صفحه 7 از 20 نخستنخست 1234567891011121314151617 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 198

موضوع: زمان دریافت نامه رسمی پذیرش (I20) از دانشگاهای آمریکا

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

پیش فرض پاسخ : زمان دریافت نامه رسمی پذیرش (I20) از دانشگاهای آمریکا

نقل قول نوشته اصلی توسط Sunrise نمایش پست ها
    معمولا قبل از I-20 نامه‌ی پذیرش رو میفرستن. اما ممکنه این نامه پذیرش اصلی نباشه و فقط برای اطلاع رسانی باشه (به غیر از ایمیل). مثلا شما باید اول پذیرش (با شریطی که قید شده) رو تایید کنی بعد نامه پذیرش اصلی بیاد یعنی ممکنه دو نامه باشه. بعضی هم ممکنه کلا همش یک نامه باشه و بعضی هم اصلا نامه‌ای نباشه! هیچ وقت دنبال قانون کلی برای همه دانشگاه‌ها نباش. رسم آفیس پذیرش دانشگاه x هیچ ربطی با آفیس پذیرش y نداره. باید از خودشون بپرسی ببینی چطور به دانشجو اطلاع میدن و چطور ازت میخوان که پذیرش رو تایید کنی (نامه؟ امضا؟ آنلاین؟ اسکن؟ ...). در کل همه جور حالتش هست. یکی فقط ایمیل میزنه همین کافیه. یکی بهت سیستم اکانت آنلاین میده اونجا خبرشوم میشنوی و همونجا پدیرش رو accept‌ میکنی. یکی هم نامه میفرسته و میگه اگر پذیرش رو تایید میکنی زیرشو امضا کن برای ما پست کن (بد ترین و طولانی ترین حالت!) یکی هم نامه رو اسکن میکنه ایمیل میکنه!
    Sunrise عزیز مرسی از جواب کاملتون. اما الان یک دانشگاه به من میل زده که شما پذیرفته شدید و همچنین روی سایت هم زدن Admitted! اما تو این 5 روزه که از اعلام این مسئله می گذره هیچ حرفی از accept or reject پذیرش نزدند!! فقط هم تو سایت و هم تو میل گفتند BS بفرست! این میلشون هست:
    Dear Mr. X,

I am pleased to inform you that you have been admitted to the Electrical Engineering - program starting FALL of 2012.

In order to process the paperwork necessary for you to obtain an entry visa, you must provide a financial affidavit guaranteeing availability of sufficient funds to cover expenses. For admission in the 2011-2012 academic year, the estimated cost of these expenses is $n per year.........

نمی دونم چه کار کنم؟! فعلا هم نمی خوام BS بفرستم،چون کلی دانشگاه دیگه هم اپلای کردم و منتظر جواب اونا هستم!!! خوشحال میشم نظرتون رو بدونم که چه کار کنم؟!!
    متشکرم

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil & Environmental ٍEngineering/ University of Alabama at Birmingham

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    Sunrise عزیز مرسی از جواب کاملتون. اما الان یک دانشگاه به من میل زده که شما پذیرفته شدید و همچنین روی سایت هم زدن Admitted! اما تو این 5 روزه که از اعلام این مسئله می گذره هیچ حرفی از accept or reject پذیرش نزدند!! فقط هم تو سایت و هم تو میل گفتند BS بفرست! این میلشون هست:
    Dear Mr. X,

I am pleased to inform you that you have been admitted to the Electrical Engineering - program starting FALL of 2012.

In order to process the paperwork necessary for you to obtain an entry visa, you must provide a financial affidavit guaranteeing availability of sufficient funds to cover expenses. For admission in the 2011-2012 academic year, the estimated cost of these expenses is $n per year.........

نمی دونم چه کار کنم؟! فعلا هم نمی خوام BS بفرستم،چون کلی دانشگاه دیگه هم اپلای کردم و منتظر جواب اونا هستم!!! خوشحال میشم نظرتون رو بدونم که چه کار کنم؟!!
    متشکرم
    اول بهتون تبریک میگم واسه پذیرفته شدنتون. دانشگاه BS رو واسه صادر کردن I-20 لازم داره که باید مستقیما برای International Office بفرستید، و تا نفرستید، به هیچ عنوان براتون I-20 صادر نمیشه. در هر حال میتونید با ایمیل بهشون اطلاع بدید که منتظر Offer دانشگاه های دیگر هم هستید و ازشون فرصت بخواین. فکر نمیکنم مشکلی باشه و باهاتون همکاری می کنن.
    و اما در مورد BS، بهتر که شما آماده داشته باشید که در صورت پذیرفته شدن در دانشگاه دلخواه، در اسرع وقت ارسالش کنید.
    موفق باشید.

ApplyAbroad Guru Sunrise آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Milad2012 نمایش پست ها
    Dear Mr. X,

متشکرم
    ۱- چون این پذیرش بدون فاند هست (احتمالا) دانشگاه تا آخرین ددلاین ممکن براتون صبر میکنه. ازشون بپرس آخرین زمان پذیرش این آفر کی هست. اگر با فاند بود قضیه فرق میکرد چون استادی منتظر شما میشد و ازتون میخواست جوابشو سریعتر بدید. در اون صورت تا ۱۵ آپریل فرصت داشتید بین همه دانشگاه‌های آمریکا یکی رو انتخاب کنید. در صورتی که بدون فاند هستید میتونید آفر چند جا رو همزمان قبول کنین ولی آخر سر با یک I-20 برای مصاحبه سفارت اقدام کنین.

۲- احتمالا این دانشگاه از اونهاست که مستقیم فاند نمیده (چون خیلی زود جواب پذیرشت رو دادن). یعنی اول به همه پذیرش بدون فاند میده و کسانی که پذیرش گرفتن از الان باید با اساتید تماس بگیرن. در واقع پروسه پذیرشت به همینجا ختم نشده میتونی دنبال فاند باشی. اما در این میان لازم نیست BS بفرستی تا تکلیفت (برای فاند این دانشگاه + دانشگاه‌های دیگه) معلوم بشه.

Senior Member Milad2012 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, University of Oklahoma

۱- چون این پذیرش بدون فاند هست (احتمالا) دانشگاه تا آخرین ددلاین ممکن براتون صبر میکنه. ازشون بپرس آخرین زمان پذیرش این آفر کی هست. اگر با فاند بود قضیه فرق میکرد چون استادی منتظر شما میشد و ازتون میخواست جوابشو سریعتر بدید. در اون صورت تا ۱۵ آپریل فرصت داشتید بین همه دانشگاه‌های آمریکا یکی رو انتخاب کنید. در صورتی که بدون فاند هستید میتونید آفر چند جا رو همزمان قبول کنین ولی آخر سر با یک I-20 برای مصاحبه سفارت اقدام کنین.

۲- احتمالا این دانشگاه از اونهاست که مستقیم فاند نمیده (چون خیلی زود جواب پذیرشت رو دادن). یعنی اول به همه پذیرش بدون فاند میده و کسانی که پذیرش گرفتن از الان باید با اساتید تماس بگیرن. در واقع پروسه پذیرشت به همینجا ختم نشده میتونی دنبال فاند باشی. اما در این میان لازم نیست BS بفرستی تا تکلیفت (برای فاند این دانشگاه + دانشگاه‌های دیگه) معلوم بشه.
    مرسی از پاسختون! دقیقا برناه به همین صورت هست که فرمودید. جوابی که در رابطه با همین مسئله دریافت کردم به این صورت هست:
    We send the admission letter along with your I-20. However, we do not have financial documents in order to issue your I-20. Please send the appropriate financial documents in order to receive your admission letter and I-20.

منتها در مورد فاند مشکل اینه که من و چند تا از دوستانم قبل از اینکه admission بگیرم به 2 استادی که تو فیلد من کار می کنند 100 بار میل زدیم!! اما جواب نمی دن!! به admission office هم میل می دم برای فاند می گن که شما Award نگرفتید و برای TA/RA هم باید تا هفته ی اول تشکیل کلاسا صبر کنید! من نمی دونم حالا چه کار کنم! اگر راهی به نظرتون می رسه ممنون میشم بفرمایید!
    آها! راستی یه یوال دیگه!! شما می دونید که از زمانی که مدارک و application تو graduate admission office تایید می شن و به dept ارجاع داده میشن حـــــــــدودا چه مدتی طول می کشه که جواب بدن که قبول شدم یا نه؟؟؟؟!
    ببخشبد اگر یه مقدار از موضوع تاپیک خارج شدم!!
    مرسی از اینکه وقت می گذارید و برای من می نویسید..

سلام!من نمی دونم که این سوال برای این قسمت هست یا نه؟ ولی وقتی دانشگاه می گه

We will start screening(selection process) Fall 2012 applications in February.

یعنی کی جواب می دن؟مرسی

Member azy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Tectonics Shiraz

یعنی از فوریه به بعد.
    Nothing Can Prevent Me From Achieving Higher Goals in Life

نقل قول نوشته اصلی توسط esmaeilitaheri نمایش پست ها
    سلام!من نمی دونم که این سوال برای این قسمت هست یا نه؟ ولی وقتی دانشگاه می گه

We will start screening(selection process) Fall 2012 applications in February.

یعنی کی جواب می دن؟مرسی
    از خودشون باید بپرسی. معمولا از آخر فوریه شروع میکنن به اعلام نتایج. حداکثر هفته دوم مارچ به همه جواب رو اعلام میکنن. اما بعضی دانشگاه‌ها ممکنه همه برنامه‌هاشون به هم بخوره و تا آپریل هم اعلام نکنن. باید هرچه زودتر اعلام کنن تا دانشجوها تا قبل از ددلاین عمومی اکثر دانشگاه‌های آمریکا (۱۵ آپریل) به دانشگاه‌ها فرصت کافی برای پاسخ به نتیجه پذیرش داشته باشن.

یک راه خوب برای اینکه بدونی آیا دانشگاهی به بقیه متقاضیانش هنوز جواب داده یا نه اینه که از این سایت (http://thegradcafe.com/survey/index.php) دنبالشون کنی. بهتره در قسمت search بالای سایت نام دانشگاه مورد نطر و رشتت رو جستجو کنی و همه نتایجی که در ۲۰۱۲ پست شده رو ببینی. وقتی ببینی تعداد ارسال نتایج در مدت دو سه روز برای یک دانشگاه/رشته زیاد شد یعنی نتایج (مثلا سری اول) رو به عده ای اعلام کرده.
    ویرایش توسط Sunrise : January 29th, 2012 در ساعت 08:25 PM

معمولا قبل از I-20 نامه‌ی پذیرش رو میفرستن. اما ممکنه این نامه پذیرش اصلی نباشه و فقط برای اطلاع رسانی باشه (به غیر از ایمیل). مثلا شما باید اول پذیرش (با شریطی که قید شده) رو تایید کنی بعد نامه پذیرش اصلی بیاد یعنی ممکنه دو نامه باشه. بعضی هم ممکنه کلا همش یک نامه باشه و بعضی هم اصلا نامه‌ای نباشه! هیچ وقت دنبال قانون کلی برای همه دانشگاه‌ها نباش. رسم آفیس پذیرش دانشگاه x هیچ ربطی با آفیس پذیرش y نداره. باید از خودشون بپرسی ببینی چطور به دانشجو اطلاع میدن و چطور ازت میخوان که پذیرش رو تایید کنی (نامه؟ امضا؟ آنلاین؟ اسکن؟ ...). در کل همه جور حالتش هست. یکی فقط ایمیل میزنه همین کافیه. یکی بهت سیستم اکانت آنلاین میده اونجا خبرشوم میشنوی و همونجا پدیرش رو accept‌ میکنی. یکی هم نامه میفرسته و میگه اگر پذیرش رو تایید میکنی زیرشو امضا کن برای ما پست کن (بد ترین و طولانی ترین حالت!) یکی هم نامه رو اسکن میکنه ایمیل میکنه!
    سلام

میشه لطفاً منم راهنمایی کنید؛ ممنونم

بعد از اینکه دانشکده منو پذیرفت تحصیلات تکمیلی دانشکده ایمیل زد که تو پذیرفته شدی و برو به این لینک و اکسپت یا ریجکت کن. بعدش هم فقط صحبت I20 رو کرده بود یعنی دیگه حرفی از نامه پذیرش کاغذی نزده بود و اتفاقاً این عبارتو توی متن ایمیلش پررنگ کرده بود:

This is your official notification of your application decision

به نظرتون این یعنی دیگه نباید منتظر نامه پذیرش کاغذی بود؟ اگه از متن لینک نامه پذیرش آنلاین واسه مصاحبه سفارت پرینت بگیرم ببرم کافیه؟

با سپاس فراوان از همکاری و حوصله شما

نقل قول نوشته اصلی توسط faith نمایش پست ها
    سلام

میشه لطفاً منم راهنمایی کنید؛ ممنونم

بعد از اینکه دانشکده منو پذیرفت تحصیلات تکمیلی دانشکده ایمیل زد که تو پذیرفته شدی و برو به این لینک و اکسپت یا ریجکت کن. بعدش هم فقط صحبت I20 رو کرده بود یعنی دیگه حرفی از نامه پذیرش کاغذی نزده بود و اتفاقاً این عبارتو توی متن ایمیلش پررنگ کرده بود:

This is your official notification of your application decision

به نظرتون این یعنی دیگه نباید منتظر نامه پذیرش کاغذی بود؟ اگه از متن لینک نامه پذیرش آنلاین واسه مصاحبه سفارت پرینت بگیرم ببرم کافیه؟

با سپاس فراوان از همکاری و حوصله شما
    معمولا صحبت از دو نامه هست.

۱- نامه اول فقط خبر رسانیه که شما قبول شدی، آیا این آفر رو قبول میکنی؟ این میتونه نامه کاغذی باشه، متن ایمیل، فایل PDF در ایمیل یا اکانتی در سایت اون دانشگاه باشه که جواب yes/no میدی. اگر جواب مثبت بدی میره برای نامه دوم.

۲- بعد از جواب مثبت شما برای پذیرش آفر، به همراه I-20 یک نامه رسمی با امضای مسئول دانشگاه برای شما هم فرستاده میشه. این نامه پذیرش هست نه نامه اولی. حتما براتون کاغذی میفرستن همون طور که I-20 رو کاغذی میفرستن و ایمیلی نیست. با اصل نامه دوم و I-20 به سفارت برید نه با کپی ایمیل نامه اول.

حرفی از فرستادن نامه دوم نمیزنن اما به همراه I-20 این نامه و چند بروشور دانشگاه براتون پست میشه.
    ویرایش توسط Sunrise : February 18th, 2012 در ساعت 11:28 AM

Junior Member mohamad.ui آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    physics

با سلام

دوستانی که پذیرش میگرن سعی کنن از طریق یه کشور واسطه i-20 رو دریافت کنن چون اگر هنوز مانند پارسال باشه پست سفاشی با ترکینگ نامبر از امریکا به ایران وجود نداره و احتماله اینکه i-20 دیر برسه یا نرسه هست.و صدور مجدد i-20 هم بسیار مشکله.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)