صفحه 810 از 859 نخستنخست ... 310710760800801802803804805806807808809810811812813814815816817818819820 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,091 تا 8,100 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

ApplyAbroad Guru

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط Samgl نمایش پست ها
    سلام
    من ارشد معماری دارم از دانشگاه ازاد. و سال 96 ارشدم تمام شدو 30ساله هستم و میخواستم برای دوره یکساله کالج اقدام کنم و به همراه همسرم بیایم کانادا
    زبانم هم متوسط هست و مدرک زبان ندارم
    دفتر مهاجرتی میگه میتونی ‍‍‍‍بذیرش بگیری و تو کانادا زبان بخونی و زمانی که زبانت به حد خوب رسید وار کالج بشی
    و زمانی که بذیرشت بیاد برای من ویزای تحصیلی و برای شوهرم ویزای کار میگیرن
    میخواستم اگر امکانش هست لطف کنید راهنمایی کنید که ایا میتونم بذیرش بگیرم و اینکه کالج به سن و مدرکم مشگل نمیگیره و اینکه بعد از بذیرش افسر مهاجرت ویزا میده بهمون
    خیلی سخت هست با این شرایط البته که بتوانید برای دوره مجدد و انهم کالج یکساله موفق به دریافت ویزا شوید. از این جهت که زمان و هزینه ای را باید بگذارید تا زبان و شرایط لازم برای این اقدام را پیدا کنید و هزینه های اپلای و ترجمه مدارک و ویزا در صورت پذیرش شاید اقدامی که به نتیجه مثبت بینجامد در نگاه واقع بینانه نیست. نه به این مفهوم که شانس وجود ندارد که همیشه هست ولی شاید بهترین شانس نباشد. می توانید این راه را امتحان کنید البته اگر پول زیادی برای گرفتن وکیل و پرداخت هزینه های لازم را دارید ولی اگر به عنوان یک راه و از دست دادن اپشنهای دیگر و در شرایط عدم توان مالی بالا این مساله مطرح است توصیه نمیکنم.
    به نظرم در اینگونه موارد پست پاسخ باید چیزی باشد که واقع بینانه باشد حتی اگر خوشحال کننده نیست و به همین دلیل فکر میکنم دفتر مهاجرتی که چنین توصیه ای را به شما و افرادی نظیر شما میکند واقعا کار صحیحی نیست. افراد در سن بالا و برای دوره های همسطح یا کمتر، دوره های کوتاه مدت با هدف بازار کار و داشتن خانواده و احتمالا عدم تای کافی به کشور مبدا به لحاظ ویزا حتی پس از گدشتن از هزینه ها و شانس پذیرش در مرحله ویزا ریسک زیادی را متحمل می شوند در حالی که دفتر مهاجرتی مسیولیتی از این بابت نمیپذیرد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

سلام.
    دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهرانم. تا الان معدلم ۱۷.۲۵. ۲۷ واحد مونده که یعنی معدلم زیاد تغییری نمی‌کنه. دنبال مدرک زبان تا الان نرفتم. با توجه به وضعیت مالیمون، باید فول فاند بگیرم و در غیر این صورت نمیتونم اقدام کنم. در واقع نمیتونم برای زندگی خارج از کشور، روی پول داخل حساب کنم. اینکه چه دانشگاهی پذیرش بگیرم چندان واسم مهم نیستش. میخواستم ببینم چقدر شانس دارم؟ فرض رو روی این بزارید که میتونم زبان رو داخل ایران اوکیش کنم و مدارکش رو بگیرم.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط hfkh77 نمایش پست ها
    سلام.
    دانشجوی مهندسی کامپیوتر دانشگاه تهرانم. تا الان معدلم ۱۷.۲۵. ۲۷ واحد مونده که یعنی معدلم زیاد تغییری نمی‌کنه. دنبال مدرک زبان تا الان نرفتم. با توجه به وضعیت مالیمون، باید فول فاند بگیرم و در غیر این صورت نمیتونم اقدام کنم. در واقع نمیتونم برای زندگی خارج از کشور، روی پول داخل حساب کنم. اینکه چه دانشگاهی پذیرش بگیرم چندان واسم مهم نیستش. میخواستم ببینم چقدر شانس دارم؟ فرض رو روی این بزارید که میتونم زبان رو داخل ایران اوکیش کنم و مدارکش رو بگیرم.
    برای ارشد داشتن نمره معدل و دانشگاه خوب و ریکامندشن معتبر مهم هستند. نمره زبان را بالا بگیرید و اگر نمیتوانید معدل را تقویت کنید سعی کنید برای دانشگاههایی که GRE را لازم دارند با یک GRE بالا اقدام کنید (اغلب امریکا). در هر دو کشور کانادا و امریکا کامپیوتر رشته پرطرفداری است و پذیرش ارشد با فاند رقابتی است. داشتن مدرک لیسانس با یک معدل متوسط (در سطح کلی و نه دانشگاه تهران به صورت خاص) چیزی است که همه اپلیکنتها دارند. دلیل خاصی برای برتری بر سایر رقیبها باید داشته باشید که استادی به شما اعتماد کند. این دلیل می تواند توصیه نامه استادی معتبر، داشتن مقاله، رزومه عالی و یا لینک از طریق همکاران، استاد قبلی و... باشد
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

با سلام خدمت دوستان. میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم.مدرک لیسانس کامپیوتر-نرم افزار دارم (فارغ التحصیل 1394) معدلم 14.5. و 6 ساله کارم طراحی سایت و نرم افزار موبایل هست (برنامه نویس php و اندروید). اما سابقه بیمه ندارم(ولی نمونه کار دارم).آیلتس جنرال 7 دارم ولی clb9 نیست واسه همین میخوام تحصیلی برم. هدفم اینه که یک سال اونجا کالج برم graduate certificate بگیرم که هم مهارتم به صورت آکادمیک بالاتر بره و بعدش هم یه سال بتونم اونجا کار کنم و سابقه کار کسب کنم و هم زبانمو به clb9 برسونم واسه اکسپرس. حالا موندم ممکنه با کالج یکساله نتونم ویزا بگیرم؟ یا اصلا بهتره برم دانشگاه کانادا مستر بخونم؟ چون بودجم محدوده(حدودا 300 تومن که فکر میکنم برای کالج یکساله و یا سال اول مستر کافی باشه آدم کم خرجی هستم و اونجا هم میخوام کار کنم ضمن تحصیل). آیلتس 7 آکادمیک هم گرفتم و سنم هم 29 ساله.
    ممنون میشم بهم راهنمایی کنین. واقعا موندم کدوم راه بهتره

نقل قول نوشته اصلی توسط fafamgs نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم.مدرک لیسانس کامپیوتر-نرم افزار دارم (فارغ التحصیل 1394) معدلم 14.5. و 6 ساله کارم طراحی سایت و نرم افزار موبایل هست (برنامه نویس php و اندروید). اما سابقه بیمه ندارم(ولی نمونه کار دارم).آیلتس جنرال 7 دارم ولی clb9 نیست واسه همین میخوام تحصیلی برم. هدفم اینه که یک سال اونجا کالج برم graduate certificate بگیرم که هم مهارتم به صورت آکادمیک بالاتر بره و بعدش هم یه سال بتونم اونجا کار کنم و سابقه کار کسب کنم و هم زبانمو به clb9 برسونم واسه اکسپرس. حالا موندم ممکنه با کالج یکساله نتونم ویزا بگیرم؟ یا اصلا بهتره برم دانشگاه کانادا مستر بخونم؟ چون بودجم محدوده(حدودا 300 تومن که فکر میکنم برای کالج یکساله و یا سال اول مستر کافی باشه آدم کم خرجی هستم و اونجا هم میخوام کار کنم ضمن تحصیل). آیلتس 7 آکادمیک هم گرفتم و سنم هم 29 ساله.
    من بعنوان دوست نظر می دم نه یه شخص مطلع. شما که آیلتس دادین. از طرفی لیسانس دارین و ارشد هم نگرفتین. خب کالج یا ارشد رو امتحان کنین و پذیرش بگیرین احتمال اینکه بتونین ویزا هم بگیرین شاید زیاد نباشه ولی کم هم نیست. به امتحانش می ارزه.

سلام، ۳۱ سالمه سال اخر دکتری ژنتیک سه مقاله ISI دارم چندتا هم سابمیت کردم منتظر جوابشون هستم. لیسانس ژنتیک دانشگاه اصفهان ارشد دانشگاه تهران و دکتری پژوهشگاه ژنتیک هستم زبانم خوبه، همسرم هم پست دکترای شهید بهشتی هست و 16 مقاله ISI داره زبانش هم خوب هست شانس ما برای پست داک در کانادا یا استرالیا چقدره؟ این درسته که میگن باید دوباره دکتری بخونین؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط emilykhanoom نمایش پست ها
    سلام، ۳۱ سالمه سال اخر دکتری ژنتیک سه مقاله ISI دارم چندتا هم سابمیت کردم منتظر جوابشون هستم. لیسانس ژنتیک دانشگاه اصفهان ارشد دانشگاه تهران و دکتری پژوهشگاه ژنتیک هستم زبانم خوبه، همسرم هم پست دکترای شهید بهشتی هست و 16 مقاله ISI داره زبانش هم خوب هست شانس ما برای پست داک در کانادا یا استرالیا چقدره؟ این درسته که میگن باید دوباره دکتری بخونین؟
    برای پست داک باید استاد پیدا کنید. اگر رزومه پژوهشی تون برای رشته تون قوی باشه نیازی نیست دوباره دکترا بخونین.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mustafa1731 نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید...
    شرایط من برای گرفتن پذیرش از دانشگاه های کانادا به چه شکلی است؟
    1. کارشناسی-معدل-دانشگاه: مهندسی مکانیک- 17.24- دانشگاه تبریز
    2. ارشد- معدل- دانشگاه: مهندسی مکانیک-18.49-دانشگاه تبریز
    3
    . مدرک زبان: 6.5 آیلتس
    4. نفر سوم کلاس در کارشناسی و کارشناسی ارشد
    5. مقاله: 1 مورد ISI ایمپکت 1.5 Q2
    6. یه کتاب ترجمه ای چاپ شده دارم (انگلیسی به فارسی).
    7. فاند و دانشگاه مد نظر: فول فاند دانشگاه های رنک 50 الی 100.

به نظرتون واسه استرالیا شرایطم چطوره؟؟ شنیدم معدل محور هستن.!

خیلی خیلی ممنون.
    شما شرایط خیلی خوبی دارید فقط نمره آیلتس رو کمی ارتقا بدین . بنظرم فول فاند هم مقدور است . در مورد رنکینگ دانشگاه متوجه نشدم، رنک 50 تا 100 منظور رنکینگ جهانی هستش یا کانادا . چون تعداد دانشگاه های کانادا کمتر از 100 تا است . شما برای دانشگاه های رتبه 1 تا 30 اپلای کنید . در رنکینگ پایین عموما مدرک دکترا توسط وزارت علوم ارزشیابی نمیشود

نقل قول نوشته اصلی توسط fafamgs نمایش پست ها
    - سابقه بیمه برای ویزای دانشجویی ضرورتی ندارد
    - برای مستر اپلای کنید ، دانشگاه های شهریه پایین کانادا . میزان دارایی تان برای تحصیل و زندگی کافی است

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IUST-AUT-QUT

سلام دوستان، ممنون میشم نظر بدین

لیسانس متالورژی استخراجی- علم و صنعت- 13/45

فوق لیسانس مکانیک ساخت تولید- امیرکبیر- 16/35

آیلتس 8 : L8 R9 W7 S8

1 مقاله علمی پژوهشی
    - انجمن ساخت وتولید ایران دو تا کنفرانسی

ترجیحا ارشد، بعدش دکترا

دو سال سابقه کار مرتبط در ایران و استرالیا