صفحه 93 از 859 نخستنخست ... 438384858687888990919293949596979899100101102103143193593 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 921 تا 930 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا

باتشكر
    دانشگاه هاي درجه يك منظور اونايي كه تو ليست وزات علوم هست ؟ يا اينكه غير درجه يك جز ليست وزارت علوم براي دانشگاههاي گروه هاي يك هست؟
    كشورهاي ديگر چطور؟
    نمره زبان IELST چند باشه حداقل؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    دوست عزیز
    قبل از هر چیز باید زبانتون رو دوباره امتحان بدید چون از مینیمم مورد نیاز اغلب دانشگاههای کانادا کمتره.
    بعدم با توجه به اینکه معدل لیسانستون پایینه دانشگاههای درجه یک رو باید فاکتور بگیرید مگر اینکه شرایط خاصی بوجودبیاد و استادی پیدا کنید که با این شرایط ساپورتتون کنه.
    در ضمن اگه کانادا میخواید اقدام کنید، امتحان تافل بدید بهتره.

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط 81102371 نمایش پست ها
    باتشكر
    دانشگاه هاي درجه يك منظور اونايي كه تو ليست وزات علوم هست ؟ يا اينكه غير درجه يك جز ليست وزارت علوم براي دانشگاههاي گروه هاي يك هست؟
    كشورهاي ديگر چطور؟
    سلام.
    اولا بايد بگم منم مثل آقا مدير اولين باره همچين چيزي مي شنوم. درباره آمريکا اينو شنيده بودم، اما کانادا؟ بهرحال بايدبه اين مسئله توجه مي کنيم که شما قبلا IELTS دادي و اينکه الان
    بخواي شروع کني براي تافل بخوني يکم غير منطقيه.(البته فقط از نظر من) پيشنهاد مي کنم حالا که با سيستم آزمون IELTS و منابع و آزمونش آشنا هستي دوباره اين امتحانو بده.
    حداقل نمره اين آزمون براي دانشگاه هاي خوب کانادا 6.5 است ولي بيشترشون 7 مي خوان و يه تعداد کمي که خيلي تاپ هستن بالاي 7. البته ممکنه بعنوان مثال دانشگاه نمره 6.5 قبول داشته باشه اما دانشکده 7 بخواد. پس مي نيموم هارو براي دپارتمانتون هم چک کنيد.شما سعي کن حداقل 7 بياري که خيالت راحت باشه.
    دانشگاه هاي زيادي تو ليست وزارت علوم بعنوان درجه يک هستن و بهتره تو همونا براي دکتري پذيرش بگيريد چون وقتي شروع به سرچ کنيد دستتون مي ياد که دانشگاه هاي درجه دو اکثرا دکتراي رشته
    شمارو ندارن يا اگه دارن و پذيرش بگيريد احتمال داره فاند ندن يا سفارت بهونه اي پيدا کنه تا بهتون ويزا نده.غير از ليست وزارت علوم، ليست دانشگاه هاي خوب کانادا بر اساس رنکينگ وجود داره که براي پيدا کردن اطلاعات به تاپيک هاي مربوطه مراجعه کنيد.
    پيشنهادم به شما اينه که تو همون ليست دانشگاه هاي درجه يک وزارت علوم دنبال استاد تو دانشگاه ها بگردي.به اساتيدي که زمينه کاري مشابه داري ميل بزن. قبلش حتما يه رزومه وsop خوب و تاثير گذار تهيه کن. وقبل اينا هم بايد مي نيموم هاي دانشگاهي که توش دنبال استاد هستي داشته باشي از جمله نمره زبان.
    حتما شانستو امتحان کن.موفق باشي.
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

با تشكر فراوان پس ميشه اميدوار بود ما هم سر از كانادا دربياريم؟ بازم ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط SIG نمایش پست ها
    سلام.
    اولا بايد بگم منم مثل آقا مدير اولين باره همچين چيزي مي شنوم. درباره آمريکا اينو شنيده بودم، اما کانادا؟ بهرحال بايدبه اين مسئله توجه مي کنيم که شما قبلا IELTS دادي و اينکه الان
    بخواي شروع کني براي تافل بخوني يکم غير منطقيه.(البته فقط از نظر من) پيشنهاد مي کنم حالا که با سيستم آزمون IELTS و منابع و آزمونش آشنا هستي دوباره اين امتحانو بده.
    حداقل نمره اين آزمون براي دانشگاه هاي خوب کانادا 6.5 است ولي بيشترشون 7 مي خوان و يه تعداد کمي که خيلي تاپ هستن بالاي 7. البته ممکنه بعنوان مثال دانشگاه نمره 6.5 قبول داشته باشه اما دانشکده 7 بخواد. پس مي نيموم هارو براي دپارتمانتون هم چک کنيد.شما سعي کن حداقل 7 بياري که خيالت راحت باشه.
    دانشگاه هاي زيادي تو ليست وزارت علوم بعنوان درجه يک هستن و بهتره تو همونا براي دکتري پذيرش بگيريد چون وقتي شروع به سرچ کنيد دستتون مي ياد که دانشگاه هاي درجه دو اکثرا دکتراي رشته
    شمارو ندارن يا اگه دارن و پذيرش بگيريد احتمال داره فاند ندن يا سفارت بهونه اي پيدا کنه تا بهتون ويزا نده.غير از ليست وزارت علوم، ليست دانشگاه هاي خوب کانادا بر اساس رنکينگ وجود داره که براي پيدا کردن اطلاعات به تاپيک هاي مربوطه مراجعه کنيد.
    پيشنهادم به شما اينه که تو همون ليست دانشگاه هاي درجه يک وزارت علوم دنبال استاد تو دانشگاه ها بگردي.به اساتيدي که زمينه کاري مشابه داري ميل بزن. قبلش حتما يه رزومه وsop خوب و تاثير گذار تهيه کن. وقبل اينا هم بايد مي نيموم هاي دانشگاهي که توش دنبال استاد هستي داشته باشي از جمله نمره زبان.

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

با تشكر فراوان پس ميشه اميدوار بود ما هم سر از كانادا دربياريم؟ بازم ممنونم
    هميشه بايد اميدوار بود دوست عزيز. شما همونطور که گفتم رزومه و sop حسابي بنويس و دنبال استاد باش. فقط منتظر جواب کاملا مثبت از اساتيد نباش، اگه استادي بهت جواب نصفه نيمه هم داد
    بي خيال نشو و پيگيري کن. خودتو علاقه مند نشون بده.قبل از نوشتن رزومه و ... و تماس با اساتيد تاپيک هاي مرتبطو بخونيد تا با آگاهي و از راه درست پيش بريد. انشاا... از کانادا هم سر در مي ياري.
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    اولین بار هست این رو می شنوم!
    پژمان عزیز
    اغلب دانشگاههای کانادایی نمره پایینتری از تافل نسبت به آیلتس میخواند.
    توی رشته ما به فرض برام جالب بود که چند تا دانشگاه رو دیدم که تافل iBT حدود 80-85 میخواستن در حالی که همون جا آیلتس 7 میخواستن و برام خیلی عجیب بود چون همونطور که میدونید معادل 7 آیلتس یه چیزی حول و حوش 100 iBT میشه.
    مشابه همین مطلب رو ولی برعکسشو توی یکی دو جا توی دانشگاههای انگلیسی هم دیدم.

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

اولین بار هست این رو می شنوم!
    نقل قول نوشته اصلی توسط SIG نمایش پست ها
    سلام.
    دوستان عزیزی که اولین باره موردی رو که گفتم رو میشنوند و هنوز فکر میکنن که من اشتباه میکنم برای اینکه مطمئن بشید سه لینک زیر رو برای مثال مربوط به دانشگاههای Calgary و Queen و MsMaster ببینید.

http://schulich.ucalgary.ca/chemical...ate/admissions

http://www.queensu.ca/admission/FAQ/...LandIELTS.html

http://chemeng.mcmaster.ca/admissions.html

پژمان جان
    شما که خودت مدیر بخش تافلی!
    به نظرت نمره 80 iBT خیلی کمتر از 7 IETS نیست؟ حتی 88 هم از 7 IELTS کمتره (Queens)

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه

باتشكر
    كشورهاي ديگر چطور؟
    دوست عزیز
    منظور از دانشگاههای درجه یک صرفا لیست وزارت علوم نیست.
    در ضمن هستند دانشگاههایی هم در کانادا که نمره IELTS 6 رو هم به عنوان مینیمم دارند. البته من با توجه به رشته خودم میگم و قطعا ممکنه رشته به رشته min. requir. فرق کنه.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehdi.Chem.Eng نمایش پست ها
    دوستان عزیزی که اولین باره موردی رو که گفتم رو میشنوند و هنوز فکر میکنن که من اشتباه میکنم برای اینکه مطمئن بشید سه لینک زیر رو برای مثال مربوط به دانشگاههای Calgary و Queen و MsMaster ببینید.

http://schulich.ucalgary.ca/chemical...ate/admissions

http://www.queensu.ca/admission/FAQ/...LandIELTS.html

http://chemeng.mcmaster.ca/admissions.html

پژمان جان
    شما که خودت مدیر بخش تافلی!
    به نظرت نمره 80 iBT خیلی کمتر از 7 IETS نیست؟ حتی 88 هم از 7 IELTS کمتره (Queens)
    مهدی جان ممنون از توضیحاتت. راستش جمله ای که شما گفتی با لینک هایی که الان معرفی کردی و صحبت این پستت یکی نیست.
    بله قبول دارم که طبق این لینک این دانشگاه ها نمرات تافلی که می خوان راحت تر بدست میاد. البته اینکه حالا بشه این رو هم تعمیم داد باز جای بررسی داره. ولی حتی اگر هم فرض رو بر این بذاریم که در کانادا نمره تافل مورد نیاز کمتر از آیلتس هست، باز هم من راجع به اون جمله شما بحث دارم.
    شما برگشتی به ایشون که قبلاً وقت گذاشته و آیلتس امتحان داده می گی که "برای کانادا تافل بهتره" خب این جمله یه جمله کلی هست و کسی که آشنایی زیادی نداره ممکنه فکر کنه پس کانادا هم مثل آمریکاست که تافل رو بیشتر قبول دارند. در حالی که اینطور نیست. و تا جایی که می دونم همه دانشگاه های کانادا آیلتس رو قبول دارند.
    من حرفم اینه که بهتره تو به کار بردن کلمات بیشتر دقت کنیم. حداقل یه کمی بیشتر توضیح می دادی که چرا تافل "بهتره" یا اینکه می گفتی اگه کانادا می خوای بری تافل برات راحت تر هست. همین.
    ممنون از کمک هات و زحماتی که می کشی.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

مهدی جان ممنون از توضیحاتت. راستش جمله ای که شما گفتی با لینک هایی که الان معرفی کردی و صحبت این پستت یکی نیست.
    بله قبول دارم که طبق این لینک این دانشگاه ها نمرات تافلی که می خوان راحت تر بدست میاد. البته اینکه حالا بشه این رو هم تعمیم داد باز جای بررسی داره. ولی حتی اگر هم فرض رو بر این بذاریم که در کانادا نمره تافل مورد نیاز کمتر از آیلتس هست، باز هم من راجع به اون جمله شما بحث دارم.
    شما برگشتی به ایشون که قبلاً وقت گذاشته و آیلتس امتحان داده می گی که "برای کانادا تافل بهتره" خب این جمله یه جمله کلی هست و کسی که آشنایی زیادی نداره ممکنه فکر کنه پس کانادا هم مثل آمریکاست که تافل رو بیشتر قبول دارند. در حالی که اینطور نیست. و تا جایی که می دونم همه دانشگاه های کانادا آیلتس رو قبول دارند.
    من حرفم اینه که بهتره تو به کار بردن کلمات بیشتر دقت کنیم. حداقل یه کمی بیشتر توضیح می دادی که چرا تافل "بهتره" یا اینکه می گفتی اگه کانادا می خوای بری تافل برات راحت تر هست. همین.
    ممنون از کمک هات و زحماتی که می کشی.
    من هم با نظر پژمان عزیز در این مورد موافقم .

البته یک پرانتزی باز کنم ، که نمره ی زبان دو بعد داره . یک بعد برای کمیته ی بررسی دانشگاه هست . یک بعد در تماس با استاد هست .

از دید کمیته ! شما pBT هم بدین و مینیمم رو بیارین شمارو میفرستن مرحله ی بعد بررسی . اما از دید استاد ، بحث کاملا شخصی هست . ممکنه استاد با TOEFL آشنا باشه و به دانشجویی که تافل داده با اطمینان

بیشتری نگاه کنه و یا برعکس .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member

سلام به عزیزان زحمتکش فروم.
    میخاستم بدونم من چقدر شانس گرفتن فاند از کانادا رو دارم.
    رشته: مهندسی مکانیک (تبدیل انرژی)
    معدل کارشناسی:16.65(شاگرد دوم)
    معدل ارشد: 18.29 (شاگرد اول)
    مقالات ژورنالی خارجی:6 تا ISI
    مقالات ژورنالی داخلی:2 تا ISI
    کنفرانس: 4 تا داخلی و 4 تا خارجی.
    تدریس: 3 ترم
    زبان: 5.5 آیلتس
    ممنون میشم یکی نظزشو بگه آخه تازه به فکر افتادم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)