صفحه 205 از 207 نخستنخست ... 105155195196197198199200201202203204205206207 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,041 تا 2,050 , از مجموع 2065

موضوع: شانس پذیرش از دانشگاههای اروپا

Banned

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش از دانشگاههای اروپا

نقل قول نوشته اصلی توسط nima56 نمایش پست ها
    سلام
    توصیه نامه از اساتید از ایرانی نقش اساسی ندارد هر چند بی تاثیر نیست (در ادامه توضیح خواهم داد). مگر آنکه در سطح بین المللی شناخته شده باشند یا آن استاد ایرانی قبلا با آن گروه کار کرده یا در آنجا درس خوانده باشد. اکثر استادان آنقدر تقاضا دریافت میکنند که فرصت کافی برای بررسی همه آنها را ندارند, در این صورت سفارش یک استاد آشنا , یک همکار یا یک همکلاسی قدیمی خیلی موثر است.
    در مورد مقالات هم به نظر من تعداد زیاد مقالات نه تنها نقش مثبتی ندارد بلکه گاهی اثر منفی دارد ولی متاسفانه تمرکز دانشجویان از هم ترمهای اول بروی مقاله است. اعتبار کنفرانس یا ژورنال هم اهمیت زیادی دارد. صرف ISI بودن اهمیت ندارد, در دنیای امروزی تعداد قابل توجهی ژورنال وجود دارد که خیلیها بدرد بخور نیستند. به عنوان مثال در رشته برق IEEE Transactions یا کنفرانسهای با سابقه اعتبار زیادی دارند.
    با توجه به تجربه اندکی که در مشورت به چند استاد خارجی در انتخاب دانشجویان ایرانی داشته ام باید بگویم اگر یک دانشجو ارشد با ۱۰ مقاله اقدام کند از نظر من کمی مشکوک است. در ۲-۳ سال تحصیل در ایران باتوجه به امکانات موجود, یک دانشجو چقدر وقت دارد تا مبانی نظری, سپس مدلسازی و در نهایت آزمایشات را انجام دهد.
    همه ما به روشهای مقاله دادن در ایران آنهم در چند سال اخیر آشنا هستیم مانند: زدن اسم یکدیگر در مقالات دوستان برای افزایش تعداد مقالات یا تغییر مختصر مقاله و ارسال آن به چند ژورنال, همچنین self plagiarism که در مقالات ایرانی دیده میشود و متاسفانه حتی استادان ایرانی هم آنچنان توجهی به آن ندارند , یا سایر تخلفات علمی ...
    اگر من نوعی به عنوان یک استاد بخواهم رزومه متقاضی را بررسی کنم اول آنکه وقت کمی خواهم داشت (به دلیل تعداد زیاد متقاضیان). لذا مختصر و مفید بودن رزومه اهمیت دارد تا در نگاه اول نظر استاد جلب شود.زمینه کار متقاضی و متناسب بودن دانش او و تجربه تحقیقاتیش با پروژه ای که استاد می خواهد شروع کند هم اهمیت دارد بعلاوه داشتن حداقلهای دانشگاه.

آن وقت در لیست گلچین شده ترجیح من انتخاب از بین دانشجویان دانشگاههای خوب ایران با معدل خوب ( این نشاندهنده توانایی دانشجو از نظر مبانی علمی رشته خود و دانش اوست), نمره زبان خوب به همراه توانایی در ارائه مطالب به انگلیسی (بدین منظور در مصاحبه از دانشجو خواسته می شود که یکی از مقالات یا خلاصه تحقیقات خود را ارائه کند.), به نظر من یک یا دو مقاله در کنفرانس خوب یا ژورنال کافیست نیازی به ماشین چاپ مقاله نیست.( من حتما متن مقاله را چک کرده و میزان نوآوری, مهارت در نوشتن و ارائه مطلب علمی به انگلیسی اهمیت دارد. ) در نهایت توصیه نامه را بررسی کرده تا نظر استاد راهنما در مورد روحیات, کار گروهی , انعطاف پذیری, .. را بدانم.حتا ممکن است با شخص توصیه کننده تماس بگیرم.
    امیدوارم همگی در مراحل اپلای موافق باشد.
    کاش همه اساتید مثل شما بودند ولی متاسفانه اینطور نیست و تعداد مقالات تقریبا بسیار مهمه.

مهندسی پلیمر ( گرایش نانو تکنولوژی)
    مهدل کارشناسی ۱۴.۷۵ دانشگاه آزاد شهرضا
    معدل ارشد ۱۵.۹۶ دانشگاه علوم تحقیقات تهران(رتبه سوم در رشته نانوتکنولوژی)
    ۲ مقاله isi
    یک حضور در کنفرانس
    ۲ پوستر همایش نانو
    آیلتس ۷
    یک سال سابقه کار در آزمایشگاه در پژوهشگاه پلیمر
    آیا امیدی هست؟

ApplyAbroad Superstar

سلام دوست عزیز

حتما هست.... حتما هست.

پایدار باشید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pariiisaaaa نمایش پست ها
    ۲ مقاله isi
    یک حضور در کنفرانس
    ۲ پوستر همایش نانو
    آیلتس ۷
    آیا امیدی هست؟

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    computer science- university of Jaen - Spain

نقل قول نوشته اصلی توسط Pariiisaaaa نمایش پست ها
    ۲ مقاله isi
    یک حضور در کنفرانس
    ۲ پوستر همایش نانو
    آیلتس ۷
    آیا امیدی هست؟
    شانس خوبی دارید شما برای اروپا . ولی باید خیلی بگردید تا پیدا بشه چون رقابت تو اروپا خیلی شدیده . من خودم حداقل 600 700 تا ایمیل زدم و اپلای کردم تا پذیرش گرفتم

Banned

سلام

ایمیل ریجکت میفرستن همه پوزیشن های اروپا؟

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    سلام

ایمیل ریجکت میفرستن همه پوزیشن های اروپا؟
    آره همشون میفرستن. منتها ایمیل های ریجکت رو کمی دیرتر میفرستن.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    آره همشون میفرستن. منتها ایمیل های ریجکت رو کمی دیرتر میفرستن.
    سلام
    اصلا بعضی هاشون نمیفرستن.
    مثلا من منتظر دوتاش بودم گفتم بزار ایمیل بزنم. هر دوش گفتن ما خیلی وقته انتخاب کردیم. یه جورایی این خیلی وقته نمایان کننده همه چی هست

Member cheshideh86 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Science and Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط minaamin نمایش پست ها
    سلام
    اصلا بعضی هاشون نمیفرستن.
    مثلا من منتظر دوتاش بودم گفتم بزار ایمیل بزنم. هر دوش گفتن ما خیلی وقته انتخاب کردیم. یه جورایی این خیلی وقته نمایان کننده همه چی هست
    سلام. من سه ماه پیش برا یکیش اپلای کردم و امروز ایمیل ریجکتش اومد. آخر ایمیل هم نوشته بود اونایی که بدلیل بیشتر نزدیک بودن تخصصشون به پوزیشن شورت لیست شدند خیلی زودتر وارد مرحله بعدی شدند

ApplyAbroad Superstar

سلام دوستان

یکی از دلایل تاخیر دانشگاهها برای اعلام اسامی کسانی که پذیرش اولیه نمیشوند این است که انها در حالت استند بای باقی بمانند تا زمانی که همه پذیرفته شدگان نهایی آفر را بپذیرند. و اگر کسی باشد که نپذیرد - و همیشه کسانی هستند که نمیپذیرند چون به جای دیگری میروند - آن وقت با نفرات باقیمانده که پذیرش اولیه نشده اند دوباره بتوانند تماس بگیرند و آنها را به مرحله بعدی برسانند.

و البته بخش اداری اشتباه هم ممکن است بکند! که باید با پیگیری ملایم و اصولی کسب اطلاع کرد.

موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط cheshideh86 نمایش پست ها
    سلام. من سه ماه پیش برا یکیش اپلای کردم و امروز ایمیل ریجکتش اومد. آخر ایمیل هم نوشته بود اونایی که بدلیل بیشتر نزدیک بودن تخصصشون به پوزیشن شورت لیست شدند خیلی زودتر وارد مرحله بعدی شدند

Keep Calm and APPLY ON

آیین "انجمن" پیام سپاس و قدردانی برنمیتابد. اگر ز مهر چنین اندیشه دارید "امتیاز مثبت" را برگزینید

Banned

دوستان این پوزیشن های اروپا همشون چند رانده هست ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)