی باید داشته باشم که این احتمال رو بالاتر ببره که قبولم کنن؟ ( آیا این ویزا با ویزایی که برای فرصت مطالعاتی میدن فرق داره؟ چون فکر میکنم فرصت مطالعاتی برای کسانی بود که هنوز تحصیلشون تموم نشده)
    دوم اینکه دوستانی که آشنایی دارن به سیستم، چه راه حل هایی هست که بشه این مشکل توییشن دانشگاه رو حل کرد. آیا حضور داشتن در کشور کانادا مزیتی برای این کار حساب میشه یا پروسه چه از راه دور باشه چه حضوری فرقی نداره؟؟
    سوم آیا اصلا این پیشنهاد، پیشنهاد خوبی هست؟
    این نکته رو هم اضافه بکنم که اگر همه چی مثبت باشه من قبل از رفتن میخوام برای ترم زمستون با سایر دانشگاه ها هم مکاتبه داشته باشم و اصولا اگر وسط اون دوره ی شیش ماهه جواب مثبت گرفتم از سایر دانشگاه ها و اساتید، باید چیکار کنم میتونم ول کنم برم سراغ اون دانشگاه ها؟ یا چون ویزای کاره باید این مدت رو پر کنم؟

پیشاپیش ممنون از پاسخ.
    راجع به سوال اولتون مدارک مورد نیاز با ویزای دانشجویی معمولی تفاوت خاصی نداره و فقط باید بتونید آفیسر رو قانع کنید که برمی‌گردین، نوع ویزا هم زیر مجموعه ویزای موقت میشه که بسته به نوع آفری که از استاد دریافت می کنید یا کاری میشه یا دانشجویی. در نهایت هر دو تقریبا یه پروسه رو می‌گذرونن.
    برای مشکل تویشن هم پیشنهاد شخصی من اینه که دانشگاها و استادای دیگه رو هم بررسی کنید، میزان فاند دانشگاه‌های کانادا خیلی به خود استاد ربط داره. حضور داشتن در کانادا در صورتی که اقامت دائم یا سابقه تحصیل در کانادا رو داشته باشین مزیت حساب میشه(مخصوصا اگه بخواین توی دانشگاهی که مدرکتونو گرفتین ادامه تحصیل بدین).
    سوم، بستگی به معدل و شرایطتتون داره، به صورت کلی یه پیشنهاد متوسطه که اگه فکر می کنید شرایطتتون خوبه می‌تونید به عنوان پلن بی در نظر داشته باشینش.
    اگه پیشنهاد استاد رو قبول کردین، نظر شخصی من اینه که مدت زمان رو کامل کنید چون احتمالا تجربه خوبی باشه برای رزومتون و بعد به جایی که ادمیشن گرفتین برین(می‌تونید گزینه دیفر کردن رو در نظر داشته باشین).

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nooshin979 نمایش پست ها
    با عرض سلام

متشکرم
    مدیریت با توجه به فاند و بورسیه‌های خوبی که داره معمولا یکی از رشته‌های رقابتی کانادا به حساب میاد و هر سال تعداد زیادی اپلیکنت با معدل خوب داره. برای همین معمولا کسانی شرتلیست میشن که جی‌مت یا جی‌آرای بالاتری داشته باشن. شما هم برای اینکه بتونید شانس خوبی داشته باشین پیشنهاد من اینه که یا رشته‌های نزدیک به مدیریت رو درنظر بگیرین و یا سعی کنید یکی از این دو تست رو انجام بدین.
    از اینجا می‌تونید رنک دانشگاه‌ها رو بر اساس کیفیت رشته مدیریتشون ببینید: https://www.topuniversities.com/univ...gement-studies

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)