صفحه 201 از 207 نخستنخست ... 101151191192193194195196197198199200201202203204205206207 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,001 تا 2,010 , از مجموع 2065

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای اروپا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای اروپا

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    بگذارید با یک مثال موضوع را روشن کنم. چندی پیش در یکی از دانشگاههای خوب سوئد یک موقعیت دکترا اعلام شد. حدود سی و اندی نفر برای آن اقدام کردند. حدود 20 تا از آنها از از آنها از ایران بودند که اکثرا GRE هم داشتند و معلوم بود که هدفشان آمریکا بوده است و پس از مشکلات اخیر راهشان را به اروپا تغییر داده اند. از افراد شورت لیست برای مصاحبه اگر اشتباه نکنم 4 تا از ایران ویک چینی از کانادا بود.اکثر آن 4 نفر حداقل یک مقاله IEEE Transaction داشتند که چاپ آن در مقطع فوق و حتی دکترا دشوار است.
    حرف شما در صورتی درست است که ازدانشگاه خوب اروپا با معدل خوب برای دکترا اقدام کنید یا اگر دانشجوی مستر خودشان باشید و روی شما شناخت داشته باشند.
    حرفتون کاملا درسته
    و ضعف آشکار رزومه من مقاله است ک ب دلایلی نتونستم بنویسم اون زمان
    ولی تز خوبی دارم
    آلمان فرانسه انگلیس سوید سوییس مقصدم نیس
    بیشتر برای هلند بلژیک و نروژ دانمارک اقدام کردم ک نسبتا کشورهای متوسطی هستن ب نظرم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Nscience نمایش پست ها
    سلام

در مورد اروپا به نظر من برای institute های معتبر که به سابقه کار بیشتر از دانشگاهها اهمیت میدن اپلای کنین چون معدلتون خوبه. اینها دانشجوی دکترا اینترنشنال میگیرن و همزمان با دانشگاههای معتبر هم در ارتباطن.
    دانشگاهها بیشتر ترجیح میدن دانشجوی محلی همونجا رو بگیرن مگر اینکه پوزیشنی رو به صورت پابلیک اعلام کنن و بگن ترجیحشون اینترنشنال هست. البته بستگی به کشور هم داره.

موفق باشین
    ممنون از توجهتون
    Institueهم مثل دانشگاهها سایت دارند و اونجا وکنسی رو اعلام میکنن؟چطوری باید لیستی از اینها پیدا کنم
    و آیا تو این مراکز هم دکترا شغله و حقوق داره یا باید شهریه بدم؟
    ممنون میشم پاسخ بدید

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

سلام

در مورد اروپا به نظر من برای institute های معتبر که به سابقه کار بیشتر از دانشگاهها اهمیت میدن اپلای کنین چون معدلتون خوبه. اینها دانشجوی دکترا اینترنشنال میگیرن و همزمان با دانشگاههای معتبر هم در ارتباطن.
    دانشگاهها بیشتر ترجیح میدن دانشجوی محلی همونجا رو بگیرن مگر اینکه پوزیشنی رو به صورت پابلیک اعلام کنن و بگن ترجیحشون اینترنشنال هست. البته بستگی به کشور هم داره.

موفق باشین
    سلام
    من متوجه منظورتون از این موسسات نشدم. ممنون میشم چند تا از موسسات را به عنوان مثال نام ببرید.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

نقل قول نوشته اصلی توسط helen1 نمایش پست ها
    ممنون از توجهتون
    Institueهم مثل دانشگاهها سایت دارند و اونجا وکنسی رو اعلام میکنن؟چطوری باید لیستی از اینها پیدا کنم
    و آیا تو این مراکز هم دکترا شغله و حقوق داره یا باید شهریه بدم؟
    ممنون میشم پاسخ بدید
    سلام

بله دکترا در این موسسات تحقیقاتی شغل محسوب میشه و شما حقوق دریافت میکنید. یک حالت بورسیه است.

بستگی به کشوری که میخواید برید توی اینترنت سرچ کنید.... مثلا Institutes in (country name) PhD position

یا Institutes in (country name) رو سرچ کنید حتی در ویکی پدیا هم لیست اینا رو می بینید... بعد که سایتهاشون رو پیدا کردید و واردشون شدین قسمت وکنسی اگر پوزیشن موجود برای دکترا دارن اعلام میکنن.

سلام
    من متوجه منظورتون از این موسسات نشدم. ممنون میشم چند تا از موسسات را به عنوان مثال نام ببرید.
    مثلا این دو تا مثال رو من در مورد کشور آلمان میزنم:

Max Planck Institute
    Fraunhofer Institute

باز هرکدوم از اینا خودشون چندین branch دارن برای تخصص های مختلف.

ApplyAbroad Hero nima56 آواتار ها

مثلا این دو تا مثال رو من در مورد کشور آلمان میزنم:

Max Planck Institute
    Fraunhofer Institute

باز هرکدوم از اینا خودشون چندین branch دارن برای تخصص های مختلف.
    من با این دو موسسه آشنایی دارم. لزوما این موسسات که گفتید دانشجوی اینترنشال نمیگیرند وضمنا تعداد زیادی از کشورهای اروپایی هم برای آنها اقدام می کنند.
    در ضمن برای آنها هم توانایی نوشتن اهمیت دارد مثلا به این جمله که در یکی از موقعیتهای دکترا فرانهوفر آمده توجه کنید:
    . You have a self-confident manner and can convincingly present your results in verbal and written form.
    پس برای این منظور در مصاحبه توانایی ارائه شفاهی و از طریق تز یا مقاله توانایی نوشتاری خود در ارائه نتایج تحقیق را نشان می دهید.
    من در کل منکر این نمی شوم که بدون مقاله هم می توان پذیرش گرفت ولی در کل شانس فرد کاهش می یابد وچون رقابت زیاد است قوی بودن ررومه یا داشتن لینک اهمیت زیادی دارد.
    روزگار است، آنكه گه عزت دهد گه خوار دارد. چرخ بازيگر از اين بازيچه ها بسيار دارد. "قائم مقام فراهانی"

من با این دو موسسه آشنایی دارم. لزوما این موسسات که گفتید دانشجوی اینترنشال نمیگیرند وضمنا تعداد زیادی از کشورهای اروپایی هم برای آنها اقدام می کنند.
    در ضمن برای آنها هم توانایی نوشتن اهمیت دارد مثلا به این جمله که در یکی از موقعیتهای دکترا فرانهوفر آمده توجه کنید:
    . You have a self-confident manner and can convincingly present your results in verbal and written form.
    پس برای این منظور در مصاحبه توانایی ارائه شفاهی و از طریق تز یا مقاله توانایی نوشتاری خود در ارائه نتایج تحقیق را نشان می دهید.
    من در کل منکر این نمی شوم که بدون مقاله هم می توان پذیرش گرفت ولی در کل شانس فرد کاهش می یابد وچون رقابت زیاد است قوی بودن ررومه یا داشتن لینک اهمیت زیادی دارد.
    من نگفتم این موسسات لزوما به اینترنشنال پوزیشن میدم. این موسسات بعضی از پوزیشنها رو اتفاقا فقط به غیربومی میدن (اروپایی یا اینترنشنال فرقی نداره) و قید میکنن که اپلای کننده نباید از یک سال بیشتر ساکن این کشور باشه... یک همچین چیزایی. توی شرایط پذیرش میزنن. زمانی که پوزیشن به زبان بومی اون کشور باشه (مثلا آلمانی) دیگه پوزیشن اینترنشنال حساب نمیشه و ترجیحشون به فارغ تحصیلای همون کشوره.

اون جمله ای هم که شما قید کردید از سایت فرانهوفر فقط قانون موسسات نیست در بسیاری از دانشگاههای خوب اروپا هم از شما میخوان پروپوزال یا یک مثلا پروژه مسترتون رو بصورت written ولی چکیده بهشون بدین و بعدش هم براشون جلوی کمیته ای که خودشون تشکیل میدن present کنید که این کمیته ممکنه از اعضای صنعتی باشه که از نظر مالی شما رو قراره ساپورت کنه.
    بدون توانایی ارائه شفاهی (به قول خودشون فروختن توانایی های خودت) شانس پذیرش از اینطور جاها پایینه.

به هرحال در اروپا اپلای رایگان هست و با اپلای چیزی رو شخص از دست نمیده حداقل.

سلام دوستان ميشه راهنمايي كنيد ، من نمره آيلتسم ٦ هست با توجه به رزومه ام و اينكه به فاند كامل نياز دارم و يا حقوق دكترا، دانشگاهي سراغ داريد كه به شرايط من بخوره براي دكترا ؟
    اگه براي فوق ليسانس مجدد اقدام كنم چه طور؟ با توجه به شرايطم و نياز به فاند كامل، امكانش هست و منطقيه؟ كدوم دانشگاه اروپا؟

رشته مورد نظر: مهندسي شيمي يا پليمر يا مواد يا مكانيك يا نانو، هر كدام كه روي نانوكامپوزيت ها كار كنند ميخوام اقدام كنم، چون هم پروژه ي كارشناسي هم كارشناسي ارشدم در زمينه ي نانو كامپوزيت پليمري بود.

معدل ارشد:17.1
    رشته ارشد:مهندسي نساجي، گرايش نانو تكنولوژي
    دانشگاه ارشد:أمير كبير تهران
    معدل لیسانس:14.26
    رشته لیسانس:مهندسي نساجي، گرايش نانو تكنولوژي
    دانشگاه لیسانس: صنعتي اصفهان
    مدرک زبان انگلیسی:آيلتس ٦
    مقالات خارجی: ٣مقاله ISI ، نويسنده اول
    تالیف کتاب:-
    سابقه کار: ندارم اما تحقيق و پژوهش انجام ميدادم براي چاپ مقالاتم
    سایر افتخارات و مدارک: ٣ مقاله ي كنفرانسي بين المللي، نويسنده اول.
    سه و نيم سال از فارغ التحصيلي ام ميگذرد.

دانشگاه مورد نظر: حتي رنك پايين

Junior Member

سلام دوستان ممنون میشم نظرتون رو در مورد رزومه بفرمایید و راهنمایی کنید.
    رشته مورد نظر دکتری معماری همراه با فاند کامل

کاردانی: دانشگاه سراسری کاشان ، معماری ، معدل 15.24
    کارشناسی ناپیوسته : دانشگاه سوره تهران، مهندسی معماری،معدل: 15.75، رتبه کنکور 50
    کارشناسی ارشد : دانشگاه علم و صنعت، مهندسی معماری، معدل: 17.80، رتبه کنکور 70
    تعداد مقالات : 2 مقاله Isi در پروسه ثبت و داروی
    اختراع : 1 مورد ثبت شده
    تعداد توصیه نامه: 4
    سابقه کار: 6 سال بیمه مهندس مشاور
    نمره زبان انگلیسی: در حال امادگی برای آزمون
    مسلط به نرم افزارهای مختلف تخصصی معماری و ...

با توجه به این شرایط کدوم دانشگاه مناسبتره و میشه پذیرش گرفت؟

Junior Member

باسلام .بنده لیسانس پرستاری از دانشگاه بهشتی با معدل 16 و فوق لیسانس بیوتکنولوژی پزشکی از دانشگاه اصفهان با معدل 18 دارم دو تا مقاله دارم یکی پاپ مد و یکی اسکوپوس و یکی هم دارم می‌نویسم مدرک زبانم هنوز در حال خوندم ۶._۶.۵ میتونم بگیرم.میخوام برای دکترای بیوتک اقدام کنم و به فاند کامل نیاز دارم سنم32 و اینکه بتونم با لیسانسمم کارکنم در حین تحصیل.سابقه کاریم مرتبط با لیسانسم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)