صفحه 101 از 207 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151201 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 2065

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای اروپا

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای اروپا

نقل قول نوشته اصلی توسط elektronic2012 نمایش پست ها
    سلام به همگی... بچه ها یه چند تایی ازتون سوال داشتم فقط خواهشن کامل بگید تا شیفهم بشم.{ یه کمایی زیاده به خوبی خودتون ببخشید}. من تازه دارم کارشناسی الکترونیک رو شروع می کنم و معدل کاردانیم17.5 شمسی پور /تعریف از خود نباشه یه اختراعایی هم دارم./و زمان هم خیلی برام مهمه نمی خوام وقتم حدر بره 1) کلاس زبانم می خوام ثبت نام کنم و سعی می کنم نمره IBT یا TOEFL بالا بشه به نظرتون الان من برای زبان انگلیسی شروع کنم یا اصلا آلمانی بخونم ؟ 2) و بعد از حدود 2 سال کارشناسی رو تموم می کنم ان شا ا... با معدل بالا حالا به نظر شما بعد از مدرک کارشناسی برای ارشد ودکتری در آلمان برای فول فاند (چون هزینه ی تحصیل خیلی برام مهمه وگر نه نمی تونم برم) شانسی دارم برای APPLY؟؟؟؟؟ 3) و یا این که با RA یا TA ویا با کار شرکتی توی اونجا می تونم تمام هزینه هامو جبران کنم (اصلا میشه پیدا کرد)؟؟؟؟؟؟ 4)و این که برای کشور های دیگه که الکترونیکشون خوب باشه چه طور ؟(مثلا آمریکا یا به نظر خودتون چی) ؟؟؟؟ 5)سوال بعدیم هم اینه که باری مقاله های ISI ویا هر مقاله ای که شما به نظرتون می رسه چه طور می شه برای شروعشون شروع و ثبت کرد؟ 6)من سایت های زیادی رو سر زدم ولی یه راهنمایی کامل آدمو نمی کنن تا آدم با خودش 2 دو تا کنه ببینه چه جوریاس ؟ لطفا شما کامل بگید.!!!! 7) در آخر هم به نظر شما برای درصد بیشتر شانس با وضعیت من چی کا باید کرد؟؟؟؟؟ ......... خواهشن نزنید که توی سایت جستجو کنید یا قبلا پاسخ داده شده ...... ......... برام خیلی مهمه هر کسی اطلاعاتی داره لطفا کمک کنه ..............
    سلام دوست عزیز...
    سعی می کنم تا اونجایی که اطلاع دارم به سوالاتتون جواب بدم...
    اول باید کشور رو انتخاب کنی... اگر بخایی واسه آلمان اقدام کنی... و بخایی به زبان آلمانی تحصیل کنی... باید دوره ی زبان آلمانی رو بگذرونی... حداقل 800 ساعت (مدرک B2) در موسسه گوته... یا بتونی مدرک ZD رو بگیری... با این کار از تحصیلات تقریبا رایگان برخوردار میشی... اما روی فاند خیلی حساب نکن... چون آلمان فاند نمیده و فقط یه تعداد محدودی بورس... مانند بورس DAAD داره... که اون هم خیلی سخته به دانشجوی ارشد تعلق بگیره... پس کل هزینه ی زندگی رو باید خودت پرداخت کنی... که میشه حدودا سالی 8000 یورو... با توجه به قیمت فعلی یورو 3300 تومان... میشه سالی 26 میلیون... البته در این تاریخی که من این متن رو مینویسم... روزی 200 تومان به قیمت یورو اضافه میشه... در ضمن باید بررسی کنی ببینی آلمان به دانشگاه شما پذیرش میده یا نه... تا اونجایی که من اطلاع دارم... به دانشگاه آزاد خیلی سخت پذیرش میده...
    در مورد کمک هزینه تحصیلی... به نظر من فکر اروپا رو از سرت بیرون کن... در مورد کار هم... معمولا با ویزای دانشجویی هفته ای 20 ساعت در ایام تحصیلی و تمام وقت در ایام تعطیلی میشه کار کرد... اما زیاد نمیشه روی کار حساب کرد... چون اولا در چند سال اخیر وضع بازار کار خراب شده و به خارجیها کار نمیدن... ثانیا در کشوری مثل آلمان و رشته ای مثل مهندسی برق... اونقدر درس ها سنگینه که به هیچ عنوان فرصت نمیکنی کار کنی...
    میمونه آمریکا و کانادا... اگر شرایط لازم رو داشته باشی... میتونی از این دو کشور فاند بگیری... برای به دست آوردن شرایط باید چندتا کار انجام بدی...
    اولا زبان انگلیسی: باید مدرک زبان تافل یا آیلتس با نمره ی بالا کسب کنی... و در مرحله ی بعد GRE بگیری... که نمره ی ریاضی معمولا باید کامل (800) باشه... و نمره ی بخش لغت (verbal) هرچی بالاتر باشه... شانس فاند گرفتنت و میزانش... بالاتر میره... اگر بتونی بالای 400 بیاری خیلی کمکت میکنه...
    معدل: تا اونجایی که میتونی ... معدلت رو بالا ببر... برای کارشناسی پیوسته... معدل دو سال آخر خیلی اهمیت داره... برای کارشناسی ناپیوسته ... باید معدل کل دورت... خیلی بالا باشه... سعی کن از 18 پایین نیاد...
    اختراع: اگر بتونی اختراعت رو همین جا به ثبت برسونی ... میتونی به عنوان یک امتیاز مثبت بهش نگاه کنی... در جشنواره های مختلف هم میتونی شرکت کنی و اگر مقام بیاری... طبیعتا امتیاز مثبت داره...
    مقاله: اولا در رشته ی مهندسی برق... علاوه بر ژورنال های ISI ، کنفرانس ها و ژورنال های IEEE هم وجود داره... که نسبت به ISI معتبر تر هست و یک مزیت خیلی بزرگ که داره... اینه که کنفرانس IEEE داریم... نوشتن مقالات ژورنال چه ISI و چه IEEE بسیار سخت و زمان بره... اما شما میتونین با کمی تلاش... روی پروژه پایانیتون... حداقل یک کنفرانس IEEE ارائه کنین... نکته ی مثبت دیگه... اینه که کنفرانس مهندسی برق ایران... در فهرست کنفرانس های IEEE قرار داره و مقاله دادن واسه این کنفرانس کار نسبتا راحت و کم هزینه ای هست... پس میتونن از همین جا شروع کنین... اول با مشورت با اساتیدتون... یه موضوع خوب انتخاب کنی... سپس شروع کنی روش کار کنی... به نطر من اگر یه سال کار کنی... بتونی حداقل یک مقاله کنفرانس ازش در بیاری... اگر بیشتر تلاش کنی... میتونی تعداد مقالات رو افزایش بدی و کم کم بری به سمت مقاله ژورنال!
    تنها موضوعی که باقی میمونه... نوع مدرک نحصیلی تون هست... آیا مدرکتون مهندسی محسوب میشه یا فنی؟ به این موضوع هم باید توجه کنین...
    سخن آخر: اگر بتونین با معدل بالای 18 فارغ التحصیل بشین... اختراعتون رو ثبت کنین... مقاله داشته باشین... و نمرات تافل و جی آر ای بالایی داشته باشین... به طور قطع می تونین از یکی از دانشگاه های خوب آمریکا یا کانادا فاند بالایی بگیرین...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق قدرت- دانشگاه تهران

سلام
    بسیار متشکرم از عزیزانی که بدون چشم داشت در این سایت فعالیت میکنند.
    رزومه ی من به شرح زیر است:

شاگرد اول لیسانس شهرستان
    استعداد درخشان فوق لیسانس دانشگاه تهران معدل 18
    عضو بنیاد ملی نخبگان
    یک ژورنال خیلی معتبر IEEE transaction
    دو مقاله کنفرانسی خارجی

رشته مهندسی برق، قدرت، میخوام برای PHD اقدام کنم ، حتما هم با فاند کامل ! چون وسعمون نمیرسه خودمون بریم!
    با این رزومه از Imperial college و university of edinburgh هم ok استادا رو گرفتم، منتهی چون جفتشون تو انگلیسه، گفتن برای فاند باید با دانشگاه مکاتبه کنی و استاد خودش پولی نداره!!!

ممنون میشم بگید کجاها امکان پذیرش من بیشتره.
    متشکرم.
    انشالله جبران کنیم!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط iniran نمایش پست ها
    سلام

شاگرد اول لیسانس شهرستان
    عضو بنیاد ملی نخبگان
    دو مقاله کنفرانسی خارجی

رشته مهندسی برق، قدرت، میخوام برای PHD اقدام کنم ، حتما هم با فاند کامل ! چون وسعمون نمیرسه خودمون بریم!
    با این رزومه از Imperial college و university of edinburgh هم ok استادا رو گرفتم، منتهی چون جفتشون تو انگلیسه، گفتن برای فاند باید با دانشگاه مکاتبه کنی و استاد خودش پولی نداره!!!

متشکرم.
    انشالله جبران کنیم!
    معدل لیسانس؟

شما GRE خوب بدید و برای آمریکا اپلای کنید. فاند در دانشگاه های انگلیس بسیار محدوده.

سلام

شاگرد اول لیسانس شهرستان
    عضو بنیاد ملی نخبگان
    دو مقاله کنفرانسی خارجی

متشکرم.
    انشالله جبران کنیم!
    سلام...
    شما رزومه ی خیلی خوبی دارین!
    اگر GRE بالایی کسب کنین! به راحتی از دانشگاه های خوب دنیا با فاند مناسب پذیرش می گیرین!
    به نظر من حتما روی GRE سرمایه گذاری کنین و واسه wisconsin madison اقدام کنین! قدرتش در دنیا اوله!
    از همین الان بگردین در زمینه ی کاری خودتون... با اساتید دانشگاه های آمریکا مکاتبه کنین! فکر انگلیس رو از سرتون بیرون کنین!

Junior Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط S03 نمایش پست ها
    معدل لیسانس؟

شما GRE خوب بدید و برای آمریکا اپلای کنید. فاند در دانشگاه های انگلیس بسیار محدوده.

سلام
    معدل لیسانس 16.75، اما گواهی شاگرد اولی دارم از دانشگاه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه

سلام،
    بسیار بسیار ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و نظرات بسیار مفیدی ارائه کردید! (اعتماد به نفسم کلی بالا رفت با نظرات شما!)
    من فکر میکردم این دانشگاه ها خیلی انتخابهای خوبی هستند، مثلا امپریال کالج رنکش 6 هست و edinburgh رنکش 20 .

چون پول نمیدن میگید که فکرشونو از سرم بیرون کنم؟
    متاسفانه با توجه به قانون جدیدی که هفته ی پیش آمریکا تصویب کرده، رشته ی من احتمالا جزو رشته های تحریم شده است که ویزا صادر نمیشه براشون (رشته های مرتبط با انرژی)، همین موضوع باعث شده که روی گزینه های اروپایی بیشتر سرمایه گذاری کنم.

ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط 8521413 نمایش پست ها
    سلام...
    شما رزومه ی خیلی خوبی دارین!
    اگر GRE بالایی کسب کنین! به راحتی از دانشگاه های خوب دنیا با فاند مناسب پذیرش می گیرین!
    به نظر من حتما روی GRE سرمایه گذاری کنین و واسه wisconsin madison اقدام کنین! قدرتش در دنیا اوله!
    از همین الان بگردین در زمینه ی کاری خودتون... با اساتید دانشگاه های آمریکا مکاتبه کنین! فکر انگلیس رو از سرتون بیرون کنین!

ApplyAbroad Guru

سلام،
    بسیار بسیار ممنونم از اینکه وقت گذاشتید و نظرات بسیار مفیدی ارائه کردید! (اعتماد به نفسم کلی بالا رفت با نظرات شما!)
    من فکر میکردم این دانشگاه ها خیلی انتخابهای خوبی هستند، مثلا امپریال کالج رنکش 6 هست و edinburgh رنکش 20 .

چون پول نمیدن میگید که فکرشونو از سرم بیرون کنم؟
    متاسفانه با توجه به قانون جدیدی که هفته ی پیش آمریکا تصویب کرده، رشته ی من احتمالا جزو رشته های تحریم شده است که ویزا صادر نمیشه براشون (رشته های مرتبط با انرژی)، همین موضوع باعث شده که روی گزینه های اروپایی بیشتر سرمایه گذاری کنم.

ممنونم
    مسلما این دو دانشگاه های خیلی خیلی خوبی هستند (من خودم هم امپریال درس خوندم) ولی شرایط فاند گرفتن برای غیر اروپایی ها در انگلیس بسیار دشواره و شما هم که شرایطتون خیلی خوبه بهتره تمرکزتون رو جایی بگذارید که شانس فاند داشته باشید (مگه اینکه بتونید از پس هزینه های وحشتناک انگلیس با این نرخ پوند بر بیاید). به علاوه در انگلیس هم شما باید گواهی ATAS بگیرید (مشابه همون Clearance آمریکا) که اگه در رشته های حساس باشید احتمال رد شدن بالاست.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی شیمی(طراحی فرایندهای نفت)

سلام خدمت دوستان میخاستم ببینم با شرایطی که من دارم از کجا تو اروپا میتونم پذیرش با فاند بگیرم لیسانس مهندسی شیمی(نفت) از تهران چنوب با معدل 14.6 که دوسال آخر 15.8 بودش و ارشد مهندسی شیمی (فرآیند) از تهران جنوب که فعلا دانشجو هستم و معدلم الان16 هستش و دو جلد کتاب هم دارم ولی زبان فعلا ندارم

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای اروپا ( بجز سوئد )

سلام.من دانشجوي ليسانس مکانيک-سيالات دانشگاه امام حسين(ع) هستم.معدلم 17 و يه مقاله ISI.نمره زبان IBT TOEFL 100.
    شانس پذيرش با فاند از کدوم دانشگاه ها رو براي ارشد دارم.پيشاپيش از راهنماييتون بسيار متشکرم.

سلام به همه. من دانشجوی رشته کامپیوتر گرایش سخت افزار دانشگاه صنعتی شریفم. معدلم 16.5 ه. مقاله و کار پژوهشی هم ندارم. به نظرتون توی کدوم دانشگاه های آمریکا و کانادا شانس پذیرش با فاند رو دارم؟ ( اسم یا رنکینگ اون دانشگاه ها رو واضح بگید نه اینکه مثلا میتونم یا نمیتونم. ) اگه میتونم کجا و اگه نمیتونم باید چه کنم؟ راستی نمره ی زبان تافل و GRE رو هم بگید که باید حداقل چند باشه که بتونم یه دانشگاه رنک 2 رقمی برم؟
    ویرایش توسط pepsinardiola : September 14th, 2012 در ساعت 03:55 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)