صفحه 101 از 262 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111151201 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 2612

موضوع: ویزای Schengen (شنگن)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering- Artificial Intelligence

پیش فرض پاسخ : ویزای Schengen (شنگن)

سلام
    دوستان من برای یک دوره 1 ماه از یونان پذیرش به همراه فاند و جا دارم. امروز رفتم سفارت یونان فرمودن سفارت تعطیل شده و فعلا نه پذیرش دارن و نه مصاحبه. می خواستم ببینم می تونم از یک سفارت دیگه با همون دعوتنامه اقدام کنم یا نه. اگر لطف کنید و جواب بدید ممنونتون میشم.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MEDICINE

نقل قول نوشته اصلی توسط amir_kerman نمایش پست ها
    سلام
    دوستان من برای یک دوره 1 ماه از یونان پذیرش به همراه فاند و جا دارم. امروز رفتم سفارت یونان فرمودن سفارت تعطیل شده و فعلا نه پذیرش دارن و نه مصاحبه. می خواستم ببینم می تونم از یک سفارت دیگه با همون دعوتنامه اقدام کنم یا نه. اگر لطف کنید و جواب بدید ممنونتون میشم.
    تعطیل شده ؟!!! مگه وقت انلاین نداشتین ؟!!!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Saeed2013 نمایش پست ها
    دوستان عزیز کسی اطلاع داره که اگر کسی بخواد خودش بره سفارت و بلیط و هتل بگیره (شینگن) مشکلی پیش نمیاد؟!
    اون وثیقه ضمانت برگشت که آژانس های هواپیمایی میگیرن دیگه لازم نیست به جایی بدیم؟!
    چون حدود 14-25 میلیون آژانس ها میگیرن!!
    ممنون
    درست که سفارت ار شما این مبلغ نمیگره، اما برای اینکه مطمئن بشه که برمیگردید خیلی مواردو مد نظر قرار میدن (100 جور ضمانت دیگه میگیرن) مثلا ازدواج کردید یا نه و اگر کردید تنها میرید یا نه!!! در ضمن برای اطمینان اینکه برمی گردید میتونید سند خوته به اسم خودتون بهش نشون بدید. (به هر نحوی که شده کسی مدارکتون میگره وبا شما مصاحبه میکنه را قانه کنید که برمیگردید) متاسفانه به ایرانی جماعت بدبین هستند و میگند به خاطر مسایل کشورتون (اگر جوان باشید) قصد دارید که پناهنده بشید!!!
    به مدت زمان سفر هم حساس هستند و اگر طولانی باشه (مثلا از 2 هفته بیشتر باشه) در مورد کار و نحوه گرفتن مرخصی سوال میکنند!! (از ما بابت از دست دادن شغلمون نگرانتر هستند!!)
    اگر ار کشورهای اروپایی دعوت نامه ندارید (چه دعوت نامه کاری و یا چه دعوت نامه از طرف فامیل نزدیک) و میخواهید مطمئن باشید که حتما ویزا را میگیرید بهتر ار طریق آژانس ها اقدام کنبد، چون به هر حال این آژانسها راه و چاه پیدا کردن (برای کارمندای سفارت شناحته شده هستن). من چند مورد از آژانس ها را دیدم چنین مبالغی نخواستن( 25 میلیون). مگر اینکه سفرشون خیلی طولانی باشه و از هتل های واقعا درجه یک رزرو گرفته باشند.
    در انتها به نکته اشاره کنم اگر به شما ویزا ندن، این قضیه میتونه برای گرفتن ویزای های دیگه در اینده از سفارت های اروپایی مشکل ایجاد کنده.
    موفق باشید

پیش فرض پاسخ : ریجکتیهای شینگن

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrin_k نمایش پست ها
    سلام کسی هست که ریجکت شده باشه و اعتراض بزنه و سفارت قبول کنه؟ اگه کسی هست توضیح بده چیکار کرده(سفارت اسپانیا)
    دوست عزیز من پارسال از اسپانیا ریجکت شدم و اعتراض هم زدم ولی هیچ فاییده ای نداشت.البته شنیدم کسایی بودن که با اعتراض و کلی پیگیری موفق شدن.

Junior Member

الان کدوم کشور عضو شنگن راحت تر ویزا میده؟
    من یه مهر رجکتی تو پاسم دارم اگه پاسمو عوض کنم فایده ای داره؟

Junior Member

سلام در مورد سوال اولتون اطلاعات دقیقی ندارم اما کشورهایی که درخواست ویزا براشون زیاده مثل هلند و آلمان خوب بطبع سختگیرتر هستند. بنظرم می تونید از سفارت فلاند اقدام کنید. تو پست قبلی یک توضیحاتی در مورد بعضی از شرایط دادم. اما چون شما خانم هستید تعجب میکنم که به شما ویزا نداند!! درضمن تقریبا تمامی قوانین برای همه کشورهای عضو شینگن ثابت است.
    در مورد سوال دومتون باید بگم تا اونجایی که من مودونم چیزی به عنوان مهر رجکتی تو پاسپورت نمی زنند اما اون چیزی که شما تو پاسپورت میبنید در اصل مهر دریافت پاسپورت از شما و معمولا تاریخ گرفتن پاسپورت شماست که قرار بوده بعدا روی ان ویزاتون بچسبونن!!
    اما نکته مهم اینکه اطلاعات شما به عنوان خواهان ویزا در فایل اطلاعاتی کشورهای عضو شینگن ثبت شده و با یک جستجوی ساده به اطلاعات شما دست پیدا میکنند! اگر بخواهید برای کشور دیگه اقدام کنید تو فرمهاشون سابقه درخواست ویزا و یا مسافرت به کشورهای خارجی را میخوان. اگر شما اشاره ای نکنید و انها متوجه بشند که قضیه بدتر میشه! (شانس بیارید نفهمند) اگر هم بگید که علتشو می خوان و در این مورد بررسی و سختگیری بیشتری می کنند.
    پس من توصیم به شما اینکه (که حتما اینکار بکنید) اگر از تاریخی که به شما اعلام کردن که به شما ویزا نمیدن (طی نامه ای علل و موارد به شما گزارش کردند که این علل میتونه خیلی مسخره اما مهم باشه) شما تا مدت زمانی فرصت دارید که به این قضیه اعتراص کنید البته نه به سفارت بلکه به وزارت امور خارجه اون کشور که توی نامه کاملا به شما توضیح داده شده. براساس علل بالا یک نامه فرجام خواهی بنویسید (appealing letter) و تمام موارد را کاملا توجیح کنید و حتی مدارک جدید ضمیمه کنید. در این صورت امکانش هست که به شما ویزا بدن. (افرادی از این طریق بعد ار 1 سال !!! موفق شدن ویزا با شرایط خاص بکیرند!!)
    اما اگر این فرصت را از دست دادی راه حل بعدی استفاده از آژانس های مسافرتی که به نحوی اون سابقتونو درست کنه. در غیر این صورت از طریق کشورهای عضو شنگن (که به قول خودتون) راحت تر ویزا میدن با استفاده از دعوت نامه کاری از یک شرکت مهم تو اون کشور برای یک تجربه کاری یا اموزشی خیلی کوتاه مدت (که اینم با توجه به تحریمها کاره سختیه!) و یا چه دعوت نامه از طرف فامیل خیلی نزدیک مثل خواهر وبرادری که ساپورت مالی خوبی دراند خودتون اقدام کنید.
    موفق باشد

Junior Member

سلام به همگی.یه سوال دارم کسی تا حالا شنگن رو از اسلواکی اقدام کرده؟میدونین سخت میگیره یا وقت دادنش چجوره آخه میخواستم از ایتالیا اقدام کنم دیدم حالا حالاها اسک.لم.کسیو دارم از اسلواکی بفرسته و ایرانی نیست همونجاییه.لطفا کمک کنید

Junior Member

ببخشید با توجه به این که سوئد پاس رو نگه نمیداره آیا میشود همزمان برای ویزای تحصیلی ایتالیا و سوئد اقدام کرد؟ این که میگم چک میشه درسته؟ یه عده میگن میشه . به نظر حق فرد هست که وقتی از چند جا پذیرش داره براشون اقدام کنه. چون معلوم نیست کدوم ویزا میدن!

Local Moderator

سلام
    قانون اینه که شما نمی تونید به طور هم زمان برای چند جا اقدام کنید. حتی نمی تونید در حالی تقاضای ویزای تحصیلی دادید، مثلاً چند روز توریستی به یه کشور شینگن دیگه برید.
    دقت کنید که حداقل یکشی رو حفظ کنید.
    شاد باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط Compatriot نمایش پست ها
    ببخشید با توجه به این که سوئد پاس رو نگه نمیداره آیا میشود همزمان برای ویزای تحصیلی ایتالیا و سوئد اقدام کرد؟ این که میگم چک میشه درسته؟ یه عده میگن میشه . به نظر حق فرد هست که وقتی از چند جا پذیرش داره براشون اقدام کنه. چون معلوم نیست کدوم ویزا میدن!

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

من شنیدم که ایتالیا راحت ویزا می دهد به خاطر منافع گردشگری. ولی باید حداقل دو شب اول را در ایتالیا بمانید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)