صفحه 204 از 207 نخستنخست ... 104154194195196197198199200201202203204205206207 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,031 تا 2,040 , از مجموع 2065

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای اروپا

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای اروپا

دانشگاه کارشناسی : باهنر کرمان

معدل کارشناسی : 17.45

رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی: مهندسی مکانیک

دانشگاه کارشناسی ارشد : دانشگاه علم و صنعت

معدل کارشناسی ارشد :17

رشته تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد : مهندسی مکانیک

تعداد مقالات :9 تا ISI ( همگی اسم اول- 2 تا IF بالای 6 ، بقیه مقالات با ایمپکت 5-4) چندین کنفرانس بین المللی

سابقه کار: 10 سال

نمره زبان انگلیسی: 7

اسکلارشیپ مد نظرتون : فول

Member Hamidreza_s آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Architecture, University of South Australia

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_vakili نمایش پست ها

تعداد مقالات :9 تا ISI ( همگی اسم اول- 2 تا IF بالای 6 ، بقیه مقالات با ایمپکت 5-4) چندین کنفرانس بین المللی

منتظر چی هستید واقعا؟‌ بجای اینکه در اینجا در مورد شانستون سوال کنید شروع کنید برای دانشگاه های رنک۱ تا ۵۰ جهان اپلای کنید.

Banned

برا اروپا لازمه نمرات با ای تی اس فرستاده بشه؟ برا پوزیشن ها و همچنین مستقیم اپلای یونی

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_vakili نمایش پست ها

شما رزومه خوبی دارید و برای دانشگاههای خوب هلند، سوئیس، سوئد، در کل اروپای غربی شانس دارید.
    فقط یک سوال، آیا این مقالات را در دوره فوق لیسانس نوشته اید؟

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

سلام دوستان. امیدوارم خوب باشید
    دوستان تنها راه برای پذیرش دکترا با فاند در اروپا، فقط پوزیشن های ادورتایز شده است؟
    یا اینکه میتوان مثل کانادا و امریکا مستقیم به اساتید ایمیل زد و درخواست فاند کرد؟
    چون گویا وکنسی ها در اروپا رو نمیدونم کیا رو برمیدارند!!

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    سلام دوستان. امیدوارم خوب باشید
    دوستان تنها راه برای پذیرش دکترا با فاند در اروپا، فقط پوزیشن های ادورتایز شده است؟
    یا اینکه میتوان مثل کانادا و امریکا مستقیم به اساتید ایمیل زد و درخواست فاند کرد؟
    چون گویا وکنسی ها در اروپا رو نمیدونم کیا رو برمیدارند!!
    میتونید ایمیل ارسال کنید و برای همکاری ابراز تمایل کنید و بپرسید آیا open position دارند. پزیشن های اروپا محدود هست و تعداد متقاضی بسیار زیاد. برای یک پزیشن 200 نفر اپلای می کنند و شانس هم کاهش پیدا میکنه. مجموع پزیشن های سوئد با یک دانشگاه امریکایی برابر هست در نتیجه پزیشن برای افرادی هست که کاملا فیت باشند و متاسفانه خیلی افراد علی رغم رزومه خوب لیست نمی شوند.

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    میتونید ایمیل ارسال کنید و برای همکاری ابراز تمایل کنید و بپرسید آیا open position دارند. پزیشن های اروپا محدود هست و تعداد متقاضی بسیار زیاد. برای یک پزیشن 200 نفر اپلای می کنند و شانس هم کاهش پیدا میکنه. مجموع پزیشن های سوئد با یک دانشگاه امریکایی برابر هست در نتیجه پزیشن برای افرادی هست که کاملا فیت باشند و متاسفانه خیلی افراد علی رغم رزومه خوب لیست نمی شوند.
    ممنون از جوابت دوست عزیز.
    آخه واقعا آدم نمیدونه چکار کنه. کانادا هم یکماه دارم ایمیل میزنم اصلا هیچی! استرالیا هم خیلی اسکولارشیپش رقابتی شده. طرف با 4 تا ISI ریجکت شده.
    واقعا ادم پا در هواست و نمیدونه کجا اقدام کنه

ApplyAbroad Veteran

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    ممنون از جوابت دوست عزیز.
    آخه واقعا آدم نمیدونه چکار کنه. کانادا هم یکماه دارم ایمیل میزنم اصلا هیچی! استرالیا هم خیلی اسکولارشیپش رقابتی شده. طرف با 4 تا ISI ریجکت شده.
    واقعا ادم پا در هواست و نمیدونه کجا اقدام کنه
    خواهش می کنم.
    ببینید کانادا به نظر من برخی دپارتمان ها اشباع شدند. یعنی یک استاد هر سال آیا میتونه دانشجو دکترا بگیره؟ یا اگر بتونه بگیره چند دانشجو میتونه بگیره؟ 5 سال قبل اپلای برای کانادا خیلی راحت به نظر می رسید ولی حالا نه. روند اپلای خیلی فرسایشی هست و شما باید خیلی پشتکار و ممارست داشته باشید. استرالیا من خیلی مسلط نیستم. مهم نیست مقاله ISI باشه مهم ناولیتی و در راستا بودن اهداف ریسرچ اون استاد یا تیم هست یا شاید معدل خوبی نداشته. من منکر این مساله نیستم که برخی فقط با ریکام های قوی و رزومه علمی معمولی در حال فیدبک مثبت گرفتن هستند. و بچه ها که از دانشگاه های کوچک هستند کمتر نتیجه می گیرند چون اساتید معروفی ندارند و مساله ریکام منتفی هست چون امکانات ندارند که یک تز در خور توجه بنویسند و مقاله خوب بنویسند چون در کتابخانه کتاب های اپدیت مرجع ندارند در نتیجه پیشنهاد من این هست که کمی دانشگاه های متوسط یا متوسط پائین انتخاب کنید اگر توانایی مالی دارید یک مستر مجدد اگر ندارید دانشگاه های معمولی تر انتخاب کنید. این قضیه رنک دانشگاه باید کنار بگذارید چون در نهایت هدف از تحصیل چی هست؟ شغل و رفاه و اگر از وضعیت ایران راضی نیستید مهاجرت. پس شما یک دورنما ده ساله و پنج ساله برای خودتون ترسیم کنید. اگر شرایط ویزا امریکا راحت تر بود و کم هزینه تر من حتما به همه امریکا پیشنهاد می کردم دانشگاه فراوان دپارتمان های متعدد پروگرم های متنوع گرفتن گرین کارد به راحتی. ولی اگر تصمیم به رفتن هست شاید کشورهای اروپا شرقی هم خوب باشند. در نهایت تصمیم با شما هست. به هر حال هر کشور برید یک مشکلاتی هست ولی حداقل اینترنت دارید که بتونید یک ایمیل چک کنید!

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط maxi1 نمایش پست ها
    خواهش می کنم.
    ببینید کانادا به نظر من برخی دپارتمان ها اشباع شدند. یعنی یک استاد هر سال آیا میتونه دانشجو دکترا بگیره؟ یا اگر بتونه بگیره چند دانشجو میتونه بگیره؟ 5 سال قبل اپلای برای کانادا خیلی راحت به نظر می رسید ولی حالا نه. روند اپلای خیلی فرسایشی هست و شما باید خیلی پشتکار و ممارست داشته باشید. استرالیا من خیلی مسلط نیستم. مهم نیست مقاله ISI باشه مهم ناولیتی و در راستا بودن اهداف ریسرچ اون استاد یا تیم هست یا شاید معدل خوبی نداشته. من منکر این مساله نیستم که برخی فقط با ریکام های قوی و رزومه علمی معمولی در حال فیدبک مثبت گرفتن هستند. و بچه ها که از دانشگاه های کوچک هستند کمتر نتیجه می گیرند چون اساتید معروفی ندارند و مساله ریکام منتفی هست چون امکانات ندارند که یک تز در خور توجه بنویسند و مقاله خوب بنویسند چون در کتابخانه کتاب های اپدیت مرجع ندارند در نتیجه پیشنهاد من این هست که کمی دانشگاه های متوسط یا متوسط پائین انتخاب کنید اگر توانایی مالی دارید یک مستر مجدد اگر ندارید دانشگاه های معمولی تر انتخاب کنید. این قضیه رنک دانشگاه باید کنار بگذارید چون در نهایت هدف از تحصیل چی هست؟ شغل و رفاه و اگر از وضعیت ایران راضی نیستید مهاجرت. پس شما یک دورنما ده ساله و پنج ساله برای خودتون ترسیم کنید. اگر شرایط ویزا امریکا راحت تر بود و کم هزینه تر من حتما به همه امریکا پیشنهاد می کردم دانشگاه فراوان دپارتمان های متعدد پروگرم های متنوع گرفتن گرین کارد به راحتی. ولی اگر تصمیم به رفتن هست شاید کشورهای اروپا شرقی هم خوب باشند. در نهایت تصمیم با شما هست. به هر حال هر کشور برید یک مشکلاتی هست ولی حداقل اینترنت دارید که بتونید یک ایمیل چک کنید!
    من هم چند هفته پیش در مورد کانادا همین رو گفتم برخی ها قبول نکردن. ظاهرا بودجه هم کم شده همزمان. خدایی سیستم های اپلای استرالیا و کانادا و اروپا به خوبی آمریکا نیست. استرالیا که تازه بعد استاد پیدا کردن دانشگاه سد محکمی هست
    اروپا که میدونیم هممون. کانادا هم که یا همه چی یا هیچ با استاد
    مساله جالب اینکه رکام نقشش واقعا پررنگ شده. من خودم ایران نیستم. دوستی در ایران دارم با 4 تا مقاله isi دو تا اسم اول اصلا جوابی نگرفت. همین جا یکی از دوستان با توصیه استاد با یه isi معمولی رفت امپریال کالج. حالا چرا استاد توصیه کرد نمیدونم

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

سلام
    توصیه نامه از اساتید از ایرانی نقش اساسی ندارد هر چند بی تاثیر نیست (در ادامه توضیح خواهم داد). مگر آنکه در سطح بین المللی شناخته شده باشند یا آن استاد ایرانی قبلا با آن گروه کار کرده یا در آنجا درس خوانده باشد. اکثر استادان آنقدر تقاضا دریافت میکنند که فرصت کافی برای بررسی همه آنها را ندارند, در این صورت سفارش یک استاد آشنا , یک همکار یا یک همکلاسی قدیمی خیلی موثر است.
    در مورد مقالات هم به نظر من تعداد زیاد مقالات نه تنها نقش مثبتی ندارد بلکه گاهی اثر منفی دارد ولی متاسفانه تمرکز دانشجویان از هم ترمهای اول بروی مقاله است. اعتبار کنفرانس یا ژورنال هم اهمیت زیادی دارد. صرف ISI بودن اهمیت ندارد, در دنیای امروزی تعداد قابل توجهی ژورنال وجود دارد که خیلیها بدرد بخور نیستند. به عنوان مثال در رشته برق IEEE Transactions یا کنفرانسهای با سابقه اعتبار زیادی دارند.
    با توجه به تجربه اندکی که در مشورت به چند استاد خارجی در انتخاب دانشجویان ایرانی داشته ام باید بگویم اگر یک دانشجو ارشد با ۱۰ مقاله اقدام کند از نظر من کمی مشکوک است. در ۲-۳ سال تحصیل در ایران باتوجه به امکانات موجود, یک دانشجو چقدر وقت دارد تا مبانی نظری, سپس مدلسازی و در نهایت آزمایشات را انجام دهد.
    همه ما به روشهای مقاله دادن در ایران آنهم در چند سال اخیر آشنا هستیم مانند: زدن اسم یکدیگر در مقالات دوستان برای افزایش تعداد مقالات یا تغییر مختصر مقاله و ارسال آن به چند ژورنال, همچنین self plagiarism که در مقالات ایرانی دیده میشود و متاسفانه حتی استادان ایرانی هم آنچنان توجهی به آن ندارند , یا سایر تخلفات علمی ...
    اگر من نوعی به عنوان یک استاد بخواهم رزومه متقاضی را بررسی کنم اول آنکه وقت کمی خواهم داشت (به دلیل تعداد زیاد متقاضیان). لذا مختصر و مفید بودن رزومه اهمیت دارد تا در نگاه اول نظر استاد جلب شود.زمینه کار متقاضی و متناسب بودن دانش او و تجربه تحقیقاتیش با پروژه ای که استاد می خواهد شروع کند هم اهمیت دارد بعلاوه داشتن حداقلهای دانشگاه.

آن وقت در لیست گلچین شده ترجیح من انتخاب از بین دانشجویان دانشگاههای خوب ایران با معدل خوب ( این نشاندهنده توانایی دانشجو از نظر مبانی علمی رشته خود و دانش اوست), نمره زبان خوب به همراه توانایی در ارائه مطالب به انگلیسی (بدین منظور در مصاحبه از دانشجو خواسته می شود که یکی از مقالات یا خلاصه تحقیقات خود را ارائه کند.), به نظر من یک یا دو مقاله در کنفرانس خوب یا ژورنال کافیست نیازی به ماشین چاپ مقاله نیست.( من حتما متن مقاله را چک کرده و میزان نوآوری, مهارت در نوشتن و ارائه مطلب علمی به انگلیسی اهمیت دارد. ) در نهایت توصیه نامه را بررسی کرده تا نظر استاد راهنما در مورد روحیات, کار گروهی , انعطاف پذیری, .. را بدانم.حتا ممکن است با شخص توصیه کننده تماس بگیرم.
    امیدوارم همگی در مراحل اپلای موافق باشد.
    ویرایش توسط nima56 : December 5th, 2019 در ساعت 04:21 PM
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)