نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: شما تلاش من برای گرفتن پذیرش در مقطع لیسانس رو چه طور م

رأی دهندگان
36. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • حتما موفق می شم

7 19.44%
  • احتمال موفقیت وجود داره ولی خیلی باید تلاش کنم

23 63.89%
  • موفق نمی شم

6 16.67%
صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 32

موضوع: تماس با خود دانشگاه در مورد پذیرش

Junior Member

پیش فرض تماس با خود دانشگاه در مورد پذیرش

سلام عزیزان
    من یک دانش آموز پیش دانشگاهی هستم که خیلی علاقه دارم از الان برای تحصیلات دانشگاهی ایران رو ترک کنم و البته به کمک هزینه ی کامل هم احتیاج دارم
    شرایط من اینطوریه
    من الان دانش آموز پیش دانشگاهی در تیزهوشان هستم معدل ترم اول 19 معدل کتپی دیپلم 18 معدل کل دیپلم 16.60 از 3 سال گذشته کارهای پژوهشی رو آغاز کردم و از سال گذشته با دانشگاه کاشان شروع به همکاری کردم که نتیجه ی اون ساخت یک رادیو تلسکوپ بود که همین طرح در جشنواره ی خوارزمی رتبه ی 6 کشوری آورد و از الان در مرحله ی نهایی سال اینده ی جشنواره دباره دعوت شدم قراره ادامه تحقیقاتم رو با آقای دکتر خسرو شاهی از IPM انجام بدم
    بسیار علاقه مند به پژوهش هستم
    و به خودم ایمان دارم که توانایی انجام هر کاری رو که بخوام دارم
    در مورد اینکه آیا شانسی برای پذیرش به همراه بورسیه دارم یا نه از خیلی از رفقا و اساتید سؤال کردم ولی نظرات خیلی متفاوتی داشتن
    فک کردم بهترین کار اینه که مستقیما از خود دانشگاه در این مورد سؤال کنم ولی نمیدونم چطور باید این کار رو انجام بدم و یا نامه ای که براشون مینویسم باید چه مشخصاتی داشته باشه
    لطفا من رو راهنمایی کنید و در ضمن اگر خودتون قبلا تجربه ی این کار رو دارید بگید و یا اگر آدم های با تجربه رو میشناسید معرفی کنید تا ازشون درخواست کمک کنم
    پاسخ های قشنگتون هستم
    بای

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    این حساب کاربری غیر فعال می باشد.

پیش فرض پاسخ : تماس با خود دانشگاه در مورد پذیرش در مقطع لیسانس

درود
    من پاسخم زیاد قشنگ نیست. البته چون خواسته بودی نظر بدم میگم.
    به نظر من جای تحقیق روی این زمینه ها بهتره فعلا برای کنکور بخونی و یه دانشگاه خوب قبول بشی بعد همزمان با تحقیق و درس ، زبان رو هم شروع کنی بعد انشالله یه تیکه پذیرش بگیری برای دکترا.
    موفق باشی

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Pink Floyd نمایش پست ها
    درود
    من پاسخم زیاد قشنگ نیست. البته چون خواسته بودی نظر بدم میگم.
    به نظر من جای تحقیق روی این زمینه ها بهتره فعلا برای کنکور بخونی و یه دانشگاه خوب قبول بشی بعد همزمان با تحقیق و درس ، زبان رو هم شروع کنی بعد انشالله یه تیکه پذیرش بگیری برای دکترا.
    موفق باشی
    سلام لطف کردید سر زدید
    میشه خواهش کنم دلیل صحبتتون رو هم بفرمایید؟
    مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_s نمایش پست ها
    سلام عزیزان
    من یک دانش آموز پیش دانشگاهی هستم که خیلی علاقه دارم از الان برای تحصیلات دانشگاهی ایران رو ترک کنم و البته به کمک هزینه ی کامل هم احتیاج دارم
    شرایط من اینطوریه
    من الان دانش آموز پیش دانشگاهی در تیزهوشان هستم معدل ترم اول 19 معدل کتپی دیپلم 18 معدل کل دیپلم 16.60 از 3 سال گذشته کارهای پژوهشی رو آغاز کردم و از سال گذشته با دانشگاه کاشان شروع به همکاری کردم که نتیجه ی اون ساخت یک رادیو تلسکوپ بود که همین طرح در جشنواره ی خوارزمی رتبه ی 6 کشوری آورد و از الان در مرحله ی نهایی سال اینده ی جشنواره دباره دعوت شدم قراره ادامه تحقیقاتم رو با آقای دکتر خسرو شاهی از IPM انجام بدم
    بسیار علاقه مند به پژوهش هستم
    و به خودم ایمان دارم که توانایی انجام هر کاری رو که بخوام دارم
    در مورد اینکه آیا شانسی برای پذیرش به همراه بورسیه دارم یا نه از خیلی از رفقا و اساتید سؤال کردم ولی نظرات خیلی متفاوتی داشتن
    فک کردم بهترین کار اینه که مستقیما از خود دانشگاه در این مورد سؤال کنم ولی نمیدونم چطور باید این کار رو انجام بدم و یا نامه ای که براشون مینویسم باید چه مشخصاتی داشته باشه
    لطفا من رو راهنمایی کنید و در ضمن اگر خودتون قبلا تجربه ی این کار رو دارید بگید و یا اگر آدم های با تجربه رو میشناسید معرفی کنید تا ازشون درخواست کمک کنم
    پاسخ های قشنگتون هستم
    بای
    سلام
    بنا به درخواستتون باید بگم که منم نظر Pink رو دارم دلیلشم اگه می خوای بدونی بیشتر مربوط میشه به اینکه میگی به کمک هزینه کامل نیاز داری.
    چند سالی باید بیشتر تو مملکت بمونی ولی شانستو برا پذیرش تو بهترین دانشگاهها به شدت افزایش میده.

Junior Member

سلام
    من واقعا ممنونم که شما میاید اینجا و نظراتتون رو به من میگید
    فکر کنم اگر یه توضیحاتی بدم شرایطم براتون روشن تر میشه
    من الان حدود 4 ماهه که دارم به طور جدی به این موضوع فکر میکنم انقدر دیر شروع کردم چون تا چهار ماه پیش مشکل نظام وضیفه رو داشتم ولی یه دفعه یه قانون برای نیروهای مصلح تصویت شد که بر اساس اون من معاف شدم و الان کارتم جهت چاپ معرفی شده
    از همون موقع که مشکل سربازیم حل شد افتادم دنبال پرس و جو برای خارج رفتن و به همین دلیل توی این مدت از افراد زیادی در این مورد سؤال پرسیدم و صفحات وب زیادی هم سرچ کردم ولی هنوز به نتیجه ی قاطعی نرسیدم
    می دونید چرا ؟
    چون افراد نظرات کاملا متناقض با هم دارند
    بعضی ها بهم میگن اصلا امکانش نیست برو رد کارت بچه
    بعضی ها میگن خیلی سخته فک میکنی از پسش بر میای
    بعضی میگن ریسکش سنگینه مسئولیتش رو می پذیری
    بعضی هم که البته تعدادشون کم نیست می گن موفق می شم فقط باید تلاش کنم و روحیه ی خوبی هم داشته باشم
    مثلا من به خانم آناهیتا که خودشون برای لیسانس از دانشگاه mit پذیرش به همراه کمک هزینه ی کامل گرفتند ایمیل زدم و ایشون این طور جواب دادند
    Salam Masoud,

It is great to see that you have achieved so much. This accomplishments and your
    other efforts will definitely influence the admissions decision. However, as I
    have mentioned the very first thing is to fulfil the requirements of the
    application for each university. Therefore, proficiency in English, having good
    TOEFL and SAT scores together with the other requirements are in priority. Once
    you have completed those, you should also add your other achievements as asked.

The other point is about Konkoor. Yes, I know it is very risky to apply while
    you also have to study for Konkoor. This is really a personal decision you have
    to make. If you are in pre-university now, it might be a little late to apply
    for next year. So you might want to study for Konkoor as well. Just whatever
    decision you make, make sure you do enough research first and know your goals
    clearly. While getting a bachelor in a credited American university sounds
    great, make sure you are clear on the challenges and problems of it
    به علیرضا توان فر در هاروارد ایمیل زدم نظرشون مثبت بود ولی چون پینگلیش هست با قوانین مخالفت داره اگر خواستید بگید پیام خصوصی بفرستم
    و ایمیل های موافق و مخالف دیگه که اگر بخوام بیارم حوصله تون سر میره ولی فک میکنم لینک های زیر رو ببینید بد نیست
    http://web.mit.edu/persian/www/Site/Resources.html
    توی این لینک دو تا مقاله هست که دقیقا در رابطه با موضوع من صحب میکنن
    یا این
    http://www.educationusairan.com/farsi2/default.htm
    که در قسمت هاییش در مورد پذیرش در مقطع لیسانس و کمک هزینه هایی که وجود داره صحبت کرده
    ببینید دوستان چون من از این نت گردی ها و ایمیل بازی هایی که کردذم به نتیجه ی قانع کننده ای نرسیدم تصمیم گرفتم از خود دانشگاه سؤال کنم

لطفا بهم بگید چطور میتونم در این باره از خود دانشگاه سؤال کنم
    خواهش میکنم کمکم کنید تا زودتر تصمیم رو بگیرم و از بلا تکلیفی در بیام
    ممنون که کمکم میکنید
    راستی من ترجمه ی مقاله ی خانم آناهیتا مقامی رو دارم کسی خواست بگه
    قربان شما
    مسعود

ApplyAbroad Champion

رشته و دانشگاه
    Comp. Eng

سلام مسعود جان

خیلی ممنون بابت لینکهای مفیدی که گذاشتی. من خودم به شخصه تحت تاثیر قرار گرفتم! همونطور که دکتر طالبی نژاد هم اشاره کردن گرفتن فاند کامل اونم تو مقطع کارشناسی واقعا بی نظیره که آناهیتا تونسته این کارو بکنه

به نظر من قبل از ارسال ایمیل اطلاعات کاملی از اون دانشگاه و پذیرش تو مقطع کارشناسی کسب کن بعدا اگه نکته گنگی بود باهاشون تماس بگیر. کاره سختی نیست فقط کافی بپرسی که اصلا هیچ احتمالی برای گرفتن فاند برای کارشناسی در دانشگاه شما وجود داره یا نه.

موفق باشی

ApplyAbroad Champion
    Pink Floyd آواتار ها
    رشته و دانشگاه

hey boy
    I still think you should continue apply process here
    mmmm
    if you think you have the same situation as Anahita don't hesitate; otherwise set your heart in learning English
    you have enough time to go out there

ApplyAbroad Champion
    Some14Myself آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Uni of Tehran - Finance

با pink موافقم ! ... البته در کل درمورد اپلای کردن اونم برای لیسانس هیچ اطلاعی ندارم .. اگه چیزی بگم ممکنه گمراه کننده باشه !
    اگر با تمام شرایط و مسائلش فکر می کنی می تونی کنار بیای برو جلو .. وگرنه عجله کار شیطونه !

نقل قول نوشته اصلی توسط masoud_s نمایش پست ها
    سلام

لطفا بهم بگید چطور میتونم در این باره از خود دانشگاه سؤال کنم
    خواهش میکنم کمکم کنید تا زودتر تصمیم رو بگیرم و از بلا تکلیفی در بیام
    راستش من نمیفهمم منظورت از این که از خود دانشگاه بپرسی چیه!! اما این طور که من فهمیدم به نظرم شما اول شرایطی و معیار هایی رو که دانشگاه بر اساس اون دانشجو میپذیره نگاه کن
    و ببین شما کدومشو داری(مثلا شما نمره ی تافل خوبی داری و از یک بک گراند کاملا متفاوت میای اما فعالیت های فوق برنامه ای نداری) همی اینا رو در یک میل به دفتر پذیرش بگو و ازشون بخواه شانست رو بسنجن(که بعیده جوابتو واضح بدن) یک راه دیگه هم اینه که توی فروم بچه های اینترنشنال همه ی نمره هات و...قرار بدب و ازشون بخوای شانستو ارزیابی کنن
    در ضمن به اروپا هم فکر کن
    ویرایش توسط sjjpo2002 : January 28th, 2010 در ساعت 09:47 PM دلیل: خلاصه کردم

Junior Member

سلام
    از همه ی عزیزانی که به این صفحه سر میزنن و من رو راهنمایی می کنن کمال تشکر رو دارم
    ولی من یه ایمیل جدید به خانم آناهیتا مقامی زده بودم که دیشب جوابش برام اومد ولی منظورشون رو در بعضی موارد متوجه نمی شم
    لطفا بخونینش
    Salam Masoud,

Sorry about the delay. The fact is that I really don't know if you are going to
    get admission or not. Nobody knows. I personally first encourage everyone to
    gather as much information as possible and then give it a try. As I have
    mentioned in the online article, the whole thing is a risk. It's completely up
    to you whether you are willing to take such a risk and apply.

The expenses are also something you want to think about. While there are some
    universities that offer scholarships, you still need to pay for your living
    expenses here. The living expenses highly vary depending on the city you are
    living in. In big cities, you will need on average about $1000 a month to
    survive. I should also mention that there very few universities that also cover
    you living expenses.

The pre-university GPA is just as important as other factors. Mainly the first
    semesters. You will need to send your second semester GPA later if you get
    admission, just to show that you have kept the good work.

Hope this helps and good luck with everything!
    میشه بگید منظور ایشون از پاراگراف 2 چیه ؟
    کلا شما چه نکات مهمی رو از این ایمیل برداشت می کنین ؟

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)