صفحه 200 از 207 نخستنخست ... 100150190191192193194195196197198199200201202203204205206207 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,991 تا 2,000 , از مجموع 2065

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای اروپا

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای اروپا

نقل قول نوشته اصلی توسط helen1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه تهران 16.7
    فوق لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه تهران معدل 18.7
    مقاله ندارم
    استعداد درخشان دانشگاه تهران بودم
    پنج سال سابقه کار به عنوان مهندس مشاور دارم
    زبانم خوبه دارم برای تافل آماده میشم ک حتما بالای 90
    دکترا با حقوق شانسم چقدره؟
    چون مقاله ندارید برای کشورهای خوب اروپا شانس کمی دارید ولی با یکی دوتا مقاله خوب شانس شما افزایش می یابد.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    من پیشنهاد می دهم که بدنبال یک مستر مجدد در اروپا باشید و پس از مستر با رزومه خوب، اگر مایل بودید برای پذیرش دکترا اقدام کنید.
    ممنون
    میشه بگید برای کدوم کشورها اقدم کنم زودتر نتیجه میگیرم؟ و به اینکه قبلا مستر داشتم اشاره بکنم؟

Junior Member

ممنون از توجهتون
    واقعا فرصت مقاله نوشتن ندارم
    مثلا از بلژیک میتونم پذیرش بگیرم
    به نظرتون چه کشورهایی میتونم اقدام کنم؟

ممنون از توجهتون
    واقعا فرصت مقاله نوشتن ندارم
    مثلا از بلژیک میتونم پذیرش بگیرم
    به نظرتون چه کشورهایی میتونم اقدام کنم؟
    اروپا با آمریکا این تفاوت را دارد که در آمریکا با GRE و نمره زبان می توانید نظر استاد را جلب کنید ولی در اکثر اروپا شما برای یک موقعیت اقدام می کنید و گاهی با 30 تا 40 و بعضی مواقع تا حتی 100 نفر رقابت کنید. حالا خودتان را جای استادی بگذارید که باید از بین متقاضیان انتخاب کند ، در رزومه شما چه چیز قابل توجهی وجود دارد که استاد باید شما را انتخاب کند. شاید اگر تز جالبی داشته باشید که با کار استاد خیلی مرتبط باشد شاید در دانشگاههای متوسط رو به پایین آلمان شانسی داشته باشید. که در آنصورت با استادان مکاتبه کنید و ایشان ممکن است بخواهد نگاهی به تز شما بیاندازد که چون به فارسی است فایده ای ندارد.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

نقل قول نوشته اصلی توسط sahell_rr نمایش پست ها
    ممنون
    میشه بگید برای کدوم کشورها اقدم کنم زودتر نتیجه میگیرم؟ و به اینکه قبلا مستر داشتم اشاره بکنم؟
    فنلاند، آلمان و ایتالیا و بعضی از کشورهای اروپای شرقی هم بدلیل هزینه . در مورد اشاره به مدرک قبلی فوق لیسانس مطمئن نیستم و نمی دانم چه تاثیری دارد.

چون مقاله ندارید برای کشورهای خوب اروپا شانس کمی دارید ولی با یکی دوتا مقاله خوب شانس شما افزایش می یابد.
    سلام

می بخشید من با این حرف شما زیاد موافق نیستم. چراکه اصولا دانشجویان فارغ تحصیل مستر از ایران شاید بیشتر شانس دادن مقاله رو دارن تا دانشجویانی که مسترشون رو اروپا میگیرن... حتی ممکنه اجازه نداشته باشن مقاله ای از پایان نامه شون در بیارن. خیلی ها اولین مقاله شون رو دوران دکترا میدن.

منظورم اینه که نداشتن مقاله برای فارغ تحصیلان مستر در بسیاری از رشته ها در اروپا چیز عجیبی نیست و استادان با این روند آشنا هستن و رو معدل حساس تر هستن. سابقه کار شدیدا تاثیر مثبت داره.
    ولی به نظر من مشکل در گرفتن پذیرش در دانشگاههای خوب اروپایی بیشتر روی این موضوع هست که ترجیح میدن پوزیشن ها رو به دانشجوهای فارغ تحصیل دانشگاه خودشون بدن (شبیه سیستم دانشگاههای ایران).

موفق باشید.

سلام دوستان
    لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه تهران 16.7
    فوق لیسانس مهندسی شیمی دانشگاه تهران معدل 18.7
    مقاله ندارم
    استعداد درخشان دانشگاه تهران بودم
    پنج سال سابقه کار به عنوان مهندس مشاور دارم
    زبانم خوبه دارم برای تافل آماده میشم ک حتما بالای 90
    دکترا با حقوق شانسم چقدره؟
    سلام

در مورد اروپا به نظر من برای institute های معتبر که به سابقه کار بیشتر از دانشگاهها اهمیت میدن اپلای کنین چون معدلتون خوبه. اینها دانشجوی دکترا اینترنشنال میگیرن و همزمان با دانشگاههای معتبر هم در ارتباطن.
    دانشگاهها بیشتر ترجیح میدن دانشجوی محلی همونجا رو بگیرن مگر اینکه پوزیشنی رو به صورت پابلیک اعلام کنن و بگن ترجیحشون اینترنشنال هست. البته بستگی به کشور هم داره.

موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط Nscience نمایش پست ها
    سلام

می بخشید من با این حرف شما زیاد موافق نیستم. چراکه اصولا دانشجویان فارغ تحصیل مستر از ایران شاید بیشتر شانس دادن مقاله رو دارن تا دانشجویانی که مسترشون رو اروپا میگیرن... حتی ممکنه اجازه نداشته باشن مقاله ای از پایان نامه شون در بیارن. خیلی ها اولین مقاله شون رو دوران دکترا میدن.

منظورم اینه که نداشتن مقاله برای فارغ تحصیلان مستر در بسیاری از رشته ها در اروپا چیز عجیبی نیست و استادان با این روند آشنا هستن و رو معدل حساس تر هستن. سابقه کار شدیدا تاثیر مثبت داره.
    ولی به نظر من مشکل در گرفتن پذیرش در دانشگاههای خوب اروپایی بیشتر روی این موضوع هست که ترجیح میدن پوزیشن ها رو به دانشجوهای فارغ تحصیل دانشگاه خودشون بدن (شبیه سیستم دانشگاههای ایران).

موفق باشید.
    بگذارید با یک مثال موضوع را روشن کنم. چندی پیش در یکی از دانشگاههای خوب سوئد یک موقعیت دکترا اعلام شد. حدود سی و اندی نفر برای آن اقدام کردند. حدود 20 تا از آنها از از آنها از ایران بودند که اکثرا GRE هم داشتند و معلوم بود که هدفشان آمریکا بوده است و پس از مشکلات اخیر راهشان را به اروپا تغییر داده اند. از افراد شورت لیست برای مصاحبه اگر اشتباه نکنم 4 تا از ایران ویک چینی از کانادا بود.اکثر آن 4 نفر حداقل یک مقاله IEEE Transaction داشتند که چاپ آن در مقطع فوق و حتی دکترا دشوار است.
    حرف شما در صورتی درست است که ازدانشگاه خوب اروپا با معدل خوب برای دکترا اقدام کنید یا اگر دانشجوی مستر خودشان باشید و روی شما شناخت داشته باشند.

بگذارید با یک مثال موضوع را روشن کنم. چندی پیش در یکی از دانشگاههای خوب سوئد یک موقعیت دکترا اعلام شد. حدود سی و اندی نفر برای آن اقدام کردند. حدود 20 تا از آنها از از آنها از ایران بودند که اکثرا GRE هم داشتند و معلوم بود که هدفشان آمریکا بوده است و پس از مشکلات اخیر راهشان را به اروپا تغییر داده اند. از افراد شورت لیست برای مصاحبه اگر اشتباه نکنم 4 تا از ایران ویک چینی از کانادا بود.اکثر آن 4 نفر حداقل یک مقاله IEEE Transaction داشتند که چاپ آن در مقطع فوق و حتی دکترا دشوار است.
    حرف شما در صورتی درست است که ازدانشگاه خوب اروپا با معدل خوب برای دکترا اقدام کنید یا اگر دانشجوی مستر خودشان باشید و روی شما شناخت داشته باشند.
    شما منظورتون این هست که اگر مستر از ایران باشه انتظار مقاله هم دارند.... متوجه هستم. البته من درمورد سوئد زیاد اطلاعی ندارم ولی دو نفر از دوستانم بدون مقاله پوزیشن گرفتن. حالا این دانشگاهی که شما مثال زدید احتمالا رنک خیلی بالایی داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط sahell_rr نمایش پست ها
    ممنون
    من تجربه ی دو تا از دوستانم رو میگم که الان مستر دوم رو هم از یکی از دانشگاههای اروپایی گرفتن و زمان اپلای داخل سی وی آوردن اینو. مشکلی ایجاد نمیکنه بشرطیکه مستر دومی که اپلای میکنین فیلد تخصصیش فرق کنه با اولی.

ولی باز هم از تجربه همین دو نفر با اینکه مستر دوم رو هم تموم کردن ولی پشیمونن که چرا وقت و انرژی گذاشتن برای اینکار و تازه معدلی که از مستر دوم دارن کمتر از مستر اوله..... برای مستر دوم وارد اروپا نشین مگر اینکه بعد مستر قصدتون ورود به بازار کار اروپا باشه. اون موقع میتونه گزینه ی خوبی باشه.

اگر قصد دکترا دارین برای دکترا مستقیم اقدام کنین (صرفا نظرم راجع به اروپاست).

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)