صفحه 103 از 262 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113153203 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 2612

موضوع: ویزای Schengen (شنگن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای Schengen (شنگن)

نقل قول نوشته اصلی توسط SHAHIN_TTFU نمایش پست ها
    دوست عزيز من تمام آپشن هايی که بايد داشته باشم برای برگشت رو داشتم ، ولی به نظر خودم سر يه مورد الکی رجکت شدم ، مدير اژانس که با ما آمده بود تو سفارت گفت اگر ازتون پرسيدن پاسپورت قبلی داشتيد بگيد نه ، من بهش گفتم من با پاس قبليم از آلمان بی دليل رجکت شدم سابقه من تو سيستم هاشون هست حالا بگم نداشتم خوب ميزنن تو سيستم ميفهمن ، گفت نه اون موقع اثر انگشت نميگرفتن ولی الان ميگيرن ! حالا نميدونم فکر ميکنم زدن تو سيستم عکس و اسم و فاميليم رو ديدن فهميدن الکی گفتم به اين دليل ندادن ، وگرنه قبل از رفتن تو سفارت افيسر خود سفارت آلمان که يکی از دوستام هست ميگفت به اين مادرک % 101 ويزا ميگيری، حالا باز نظر شما چيه ؟ نظر من اينه که پاسم رو عوض نکنم بزارم مهر توش باشه ، بالاخره به غير از اون مهر چندتا مهر ديگه از کشورای اسيائی توش هست که بهتر از پاس خاليه
    سلام
    مهر كشورهاي آسيايي بدرد سفارت نميخوره ( به غير از ژاپن ) ، پاسپورتتون هم خالي باشه مشكلي نيس فقط اگه ويزا شينگن يا انگليس يا آمريكا تو پاستون قبلا خورده كپيشا ببرين ، همين ..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SHAHIN_TTFU نمایش پست ها
    دوست عزيز من تمام آپشن هايی که بايد داشته باشم برای برگشت رو داشتم ، ولی به نظر خودم سر يه مورد الکی رجکت شدم ، مدير اژانس که با ما آمده بود تو سفارت گفت اگر ازتون پرسيدن پاسپورت قبلی داشتيد بگيد نه ، من بهش گفتم من با پاس قبليم از آلمان بی دليل رجکت شدم سابقه من تو سيستم هاشون هست حالا بگم نداشتم خوب ميزنن تو سيستم ميفهمن ، گفت نه اون موقع اثر انگشت نميگرفتن ولی الان ميگيرن ! حالا نميدونم فکر ميکنم زدن تو سيستم عکس و اسم و فاميليم رو ديدن فهميدن الکی گفتم به اين دليل ندادن ، وگرنه قبل از رفتن تو سفارت افيسر خود سفارت آلمان که يکی از دوستام هست ميگفت به اين مادرک % 101 ويزا ميگيری، حالا باز نظر شما چيه ؟ نظر من اينه که پاسم رو عوض نکنم بزارم مهر توش باشه ، بالاخره به غير از اون مهر چندتا مهر ديگه از کشورای اسيائی توش هست که بهتر از پاس خاليه
    سلام. همین موارد الکی فعلا برای شما مشکل ساز شده. شما باید این مواردو برای آفبسر کلیر کنید! همانطور که نیمای عزیز اشاره کرده یکی از مواردی که همه ما اشتباه میکنیم (من هم اشتباه کردم) مدت زمان اعلامی به عنوان طول مدت زمان سفر است. همه ما به مدت زمان سفر واقعی، یک تلرانس زمانی بهش اضافه میکنیم که این موضوع باعث میشه طول مدت سفر از نظر سفارت منطقی نباشه. خود سفارت معمولا یک بازه بیشتر از طول مدت سفر (که توسط شما دکر شده) برای سفر در نظر میگره.
    اعلام نکردن اینکه قبلا به شما ویزا ندادن میتونه یکی دیگر از دلایل ویزا ندادن باشه (اگر چک کرده باشند). چون سفارت فرض بر صحت اظهارات شما میگذاره و در صورتی که این فرض رد بشه (به هر دلیلی) مسلما ویزا نمیده!
    به نظرمن عوض کردن پاسپورت تاثیری نداره. در قدیم که ثبت اطلاعات به صورت کنونی نبود افرادی که ویزا نمیگرفتن با درخواست مجدد پاس، اسپل و نحوه نوشتن اسمشون عوض میکردند. به این طریق خیلی از دوستان من که نتونسته بودن ویزا بگیرند و کلیر نشده بودند (جه از اروپا و چه امریکا) محدد اقدام کردند و تونسته بودند که ویزا بگیرند ! ! ! ! الان اداره گذرنامه ایران بر اساس پاسپورت قبلی و شماره پاسپورت (همان اسمی که به خارجی نوشته شده) پاس جدید را صارد میکته!
    همانطور که اقا نیما اشاره کرده بهتر دنبال تور دیگه ای باشید که شروع سفرتون ار کشورهایی باشه که سخت گیری کمتری برای ویزا دادن داشته باشند.
    موفق باشید

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد ویزای Schengen (شینگن)

سلام.
    نمی شه هم زمان برای دو کشور تقاضای ویزا فرستاد. اون ها برای هر دانشجویی از بقیه کشورهای اروپایی استعلام می گیرن و این براتون مشکل زا خواهد شد.
    شاد باشی.

نقل قول نوشته اصلی توسط sib نمایش پست ها
    همزمان برای دو کشور شنگن می شود در خواست ويزای دانشجويی داد؟؟

Junior Member

سلام دوستان
    من به همراه دوستم برای سفر توریستی کوله به دوشی می‌خواهیم بریم فرانسه و بعد هم چند روزی در اسپانیا و ایتالیا و آلمان سفر کنیم.
    من هم در فرانسه و هم در اسپانیا دوست اهل همون کشورها دارم که می‌تونند برامون دعوتنامه بفرستند. اول شرایطمون رو توضیح می دم و بعد چند تا سوال داشتم که ممنون می شم اگه کسی اطلاعاتی داره راهنمایی مون کنه.
    من، دختر، مجرد و 32 ساله هستم. تو یه انتشارات شاغلم ولی بیمه نیستم. یه حساب سپرده بانکی 3 ساله دارم با موجودی 6 تومان. با یه حساب دیگه که گردش مالی اش زیاد نیست. درحد 1 تا 2 میلیون. سند ملکی ندارم. به عبارتی تضمین‌های مالی خوبی ندارم. تنها نکته مثبتی که دارم اینه که مدتی کوله به دوشی تو کشورهای مختلف آسیایی سفر کردم از چین و هند و اندونزی و مالزی تا ویتنام و کامبوج و لائوس و تایلند. 2سال هم چین زندگی کردم. الان هم به برنامه سفر 20 روزه کوله به دوشی تو اروپا ریختم که جزئیاتش رو کاملا دقیق می تونم موقع مصاحبه بهشون بگم.
    دوستم، دختر، مجرد و 30 ساله است. تو یه شرکت خصوصی شاغله، حقوق نزدیک ماهی 2 تومان و بیمه داره، اون هم سند ملکی نداره، و حسابش حدود 7-8 تومان مانده داره.
    کسی که تو فرانسه می تونه دعوتمون کنه تو پاریس خونه داره و کارش خوبه، دختره، قبلا تو چین باهم همخونه بودیم و دوست نزدیکه، می تونه تو دعوتنامه بنویسه که هزینه هامون رو هم تقبل می‌کنه.
    تو اسپانیا هم یه دوست دارم که تقریبا وضعیتش خوبه.
    با این تفاصیل چند تا سوال دارم:
    1- تو همین فروم خوندم که سفارت فرانسه جزو سفارت های سختگیره، مخصوصا تو مسائل مالی. آیا شانسمون از سفارت اسپانیا خیلی بیشتره؟ چون راجع به اسپانیا تو این فروم خیلی اطلاعات زیادی ندیدم. با توجه به اینکه بلیط پرواز به پاریس ارزون تره ترجیحمون اینه که پروازمون به پاریس باشه. اما اگه با شرایط ما خیلی ریسکش بالاست به فکر اسپانیا باشیم. نظرتون چیه؟

2- ما می خواهیم چند تا کشور رو تو اروپا بگردیم. با قطار و پروازهای ارزون. به جز اسپانیا و فرانسه می خواهیم هلند و آلمان و ایتالیا هم بریم. اگه بشه یه سفر 15 تا 20 روزه رو برنامه ریزی کردیم. به نظرتون تو مصاحبه سفارت بگیم که می خواهیم چند تا جا بریم؟ (با توجه به اینکه به نظرم نقطه قوت پرونده من همین سابقه سفرهای کوله ای و عشقم به جهانگردیه)

3- با شرایط ما اگه درخواست 20 روز ویزا کنیم شانسمون کمتر نمی‌شه؟

4- تو تاریخی که می خواهیم بریم، عروسی یه دوست ایرانی مقیم پاریس هم هست که یکی از دلایل رفتنمون شرکت تو این عروسیه. آیا گفتن این تو مصاحبه سفارت فرانسه خوبه یا بهتره اصلا بهش اشاره ای نکنیم؟

5- کلا فکر می‌کنید چقدر شانس گرفتن ویزا داریم؟
    پیشاپیش ممنون، و ببخشید که خیلی طولانی نوشتم...

نقل قول نوشته اصلی توسط sonichka نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ......
    با این تفاصیل چند تا سوال دارم:
    1- ....
    2- ....
    3- ....
    4- ....
    5- ....
    چون پستتون طولانی بود من فقط جوابهارو مینویسم:
    1- با توجه به سابقه شنگن نداشتنتون از سفارتهایی مثل ایتالیا یا یونان اقدام کنید بهتره. گرچه یونان هم دوستان میگن جدیدا سفارتش کار نمیکنه در ایران؟ من اخیرا ریجکت از اسپانیا هم دیدم برای کسیکه حتی شنگن قبلی داشته. فرانسه هم که اصلا گزینه راحتی نیست
    2- خیر. به نظر من اصلا حرفی از جهانگردی و اروپا گردی نزنید. متاسفانه ذهن افیسر های سفارتها برای این موضوعات چندان پذیرش نداره و فقط با دیده شک به برنگشتن و دلایل واهی برای سفر به متقاضیان ایرانی نگاه میکنن.
    3- بله. برای بار اول 20 روز زمان زیادیه.
    4- خیر. این موضوع بیشتر شک برانگیز میشه برای افیسر
    5- ببینید شانس هر کسی برای سفر را مدارک کامل (هرچیزی که سفارت مورد نظر خواسته) مشخص میکنه. در حال حاضر سفارتها بیشتر به کسانی ویزا میدن که دلیل معقول (از نظر اونها) برای سفرشون دارن (مثل شرکت در کنفرانس و ارائه مقاله، دیدار از بستگان و چیزهایی از این قبیل) و با مدارک کامل هم برن مصاحبه. اگه شما دوستی در اروپا دارید باید برای شما دعوتنامه معتبر بفرسته و مدارک مالی خودش رو هم ارائه بده (اگه قراره هزینه اقامت شما رو بده) و متاسفانه دوست چندان گزینه محکمی نیست برای سفارتها. بستگان نزدیک قابل قبول ترن.
    در کل به نظر من اگه با این زمینه ای که اینجا گفتید(جهانگردی) برید یکی از سفارتها مصاحبه به احتمال خیلی زیاد رد میشه درخواستتون. چون از دید اونها سفر شما چندان توجیه منطقی نداره.. متاسفانه برای متقاضیان ایرانی چنین درخواستهایی شک برانگیزه بیشتر.
    با اینحال من شنیدم سفارتهای ایتالیا و یونان گزینه ویزای توریستی دارن که میتونین با ارائه مدارک کامل (سند ملکی، حساب بانکی با موجودی حداقل 10-15 میلیون، رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت مهمترین بخششه) درخواست بدین. با اینحال شانس برای اون هم خیلی بالا نیست و کلا اینجا همیشه به دوستان توصیه میشه اگه صرفا برای گشت و گذار میخوان برن و بار اولشونه درخواست شنگن میدن خیلی بهتره با تور اقدام کنن. قطعا گرونتر در میاد ولی خب احتمال گرفتن ویزا بیشتر از انفرادیه.
    اگه اقدام کردین و موفق شدین نتیجه اش رو برای دوستان بعدی مثل خودتون دراینجا اعلام کنید. موفق باشید
    یاد بگیریم که سپاسگذار لطف دیگران باشیم..

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط MASROUR نمایش پست ها
    چون پستتون طولانی بود من فقط جوابهارو مینویسم:
    1- با توجه به سابقه شنگن نداشتنتون از سفارتهایی مثل ایتالیا یا یونان اقدام کنید بهتره. گرچه یونان هم دوستان میگن جدیدا سفارتش کار نمیکنه در ایران؟ من اخیرا ریجکت از اسپانیا هم دیدم برای کسیکه حتی شنگن قبلی داشته. فرانسه هم که اصلا گزینه راحتی نیست
    2- خیر. به نظر من اصلا حرفی از جهانگردی و اروپا گردی نزنید. متاسفانه ذهن افیسر های سفارتها برای این موضوعات چندان پذیرش نداره و فقط با دیده شک به برنگشتن و دلایل واهی برای سفر به متقاضیان ایرانی نگاه میکنن.
    3- بله. برای بار اول 20 روز زمان زیادیه.
    4- خیر. این موضوع بیشتر شک برانگیز میشه برای افیسر
    5- ببینید شانس هر کسی برای سفر را مدارک کامل (هرچیزی که سفارت مورد نظر خواسته) مشخص میکنه. در حال حاضر سفارتها بیشتر به کسانی ویزا میدن که دلیل معقول (از نظر اونها) برای سفرشون دارن (مثل شرکت در کنفرانس و ارائه مقاله، دیدار از بستگان و چیزهایی از این قبیل) و با مدارک کامل هم برن مصاحبه. اگه شما دوستی در اروپا دارید باید برای شما دعوتنامه معتبر بفرسته و مدارک مالی خودش رو هم ارائه بده (اگه قراره هزینه اقامت شما رو بده) و متاسفانه دوست چندان گزینه محکمی نیست برای سفارتها. بستگان نزدیک قابل قبول ترن.
    در کل به نظر من اگه با این زمینه ای که اینجا گفتید(جهانگردی) برید یکی از سفارتها مصاحبه به احتمال خیلی زیاد رد میشه درخواستتون. چون از دید اونها سفر شما چندان توجیه منطقی نداره.. متاسفانه برای متقاضیان ایرانی چنین درخواستهایی شک برانگیزه بیشتر.
    با اینحال من شنیدم سفارتهای ایتالیا و یونان گزینه ویزای توریستی دارن که میتونین با ارائه مدارک کامل (سند ملکی، حساب بانکی با موجودی حداقل 10-15 میلیون، رزرو هتل و بلیط رفت و برگشت مهمترین بخششه) درخواست بدین. با اینحال شانس برای اون هم خیلی بالا نیست و کلا اینجا همیشه به دوستان توصیه میشه اگه صرفا برای گشت و گذار میخوان برن و بار اولشونه درخواست شنگن میدن خیلی بهتره با تور اقدام کنن. قطعا گرونتر در میاد ولی خب احتمال گرفتن ویزا بیشتر از انفرادیه.
    اگه اقدام کردین و موفق شدین نتیجه اش رو برای دوستان بعدی مثل خودتون دراینجا اعلام کنید. موفق باشید
    ممنون که وقت گذاشتید و جواب دادید، می دونم که همون طور که شما گفتید احتمال داره با این شرایط خیلی شانس بالایی نداشته باشیم ولی تلاشمون رو می کنیم چون با تور نمی تونیم بریم. حتما نتیجه رو برای دوستان می نویسیم.

Junior Member

سلام دوستان
    کسی می دونه که تو مصاحبه سفارت فرانسه برای ویزای توریستی کسی که مصاحبه می کنه ایرانیه یا فرانسوی؟ و نظر این شخص تعیین کننده است برای گرفتن ویزا یا اینکه صرفا مدارک رو بررسی می کنه و تحویل مقامات بالاتر می ده؟
    ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sonichka نمایش پست ها
    سلام دوستان
    کسی می دونه که تو مصاحبه سفارت فرانسه برای ویزای توریستی کسی که مصاحبه می کنه ایرانیه یا فرانسوی؟ و نظر این شخص تعیین کننده است برای گرفتن ویزا یا اینکه صرفا مدارک رو بررسی می کنه و تحویل مقامات بالاتر می ده؟
    ممنون
    سلام
    اصولا يا همسراشون فرانسوي هستند يا خودشون ، به هر حال مورد اعتماد سفارت هستند
    نظر اونا ميتونه تععين كننده باشه ولي صد درصد هم خودشون نميتونن ويزا بدن
    من با توجه به پستتون كه خوندم اتفاقا خوشبينم به ويزا دادن به شما !
    به شرطي كه به مصاحبه كننده ثابت كنين كه قبلا از اينگونه سفرها داشتين و اينبار هم براي جهانگردي ميخواين برين ...
    اگه توي دعوتنامه كليه هزينه ها پرداخت ميشه موجودي زياد اهميتي نداره ولي گردش مالي مهمه با اينحال اگه بتونين موجودي را به حدود ١٠ برسونين خيلي بهتره
    سند هم خيلي كمك ميكنه اگه بتونيد جور كنيد ضمن اينكه از گفتن مراسم عروسي جدا خودداري فرماييد !
    در كل مهمترين چيز اينه كه ثابت كنين يك جهانگردين !
    مشتاقم بدونم پرونده شما به كجا مي انجامد ...

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام دوستان

ویزایی که گرفتم مدت اعتبارش یک ماه است ولی تعداد روزهایی که می توانم بمانم را 7 روز نوشته است، این یعنی اینکه بیش از 7 روز، مثلا هشت روز هم نمی توانم بمانم؟ (خودم هفت روز درخواست کرده بودم).

خیلی ممنون

Senior Member nima_AA آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alal نمایش پست ها
    سلام دوستان

ویزایی که گرفتم مدت اعتبارش یک ماه است ولی تعداد روزهایی که می توانم بمانم را 7 روز نوشته است، این یعنی اینکه بیش از 7 روز، مثلا هشت روز هم نمی توانم بمانم؟ (خودم هفت روز درخواست کرده بودم).

خیلی ممنون
    بله ؛ اون یک ماه فقط بازه زمانی رو نشان میده

یعنی شما میتونین 7 روز از این بازه زمانی 30 روزه به دلخواه خودتون استقاده کنید به هیچ عنوان نه میتونین یک روز زودتر از بازه زمانی وارد شوید . نه یک روز دیرتر خارج شین
    و همینطور بیشتر از 7 روز هم نمیتونین اقامت داشته باشین

این مطلب برای سایر دوستان هم مد نظر گرفته بشه (یک تجربه ) : مدت اقامت درخواستی شما در فرمی که پر میکنید برای اونها خیلی مهمه و معمولا طبق همون ویزا صادر میکنن پس به خیال اینکه درخواست 2 هفته ای شما رو 1 ماهه ویزا بدن برنامه ریزی نکنید من خودم 20 روزه درخواست دادم 21 روز به من دادن و من بلیطمو یک ماهه گرفته بودم مجبور شدم عوض کنم
    زندگی یک هدیه است به ما حق ویژه، فرصت و مسؤولیت می‌دهد.
    باید به ازای آن، چیزی بازگردانیم و آن « خود اصلاح‌شده » ماست
    . « آنتونی رابینز »

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)