صفحه 12 از 262 نخستنخست ... 234567891011121314151617181920212262112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 111 تا 120 , از مجموع 2612

موضوع: ویزای Schengen (شنگن)

Dark Knight
    Behrang آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNR, Mining Engineering & MBA

پیش فرض پاسخ : شینگن Multiple یا Single

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhkh
    سلام

آیا خروج از مرز شینگن باید از کشور صادر کننده ویزا باشه؟
    سلام
    نه شما می تونید از هر کشوری بخواهید خارج شوید مشکلی نیست.
    What Goes Around...Comes Around

ApplyAbroad Veteran

پیش فرض پاسخ : سوال در مورد ویزای Schengen (شینگن)

دوستان سلام،

من هم سؤالی دارم که شاید hamedking و یا سایر دوستان بتونند جواب بدند:

من برای دوره Master ای قبول شدم که هریک از 4 ترم تحصیلی آن در یک کشور هست! ( به ترتیب ترم: سوئد، آلمان، دانمارک، ترم 4 لهستان یا یکی از 3 کشور قبلی )

من برای ترم اول باید برای Resident permit سوئد اقدام کنم، آیا به من ویزای شنگن داده میشه یا نه و من هر ترم باید برای ویزای هر یک از این کشورها اقدام کنم !؟

اگر به فرض ویزای آن شنگن باشه چطور با فرمت 90 روز سازگار میشه !؟ آخه من که همش داخل محدوده هستم !

[ توی خود سایت تحصیلی زیاد توضیح نداده و فقط اشاره کرده که کارهای ویزا با هماهنگی Student union انجام میشه ! ولی بچه های سالهای قبل ( که اشاره هم نکردند که ویزاشون چه نوعی بوده ) گفتند که این پروسه ویزا کمی براشون وقت گیر بوده ]

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند و اگر موردی هست که من باید زودتر اقدام کنم من را مطلع کنند.
    .Great works are performed, not by strength, but by perseverance

نقل قول نوشته اصلی توسط mAhdi
    دوستان سلام،

من برای دوره Master ای قبول شدم که هریک از 4 ترم تحصیلی آن در یک کشور هست! ( به ترتیب ترم: سوئد، آلمان، دانمارک، ترم 4 لهستان یا یکی از 3 کشور قبلی )

من برای ترم اول باید برای Resident permit سوئد اقدام کنم، آیا به من ویزای شنگن داده میشه یا نه و من هر ترم باید برای ویزای هر یک از این کشورها اقدام کنم !؟

اگر به فرض ویزای آن شنگن باشه چطور با فرمت 90 روز سازگار میشه !؟ آخه من که همش داخل محدوده هستم !

[ توی خود سایت تحصیلی زیاد توضیح نداده و فقط اشاره کرده که کارهای ویزا با هماهنگی Student union انجام میشه ! ولی بچه های سالهای قبل ( که اشاره هم نکردند که ویزاشون چه نوعی بوده ) گفتند که این پروسه ویزا کمی براشون وقت گیر بوده ]

ممنون میشم دوستان راهنمایی کنند و اگر موردی هست که من باید زودتر اقدام کنم من را مطلع کنند.
    سلام

فکر کنم شما دوره Erasmus قبول شدی
    توجه داشته باشید که ویزا با Resident permit کمی متفاوت است در ویزا شما ممکن است محدودیت در زمان ماندن یا ورود و خروج داشته باشید مثلاً در مورد ویزای شنگن حداکثر سه ماهه و حتی ممکن است Single entry باشه ولی در مورد Resident permit این محدودیت نیست مثلاً شما یکساله و Multi دریافت می کنید بنابراین شما از همون سفارت سوئد اقدام کن به احتمال زیاد به شما یکساله می دهند و بعد از یکسال از کشور بعدی اقدام کن با همون ویزای سوئد شما می توانید nبار در محدوده شنگن بدون نیاز به ویزای سایر کشورهای شنگن رفت و آمد کنید . البته احتمال داره اگر زمان اقامت شما در سوئد کمتر از سه ماه باشه سفارت سوئد به شما ویزای شنگن زمان دار مثلاً 90 روزه بده که در این صورت خوب باید دوباره درخواست Extension بدید که معمولاً مشکلی نیست و خیلی سریع انجام میشه .

بهتره از بچه های Erasmus هم یه سوالی بکنی .
    هر اقدام بزرگ ابتدا محال به نظر می رسد . توماس کارلایل

سلام به همه دوستان،
    من برای ارایه مقالاتم در دو کنفرانس (4-2 جولای در یونان، و 11-9 جولای در انگلیس) میخوام برم دنبال کارای ویزا. از طرفی این چند روز بین این دو کنفرانس را میخوام در اتریش باشم. بنابراین لازمه که سفارت یونان ویزایی بیش از مدت کنفرانس (دو روز) بمن بده! با توجه به اینکه اولین باره مهر خروج توی پاسپورتم میخوره، چه پیشنهادی دارید :
    1- تا بتونم برای مدت بیشتری ویزا بگیرم؟
    2- چطور میتونم ویزای مالتیپل بگیرم؟
    ببین هیچ وقت ویزای دو روزه نمی دن علتش اینه که شما ممکنه بهرحال برای برگشت مشکلی پیدا کنی مثلاً پروازت لغو بشه یا ... بنابراین شما درخواست برای یک هفته یا ده روز بکن حداقل برای یک هفته میدن ولی multiple بعید میدونم بهت بدن .

نقل قول نوشته اصلی توسط mAhdi
    دوستان سلام،

ببین من دانشحوی EM هستم آره باید هر ترم برای ویزای دانشجویی کشور بعدی اقدام کنی

Senior Member maryamf آواتار ها

سلام به همه دوستان،
    من برای ارایه مقالاتم در دو کنفرانس (4-2 جولای در یونان، و 11-9 جولای در انگلیس) میخوام برم دنبال کارای ویزا. از طرفی این چند روز بین این دو کنفرانس را میخوام در اتریش باشم. بنابراین لازمه که سفارت یونان ویزایی بیش از مدت کنفرانس (دو روز) بمن بده! با توجه به اینکه اولین باره مهر خروج توی پاسپورتم میخوره، چه پیشنهادی دارید :
    1- تا بتونم برای مدت بیشتری ویزا بگیرم؟
    2- چطور میتونم ویزای مالتیپل بگیرم؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط hamedking
    ببین هیچ وقت ویزای دو روزه نمی دن علتش اینه که شما ممکنه بهرحال برای برگشت مشکلی پیدا کنی مثلاً پروازت لغو بشه یا ... بنابراین شما درخواست برای یک هفته یا ده روز بکن حداقل برای یک هفته میدن ولی multiple بعید میدونم بهت بدن .
    I think if you program it like this it will work: Greece>Austria>Britain>Iran.
    But I guess you should first apply for England visa and while you go to Greece embasy you show them the papers that you have applied for Britain; in this way they may accept you plane ticket and you do not come back to Greece from Britain, you will not need to get multiple schengen!

r_taghavi
    Guest

سلام دوستان
    من می خوام ویزا برای دیدن اقوام (هلند) بگیرم، جزء مدارکی که باید برای مصاحبه ببرم وضعیت بانکی سه ماهه است. شما می دونین حداقل چقدر تو این مدت باید تو حساب باشه که احتمال ویزا گرفتن بیشتر شه؟ می دونم هرچی بیشتر بهتر ولی حداقلشو میخوام...

ApplyAbroad Veteran

سلام! من هفته قبل از طریق سفارت ایتالیا (جردن) واسه گرفتن ویزا برای یه کنفرانس اقدام کردم (هم برای خودم، هم برای یه تویسنده دیگه مقاله) . سه چهار روز منو سر دووندن و گفتن چون مجردی و دانشجو و لاجرم بر نمی گردی از اروپا (!!) برو از وزارت علوم نامه بیار و حساب پدرتو بیارو چمی دونم بالای کوه تفتان یه گیاهی در میاد تو برو یه برگشو بکن و بیار و .... !! خلاصه روز آخر مدارکمو گرفت دختره و مهر زد پاسمو و با لبخند گفت : "ما برات آرزو می کنیم ویزات بیاد!"
    حالا به نظر شما من سر کارم یا نه؟! تاریخی که دادن واسه گرفتن جواب ویزا، چن ساعت قبل پرواز ماست!! حتی نمی دونم وسایلمو ببندمو از کسی خداحافظی کنم، یا یواشکی برم سفارت و اگه دیدم اوکی شده از فرودگاه زنگ بزنم بگم بای بای ما رفتیم!! (از ترس کنف شدن!)

اگه کسی تجربه ای مث من داشته لطفا بهم بگه، که چند درصد ممکنه مدارکو تحویل بگیرن و ویزا رو ندن؟! گیرشون واقعا گیره یا می خواستن منو دست به سر کنن؟!
    گراتزی!!

سلام به همه،
    آیا کسی اخیرا از طریق سفارت آلمان در تهران برای ویزای شینگن اقدام کرده؟ چطور میشه وقت برای تحویل مدارک گرفت؟ یه تلفن داره که مدام اشغاله! میشه شخصا بریم سفارت ؟

ممنون

تا اونجایی که من می دونم فقط تلفنی وقت میدند ، راه دیگه ای نداره . البته قبلاً از طریق ایمیل هم بود ولی حالا فقط تلفنی شده .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)