صفحه 819 از 859 نخستنخست ... 319719769809810811812813814815816817818819820821822823824825826827828829 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,181 تا 8,190 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط am.miryousefi نمایش پست ها
    دانشگاه کارشناسی : آزاد تهران مرکز

معدل کارشناسی : 15.87

رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: علوم سیاسی

تعداد مقالات :ندارم

نمره زبان انگلیسی: 102 تافل
    مقطع مورد نظر: ارشد با فاند- ta & ra

دانشگاه های مورد نظر:گروه اول- بریتیش کلمبیا مک گیل

گروه دوم-کویینز-یورک-مک مستر-آلبرتا-کلگری و آخرین گزینه ساسکاچوان

همین الان دارم رو موضوع مهاجرت نخبگان کار می کنم و یسری استاد باهاشون صحبت کردم براشون جالب بود چون دارم برای اولین بار بر اساس داده های اداره مهاجرت کشورهای مورد تحقیق تعداد افراد در حال مهاجرت
    از ایران را دارم درمیارم تا بر اساس آمار کمی و تحلیل کیفی بتونم مقاله بدم.

برای نهایتا یکسال شهریه و هزینه زندگی یسری دانشگاه در کانادا 18000 دلار کانادا دارم.ترجیهم شهرهای شلوغ برای کار پاره وقت هست مثل مونترال یا ادمونتون.ترجیهم اینه که ارشد نخونم اینجا! امسال ارشد مطالعات جهان دانشگاه تهران هم قبول شدم و رفتم ولی انصراف دادم چون واقعا ارشد خبری نیستش!
    ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند.
    برای دانشگاههای کانادا اول از وجود cut off توی رشته خودتون مطمئن شید. مثلا مک گیل در بعضی رشته ها شرط معدلش 17 هست وکمیته ادمیشن همه رو میزاره توی یه فایل اکسل از یه نمره ای به پایین رو رد می کنند بدون توجه به باقی رزومه.
    Where liberty dwells, there is my country

Junior Member

دوستان سلام . من کاردانی بازاریابی با معدل ۱۸.۵ دارم و کارشناسی ناپیوسته ساخت و تولید از دانشگاه ازاد با معدل ۱۸.۲۴ . خواستم بدونم که با فرض نمره خوب در تافل بالای ۹۰ .ایا بیربط بودن کاردانی و کارشناسیم دردسرساز نیست . و اگر هست چطوری کم اثر کنم؟ با تشکر

نقل قول نوشته اصلی توسط taratm نمایش پست ها
    برای دانشگاههای کانادا اول از وجود cut off توی رشته خودتون مطمئن شید. مثلا مک گیل در بعضی رشته ها شرط معدلش 17 هست وکمیته ادمیشن همه رو میزاره توی یه فایل اکسل از یه نمره ای به پایین رو رد می کنند بدون توجه به باقی رزومه.
    به غیر از بریتیش کلمبیا . سیمون فریزر و کوئینز که بالای 16 باید باشید بقیه حتی مک گیل باید بالای 15 باشم که هستم.چک کردم.
    "You got a dream, You gotta protect it. People can't do something themselves, they wanna tell you you can't do it. If you want something, go get it. Period." -Will Smith

سلام دوستان
    دارم در مورد رشته علوم کامپیوتر تحقیق میکنم که اگه بشه برای مستر مجدد اقدام کنم
    حالا ی سوالی ذهنمو درگیر کرده که اغلب دانشگاهها حداقل معدل دو سال اخر تحصیلو زدن B ، حالا که من ارشد دارم و میخوام واسع ارشد مجدد اقدام کنم ایا معدل دو سال اخر لیسانسمو محاسبه میکنن یا ارشدم.اگه امکانش هست بهم جواب بدین برای کدوم شهر و دانشگاه شانس دارم، شرایطمو زیر مینویسم

ارشد - ازاد - 18.92 - مهندسی کامپیوتر نرم افزار
    کارشناسی ناپیوسته- غیرانتفاعی- 14.37 - مهندسی کامپیوتر نرم افزار
    کاردانی - دولتی 12.95 - کامپیوتر

ایلتس:6.5
    L 7, R 6, W 6, S 6.5

سابقه کار: 9 سال
    در زمینه شبکه و مخابرات با بیمه

Junior Member

سلام من لیسانس برق دانشگاه آزاد با معدل ۱۴.۸۷ را دارم
    نمره ی ایلتس ۷
    با توجه به شرط معدل که ۱۵ است چه جوری میتونم اپلای کنم

سلام دوستان
    من میخوام برای چند دانشگاه که برخی از اونها در کانادا هستن اپلای کنم.
    منتها مدرک زبان ندارم و مدارک تحصیلی (ریزنمرات و دانشنامه) رو هم نمیتونم به صورت رسمی تهیه کنم.
    حالا با توجه به اینکه ددلاین برخی از دانشگاه های انتخابی من برای فال 2020، 15 ژانویه هستش، و با فرض اینکه نتایج تافل حدود 10 روز بعد اعلام میشه(البته به آزمون دهنده، و به دانشگاه ها با تاخیر بیشتر)،لطفا من رو در مورد سوالات زیر راهنمایی بفرمایید:
    1- الان میتونم برای تافل ثبت نام کنم که تاریخ آزمون 21 دسامبر میشه، حدود 50 روز دیگه، تا اون موقع هم احتمالا میتونم نمره قابل قبولی بگیرم، اما آمادگی 100 درصدی واقعا ندارم، حالا به نظرتون ثبت نام کنم برای 21 دسامبر یا بزارم برای تاریخ های بعدیش که در ژانویه هستش (4 ژانویه و ...)؟؟ در واقع به نظرتون ارزش داره برای رسیدن به ددلاین یک دانشگاه، حتی با آمادگی نه چندان کامل آزمون زبان شرکت کنم، در حالیکه واقعا مطمئن نیستم بتونم نمره بالایی که به درد بقیه دانشگاه ها هم بخوره بیارم؟؟ و اینکه اگر به فرض مثال 4 ژانویه امتحان بدم و نتایج تا 15 ژانویه که ددلاین برخی دانشگاه ها هستش به من اعلام بشه، اصلا میتونم با اون گزارش نمره ای که ETS به من اعلام میکنه اپلای کنم تا نتایج بعدا از طریق خود ETS به دانشگاه اعلام بشه؟
    2- مشکل دومم نداشتن ریزنمرات و دانشنامه رسمی هستش. به نظرتون اصلا میشه با ریزنمرات غیررسمی (فقط ریزنمرات ترجمه شده توسط خود دانشگاه یا دارالترجمه) وارد پروسه اپلای شد؟؟
    3- به طور کلی به نظرتون با وضعیتی که من دارم (مدارک غیررسمی، نداشتن مدرک زبان تا این لحظه، وقت محدود)، اصلا فورس بزارم برای اپلای پیش از ددلاین 15 ژانویه، یا اینکه بزارم برای یکی دو ماه بعد که آزمون زبان رو با آمادگی کامل بدم و مدارکم هم احتمالا آماده بشه؟؟؟ ولی به قیمت از دست دادن چند دانشگاه مورد علاقه و احتمال پذیرش!! یا اینکه کلا بزارم برای سال آینده؟؟؟
    امیدوارم منظورم رو تونسته باشم برسونم، ممنون از پاسخ هاتون.

Member Garibaldi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Physics - SUT

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen4520 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من میخوام برای چند دانشگاه که برخی از اونها در کانادا هستن اپلای کنم.
    منتها مدرک زبان ندارم و مدارک تحصیلی (ریزنمرات و دانشنامه) رو هم نمیتونم به صورت رسمی تهیه کنم.
    حالا با توجه به اینکه ددلاین برخی از دانشگاه های انتخابی من برای فال 2020، 15 ژانویه هستش، و با فرض اینکه نتایج تافل حدود 10 روز بعد اعلام میشه(البته به آزمون دهنده، و به دانشگاه ها با تاخیر بیشتر)،لطفا من رو در مورد سوالات زیر راهنمایی بفرمایید:
    1- الان میتونم برای تافل ثبت نام کنم که تاریخ آزمون 21 دسامبر میشه، حدود 50 روز دیگه، تا اون موقع هم احتمالا میتونم نمره قابل قبولی بگیرم، اما آمادگی 100 درصدی واقعا ندارم، حالا به نظرتون ثبت نام کنم برای 21 دسامبر یا بزارم برای تاریخ های بعدیش که در ژانویه هستش (4 ژانویه و ...)؟؟ در واقع به نظرتون ارزش داره برای رسیدن به ددلاین یک دانشگاه، حتی با آمادگی نه چندان کامل آزمون زبان شرکت کنم، در حالیکه واقعا مطمئن نیستم بتونم نمره بالایی که به درد بقیه دانشگاه ها هم بخوره بیارم؟؟ و اینکه اگر به فرض مثال 4 ژانویه امتحان بدم و نتایج تا 15 ژانویه که ددلاین برخی دانشگاه ها هستش به من اعلام بشه، اصلا میتونم با اون گزارش نمره ای که ETS به من اعلام میکنه اپلای کنم تا نتایج بعدا از طریق خود ETS به دانشگاه اعلام بشه؟
    2- مشکل دومم نداشتن ریزنمرات و دانشنامه رسمی هستش. به نظرتون اصلا میشه با ریزنمرات غیررسمی (فقط ریزنمرات ترجمه شده توسط خود دانشگاه یا دارالترجمه) وارد پروسه اپلای شد؟؟
    3- به طور کلی به نظرتون با وضعیتی که من دارم (مدارک غیررسمی، نداشتن مدرک زبان تا این لحظه، وقت محدود)، اصلا فورس بزارم برای اپلای پیش از ددلاین 15 ژانویه، یا اینکه بزارم برای یکی دو ماه بعد که آزمون زبان رو با آمادگی کامل بدم و مدارکم هم احتمالا آماده بشه؟؟؟ ولی به قیمت از دست دادن چند دانشگاه مورد علاقه و احتمال پذیرش!! یا اینکه کلا بزارم برای سال آینده؟؟؟
    امیدوارم منظورم رو تونسته باشم برسونم، ممنون از پاسخ هاتون.
    ببخشید نظر شخصی میدم چون سوالتون کمی شخصی هست و به خودتون بر میگرده اولا برای اپلای چون اسکن مدارک رو میفرستید فکر نمکنم رسمی لازم باشه ثانیا به نظر من به دانشگاه مورد نظرتون هم بر میگرده برای بیشتر دانشگاهها در این مقطع زمانی شما باید احتمالا در حال رایزنی یا مصاحبه با اساتید باشید یا به نتیجه رسیده باشید و اپلای کرده باشید اما باز هم نا امید نباشید اگر رزومه ی تاپی دارید بدون استاد هم شانس یا برای دانشگاههایی که اول باید اپلای کنید... در نهایت به نظر من اگر پولش براتون مهم نیست در یک وقت معقول امتحان زبان بدید و تا میتونید تعداد بیشتری اپلای کنید ایشالا که نتیجه میگیرید اگر هم نشد لااقل حسرتش رو تا سال بعد با خودتون یدک نمیکشید.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Sima2473 نمایش پست ها
    سلام من لیسانس برق دانشگاه آزاد با معدل ۱۴.۸۷ را دارم
    نمره ی ایلتس ۷
    با توجه به شرط معدل که ۱۵ است چه جوری میتونم اپلای کنم
    با تحصیلات تکمیلی دانشگاه مورد نظرتان مکاتبه کنید ممکن است با توجه به نزدیکی مینیمم معدل با نمره معدل شما این مورد را قبول کنند. برای تعیین معدل روشهای متفاوتی در دانشگاهها وجود دارد برخی میانگین دوسال اخر را ملاک قرار میدهند.این مساله را هم بررسی کنید.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط manouchehr_86 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دارم در مورد رشته علوم کامپیوتر تحقیق میکنم که اگه بشه برای مستر مجدد اقدام کنم
    حالا ی سوالی ذهنمو درگیر کرده که اغلب دانشگاهها حداقل معدل دو سال اخر تحصیلو زدن B ، حالا که من ارشد دارم و میخوام واسع ارشد مجدد اقدام کنم ایا معدل دو سال اخر لیسانسمو محاسبه میکنن یا ارشدم.اگه امکانش هست بهم جواب بدین برای کدوم شهر و دانشگاه شانس دارم، شرایطمو زیر مینویسم

ارشد - ازاد - 18.92 - مهندسی کامپیوتر نرم افزار
    کارشناسی ناپیوسته- غیرانتفاعی- 14.37 - مهندسی کامپیوتر نرم افزار
    کاردانی - دولتی 12.95 - کامپیوتر

ایلتس:6.5
    L 7, R 6, W 6, S 6.5

سابقه کار: 9 سال
    در زمینه شبکه و مخابرات با بیمه

باید دقیقتر براساس دانشگاه مدنظرتان بررسی کنید. استاندارد کلی وجود ندارد. اغلب برای ارشد معدل کارشناسی شما را ملاک میگیرند ولی برخی نیز معدل دوسال اخر تحصیل را ملاک میگذارند. برای رشته های کورس بیس و سلف فاند ممکن است امکان انعظاف پذیری بیشتری در بررسی پرونده با میانگین نزدیک به مینیمم تا حدودی وجود داشته باشد ولی در دانشگاههای معتبر معمولا روی مینیمم حساسیت ویژه ای وجود دارد و اصولا ریجکت به دلیل نرسیدن به مینیمم محتمل تر است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

انشگاه کارشناسی : اصفهان

معدل کارشناسی : 14.8

رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: مهندسی کامپیوتر

دانشگاه کارشناسی ارشد : دانشگاه شریف

معدل کارشناسی ارشد :15.5

رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : مهندسی کامپیوتر

تعداد مقالات :1 کنفراس داخلی که توی IEEE ایندکس شده

سابقه کار: 7 سال

نمره زبان انگلیسی: 8

اسکلارشیپ مد نظرتون : نمی دونم می تونم فاند بگیرم یا نه.اگر نه واسه ارشد مجدد امکان گرفتن پذیرش و ویزا دارم؟
    ممنون

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)