صفحه 823 از 859 نخستنخست ... 323723773813814815816817818819820821822823824825826827828829830831832833 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 8,221 تا 8,230 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط HMD62 نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از راهنماییت. با این صحبتهای شما مطمئنا برای phd اقدام خواهم کرد.
    فقط میشه بگید چرا گفتید شانس بالایی برای گرفتن پذیرش از استرالیا دارم. منظورم اینه که چه فرقی بین پذیرش گرفتن از استرالیا و کانادا هست؟؟
    امیدوارم توانسته باشم کمکی کنم.
    دوست عزیز دانشگاههای استرالیا بشدت مقاله محور هستند و با توجه به اینکه شما 5 مقاله ژورنال دارید لذا شانس خوبی خواهید داشت. بعلاوه اینکه شما معدل مقطع ارشدتون هم خوب است.
    اگر در این مقالات اسم اول و یا دوم باشید حتی میتونید به دانشگاههای جی 8 هم فکر کنید. در غیر اینصورت شانس خوبی برای دانشگاههای غیر جی 8 استرالیا دارید.
    موفق باشید

ApplyAbroad Guru

با نشکر از جوابتون.
    امکانش هست که برای phd همراه فاند تلاش کنم ولی اگه نتونستم فاند بگیرم برای ارشد'' بدون ''فاند اقدام کنم.

ایا اصلا این کار مرسوم هست؟؟
    10 سال gap تحصیلی رو چکار کنم������������
    برای من احتمال گرفتن پذیزش دکترا با فاند بیشتره یا ارشد بدون فاند؟
    و احتمالش هست که اگه برای ارشد بدون فاند اقدام کنم سال دوم بتونم فاند بگیرم؟؟

ببخشید که سوالام زیاد شد������������

با تشکر فراوان از همه دوستانی که وقتشونو برای ما میذارن و سوالاتمونو جواب میدن
    به نظر من البته با گپ 10 ساله تحصیلی شانس پیدا کردن موقعیت با فاند دکتری بسیار کم و محدود است به ویژه اگر در این مدت کار تحقیقاتی و اکادمیک نداشته اید.
    استادی که بین تعداد زیاد اپلیکنت به شما بعد از این مدت بخواهد ارجحیت دهد بسیار به سختی پیدا می شود و از طرفی هم بعد از این مدت بخشی از اهمیت موضوع تز ارشد شما احتمالا مشمول مرور زمان شده و تکنیکهای جدیدتر و به روزتری در این مدت توسعه پیدا کرده است مگر اینکه باز موضوع خاصی باشد که یک دهه هم تاثیری بر به روز بودن خود مساله یا اکستنشنها نداشته باشد.
    فاند در مقطع ارشد هم در برخی دانشگاههای کانادا به ویژه با فاند دکتری برابر و همرده است اگر موقعیت با فاند پیدا کنید ولی باز مساله استاد و اعتماد با توجه به گپ تحصیلی شرط واقع بینانه تری می طلبد
    تحصیل ارشد بدون فاند اگر توان تامین هزینه ها را دارید مطمین تر است و البته باید این مساله که دوره های یک ساله MEng موقعیت های کاری مناسب تری را ممکن است در زمان کوتاهتر فراهم کند در نظر داشت.
    مساله ویزا بحث دیگری است که در فروم مربوطه دنبال کنید
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    به نظر من البته با گپ 10 ساله تحصیلی شانس پیدا کردن موقعیت با فاند دکتری بسیار کم و محدود است به ویژه اگر در این مدت کار تحقیقاتی و اکادمیک نداشته اید.
    استادی که بین تعداد زیاد اپلیکنت به شما بعد از این مدت بخواهد ارجحیت دهد بسیار به سختی پیدا می شود و از طرفی هم بعد از این مدت بخشی از اهمیت موضوع تز ارشد شما احتمالا مشمول مرور زمان شده و تکنیکهای جدیدتر و به روزتری در این مدت توسعه پیدا کرده است مگر اینکه باز موضوع خاصی باشد که یک دهه هم تاثیری بر به روز بودن خود مساله یا اکستنشنها نداشته باشد.
    فاند در مقطع ارشد هم در برخی دانشگاههای کانادا به ویژه با فاند دکتری برابر و همرده است اگر موقعیت با فاند پیدا کنید ولی باز مساله استاد و اعتماد با توجه به گپ تحصیلی شرط واقع بینانه تری می طلبد
    تحصیل ارشد بدون فاند اگر توان تامین هزینه ها را دارید مطمین تر است و البته باید این مساله که دوره های یک ساله MEng موقعیت های کاری مناسب تری را ممکن است در زمان کوتاهتر فراهم کند در نظر داشت.
    مساله ویزا بحث دیگری است که در فروم مربوطه دنبال کنید
    ممنون دوست عزیز. با صحبتهای شما و اون دوست عزیز دیگمون یخورده گیج شدم. فکر کنم باید بیشتر تحقیق کنم.

ApplyAbroad Guru

ممنون دوست عزیز. با صحبتهای شما و اون دوست عزیز دیگمون یخورده گیج شدم. فکر کنم باید بیشتر تحقیق کنم.
    می توانید اگر توان مالی و زمان را برای اپلای دارید شانس خود را امتحان کنید به هرحال با وجود گپ طولانی امکان دارد شرایطی پیدا کنید که البته احتمال آن انچنان که گفته شد بالا نیست ولی در هرحال شانس صفر نیست. بحث زمان و هزینه های پروسه است که البته نیاز به چندین اپلیکیشن برای افزایش شانس هم ممکن است آنرا افزایش دهد. در مورد تحصیل در مقطع ارشد یا دکتری هم بحث تا حدودی شخصی است و تا حدودی وابسته به اینکه فرد چه اهداف و چه شرایط سنی، مالی و بک گروند خاصی دارد که نمی توان برای همه افراد نسخه یکسانی داد. در هر حال با شما موافقم که باید در این زمینه تحقیق بیشتری کنید چون مساله انتخاب بر شرایط دیگری که خود فرد اطلاع دقیق تری دارد موثر است و باید همه را در کنار هم مدنظر قرار دهد.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gbahrein نمایش پست ها
    می توانید اگر توان مالی و زمان را برای اپلای دارید شانس خود را امتحان کنید به هرحال با وجود گپ طولانی امکان دارد شرایطی پیدا کنید که البته احتمال آن انچنان که گفته شد بالا نیست ولی در هرحال شانس صفر نیست. بحث زمان و هزینه های پروسه است که البته نیاز به چندین اپلیکیشن برای افزایش شانس هم ممکن است آنرا افزایش دهد. در مورد تحصیل در مقطع ارشد یا دکتری هم بحث تا حدودی شخصی است و تا حدودی وابسته به اینکه فرد چه اهداف و چه شرایط سنی، مالی و بک گروند خاصی دارد که نمی توان برای همه افراد نسخه یکسانی داد. در هر حال با شما موافقم که باید در این زمینه تحقیق بیشتری کنید چون مساله انتخاب بر شرایط دیگری که خود فرد اطلاع دقیق تری دارد موثر است و باید همه را در کنار هم مدنظر قرار دهد.
    بسیار ممنون از راهنماییتون.
    یکی دوسال دیگه انشالله میام نتایج کار و بهتون میگم

Junior Member

سلام دوستان
    پارسال یه دانشگاه تو کبک پیدا کردم و تونستم 20 هزار دلار waive بگیرم و دوبار برای دو ترم پشت سر هم اقدام کردم و خب به دلایل نا معلوم ریجکت شدم و دیگه نتونستم دیفر کنم.
    الان میخوام اقدام کنم و 2 گزینه کلی دارم که برام در دسترسه
    1-پذیرش از دانشگاه های سطح بالای کانادا مثل مک مستر در فیلد های میان رشته ایی ( مثل ehealth یا MBA ) که هزینه دانشگاه معمولا برای این رشته ها رایگانه( چون متقاضی نداره)
    2- پذیرش از دانشگاه های پولی و گرون که معمولا رشته هایی مثل همین MBA رو ارائه میدن
    بنظرتون به کدوم اینا راحتر افیسر قانع میشه که ویزا بده ؟ دانشگاه سطح بالا با رشته ایی کم تقاضا یا دانشگاه سطح پایین که مثلا سالی 17 هزار دلار از من میخواد پول بگیره؟
    بعضیا میگن برای افیسر مهم رنک دانشگاهیه که پذیرش داری و کاری نداره مفتی داری بخونی یا پول میدی
    بعضی هم میگن از اونجایی که دانشگاه های گرون deposit fee دارن و تو مجبوری مثلا برا یه ترم 8000 دلار بدی افیسر میگه این حداقل داره پول میده و احتمال اینکه نیت درس خوندن باشه بیشتره
    نظر شما چیه؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط amirebm نمایش پست ها
    سلام دوستان
    پارسال یه دانشگاه تو کبک پیدا کردم و تونستم 20 هزار دلار waive بگیرم و دوبار برای دو ترم پشت سر هم اقدام کردم و خب به دلایل نا معلوم ریجکت شدم و دیگه نتونستم دیفر کنم.
    الان میخوام اقدام کنم و 2 گزینه کلی دارم که برام در دسترسه
    1-پذیرش از دانشگاه های سطح بالای کانادا مثل مک مستر در فیلد های میان رشته ایی ( مثل ehealth یا MBA ) که هزینه دانشگاه معمولا برای این رشته ها رایگانه( چون متقاضی نداره)
    2- پذیرش از دانشگاه های پولی و گرون که معمولا رشته هایی مثل همین MBA رو ارائه میدن
    بنظرتون به کدوم اینا راحتر افیسر قانع میشه که ویزا بده ؟ دانشگاه سطح بالا با رشته ایی کم تقاضا یا دانشگاه سطح پایین که مثلا سالی 17 هزار دلار از من میخواد پول بگیره؟
    بعضیا میگن برای افیسر مهم رنک دانشگاهیه که پذیرش داری و کاری نداره مفتی داری بخونی یا پول میدی
    بعضی هم میگن از اونجایی که دانشگاه های گرون deposit fee دارن و تو مجبوری مثلا برا یه ترم 8000 دلار بدی افیسر میگه این حداقل داره پول میده و احتمال اینکه نیت درس خوندن باشه بیشتره
    نظر شما چیه؟
    MBA مک مستر شهریه اش 87000 دلاره. کی به شما گفت رایگانه؟ اصلا پروگرام رایگان در کانادا نداریم.

Junior Member

سلام و ممنون بابت اطلاعات گران به
    اگر امکان داره بنده رو راهنمایی بفرمایید.
    شرایط بنده:متاهل، سن 31 سال. کارشناسی برق سال 90 با معدل 13 از ازاد قزوین،و ارشد برق سال 94 با معدل 15.5 از امیر کبیر . بین سال های 90 و 92 سابقه کار غیر بیمه ای میتونم جور کنم ولی سابقه بیمه فقط 6 ماه هست، و از سال 93 تا کنون سابقه کاری با بیمه دارم.
    نمره ایلتس 6.5 اکادمیک داشتم که اکسپایر شده ولی برای اخذ مجددش مشکلی نیست.
    شانس گرفتم پذیرش برای بنده، از کدوم دانشگاه ها بالا هست؟

Junior Member

سلام دوستان ممنون میشم نظرتونو راجب رزومه ی من بگین.
    کارشناسی دانشگاه زنجان مهندسی مکانیک با معدل 17.35
    کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت مکانیک با معدل 16.08
    25 سالمه و یک مقاله isi چاپ شده دارم.
    تو کنکور سراسری دکتری 98 رتبم 15 شده.
    ایلتس 7 دارم.
    شانس پذیرش فول فاند رو دارم یا خیر؟
    ممنون میشم منو دقیق تر راهنمایی کنین.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط imansg88 نمایش پست ها
    سلام و ممنون بابت اطلاعات گران به
    اگر امکان داره بنده رو راهنمایی بفرمایید.
    شرایط بنده:متاهل، سن 31 سال. کارشناسی برق سال 90 با معدل 13 از ازاد قزوین،و ارشد برق سال 94 با معدل 15.5 از امیر کبیر . بین سال های 90 و 92 سابقه کار غیر بیمه ای میتونم جور کنم ولی سابقه بیمه فقط 6 ماه هست، و از سال 93 تا کنون سابقه کاری با بیمه دارم.
    نمره ایلتس 6.5 اکادمیک داشتم که اکسپایر شده ولی برای اخذ مجددش مشکلی نیست.
    شانس گرفتم پذیرش برای بنده، از کدوم دانشگاه ها بالا هست؟
    با این معدل ها شانس پذیرشتون از هیچ دانشگاهی بالا نیست، بخصوص که برای پذیرش دکترا معدل های شما از مینیمم اکثر دانشگاهها پایین تر است. ولی بگردید ببینید میتونید استادی پیدا کنید که ساپورتتان کند یا نه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)