صفحه 800 از 859 نخستنخست ... 300700750790791792793794795796797798799800801802803804805806807808809810850 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 7,991 تا 8,000 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط Gandomrz92 نمایش پست ها
    سلام روز همه بخیر میشه لطف کنید و به سوال من جواب بدید
    من از دانشگاه آزاد همدان با معدل ۱۶فارق التحصیل شدم ۳تا مقاله isi ثبت کردم و دارم واسه ۷ یا ۷.۵ ielts آماده میشم
    آیا با این شرایط امکان گرفتن فاند از دانشگاهای کانادا بزای رشته معماری برای ارشد دارم؟بیشتر منظورم واسه ایالت بیریتیش کلمبیا هست
    احتمال اینکه بتونید فاند کامل بگیرین زیاد نیست. اگه بتونید استادی پیدا کنید که به کسی با تجربه مرتبط با موضوع تحقیقات و مقاله‌هاتون نیاز داشته باشه شاید بتونید فاند محدود بگیرین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdadb نمایش پست ها
    سلام
    بنده ليسانس شيمي دارم با معدل 13/30 با 40 سال سن و 18 سال پيش فارغ التحصيل شدم و 12 سال تجربه كار آزمايشگاهي دارم، آيا شانسي براي گرفتن پذيرش در مقطع فوق ليسانس در رشته شيمي دارم؟
    اکثر دانشگاه‌های کانادا برای ارشد معدل ۱۵ به بالا نیاز دارن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط manman نمایش پست ها
    راجع به سوال اولتون مدارک مورد نیاز با ویزای دانشجویی معمولی تفاوت خاصی نداره و فقط باید بتونید آفیسر رو قانع کنید که برمی‌گردین، نوع ویزا هم زیر مجموعه ویزای موقت میشه که بسته به نوع آفری که از استاد دریافت می کنید یا کاری میشه یا دانشجویی. در نهایت هر دو تقریبا یه پروسه رو می‌گذرونن.
    برای مشکل تویشن هم پیشنهاد شخصی من اینه که دانشگاها و استادای دیگه رو هم بررسی کنید، میزان فاند دانشگاه‌های کانادا خیلی به خود استاد ربط داره. حضور داشتن در کانادا در صورتی که اقامت دائم یا سابقه تحصیل در کانادا رو داشته باشین مزیت حساب میشه(مخصوصا اگه بخواین توی دانشگاهی که مدرکتونو گرفتین ادامه تحصیل بدین).
    سوم، بستگی به معدل و شرایطتتون داره، به صورت کلی یه پیشنهاد متوسطه که اگه فکر می کنید شرایطتتون خوبه می‌تونید به عنوان پلن بی در نظر داشته باشینش.
    اگه پیشنهاد استاد رو قبول کردین، نظر شخصی من اینه که مدت زمان رو کامل کنید چون احتمالا تجربه خوبی باشه برای رزومتون و بعد به جایی که ادمیشن گرفتین برین(می‌تونید گزینه دیفر کردن رو در نظر داشته باشین).
    در ابتدا سپاس از پاسختون،
    والا استاد که به من گفتند باید برای ویزای کار ِ دانشجویی اقدام کنم ولی خب نمیدونم چه طوری سفارت رو قانع کنم که برمیگردم چون در این سن هیچ ملک و املاکی به اسم خودم ندارم که منو به ایران وابسته کنه. استیتمنت بانکی هم ترک کانادا رو تضمین نمیکنه.
    سوالی که برام پیش اومد در ارتباط با این ویزا اینه که آیا من باید ذکر کنم که این مدت 6 ماه برای ارزیابی توانایی های منه و بعد از اون ممکنه برای پی اچ دی قبول بشم؟ نمیدونم این مسئله چه تاثیری از نظر مثبت و منفی بودن پروسه ویزا داره. چون یه جورایی دارم با این حرف میگم که اگر پی اچ دی قبول شم حالا حالاها اونجا میمونم.

مطلب دوم اینه که حقیقتش شرایط خیلی خوبی ندارم برای پذیرش، حداقل های بعضی از دانشگاه ها رو دارم، معدل بالای 15 لیسانس ( نه خیلی بالا البته)، معدل 18 فوق، آیلتس 6.5، جفت دانشگاهها سراسری و از دانشگاه های خوب تهران هستند. بدون هیچ مقاله یا کتاب. به زبان فرانسه هم آشنایی خوبی دارم البته مدرک معتبر ندارم هنوز برای فرانسه. از نظر زبان موقع مصاحبه فکر میکنم بتونم استاد رو قانع کنم که وضعم بهتره ولی از نظر سایر گزینه ها نه متاسفانه. اصلا آیا با این شرایط شانس پذیرش دارم؟

به دلایل بالا خیلی دلم میخواد اگه ویزا بگیرم از این فرصت استفاده کنم ولی نسبت به پایان 6 ماه نگران هستم اینکه در صورت اینکه عملکردم خوب باشه و پی اچ دی قبول شم، نتونم هیچ بورس یا فاندی بگیرم. و از طرفی هم نمیدونم با این شرایطی که دارم استاد دیگه ای منو می پذیره یا خیر. بنابراین مایلم همه ی جنبه ها رو بررسی کنم.

ممنونم.

ممنونم از پاسختون🙏🏽🙏🏽

سلام دوستان
    من به سوال داشتند
    من لیسانس معماری دارم ۲۷سالم هست میخواستم بدونم آیا میتونم واسه داروسازی کالج کانادا اقدام کنم؟
    چه مدارکی نیازه واسه این کار

سلام دوستان
    خواهش میکنم راهنمایی کنید
    (۲۹ سالمه) لیسانس مهندسی صنایع رو از دانشگاه غیرانتفاعی علوم و فنون مازندران گرفتم معدلم ۱۶.۳۶
    فوق لیسانسم از همین دانشگاه گرفتم با معدل ۱۷.۷۸
    زبانم امتحان ندادم ولی میتونم ۶.۵ Ielts بیارم
    سابقه کار تو رشته مرتبط به مدت ۲سال دارم
    ۱ مقاله علمی پژوهشی دانشگاه تهرانم دارم و دنبال فاند هم نیستم
    واینکه می خوام برا مستر مجدد اقدام کنم ،
    احتمال اینکه بتونم پذیرش از دانشگاه های کانادا بگریم چقدر ؟
    این موضوع خیلی برام حیاتییه که میتونم برای رشته هایEngineering پذیرش بگیرم ؟ با چه درصد احتمالی ؟

با سلام و عرض ادب
    فوق لیسانس شیمی معدنی با معدل 18.25دانشگاه خلیج فارس بوشهر (دولتی روزانه)
    لیسانس شیمی محض با معدل 14.85 دانشگاه خلیج فارس بوشهر (دولتی روزانه)
    آیلتس 6.5
    یک مقاله ISI
    یک مقاله داخلی
    36 سال سن
    سال اخذ مدرک فوق 1390 (از آن سال تا الان مشغول به کار غیر مرتبط می باشم)
    آیا به نظرتون امکان پذیرش مستر مجدد از دانشگاههای کانادا را دارم؟
    با تشکر

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط lisa90 نمایش پست ها
    در ابتدا سپاس از پاسختون،
    والا استاد که به من گفتند باید برای ویزای کار ِ دانشجویی اقدام کنم ولی خب نمیدونم چه طوری سفارت رو قانع کنم که برمیگردم چون در این سن هیچ ملک و املاکی به اسم خودم ندارم که منو به ایران وابسته کنه. استیتمنت بانکی هم ترک کانادا رو تضمین نمیکنه.
    سوالی که برام پیش اومد در ارتباط با این ویزا اینه که آیا من باید ذکر کنم که این مدت 6 ماه برای ارزیابی توانایی های منه و بعد از اون ممکنه برای پی اچ دی قبول بشم؟ نمیدونم این مسئله چه تاثیری از نظر مثبت و منفی بودن پروسه ویزا داره. چون یه جورایی دارم با این حرف میگم که اگر پی اچ دی قبول شم حالا حالاها اونجا میمونم.

مطلب دوم اینه که حقیقتش شرایط خیلی خوبی ندارم برای پذیرش، حداقل های بعضی از دانشگاه ها رو دارم، معدل بالای 15 لیسانس ( نه خیلی بالا البته)، معدل 18 فوق، آیلتس 6.5، جفت دانشگاهها سراسری و از دانشگاه های خوب تهران هستند. بدون هیچ مقاله یا کتاب. به زبان فرانسه هم آشنایی خوبی دارم البته مدرک معتبر ندارم هنوز برای فرانسه. از نظر زبان موقع مصاحبه فکر میکنم بتونم استاد رو قانع کنم که وضعم بهتره ولی از نظر سایر گزینه ها نه متاسفانه. اصلا آیا با این شرایط شانس پذیرش دارم؟

به دلایل بالا خیلی دلم میخواد اگه ویزا بگیرم از این فرصت استفاده کنم ولی نسبت به پایان 6 ماه نگران هستم اینکه در صورت اینکه عملکردم خوب باشه و پی اچ دی قبول شم، نتونم هیچ بورس یا فاندی بگیرم. و از طرفی هم نمیدونم با این شرایطی که دارم استاد دیگه ای منو می پذیره یا خیر. بنابراین مایلم همه ی جنبه ها رو بررسی کنم.

ممنونم.
    اگه تاپیکای مرتبط به ویزا رو یه نگاهی بندازین راه‌های مختلفی مثل جاب‌آفر پیشنهاد شده که میشه به عنوان تای به حساب آورد. اگه این سوالو توی تاپیک مربوطه بپرسین احتمالا دوستان بتونن بهتر راهنمایی کنن، به عنوان یه راه حل می‌تونید بگین که این فرصت شش ماهه باعث میشه توی تخصصتون پیشرفت چشم‌گیری داشته باشین و بعد برگشتن باعث تمایز و برتری شما توی بازار کار یا دانشگاهی میشه.
    برای دکترا بیشتر ملاک آخرین مدرک تحصیلیه و شرایط شما از نظر معدل تقریبا خوبه. اگه فاند نخوایین خیلی جاها شانس دارین و اگه فاند شرط اساسیه، تمرکزتونو بذارین روی استادایی که گرنت خوب توی زمینه‌ مورد نظرتون دارن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Cyberpaladin نمایش پست ها
    سلام دوستان
    خواهش میکنم راهنمایی کنید
    (۲۹ سالمه) لیسانس مهندسی صنایع رو از دانشگاه غیرانتفاعی علوم و فنون مازندران گرفتم معدلم ۱۶.۳۶
    فوق لیسانسم از همین دانشگاه گرفتم با معدل ۱۷.۷۸
    زبانم امتحان ندادم ولی میتونم ۶.۵ Ielts بیارم
    سابقه کار تو رشته مرتبط به مدت ۲سال دارم
    ۱ مقاله علمی پژوهشی دانشگاه تهرانم دارم و دنبال فاند هم نیستم
    واینکه می خوام برا مستر مجدد اقدام کنم ،
    احتمال اینکه بتونم پذیرش از دانشگاه های کانادا بگریم چقدر ؟
    این موضوع خیلی برام حیاتییه که میتونم برای رشته هایEngineering پذیرش بگیرم ؟ با چه درصد احتمالی ؟
    اگه بتونید استاد پیدا کنید، احتمال پذیرش از دانشگاه‌های رنک متوسطو دارین. احتمال ۷۰٪. اگه می‌خواین شانستونو ببرین بالا رشته‌های میان‌رشته‌ای رو درنظر بگیرید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط aminsafa2002 نمایش پست ها
    با سلام و عرض ادب
    فوق لیسانس شیمی معدنی با معدل 18.25دانشگاه خلیج فارس بوشهر (دولتی روزانه)
    لیسانس شیمی محض با معدل 14.85 دانشگاه خلیج فارس بوشهر (دولتی روزانه)
    آیلتس 6.5
    یک مقاله ISI
    یک مقاله داخلی
    36 سال سن
    سال اخذ مدرک فوق 1390 (از آن سال تا الان مشغول به کار غیر مرتبط می باشم)
    آیا به نظرتون امکان پذیرش مستر مجدد از دانشگاههای کانادا را دارم؟
    با تشکر
    ممنون میشم اگه لطف کنید رشته و استان مورد نظرتونو بگین.
    اگه هدفتون ادامه تحصیله، چون معدل فوق خوبی دارین پیشنهاد من اینه که گزینه دکترا رو هم در نظر داشته باشین و اگه هدف اصلیتون مهاجرت به کاناداست می‌تونید گزینه graduate certificate رو در نظر بگیرین.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)