صفحه 11 از 262 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 2612

موضوع: ویزای Schengen (شنگن)

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد ویزای Schengen (شینگن)

سلام
    کسی از دوستان جدیدا واسه شینگن توریستی اپلای کرده که بتونه به راحتی ویزا بگیره ؟کدوم کشور اروپایی بوده؟
    من دعوت نامه از آلمان دارم و میخواهم برم پیش یکی از دوستانم توریستی ولی می ترسم رجکت بشوم و مهر بخوره تو پاسم و اونوقت واسه گرفتن ویزا آمریکا مشکل ساز بشه. :-[
    What Goes Around...Comes Around

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrang.82
    سلام
    کسی از دوستان جدیدا واسه شینگن توریستی اپلای کرده که بتونه به راحتی ویزا بگیره ؟کدوم کشور اروپایی بوده؟
    من دعوت نامه از آلمان دارم و میخواهم برم پیش یکی از دوستانم توریستی ولی می ترسم رجکت بشوم و مهر بخوره تو پاسم و اونوقت واسه گرفتن ویزا آمریکا مشکل ساز بشه. :-[
    من دو ماه پیش از آلمان ویزای بیزینس گرفتم البته سه نفر بودیم که یکی رو به دلیل مجرد بودن فکر کنم ریجکت کردن .. البته من هم مجردم ;D ولی چون 5 تا ویزای سوئیس تو پاسم بود زیاد گیر ندادن .
    در ضمن من 14 روزه می خواستم ولی 10 روز دادن ولی آلمان رفتم پیش پلیس و مثله آب خوردن 10 روز بهش اضافه کردم ( جالبه پلیس بهم گفت چرا همون جا اقدام نکردی گفتم اقدام کردم ولی ندادن خیلی هم بنده خدا ناراحت شد و عذرخواهی کرد )
    این سفارت آلمان حساب کتاب نداره گاهی اوقات همینجوری بی دلیل ریجکت می کنه
    اگه دعوتنامه از طرف فامیل درجه یک نداری زیاد روش حساب نکن من از پسر داییم که نروژه دعوتنامه داشتم همه مدارک هم کامل بود یکسال گذشته هنوز جواب ندادن هرچند من با همین ویزای آلمان رفتم نروژ ... البته نروژ مهر ریجکت نمی زنه چون پاس رو بهت بر می گردونه ولی مهر درخواست ویزا روش هست البته برای من تو سفارت آلمان مشکلی ایجاد نکرد فقط پرسید که چرا جواب ویزای نروژت نیومده گفتم والا من بی تقصیرم مدارکم رفته نروژ هنوز جواب ندادن .

کلا یه ذره هم شانسیه ولی من تو سفارت آلمان ریجکت شده زیاد دیدم هم توریستی هم فامیلی
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

دوستان کسی راجع به ویزای تحصیلی اسپانیا (البته بدون بورس) تجربه یا اطلاعاتی داره؟ ویزای توریستی (مثلا از آلمان یا انگلیس) میتونه فاکتور موثری باشه واسه روند گرفتن ویزای تحصیلی از اسپانیا؟

Senior Member Jupiter1 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Maryland - College Park

نقل قول نوشته اصلی توسط Behrang.82
    سلام
    من خودم مثل شما دو بار از دو کشور اروپائی دعوت نامه داشتم که یکی از اونها آلمان بود و روند ویزای شنگن هم خیلی راحت بود...
    در کل روتینه و دو هفته ای ویزا رو میدن، بعیده مشکلی پیش بیاد
    فقط یادمه تو سفارت آلمان به یک دانشجو که حساب بانکی نداشت گیر داد ولی بعید میدونم ریجکتش کرد. آلمان نسبت به سایر کشورهای اروپائی خیلی راحتتر ویزا میده...

فکر این چیزا رو نکنید

سلام.
    با پذیرش از یه دانشگاه تو اروپا، ویزای شنگنی که صادر میشه چند ماه اعتبار داره؟ حالا اگه تو این مدت نریم چی میشه؟ مثلا اگه یه ترم دیفر کنیم سفارت اون ویزا رو تمدید میکنه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط davood135
    سلام.
    با پذیرش از یه دانشگاه تو اروپا، ویزای شنگنی که صادر میشه چند ماه اعتبار داره؟ حالا اگه تو این مدت نریم چی میشه؟ مثلا اگه یه ترم دیفر کنیم سفارت اون ویزا رو تمدید میکنه؟
    ویزای شنگن که حداکثر 90 روزه و دارای شش ماه اعتباره ( یعنی تو فاصله شش ماه می تونین 90 روز در محدوده شنگن باشید ) ولی ویزای تحصیلی که برای شما صادر می شود در واقع Residence Permit یعنی یک نوع اجازه اقامت موقت است که بر مبنای طول دوران تحصیل صادر می شود مثلا اگر برای فوق لیسانس میرید دو ساله است ( بعضی کشورها یکساله میدن و سال دو م تمدید می کنند برای یکسال دیگه )
    اگه می خواهید دیفر کنید برای تمدید ویزا باید از دانشگاه دوباره نامه ببرید سفارت
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedking
    ویزای شنگن که حداکثر 90 روزه و دارای شش ماه اعتباره ( یعنی تو فاصله شش ماه می تونین 90 روز در محدوده شنگن باشید ) ولی ویزای تحصیلی که برای شما صادر می شود در واقع Residence Permit یعنی یک نوع اجازه اقامت موقت است که بر مبنای طول دوران تحصیل صادر می شود مثلا اگر برای فوق لیسانس میرید دو ساله است ( بعضی کشورها یکساله میدن و سال دو م تمدید می کنند برای یکسال دیگه )
    اگه می خواهید دیفر کنید برای تمدید ویزا باید از دانشگاه دوباره نامه ببرید سفارت
    غیر از این کشور با کشور فرق داره. مثلا سوئد همون اول کار ویزای دائم می ده با اعتبار 1 تا 1.5 ساله بسته به مدت تحصیلتون. ولی نروژ ویزای 1 هفته ای می ده که باید ظرف 1 هفته برید پلیس تقاضای دانشجویی کنید همون موقع براتون صادر می کنن که باز اونم بستگی به مدت زمان تحصیلتون داره من از 6 ماهه دیدم تا 3 ساله. یا مثلا فرانسه برای زیر 6 ماه همون سفارت خونش صادر می کنه ولی برای بیشتر از اون 1 وبزای 2 ماهه می ده که باید ظرف اون دو ه برید تقاضای دانشجویی بدید تا براتون دانشجویی با اعتبار بالاتر صادر کنن. اینا تجریه خودم بود یعنی همه اینا رو تو پاسم دارم و مطمئنم ولی مثلا می دونم فنلاند شبیه سوئد عمل می کنه و اسپانیا مثل ائن یکی دو تا ولی در مورد اسپانیا اعتبار اون موقت اولیه رو نمی دونم

ممنون
    منم بیشتر سوالم راجع به اسپانیاس. اگه ویزای دانشجویی بگیرم و واسه ترم بهار ثبت نام نکنم (یعنی اصلا نرم اسپانیا!) بعد که درخواست تمدید ویزا (به علت دیفر) بدم ممکنه گیر بدن و بگن که چرا دفعه اول نرفتی؟ این دفعه پروسه بررسی راحتتره یا فرقی نداره و باید همه مراحل رو از اول طی کرد؟

Junior Member

سلام به همه دوستان،
    من برای ارایه مقالاتم در دو کنفرانس (4-2 جولای در یونان، و 11-9 جولای در انگلیس) میخوام برم دنبال کارای ویزا. از طرفی این چند روز بین این دو کنفرانس را میخوام در اتریش باشم. بنابراین لازمه که سفارت یونان ویزایی بیش از مدت کنفرانس (دو روز) بمن بده! با توجه به اینکه اولین باره مهر خروج توی پاسپورتم میخوره، چه پیشنهادی دارید :
    1- تا بتونم برای مدت بیشتری ویزا بگیرم؟
    2- چطور میتونم ویزای مالتیپل بگیرم؟

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شینگن Multiple یا Single

سلام

آیا خروج از مرز شینگن باید از کشور صادر کننده ویزا باشه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)