صفحه 95 از 859 نخستنخست ... 45858687888990919293949596979899100101102103104105145195595 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 941 تا 950 , از مجموع 8583

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا + مسائل كلي

Member
    رشته و دانشگاه
    Mech. Eng.- University of Victoria

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای کانادا

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    ایشون دنبال فاند هستند ، و همون طور که خودشون هم به درستی حدث زدند ، برای فاند دیگه یک مقداری دیر شده . چون در غریب به اتفاق دانشگاه های کانادایی فاند رو تماس با استاد مشخص میکنه و اصولا 99% اساتید
    تا الان دانشجو هاشون رو Collect کردن . پارسال بچه هایی که از اواخر December شروع کردن ، اکثرا سرشون بی کلاه موند ، الان که دیگه February هست .
    البته قطعا هیچ نشدی وجود نداره و با یک رزومه ی خیلی خوب ، معدل 18-19 و زبان عالی میشه روی Fellowship ها حساب کرد.
    رادیان جان من زیاد با حرفت موافق نیستم. اینطوری نیست که استادا دنشجوهاشونو collect کرده باشن. من خودم بارها با چند نفر تماس گرفتم گفتن هنوز معلوم نیست ۲-۳ ماه دیگه معلوم می‌شه. استادا خودشون واسه یه سری Grant اپلی‌ می‌کنن که اگه بهشون تعلق بگیره دانشجوی جدیدو ساپورت می‌کنن. دوستانی دارم که پارسال واسه Waterloo, UBC, و Toronto اپلی‌ کردن بدون اینکه از استاد خبری باشه. و یکیشون در خردادماه، یکی‌ در فروردین و دیگری در تیر ماه استاد بهشون ایمیل زده و گفت بیا تو گروه من. متاسفانه تقریبا همه چی‌ به پیدا کردن استاد بستگی داره. حتی دانشگهایی که ددلاینشون گذشته بعضیاشون میگن اگه استاد شمارو بخواد میتونیم پذیرش بدیم. خیلی‌ به شانسم بستگی داره. بودن کسانی‌ با شرایط پایین تر از بنده که فاند گرفتن ولی‌ من الان بعد از ۱ سال و نیم اپلی‌ دنبال استادم هنوز. من که دارم واسه کانادا جا میزنم. ممکنه برم دنبال ویزای آمریکام! موفق باشید.

Senior Member sara123 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sinad نمایش پست ها
    رادیان جان من زیاد با حرفت موافق نیستم. اینطوری نیست که استادا دنشجوهاشونو collect کرده باشن. من خودم بارها با چند نفر تماس گرفتم گفتن هنوز معلوم نیست ۲-۳ ماه دیگه معلوم می‌شه. استادا خودشون واسه یه سری Grant اپلی‌ می‌کنن که اگه بهشون تعلق بگیره دانشجوی جدیدو ساپورت می‌کنن. دوستانی دارم که پارسال واسه Waterloo, UBC, و Toronto اپلی‌ کردن بدون اینکه از استاد خبری باشه. و یکیشون در خردادماه، یکی‌ در فروردین و دیگری در تیر ماه استاد بهشون ایمیل زده و گفت بیا تو گروه من. متاسفانه تقریبا همه چی‌ به پیدا کردن استاد بستگی داره. حتی دانشگهایی که ددلاینشون گذشته بعضیاشون میگن اگه استاد شمارو بخواد میتونیم پذیرش بدیم. خیلی‌ به شانسم بستگی داره. بودن کسانی‌ با شرایط پایین تر از بنده که فاند گرفتن ولی‌ من الان بعد از ۱ سال و نیم اپلی‌ دنبال استادم هنوز. من که دارم واسه کانادا جا میزنم. ممکنه برم دنبال ویزای آمریکام! موفق باشید.
    من هم تا حدودی با رادیان موافقم. استادایی هم که پروپزال ارائه کردن و منتظر هستن هم دانشجو کاندید میکنن. مثلا دو تا استاد به من گفتن ما پروپزال پندینگ داریم و CV را نگه میداریم... اون حالتی هم که شما اشاره کردین به نظر من احتمالش وجود داره اما کمه و البته رزومه عالی میخواد.
    با این حال به نظر من ارزش داره آدم شانسش را حتی همین الان امتحان کنه ...
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

ApplyAbroad Veteran
    Mehdi.Chem.Eng آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering, Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط cracker486 نمایش پست ها
    دوستان کمممممممممممک!
    من تازه نمره زبانم اومده و متاسفانه فهمیدن که ددلاینها برای فاند مستر گذشته.
    جایی هست من هنوز بتونم اپلای کنم؟
    اصلا با شرایط من شانسی برای فانددارم؟
    مهندسی کامپیتور معدل 16:57 دانشگاه آزاد واحد پرند
    تافل 88
    یک کتاب نوشتم
    2 سال سابقه کار در زمینه رشتم دارم که قوین

کمممممممممممممممممممممممم مممممممممممممممممک!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    ایشون دنبال فاند هستند ، و همون طور که خودشون هم به درستی حدث زدند ، برای فاند دیگه یک مقداری دیر شده . چون در غریب به اتفاق دانشگاه های کانادایی فاند رو تماس با استاد مشخص میکنه و اصولا 99% اساتید

تا الان دانشجو هاشون رو Collect کردن . پارسال بچه هایی که از اواخر December شروع کردن ، اکثرا سرشون بی کلاه موند ، الان که دیگه February هست .

البته قطعا هیچ نشدی وجود نداره و با یک رزومه ی خیلی خوب ، معدل 18-19 و زبان عالی میشه روی Fellowship ها حساب کرد.
    منم خیلی با Radian عزیز موافق نیستم.
    در اغلب دانشگاهها بخصوص دانشگاههای سطح بالا اساتید سعی میکنن از همه applicant ها بهترین گزینه رو انتخاب کنند. دقیقا مثل خودتون که با دانشگاههای زیادی تماس میگیرید و در آخر بهترین گزینه رو انتخاب میکنند. لذا تا آخرین روزای ددلاین اپلیکیشنها رو بررسی میکنن.
    به علاوه در برخی دانشگاهها هم حتی اگه استاد هم تاییدتون کنه نهایتا کمیته باید تایید نهایی رو به شما بده.
    من خودم به شخصه چندتا استاد توی کانادا بهم گفتن که اپلیکیشن ها رو میگیریم و نهایتا condidature شون رو evaluate میکنیم.
    همین امروز توی webpage یه استادی توی قسمت open position ش دیدم که نوشته بود تا پایان ددلاین همه اپلیکیشن ها (رسمی و کامل) رو میگیرم و نهایتا تصمیم میگیرم و بصورت informal با کسی مذاکره نمیکنم.
    البته این مسائل کاملا هم جنرال نیست و مواردی غیر از این هم من دیدم.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : پذیرش از کانادا با داشتن مستر غیر مرتبط از امریکا

اینکه مستر من غیر مرتبط هست مشکلی پیش نمیاره؟

از همه دوستان بابت راهنمایی تشکر.
    ولی من دیدم سایت خود دانشگاه ددلاین فاند مشخص کرده! این یعنی اگه بعد این تاریخ بفرستی دیگه جزو فاندی ها محسوب نمیشی؟

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

ممنون از همه ی دوستانی که نظرشون رو اعلام کردن .

من هم با همه ی شما موافقم . اما این نکته رو در نظر داشته باشید که اون تیپ اساتیدی که شما مد نظرتون هست ، بالطبع بهترین گزینه رو انتخاب میکنند .

به عبارت دیگه اون تیپ اساتیدی که به امید بهترین گزینه دانشجو ها رو معلق میزارن و دانشجو هاشون رو Collect نمیکنن ، انتظار اینرو دارن که بهترین گزینه رو بگیرن و با یک رزومه متوسط رو به بالا نباید بهشون امید داشت .

دقیقا مثل ما که برای چند تا دانشگاه اپلای میکنیم ! اگر Gatech بهمون پذیرش بده کسی دیگه نمیره سراغ Houston اگر پذیرش گرفته باشه .

البته ببینین قبول دارم که هیچ قاعده ی کلی هم وجود نداره و ما فقط داریم روی احتمالات و چیزهایی که از قبل دیدم نظراتمون رو بیان میکنیم تا بلکه بشه بهتر تصمیم گیری کرد .

به نظر من هم شانس هنوز هست ، اما نه در حد کسی که مثلا توی Dec اپلای کرده و استادم پیدا کرده . الان در حد زیر 30% به نظر من شانس هست که ضرب در 30% Acceptance Rate خود دانشگاه ، احتمال زیاد جالبی

در نمیاد .

از همه ی شما عزیزان متشکرم .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    هندسی نفت

سلام دوستان، من کارشناسی مهندسی نفت دارم از یک دانشگاه سراسری معتبر در تهران و نیز ارشدم هم در همان دانشگاه در حال گذراندنم و در حال حاضر ترم 2 هستم با توجه به اینکه تنها در صورتیکه در یکی از دانشگاه های امریکا یا کانادا پذیرش بگیرم قصد ادامه تحصیل برای دکترا را دارم میخواستم بپرسم دقیقاٌ از کی باید اقدام کنم تا بین تمام شدن درسم در مقطع ارشد و مهاجرتم فاصله ای نیفته ؟؟؟ قابل ذکر است که زبان انگلیسی اینجانب در حد بسیار خوب بوده ولی زبان فرانسم صفر است و فرصت یادگیری آن را نیز ندارم

ممنون از همه

Junior Member

درود به تمامی دوستان
    من کارشناسی شیمی خوندم با معدل 13.بیش از 10 سال هم سابقه کار دارم در وزارت نفت با سمت های مرتبط.
    از اونجا که تونستم اقامت کبک رو بگیرم ،چقدر شانس دارم که بتونم از یکی از دانشگاههای مونترال واسه Meng اقدام کنم(البته بعد از گرفتن PR)
    زیاد درجه یک بودن دانشگاه هم واسم مطرح نیست
    ممنون از راهنماییتون

Senior Member sara123 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط saharka نمایش پست ها
    سلام دوستان، من کارشناسی مهندسی نفت دارم از یک دانشگاه سراسری معتبر در تهران و نیز ارشدم هم در همان دانشگاه در حال گذراندنم و در حال حاضر ترم 2 هستم با توجه به اینکه تنها در صورتیکه در یکی از دانشگاه های امریکا یا کانادا پذیرش بگیرم قصد ادامه تحصیل برای دکترا را دارم میخواستم بپرسم دقیقاٌ از کی باید اقدام کنم تا بین تمام شدن درسم در مقطع ارشد و مهاجرتم فاصله ای نیفته ؟؟؟ قابل ذکر است که زبان انگلیسی اینجانب در حد بسیار خوب بوده ولی زبان فرانسم صفر است و فرصت یادگیری آن را نیز ندارم

ممنون از همه
    سلام
    اول اینکه منظور شما از "اقدام" چیه؟ یعنی شما مدارک لازم را آماده دارین میخوایین اپلای کنین یا اینکه تازه میخوایین مدارکتون را اماده کنین؟
    در صورت اول، شما به محض اینکه رزومه قابل ارائه ای داشتین (شامل مقاله، نمره زبان و/یا gre و ...) باید از حدود خرداد سال آینده ایمیل به اساتید را شروع کنین تا ایشالا بعد از پیدا کردن استاد حدود ژانویه 2012 برا فال 2012 اپلای کنین.
    در صورت دوم شما باید اول یه حداقلهایی را واسه واجد اپلای شدن کسب کنین. باید خوداون را واسه امتحانات زبان آماده کنین، مقاله و معدل خوب داشته باشین و از همین الان هم باید اینکار را شروع کنین.
    واسه اپلای شما تقریبا هیچ نیازی شما زبان فرانسه بلد باشین مگه اینکه بخوایین در دانشگاه فرانسوی زبان کانادا مثل مونترال، لاوال و اکول پذیرش بگیرین که اون هم به نظر منطقی نمیاد شما وفتتون را واسه چند تا دانشگاه بزارین فرانسه یاد بگیرین وقتی کارای مهمتری واسه انجام دارین!
    موفق باشین
    If you look at what you do not have in life, you don’t have anything. l
    If you look at what you have in life, you have everything. k

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

پیش فرض پاسخ : پذیرش از کانادا با داشتن مستر غیر مرتبط از امریکا

در مورد کیس شما من بشخصه جواب قاطع نمی دم و بهتره کسی که شرایط تقریبا مشابه داشته یا تجربه مشابه نظر راهنمایی تون کنه. من طبق اون چیزی که تو ایران هست نظرمو می گم و شاید برای شما که بنظرم آمریکا مستر گرفتید شرایط فرق کنه.ضمنا شما سوالتونو کاملا روشن بیان نکردید که منظورتون شانس پذیرش از چیه (دکترای کامپیوتر؟) یا رشته دیگه ای؟
    اصولا پیدا کردن موقعیت دکتری تو کانادا که به مستر غیرمرتبط باشه مشکله. دلایلش: - شما تو کانادا در بسیاری موارد برای پذیرش در مقطع دکتری باید دنبال استاد باشید که معمولا پیدا کردن استادی که شمارو با پیشینه یه رشته دیگه برای رشته موردنظرتون ساپورت کنه سخته.- اساتید تو رزومه بیشتر به رشته مدرک مستر شما و حتما به موضوع پایان نامه نگاه می کنند. - دانشگاه باید این تغییر رشته رو قبول کنه که این مسئله بستگی به رشته قبلی شما و رشته ای که الان می خواهید براش اپلای کنید، داره و اگه تفاوت این دو رشته از نظر واحدهایی که گذروندید و پایان نامتون فاحش باشه و دو فیلد جدا طلقی بشن، معمولا دانشگاه زیربار نمی ره.
    اما اگه بشه اونارو گرایش های مختلف یک رشته یا تقریبا مرتبط بحساب آورد شاید بشه پذیرشو بگیرید. مسئله اینه که بنظرم شما می خواهید رشته لیسانستونو (کامپیوتر) برای دکتری انتخاب کنید که همین شانس شمارو بیشتر می کنه چون اینطور که گفتید پایان نامتونو هم رو یکی از مباحث کامپیوتری کار کردید پس اگه موفق بشید استادی پیدا کنید که شرایط شمارو قبول کنه، شانستون زیاده که دانشگاه هم راضی بشه و پذیرش بگیرید.
    دوستان لطفا پیام نفرستید. پیام های خصوصی و ... چک نمی کنم.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)