صفحه 28 از 31 نخستنخست ... 1819202122232425262728293031 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 271 تا 280 , از مجموع 310

موضوع: نامه اشتغال به كار و سابقه کار

Junior Member

پیش فرض پاسخ : نامه اشتغال به كار و سابقه کار

سلام دوستان ی سوال داشتم :
    گواهی اشتغال به کار آین نیاز به مخاطب دارد یا نه ؟ چون میخوام برای چند جا ارسال کنم.
    بعد اینکه متن نامه باید انگلیسی باشد یا فارسی ؟ یعنی حتما باید فارسی باشه و بعد دارالترجمه اونو ب تاییدات مختلف برسونه ؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط el_josep نمایش پست ها
    سلام دوستان ی سوال داشتم :
    گواهی اشتغال به کار آین نیاز به مخاطب دارد یا نه ؟ چون میخوام برای چند جا ارسال کنم.
    بعد اینکه متن نامه باید انگلیسی باشد یا فارسی ؟ یعنی حتما باید فارسی باشه و بعد دارالترجمه اونو ب تاییدات مختلف برسونه ؟
    نه لزومی به داشتن مخاطب خاص نیست
    اگه کاملا به انگلیسی باشه، مشکلی نداره و احتیاجی به دارالترجمه نیست.
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member

سلام
    من دوتا سوال داشتم. اول اینکه سابقه کار بدون بیمه مشکلی ایجاد میکنه؟ دوم اینکه باید گواهی سابقه کار حتما ترجمه رسمی بشه یا نامه انگلیسی با سربرگ انگلیسی شرکت کافیه؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsa0011 نمایش پست ها
    سلام
    من دوتا سوال داشتم. اول اینکه سابقه کار بدون بیمه مشکلی ایجاد میکنه؟ دوم اینکه باید گواهی سابقه کار حتما ترجمه رسمی بشه یا نامه انگلیسی با سربرگ انگلیسی شرکت کافیه؟
    سلام
    بارها در صفحات اخیر گفته شده که
    اگه برای دانشگاه ها می خواین، که دانشگاه ها ازتون سابقه کار نمیخوان، همون ذکرش در رزومه کافیه
    برخی سفارتها هم نمی خوان، برخی سفارتها هم که برای ویزای دانشجویی سابقه کار می خوان، باز بیمه نیازی نیست
    هر دو حالت کافی هستند، چه ترجمه رسمی، و چه نامه کاملا انگلیسی
    خیلی خیلی به ندرت به اینجا میام

Junior Member

سلام من یه سوال داشتم. من در یه کنفرانس در ایتالیا می خوام شرکت کنم. الان تو یه شرکت نیمه دولتی به عنوان مشاور کار می کنم ولی بیمه برام رد نمیشه. اگر نامه اشتغال به کار جهت ارائه به سفارت رو انگلیسی بنویسم شرکت مهر و امضا کنه، سفارت قبول می کنه؟ یا نیاز به دارالترجمه هست؟ کسی نمونه نامه ای برای اشتغال به کار داره؟
    لطفا راهنماییم کنین. ممنون

Junior Member

سلام به همگی و ممنون از وقتی که میزارید و به پرسشها جواب میدید
    کسی میتونه شرح وظایف مهندس مشاور کشاورزی را به فارسی برام بنویسه؟Agricultural Consultant
    برای نوشتن سابقه کار بهش نیاز ندارم و می خواهم یک شرح وظایف کاملی باشه و صد البته نمی خواهم مدل خود سایتANZSCO بشه. من این گواهی سابقه را برای استرالیا نیاز دارم که علاوه بر قرارداد و بیمه یک شرح وظایف هم بفرستم.
    بازم ممنون و پیشاپیش سپاسگذارم

Junior Member saeed_fld آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Pnu_ Fluid mechanics

سلام
    من رشتم مهندسی مکانیک گرایش حرارت، حدود یک سال واندی توی یکی از نمایندگی های ایران خودرو بعد از اینکه مدرک اتومکانیک گرفتم کار کردم(البته بدون بیمه)....این کار ارزش این رو داره که دنبالش برم برای گرفتن نامه و ترجمه و...؟ (یکی از بچه های فروم گفت فقط مدرک هات رو قید کن ولی جای دیگه گفت خوبه)
    البته من حدود 6 سال هم قبلش توی یک شرکت سازنده تابلوهای برق صنعتی کار کردم که فکر میکنم اون اصلا تاثیر منفی هم داشته باشه

اگر میشه راهنماییم کنید...ممنون

Junior Member

با سلام

ظاهرا برای پذیرش از بعضی از دانشگاه های استرالیا سابقه کار مهمه

من توی رزومه ای که برای استاد فرستاده بودم چندجا به سابقه کاری اشاره کردم که خب بعضی هاش با بیمه و فول تایم بوده که مشکلی نداره ولی بعضی هاش بصورت خرکاری بدون بیمه و حتی بدون حقوق بوده ولی چون خیلی تخصصی و مرتبط با رشته بوده اونو اشاره کردم که بگم فلان موضوع رو بلدم. اما توی رزومه ای که برای استاد فرستادم خیلی کلی نوشتم و به پاره وقت بودن یا داوطلبانه یا تعداد دقیق ماه هاش اشاره نکردم بودن نکردم) (مثلا یکیش در حدود چند ماه بوده (از ژانویه 2014 تا آوریل 2014) ولی توی رزومه ای که برای استاد فرستادم فقط نوشتم در سال "2014" برای فلان شرکت کار کردم (دیگه به ماه و تاریخ دقیقش اشاره نکردم) )

حالا میخوام برای دانشگاه اپلای کنم چند تا سوال دارم:

1- رزومه ای که میخوام توی سایت دانشگاه آپلود کنم رو باید ویرایش کنم؟ یعنی دقیقا بنویسم که در فلان تاریخ تا فلان تاریخ بوده؟ اگر کلی بنویسم باز بعدا گیر نمیدن؟
    2- اخذ نامه اشتغال به کار برای بعضی از سوابق کاریم دشوار و تقریبا غیر ممکنه....به نظرتون کلا از رزومه حذف بشه؟ یا مثلا اگر در غالب "کار داوطلبانه بیارم " بازم نیاز به اثباتش و اخذ نامه از اون شرکت ها هست؟ (خیلی تخصصیه و همراه با تجربه آزمایشگاهی بوده که توی رشته ما اهمیت داره)
    3- کار داوطلبانه ارزش ذکر کردن داره؟ اگر خیلی مرتبط باشد چی؟(volunteering work experience)
    3- کلا همه چیز باید صد درصد منطبق بر واقعیت باشه؟ مثلا من یه جا پاره وقت کار کردم اگر بنویسم تمام وقت بعدا داستان میشه؟
    4- شنیدم که میگن بهتره سوابق کاری فول تایم همزمان با تحصیل ارائه ندید چون تو دانشگاه های خوب خودشون دانشجو اصلا فرصت کار بیرون پیدا نمیکنه و فقط در حال درس خوندنه! و بهتره یا نوشته نشه یا ذکر بشه که کار پاره وقت بوده..... این حرف درسته؟
    5- کلا اگر یک "سابقه کاری" رو توی رزومه بیاریم ولی مدرکی برای اثباتش ارائه ندیم، مشکلی داره؟

جواب هر قسمت از سوال رو بدهید واقعا ممنون خواهم بود.

من میخوام برای رشته Computer Science اقدام کنم هنوز دانشگاه رو انتخاب نکردم
    2 سال سابقه کار دارم برای گرفتن نامه از شرکت باید مخاطب نامه رو چی بنویسم ؟
    چون احتمال داره برای چند دانشگاه apply کنم نمیتونم خطاب به هر دانشگاه یه نامه بگیرم شرکت هم نامه با عنوان to whom it may concern نمیده آیا باید برای Citizenship and immigration canada نامه بگیرم ؟
    ضمنا اگر بتونید توی این بخش تنظیم نامه سابقه کار به من کمک کنید ممنونتون میشم من تاپیکی در این مورد توی فروم پیدا نکردم

نقل قول نوشته اصلی توسط devilboy09 نمایش پست ها
    من میخوام برای رشته Computer Science اقدام کنم هنوز دانشگاه رو انتخاب نکردم
    2 سال سابقه کار دارم برای گرفتن نامه از شرکت باید مخاطب نامه رو چی بنویسم ؟
    چون احتمال داره برای چند دانشگاه apply کنم نمیتونم خطاب به هر دانشگاه یه نامه بگیرم شرکت هم نامه با عنوان to whom it may concern نمیده آیا باید برای Citizenship and immigration canada نامه بگیرم ؟
    ضمنا اگر بتونید توی این بخش تنظیم نامه سابقه کار به من کمک کنید ممنونتون میشم من تاپیکی در این مورد توی فروم پیدا نکردم
    سلام

این نامه ها با همین عنوان to whom it may concern شروع میشن. متوجه نمیشم مشکل شرکت با این جمله چیه؟! همه جای دنیا متداوله این اصطلاح.
    راجع به کانادا نمیدونم ولی نمونه این نامه رو توی اینترنت زیاد پیدا میکنید. توی گوگل سرچ کنید job certificate sample

یکی دو خط هم توی نامه معمولا در مورد وظایفی که در شرکت داشتین نوشته میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)