صفحه 822 از 859 نخستنخست ... 322722772812813814815816817818819820821822823824825826827828829830831832 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,211 تا 8,220 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

سلام

من لیسانسم صنایع هست از دانشگاه آزاد با معدل حدود ۱۴،
    فوق لیسانسم مدیریت مهندسی از دانشگاه upm مالزی با معدل حدود ۱۷/۵،
    مایلم یه مستر مجدد بخونم به نظرتون توی استان آلبرتا ( اولویت اول) و یا بریتیش کلمبیا از کدوم دانشگاهها امکان پذیرش بالایی دارم؟

Junior Member

سلام دوستان
    من همسرم سیتیزن آمریکاست ولی به خاطر ترامپ بن برای رفتن به امریکا مشکل خوردیم.
    الان میخواستیم که همسرم برا کانادا تحصیلی اقدام کنه و منم به عنوان همراه باهاش برم.
    همسرم کالج رو تموم کرده الانم دانشگاه میره تو آمریکا.
    اصن میتونیم اینجوری بریم؟ چجوزی باید برا دانشگاه اپلای کنم براش؟

Junior Member

سلام دوستان

کسی میدونه از لحاظ شغلی و آینده مهندسی عمران بهتره یا مهندسی محیط زیست؟ از لحاظ شانس پذیرش چطور؟ برای کورس بیس دانشگاه های معمولی کانادا.
    Civil Engineering / Environmental engineering

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی دانشگاه تهران

سلام دوستان.

من دارای مدیک کارشناسی مهندسی شیمی از دانشگاه تهران هستم. می خواستم ببینم چقدر شانس برای گرفتن پذیرش از دانشگاهی در کانادا دارم؟

متاسفانه معدلم خیلی خوب نیست، حدود 12.5 (درست یادم نیست)، ولی نزدیک به 4 سال سابقه ی کاری مرتبط دارم، زبان انگلیسیم هم Fluent هست. همچنین خواهرم در کانادا زندگی میکند و دارای پاسپورت کانادایی هست. خودم ترجیح میدوم ویزای کاری کانادا بگیرم، ولی شنیدم گرفتم ویزای تحصیلی آسان تره. در ضمن، 29 سال سن دارم و متاهل هم هستم.

در کل به نظر دوستان که تجربه دارند، برای کسی با شرایط من گرفتن ویزای تحصیلی آسان تره، یا کاری؟

Junior Member

سلام دوستان
    میشه منو راهنمایی کنید که ایا شانس گرفتن فاند برای مستر دوم کانادا رو دارم یا نه؟
    لیسانس مکانیک با معدل 13 دانشگاه گیلان
    فوق لیانس مکانیک با معدل 17 صنعتی شاهرود
    5 تا مقاله isi معتبر sciencdirect و springer
    ایلتس 6.5 دارم میخوام دوباره امتحان بدم حداقل 7 بشم
    7سال سابقه کار مفید و مرتبط
    سن 36

یه سوال دیگه دارم اینکه ایا واسه همون مکانیک برای مستر دوم اقدام کنم یا رشته دیگه؟؟؟
    ممنون از همتون

Senior Member Sha7ab آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط HMD62 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میشه منو راهنمایی کنید که ایا شانس گرفتن فاند برای مستر دوم کانادا رو دارم یا نه؟
    سن 36

یه سوال دیگه دارم اینکه ایا واسه همون مکانیک برای مستر دوم اقدام کنم یا رشته دیگه؟؟؟
    ممنون از همتون
    معدل لیسانستون پایینه فکر نکنم شانسی برای مستر داشته باشین با فاند. بنظرم دکتری اقدام کن
    :Portgas D. Ace
    We have to live a life of no regrets

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

سلام دوستان
    سن 36

ممنون از همتون
    دوستمون Sha7ab درست میگن.
    شما با این مقالاتت و نیز معدل ارشدت برا دکترا شانس خوبی داری. بدون شک دکترا اقدام کنید

Junior Member

با نشکر از جوابتون.
    امکانش هست که برای phd همراه فاند تلاش کنم ولی اگه نتونستم فاند بگیرم برای ارشد'' بدون ''فاند اقدام کنم.

ایا اصلا این کار مرسوم هست؟؟
    10 سال gap تحصیلی رو چکار کنم😣😣
    برای من احتمال گرفتن پذیزش دکترا با فاند بیشتره یا ارشد بدون فاند؟
    و احتمالش هست که اگه برای ارشد بدون فاند اقدام کنم سال دوم بتونم فاند بگیرم؟؟

ببخشید که سوالام زیاد شد🙏🙏

با تشکر فراوان از همه دوستانی که وقتشونو برای ما میذارن و سوالاتمونو جواب میدن

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

با نشکر از جوابتون.
    امکانش هست که برای phd همراه فاند تلاش کنم ولی اگه نتونستم فاند بگیرم برای ارشد'' بدون ''فاند اقدام کنم.

ایا اصلا این کار مرسوم هست؟؟
    10 سال gap تحصیلی رو چکار کنم������������
    برای من احتمال گرفتن پذیزش دکترا با فاند بیشتره یا ارشد بدون فاند؟
    و احتمالش هست که اگه برای ارشد بدون فاند اقدام کنم سال دوم بتونم فاند بگیرم؟؟

ببخشید که سوالام زیاد شد������������

با تشکر فراوان از همه دوستانی که وقتشونو برای ما میذارن و سوالاتمونو جواب میدن
    خواهش میکنم.
    من نظر خودم رو میگم و بقیه دوستان با تجربه تر نیز کمک خواهند کرد. جواب سوالاتتون رو به ترتیب میدم:
    1- دوست عزیز شما مختارید هر کار که میخواید انجام بدید ولی وقتی شما بتونید در مقطع دکترا فاند بگیرید چرا ارشد؟! این نکته رو دوست عزیز در نظر داشته باش که تقزیبا در هیچ جای دنیا فاند کامل برای مقطع فوق لیسانس وجود ندارد مگر برای رزومه های خیلی خاص و تاپ.
    2- وقتی شما سابقه کار مرتبط دارید دیگه نگرانی برای گپ وجود نداره و شما میگید که حس کردم در کارم با داشتن مدرک دکترا پیشرفت بیشتری خواهم کرد.
    3- دوست عزیز همین الانم شما با این رزومه شانس بالایی برای دریافت اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا در مقطع دکترا دارید.(شک نکن دکترا)
    4- بستگی داره در کدام کشور باشید. در ایالات متحده این امکان بیشتر از کشورهای دیگر است ولی هیچ تضمینی وجود ندارد.

و در آخر این نکته رو در نظر داشته باش که اینروزا بچه ها در مقطع دکترا هم به سختی برای آمریکا و کانادا و نیوزیلند ویزا میشن. حالا ببین اگه بخوای ارشد مجدد بخونی که درصد ریجکت ویزات بالاست و باید دلایل خیلی قوی داشته باشی تا آفیسر قانع بشه.
    موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    خواهش میکنم.
    من نظر خودم رو میگم و بقیه دوستان با تجربه تر نیز کمک خواهند کرد. جواب سوالاتتون رو به ترتیب میدم:
    1- دوست عزیز شما مختارید هر کار که میخواید انجام بدید ولی وقتی شما بتونید در مقطع دکترا فاند بگیرید چرا ارشد؟! این نکته رو دوست عزیز در نظر داشته باش که تقزیبا در هیچ جای دنیا فاند کامل برای مقطع فوق لیسانس وجود ندارد مگر برای رزومه های خیلی خاص و تاپ.
    2- وقتی شما سابقه کار مرتبط دارید دیگه نگرانی برای گپ وجود نداره و شما میگید که حس کردم در کارم با داشتن مدرک دکترا پیشرفت بیشتری خواهم کرد.
    3- دوست عزیز همین الانم شما با این رزومه شانس بالایی برای دریافت اسکالرشیپ از دانشگاههای استرالیا در مقطع دکترا دارید.(شک نکن دکترا)
    4- بستگی داره در کدام کشور باشید. در ایالات متحده این امکان بیشتر از کشورهای دیگر است ولی هیچ تضمینی وجود ندارد.

و در آخر این نکته رو در نظر داشته باش که اینروزا بچه ها در مقطع دکترا هم به سختی برای آمریکا و کانادا و نیوزیلند ویزا میشن. حالا ببین اگه بخوای ارشد مجدد بخونی که درصد ریجکت ویزات بالاست و باید دلایل خیلی قوی داشته باشی تا آفیسر قانع بشه.
    موفق باشید
    دوست عزیز ممنون از راهنماییت. با این صحبتهای شما مطمئنا برای phd اقدام خواهم کرد.
    فقط میشه بگید چرا گفتید شانس بالایی برای گرفتن پذیرش از استرالیا دارم. منظورم اینه که چه فرقی بین پذیرش گرفتن از استرالیا و کانادا هست؟؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)